Какво мислите за казармата?

От: Re: От: Re: От: Какво мислите за казармата?

Да, защото е по-добре да се откраднат тези пари, отколкото да се дадат за нещо смислено и с перспектива.

Казвам, че ако имаше пари (опс, ако не ги крадяха) е по-добре да има една армия от няколко хиляди човека и техника (изтребители и т.н.) от последни поколение
от колкото всички да могат да стрелят с калашник.

При война хора минали през казармата едва ли биха били от полза - въщност само заради бройка...
но техниката напредва толкова бързо, че...

Кой ще ни напада нас ? :D
 
От: Какво мислите за казармата?

на който му се играе на война и иска да придобие знания в тази област има игра наречена AIRSOFT ...........
има отбори вече и в България даже на последното световно сме ги шашнали пък сме за сефте на световно.......
(оръжията са пълни копия на оригиналните ,,,,,,,,стрелят с топчета ,,,,,,,,,играта е измислена за да се тренират специални части)
[video=youtube_share;H4cDXRLvQaE]http://youtu.be/H4cDXRLvQaE[/video]
 
От: Re: От: Re: От: Какво мислите за казармата?

ако президента ти нареди да убиваш българи пред параламента който искат да го свалят трябва изпълняваш безпрекословно заповедите на своите командири и началници... иначе си нарушил клетвата...

аз не бих се заклел с клетва която не поставя хората на първо място


малко история


През 1978 г. зла съдба застига семейството на ген. Стойо Неделчев-Чочоолу (1908 – 1987). Негови роднини са брутално убити в пловдивския ромски квартал „Столипиново”. Говори се, че цигани заклали и ограбили сина и снахата на Чочоолу (в условията на тогавашното тоталитарно информационно затъмнение този факт не вижда бял свят). Убийците не са заловени. Бесен, генералът дава заповед на старозагорската танкова дивизия да се придвижи до Пловдив. Десетки бронирани машини тръгват от Града на липите, за да дебаркират в източния квартал на Града на тепетата, където се намира „Столипиново”. Танковете навлизат в гетото, като при вида им всичко живо мигновено се скрива. Изстрел не е бил произведен, но кварталът е изглеждал сякаш бил обезлюден – разказват по-възрастни пловдивчани. За този акт Чочоолу, с партизанско име Пантерата, заплаща с военната си и с политическата си кариера. Този факт беше старателно прикриван от комунистическия режим.доста години след това там е било тихо
Преди 30 години ген. Чочоолу е нахлул с танкове в „Столипиново”, защото милицията не е била в състояние да се справи с престъпността там. Сега полицията също е безсилна пред наглите цигански престъпни действия срещу местното българско население
 
От: Какво мислите за казармата?

Не ми е известно армия да е пращана срещу цивилно население в България. За това е полицията, както показва и опита. Аз ти говоря каква по принцип е целта на армията, а не за хипотетични ситуации, които никога не са се случвали.

До горния натовец, чакай да те спасяват, защо след като Турция и Гърция са в НАТО поддържат огромни армии? Кажете нещо и за швейцарците де :)
 
аз има перфектното доказателсво на моята теза

Ако има военни игри в планината или в джунглата или дори в градски условия и съберем 5 човека от темата който са минали казармата и са За да играят срщу Беър Грилс трениран от САС и всички имат само стандартното оборудване аз залагам на Беър Грилс... по добре 10 000 като него отколкот 50 000 от кол и въже новите освен това новите набори след 90те са от по 70 000 деца бълагрия пряко сили не може да събере повече от 35 000 армия
 
От: Какво мислите за казармата?

Мексиканската армия заменила полицията в 22 града край границата с Тексас


Какво щеше да стане в Катуница при ген. Стойо Неделчев – Чочоолу?
 
От: Какво мислите за казармата?

Нямам някакво специално мнение за казармата. Не съм ходил. Моята си 'казарма' съм я изкарал на друго място и ми отне доста повече време отколкото нормално трае казармата. И беше по желание.

Ако трябва да съм честен, по някое време ми е идвало на акъла да отида и да им кажа "Излъгах ви, айде ако обичате да ме земете сега у казармата да вида кво е!" :) . Щото вече не очаквах някакво по-сериозно физическо или психическо предизвикателство от туй дет ми се беше случвало и си го представях като walk in the park.

