Какво мислите за казармата?

От: Какво мислите за казармата?

Трябва да има, разбира се. Трябва да се въведе и задължително военно обучение в училищата. Войни е имало и винаги ще има, затова мъжкото население трябва да е готово и грамотно в случай на нужда.

п.п. Рак, спести ни семейните си истории.
 
От: Какво мислите за казармата?

Трябва да има. Година служиш аз, но последните 3 месеца бяха загуба на време честно.
Казармата те учи на самостоятелност. Няма мама, тате, бате, приятелка, приятели. Сам се оправяш. И още ред други работи. Но така е и в живота. Хубаво, лошо. Падаш, ставаш...Ама, които не е ходил не може да ме разбере.
 
От: Какво мислите за казармата?

Аз съм бил година и половина..точно на границата с набора, който служеше 2.2 години. Няма ви казвам колко им беше весело на тия с 2.2, като ни виждаха пуканките как влизаме за 1.5 :D

По темата. От гледна точка на възпитание, придобиване на полезни навици, здравословен режим и тн - да казармата си заслужава (да кажем макс година). От гледна точка на загубено време...за бизнес предимно - еееееееее истинско безумие, направо турбо тъпня.
Когато влязох вече имах бизнес, и то печеливш. Когато излязох, всичко наново..все едно нищо не бях пипвал. Нещата бяха променени, аз самият до голяма степен също..изобщо беше много, много по трудно.

Смятам че в съвременните условия на живот, казармата е напълно излишна. Както каза някой по-горе - достатъчна отговорност ще имаш, когато скочиш с двата крака в живота - семейство, деца. А и днес живота е турбо комерсиален и определено по-полезно е да се научиш как да оцеляваш социално и икономически, отколкото как да оцеляваш физически...при едни условия, който никога няма да бъдат факт.
 
От: Какво мислите за казармата?

никакви казарми на който му се ходи на война да се записва доброволец и да бяга в африка ....иначе и аз бях в казарма 9 месеца само беше яко много
 
Re: От: Какво мислите за казармата?

За да коментира някой по темата - трябва да е бил там, а както виждам повечето не сте били и давате мнение. Няма как да знаете какво е, без да сте го изпитали. Аз съм бил 9 месеца и мога да кажа, че като всяко нещо - има и положителни и отрицателни страни. Не мисля че съм загубил от живота си тези 9 месеца, не ми е и харесало кой знае колко. Всеки като е там брои дните до уволнението, но все пак не съжалявам.

тук те хванах :wink: само да не ми се разсърдиш

щом някой който не е ходил в казарма не може да коментира че не го го кефи и не му харесва

По същата логика някой който не е правил секс с мъже не може да коментира че не го кефи и не му харесва
 
От: Какво мислите за казармата?

никакви казарми на който му се ходи на война да се записва доброволец и да бяга в африка
А ако войната дойде при теб кво ще правиш?

Смятам че в съвременните условия на живот, казармата е напълно излишна. Както каза някой по-горе - достатъчна отговорност ще имаш, когато скочиш с двата крака в живота - семейство, деца. А и днес живота е турбо комерсиален и определено по-полезно е да се научиш как да оцеляваш социално и икономически, отколкото как да оцеляваш физически...при едни условия, който никога няма да бъдат факт.
Така е, обаче трябва да си грамотен в случай на нужда. Трябва да можеш да боравиш с оръжие, ако се наложи. Затова е абсолютно задължителна, макар и не в предишния си вид.
 
Re: От: Какво мислите за казармата?

Твърдо за КАЗАРМАТА !
Щото много педалчета се появиха, а такива в казармата ги е "ебат-действат" и офицерите и старите войници.Навренето имаще лаф жена,която не е раждала не е жена и мъж ,който не е ходил в казармата не е мъж.Ккво е казарма от 6 месеца ,дори 1 година.Детска градина малките групи.Друго си е две години плюс задръжка и да ви видим как се връщаш озверял за загубените години и искаш да купонясваш,но си с доста променен по-сериозен,по лесно приемаш трудности и с 180 градуса променен мироглед.На входа пишеше "ДОБРЕ ДОЩЛИ В РОДНАТА КАЗАРМА",а от другата и страна"ДУПЕ ДА ВИ Е ЯКО".Това второто е майтап,но наистина се обърнах да проверя ,дали пише така, бяха ми казвали.Определено влизах във флота ,а там е 3ка без гарнитура и затова се зарадвах,когато влязох в друг род войска.А за случки има много,но само две за размисъл-един от нашите плачеше,защото му бе забранено да присъства на клетвата заедно с още 30тина войника не можеха да си оправят крачката.А друг познат ,защото бе готвач не присъстваще на клетвата и не му и дремеше,нали щяха в отпуска да го пуснат.Аз не бих приел - да не съм на клетвата.Другото,което е че всички момичета зарязваха приятелите си войници, или по време на казармата или след нея!Малко са станали семейства.Болшенството женени преди казармата се развеждаха.-просто се променяш и се чудиш ,какво си намерил в това момиче.ИЛИ може би да не си на сухо по време на отпуските с, затова си с нея .Но и времената бяха други,дали псувам взетите ми години в казармата -и да и не.Взеха ме точно, когато купона с рускини,чехкини и полякини беше в разгара си,като се върнах вече не го топях на всяка кифла.Мироглед ко да се прави.След казармата имах сили да покоря света!пуснете анкета били сте вс казармата и да видим резултатите.
ауууууууу забравих -някой знае ли ,как се бръсне Христо Ботев и как се открива монумет в спалното.....