Пък и съм доста комплексиран (като повечето мъже) и често изпитвам нужда да се 'доказвам'. Затова и сега да вляза, физически ще ми е много по-лесно, отколкото когато бях на 19.

Впечатлението ми е че никой от тез дет са служили не споменава да е бил действан, бит и е*ан :) , а напротив - като големия мъж през цялото време той бил действал, бил, и е*ал 'зайците'... Ако са верни 'хорър' историите, много бой щеше да има (без да мога да кажа предварително кой ше е най-битият), понеже изначално не признавам никакви авторитети и не правя това дето се очаква от мене.

Може би и да съм пропуснал нещо ценно, не знам. Но общото впечатление е че ходилите в казармата го смятат като едва ли не върховният тест и доказателство за тяхната 'мъжественост' и още на 30 вече са някакви меки, разплути и отпуснати дробчета. Съответно никаква няма да я свършат при евентуална военна ситуация :) . Освен ако боят не се състои в състезание по надпиване с бири, лежерно натискане на педала на газта на правия междуселски път, псуване и храчене на тротоара.
 
От: Какво мислите за казармата?

Да, а на всичкото отгоре и Беър Грилс си пие пикнята, така че съвсем нямате шанс :D:lol:
 
Re: От: Re: От: Re: От: Какво мислите за казармата?

малко история


През 1978 г. зла съдба застига семейството на ген. Стойо Неделчев-Чочоолу (1908 – 1987). Негови роднини са брутално убити в пловдивския ромски квартал „Столипиново”. Говори се, че цигани заклали и ограбили сина и снахата на Чочоолу (в условията на тогавашното тоталитарно информационно затъмнение този факт не вижда бял свят). Убийците не са заловени. Бесен, генералът дава заповед на старозагорската танкова дивизия да се придвижи до Пловдив. Десетки бронирани машини тръгват от Града на липите, за да дебаркират в източния квартал на Града на тепетата, където се намира „Столипиново”. Танковете навлизат в гетото, като при вида им всичко живо мигновено се скрива. Изстрел не е бил произведен, но кварталът е изглеждал сякаш бил обезлюден – разказват по-възрастни пловдивчани. За този акт Чочоолу, с партизанско име Пантерата, заплаща с военната си и с политическата си кариера. Този факт беше старателно прикриван от комунистическия режим.доста години след това там е било тихо
Преди 30 години ген. Чочоолу е нахлул с танкове в „Столипиново”, защото милицията не е била в състояние да се справи с престъпността там. Сега полицията също е безсилна пред наглите цигански престъпни действия срещу местното българско население

Същата клетва дава право да нареди да нахлуят в люлин или младост и да направят същото срещу българи... и казвам просто казвам как хитрите политици са извъртяли нещата...

престави си версия на клетвата такава че воинйците да са длъжни да премахнат командира си ако им нареди да посегнат на българи... това ще е клетва в която пазиш гарантирано България и българите а не статуквото...
 
Re: От: Какво мислите за казармата?

Да, а на всичкото отгоре и Беър Грилс си пие пикнята, така че съвсем нямате шанс :D:lol:

САС Оцеляване ... по добре ли е да умреш от дехидратиране ... или като ти свърши водата просто се предаваш на варага... това истински обучен професионален войник http://en.wikipedia.org/wiki/Special_Air_Service

а не 8 изстрляни куршума за две години казарма който да де напрвят мъж ....8)
 
Последно редактирано от модератор:
От: Какво мислите за казармата?

Пак те питам - случвало ли се е?

Искам армия, като в Швейцария - една истински демократична страна. По прости ли са от нас швейцарците?
 
От: Какво мислите за казармата?

Не ми е известно армия да е пращана срещу цивилно население в България.
Така ли? Нишо ли не ти говори: "Да идват таковете". :) Хахаха, било е само идея, но все пак.

Аз мисля, че се отклоняваме от темата. Не става ли дума за смисъла от казармата, а не дали НАТО би реагирало или не? Все пак професионалната армия, няма нищо общо с това, което хората изтърпяваха в рамките на 9 или 6 месеца. Имаше един момент от филма 300, където Лионид попита всеки грък: Каква е твоята професия? И все почна да отоварят - градинар, готвач, ковач и т.н. Като попита спартанците каква е тяхната професия, те в едих глас многозначно отговориха - войници (беше по-скоро вик ААааа-УУууу с вдигане на копията си). Това е доста многозначно какво реално е армия, и какво е пародия на армиця. :)

Има много ситуации да си против и за казармата. За лигавите малки плазмодии, които гледам по улиците съм за тази казарма. Не съм виждал толкова лигаво, невъзпитано и изпуснато поколение. Но за поколението, което израстна възпитано и не си е губило време някъде, за да отдава заслуженото - съм против. Казармата става необходимство ако нещата наистина се сдухат. Не мисля, че в едно сдраво общество ще стане дума дали е нужна или не, но в някое общество, в което моралните ценостти, дисциплината и отговорността липсва си е направо задължително. Тогава се явява като лекарство.

Така, че въпроса ЗА или Против е леко субективен.
 
От: Re: От: Re: От: Re: От: Какво мислите за казармата?

Същата клетва дава право да нареди да нахлуят в люлин или младост и да направят същото срещу българи... и казвам просто казвам как хитрите политици са извъртяли нещата...

.

В КАЗАРМАТАНЯМАШ ПРАВО ДА МИСЛИШ,а изпълняваш заповед.Полицате дето бият българи , защо го правят-заповед

п.с. ЦИГАНИНА НЕ ЛИ Е БЪЛГАРИН?
 
От: Какво мислите за казармата?

Представете си Държава , в която всички граждани от мъжки пол в интервала от 20 до 50 годишна възраст са военнослужещи и в буквалния смисъл на думата спят с оръжие под възглавницата си. Държава , която след навършване на 50 годишна възраст подарява зачисленото лично оръжие на гражданите си. Държава , която поощрява и приветства участието на гражданите си в мобилизационни сборове и учения независимо дали са на 50 , 60 или 70 годишна възраст. Държава която те моли да си купиш поне пистолет , а най-добре автомат със сгъваем приклад. Държава , която е способна да увеличи армията си от 22 хилядна численост в мирно време до 650 хиляди , в рамките на 4 часа, а в рамките на 2 дни до 1.7 млн. численост , при това прекрасно организирана , силно въоръжена и много добре обучена. Представете си тази въоръжена до зъби държава , от Женева до Давос , от Цюрих до Лугано , територията на която е изровена от тунели , противоатомни убежища , продоволствени военновременни складове , ракетно-артилерийски опорни точки изсечени в гранитните планини, държава в която 80% от къщите на населението са оборудвани с бронирани капаци на прозорците (стоят в мазето а при нужда се монтират).
Това е Швейцария.


Армията на Швейцария не е единствената в света , която е организирана на този принцип. Донякъде подобна структура има и Бундесфера. Аналог може да се направи и със съветските “кадрирани” дивизии от близкото минало. Организацията е по схемата “Пълно обезпечение с офицери + 2/3 обезпечение с подофицери и сержанти + 1/3 редовни войници + мобилизационни сборове когато има нужда”. Разликата при Швейцарската армия обаче е , че този принцип е доведен до перфектност .

Кадровите военни в Швейцария са всичко на всичко около 9 000 души и са заети предимно във ВВС на страната. Заетите в останалите родове войски кадрови военни са около 15 000 души едновременно. Всеки гражданин от мъжки пол , след навършване на 20 годишна възраст се призовава в редовете на Швейцарската армия. Зачислява се в редовете на Rekrutenschule – Ecole de recrue , където прекарва първоначално обучение от 90 дни.

След завършване на обучението , държавата зачислява на новоизпечения боец личното оръжие (автомат и пистолет) , едноседмичен пакет със суха храна – т.н. “Министерска консерва” , която боеца има задължението да обновява след изтичане на срока на годност , х 4 пълнителя с боеприпаси за оръжието , три комплекта униформи за различните сезони , бронежилетка и каска , както и зачислителен номер към коя войскова част принадлежи. Така екипиран боеца се прибира в къщи и тръгва на работа или в университета или където му е житейското поприще.
До 32 годишна възраст боеца се намира в състояние “Аусцуг″. При този статус е длъжен в рамките на 10 г. да премине 8 военни сбора х 3 седмици всеки. Времето през което ще преминава сборовете го съгласува с военния отдел на министерството съобразно житейските си нужди. Важното е да премине определеното със Закон количество за опредения срок. От 32 до 42 годишна възраст статуса на боеца се променя в “Ландвер”. Ландверите имат задължението в рамките на 10 години да проведат 3 сбора х 2 седмици всеки. От 42 до 50 годишна възраст статуса се променя на “Ландщурм”. Щурмоваците имат задължението в рамките на 8 години да проведат 1 сбор от 2 седмици. След навършването на 51 годишна възраст боеца официално се уволнява от армията , прибират му автомата , пистолета , боеприпасите , бронежилетката , каската и сухата храна и го въоръжават с предписание как и къде да действа при обявяване на извънредно положение или война. Също така при уволнението всеки получава подарък от държавата автоматична ловна гладкоцевна пушка тип “помпа”.