Хайде сега в нашия посткомунистически свят ми кажи че би се заклел да пазищ статуквото на тези в парламента и да умреш за това...
 
От: Какво мислите за казармата?

Coolice, полицията пази статуквото, не ги бъркай :wink:
 
От: Какво мислите за казармата?

При нас имаше хора по 8-9 месеца не бяха ги пускали в домашна отпуска,а мой приятел служещ в Елхово за 2 години плюс задружката има 30 дена отпуск ,за цялата казарма.Влиза септември месец и първата му отпуска е на нова година следващата година-После полагаема 20 дена и 5 дена преди уволнението.Това след 90 ,ако е казарма ТРАМВАЙ-5 ставам.Поради липса на храна и дрехи войниците си бяха постоянно в отпуски.
 
От: Re: От: Какво мислите за казармата?

Хайде сега в нашия посткомунистически свят ми кажи че би се заклел да пазищ статуквото на тези в парламента и да умреш за това...
МАЙ НЕ ВДЯВАТЕ
ТИ СЕ КЪЛНЕШ НЕ ЗА ХОРРАТА ЗА РОДИНАТА


Аз, гражданин на Народна република България, като встъпвам в редовете на Въоръжените сили, тържествено се заклевам да бъда честен, храбър, дисциплиниран и бдителен воин, да пазя строго военната и държавната тайна, безпрекословно да изпълнявам законите, военните устави и заповедите на своите командири и началници.

Заклевам се добросъвестно да изучавам военното дело, с всички сили и средства да пазя военното и народното имущество и до последния си дъх да бъда предан на своя народ, на своята социалистическа родина и на народното правителство.

Готов съм винаги по заповед на народното правителство за защитя своята родина – Народна република България – и като воин от Въоръжените сили се заклевам да защищавам родината си мъжествено, умело, с достойнство и чест, без да щадя кръвта си и дори живота си за постигане на пълна победа над враговете.

Ако наруша тази моя тържествена клетва, нека ме постигне суровото наказание на закона на Народната република и всеобщата омраза и презрение на трудещите се.


В чл. 89 от Закона за отбраната и въоръжените сили от 1996г. е записано, че всеки военослужещ, се заклева изричайки тези думи:



Заклевам се в името на Република България да служа честно на народа си, да спазвам Конституцията, законите на страната и военните устави, да изпълнявам безпрекословно заповедите на своите командири и началници, храбро да защитавам целостта и независимостта на моята Родина и ако се наложи, да дам живота си за нея, за воинската чест и за славата на бойното знаме. Заклех се!


ПО НАШЕ ВРЕМЕ ДОСТА БРАТСКИ НАРОДИ САКАХА ДА НИ НАПАДАТ


[video]http://www.vbox7.com/play:3d91d464[/video]
 
Последно редактирано:
Re: От: Какво мислите за казармата?

Трябва да има, разбира се. Трябва да се въведе и задължително военно обучение в училищата. Войни е имало и винаги ще има, затова мъжкото население трябва да е готово и грамотно в случай на нужда.

п.п. Рак, спести ни семейните си истории.

България е член на нато нападение срещу кой и да е член на нато се брои като нападение срещу всички останали... освен това нали не мислиш че нещо като казармата или едно бързо военно обучение 8 изстреляни патрона, биха дали някакъв шанс срещу високо професионална добре платена и обучена да убива армия... Първите дали бърза измислена келтва за родината... вторите повтаряли до безумие Смърта причаква в тъмнината...

Та да попитам колко от ходилите в казармата ги научиха да убиват... щото на това ги учат професионалните войници в истинските армии... като френския легион...
 
От: Какво мислите за казармата?

Ред, съгласен, но съвсем принципно. Защо принципно. Защото принципно един казармен режим от 3 месеца е напълно достатъчен за придобиването на навиците и опита, които споменаваш. 3 месеца ОБУЧЕНИЕ! А не 2 години копане на разни старшинки канали за водопровода, зидане на вилички..ремонти, пребоядисване по 20 пъти на "техниката", през ден наряди в пазене на техника ставаща само за скраб, чистене и подържане на сграден фонд от 1вата световна.. и тн. какви ли не още излишни галимации. БГ-казармата която беше, обучението беше точно 45 дена (до клетвата), натам вече си беше чиста злоупотреба с безплатен труд.
 
От: Какво мислите за казармата?

Защо я спряха ?

По принцип мисля, че е хубаво да има но в това финансово положение в което сме в момента и ще бъде още време по-добре да няма.

Ако е само за изграждане на момчето като мъж по-добре е да се намери друг вариант.