Основна особеност на Швейцарската армия е усиленото обучение на офицерите-резервисти. По правило те преминават допълнителни сборове към по-горе споменатите , в размер на 100 дни за всеки статус. Това обстоятелство предизвиква силни протести от страна на работодателите , особено от “Банковата Асоциация” , доколкото всеки един от тях, от банковия директор , до най-дребния началник на отдел преминава през тези сборове. Независимо от тези протести сборовете са място където могат да се срещнат и да общуват представители на различни прослойки на обществото , като например директор на компания и портиер в същата компания да си поговорят лежейки зад картечницата в качеството си на стрелец и коректировчик примерно.Тук е мястото да добавим , че практически е невъзможно отклонението от военна служба в швейцарската армия на гражданин на държавата , физически годен , независимо дали е банкер , лекар , студент или президент.

Военният бюджет на тази държава със 7.5 млн. население по данни от 2008 г. бюджета е около 5 млрд долара , което е 1,2% от БВП на страната, но много от разходите за отбрана са вторични и минават по други пера.

Въоръжение :
- 800 танка и бронирани машини , в т.ч. 420 германски “Леопард 2″ и 150 М-109.
- 14 ескадрили военна авиация , в т.ч. 350 бойни и 120 учебни самолета и 80 щурмови и 20 транспортни вертолета.
Характерно е че оръжейния парк се обновява постоянно и практически не съществуват примери когато дадено въоръжение е “по-старо” от боеца който борави с него.

Щателно ремонтираното леко стрелково оръжие (пистолети и автомати) се предлага за закупуване от населението на вътрешния пазар , като ако купувача е жена отстъпката е до 40%.
Регистрацията на оръжието е максимално опростена , като такава се изисква само за закупеното от магазина оръжие , а тия които се продават “втора ръка” не се регистрират. По данни от 2008 г. в населението са съсредоточени около 800 хил. единици армейско стрелково оръжие , около 500 хил. единици полуавтоматични карабини и ловни пушки , около 2.5 млн. пистолети и револвери. Забележка : В тази статистика не влиза СЛУЖЕБНОТО оръжие раздадено на всички резервисти от 20 до 50 годишна възраст съобразно написаното по-горе.
Швейцария заема почетното 2-ро място в света по собственост на оръжие на глава на населението. В страната функционират десетки (или стотици) стрелкови клубове , а броя на стрелбищата може да съперничи с тези на кафенетата.

Как преминава службата във Швейцарската армия ?

Службата преминава горе-долу добре. Войниците (редовни или на сборове) не белят картофи , не мият мръсните съдове, не метат казармите и не дават караул – всичко това се извършва от частни фирми и частни охранители.
Може би това обстоятелство означава че са на курорт ? Не. Според военните специалисти , бойната подготовка на швейцарската армия е една от най-високите в света. Ставане сутрин в 05.00 ч. и всичко се изпълнява на “бегом”. Физическа подготовка , алпийска подготовка , бойни стрелби , обслужване на техниката…. и така до отбой , който е в 23.00 ч. До абсолютен минимум е сведено отвличането на бойците от битовия “армейски живот” и до абсолютен максимум е доведено ангажирането им със строго професионалните военни умения.
Наказанията за неявяване на служба (Редовна или сбор) на мъжете поставени под пагон са жестоки.
Било то учебна сесия , погребение , сватба, няма никакво значение за военните власти. Грозни глоби и затвор , които могат да поставят кръст на всяка кариера в обществото. Независимо дали си болен , инвалид , сляп и куц всички плащат 3 % данък върху доходите си за издръжка на армията. Ако някой е пацифист-религиозен деятел, съботянин антимилитарист , то той е задължен да полага обществено полезен труд в общината по местоживеене за същите часове които другите са на военен сбор. Няма освобождаване за военните сборове и за младежи учещи в чужбина. Нарушенията на закона се наказват много строго – за отклонение от военна служба може да се стигне до затвор за 12 години.
 
Какво прави Швейцария за населението си и какво прави България...

Като ги стигнем швейцарците по цивилни им начин на живот тогава да мислим за таквиа неща... иначе ще е точно като народната поговорка на гол тумбак чифте пищови

и още нещо от материална гледна точка защо съм длъжен да се бия не мога ли да си платя на някой да е бие вместо мен ..? съвсем четсно и справедливо нали не мислиш че най богатите в швеицария се занимават с това

хубаво ще ги съберат 1.7 милиона армия даже може на едно място да ги съберат за да им хвълят бомбата...
 
От: Какво мислите за казармата?

Да, мисля, че всички швейцарски граждани се занимават с това. А един наемник никога не би се бил така, както един човек бранещ семейството/родината си. Нямам добро мнение за наемните армии :)
 
От: Какво мислите за казармата?

Ред, съвсем не са хипотетични тези ситуации, повярвай ми. Няма как да знаеш, но има цели пометени села от бг-танкове в родопите 80-85та :wink:
А и "случвало ли се е" - нали се сещаш, че то един път ще стане - при гражданска война например.
Армията е подчинена на президента и може да бъде използвана за абсолютно всякакви вътрешни ситуации... от гасене на пожари, до мачкане на сънародници. Вземи прочети малко повече и за тези неща.
 
От: Какво мислите за казармата?

Военните имат много гадни прийоми да те накарат да правиш това, което искат, просто нямаш шанс. Аз като влязох мислих точно като теб, обаче те те атакуват като почва да гърчат другите около теб и клякаш, защото после отиваш в спалното със същите хора, които са гърчили заради теб. Като се почне - "цялата рота, заради матрос еди си кой 200 обиколки на плаца" после 200 човека какво ти мислят, на тебе и на майка ти...:) Често имаше случай на мечки и други подобни...











Нямам някакво специално мнение за казармата. Не съм ходил. Моята си 'казарма' съм я изкарал на друго място и ми отне доста повече време отколкото нормално трае казармата. И беше по желание.

Ако трябва да съм честен, по някое време ми е идвало на акъла да отида и да им кажа "Излъгах ви, айде ако обичате да ме земете сега у казармата да вида кво е!" :) . Щото вече не очаквах някакво по-сериозно физическо или психическо предизвикателство от туй дет ми се беше случвало и си го представях като walk in the park.

Пък и съм доста комплексиран (като повечето мъже) и често изпитвам нужда да се 'доказвам'. Затова и сега да вляза, физически ще ми е много по-лесно, отколкото когато бях на 19.

Впечатлението ми е че никой от тез дет са служили не споменава да е бил действан, бит и е*ан :) , а напротив - като големия мъж през цялото време той бил действал, бил, и е*ал 'зайците'... Ако са верни 'хорър' историите, много бой щеше да има (без да мога да кажа предварително кой ше е най-битият), понеже изначално не признавам никакви авторитети и не правя това дето се очаква от мене.

Може би и да съм пропуснал нещо ценно, не знам. Но общото впечатление е че ходилите в казармата го смятат като едва ли не върховният тест и доказателство за тяхната 'мъжественост' и още на 30 вече са някакви меки, разплути и отпуснати дробчета. Съответно никаква няма да я свършат при евентуална военна ситуация :) . Освен ако боят не се състои в състезание по надпиване с бири, лежерно натискане на педала на газта на правия междуселски път, псуване и храчене на тротоара.
 
От: Какво мислите за казармата?

Съвсем естествено е тези които са ги прекарали да лижат задници на комунисти в задунаевската армия сега да се кълнят че са изпълнявали дълга си.

Да ама не, както казва ченгето Петко Бочаров, не сте служили на България а на една чужда армия окупаторка и докараните от нея от къра след 1944 година бедни, гладни и тъпи селяни писали са за комунисти и активни борци, чийто синове и внуци продължава да пази родната колониална милиция и армия за да има кой да се гаври и експлоатира славянската рая.

Що се отнася до военното обучение достатъчно ми е една седмица на точното място с точните хора (нещо което в армията не може да го научи) и норвежеца Андерс ще ми диша прахта..
 
освен ако не е изнесъл смейството си преди това извън линията на войната ... като се казва в момента като гражданин на ЕС само с лична карта може да се движиш по 5 милиона квадратни километра... ако има толкова голяма война която да ги засегне всичките 5 милиона километра определено ще видим изпълнение с Бомбата с главно Б ходил не ходил в казарма все тая...
 

Горе