България е малка страна и не й трябва кой знае каква армия. По-добре да се инвестират парите в малка такава и за техника, от колкото да се учат всички да стрелят с калашник и след това да не го пипнат до края на живота си...

то няма пари за гориво на българските ВВС и летят твърде рядко, вие искате да се изразходват средства за казарма...
използват се МиГ-29 и МиГ-21 ...
 
Re: От: Re: От: Какво мислите за казармата?

В чл. 89 от Закона за отбраната и въоръжените сили от 1996г. е записано, че всеки военослужещ, се заклева изричайки тези думи:



Заклевам се в името на Република България да служа честно на народа си, да спазвам Конституцията, законите на страната и военните устави, да изпълнявам безпрекословно заповедите на своите командири и началници, храбро да защитавам целостта и независимостта на моята Родина и ако се наложи, да дам живота си за нея, за воинската чест и за славата на бойното знаме. Заклех се!

за хората се казва само да им служиш честно .... от там натаък е да пазиш статуквото....

Президента е военоначалник, а депутатите гласуват законите от тама нататък те могат така да ги прегласуват че ако хората са срещу тях ще пратят армията...

ако президента ти нареди да убиваш българи пред параламента който искат да го свалят трябва изпълняваш безпрекословно заповедите на своите командири и началници... иначе си нарушил клетвата...

аз не бих се заклел с клетва която не поставя хората на първо място
 
От: Какво мислите за казармата?

България е член на нато нападение срещу кой и да е член на нато се брои като нападение срещу всички останали...
Сигурно, но Турция и Гърция са членове на НАТО и са изпладали във военен конфликт при който никой не се е намесил. И кво ще правим, ако никой не се намеси? Ти можеш ли да боравиш с оръжие, дори себе си да пазиш?


Ред, съгласен, но съвсем принципно. Защо принципно. Защото принципно един казармен режим от 3 месеца е напълно достатъчен за придобиването на навиците и опита, които споменаваш. 3 месеца ОБУЧЕНИЕ! А не 2 години копане на разни старшинки канали за водопровода, зидане на вилички..ремонти, пребоядисване по 20 пъти на "техниката", през ден наряди в пазене на техника ставаща само за скраб, чистене и подържане на сграден фонд от 1вата световна.. и тн. какви ли не още излишни галимации. БГ-казармата която беше, обучението беше точно 45 дена (до клетвата), натам вече си беше чиста злоупотреба с безплатен труд.
Както казах, сега времената са други, но трябва да я има.


Интересно ще ми е противниците на идеята за военното обучнение, да кажат какво знаят и какво им е мнението за Швейцарската армия.
 
От: Re: От: Re: От: Какво мислите за казармата?

за хората се казва само да им служиш честно .... от там натаък е да пазиш статуквото....

Президента е военоначалник, а депутатите гласуват законите от тама нататък те могат така да ги прегласуват че ако хората са срещу тях ще пратят армията...

ако президента ти нареди да убиваш българи пред параламента който искат да го свалят трябва изпълняваш безпрекословно заповедите на своите командири и началници... иначе си нарушил клетвата...

аз не бих се заклел с клетва която не поставя хората на първо място
Това го прави полицията, не армията. Армията рядко се намесва във вътрешните работи на държавата. Нейната роля е да пази държавата от външни врагове. Прави разлика.

По принцип мисля, че е хубаво да има но в това финансово положение в което сме в момента и ще бъде още време по-добре да няма.
Да, защото е по-добре да се откраднат тези пари, отколкото да се дадат за нещо смислено и с перспектива.
 
Re: От: Какво мислите за казармата?

Трябва да има. Година служиш аз, но последните 3 месеца бяха загуба на време честно.
Казармата те учи на самостоятелност. Няма мама, тате, бате, приятелка, приятели. Сам се оправяш. И още ред други работи. Но така е и в живота. Хубаво, лошо. Падаш, ставаш...Ама, които не е ходил не може да ме разбере.

Мама и тате може да те научат на самостоятелност много лесно като станеш студент и в първи курс понеже не изпълняваш очакваният им ти кажат не само че няма да ти даваме пари ами ако живееш в къщи ще плащаш твоя дял от сметките и ще даваш пари за храна... Без да ги интересува как ще съчетаваш работа с учене ... Много ленсно и просто не е нужно държавата да те праща някъде за да станеш самостоятелен...
 
Re: От: Re: От: Re: От: Какво мислите за казармата?

Това го прави полицията, не армията. Армията рядко се намесва във вътрешните работи на държавата. Нейната роля е да пази държавата от външни врагове. Прави разлика.


Да, защото е по-добре да се откраднат тези пари, отколкото да се дадат за нещо смислено и с перспектива.

първия президент на България след промените беше на косъм да изкара танковете както написа медгугълбот :) ако нареди си длъжен... клетвата това казва... хитри са политиците хитри..

А за парите хубаво е да си купим скъпа качествена техника (като няколо ракетни крузера) и да поддържаме малка но добре платена и добре обучена и покриваща сурови нормативи армия (като Беър Грилс който е служил в САС доброволно) от няколко хиляди такива а не да се харачт пари за няколко дестки хиляди на калпак с много под неговот ниво
 

Горе