Какво мислите за партия Възраждане

Аз бях във флота, когато го имаше, 96-та година и си беше супер. Да ти кажа нямам нито един лош спомен от тия години, напротив. На мен казармата ми беше супер полезна.
Дърт си, имало е още военна техника по твое време. Имахме автопарк, от 30 камиона вървяха само два. Ходиха на стотина км. на някакво учение, единият се счупил.
На 18 години ме хвърлиха директно в дълбокото да отговарям за два 12 цилиндрови V образни двигателя. Отделно да станеш реален моряк, на действащ кораб, с реални функции си е доста стрес за 18 годишен дебил, дето не може да си върже обувките.
Мене ме прибраха завършил инженер. Целия ни поток набутаха по най-тъпите роти, с мангустите. Аз бях ОХР.
Трябва да си има нещо подобно. Не метене на плаца, но за 18 годишните дебили трябва да има гърч, поне за няколко месеца да се откъснат насилствено от мама.
Че аз от 8-ми клас не живея с нашите. Шапкарите ми утрепаха години от живота. В гладните години не даваха да уча задочно. После като се уволних гледам като теле у шарена врата. Хем бях от 6 месечните служащи, от които над месец и половина отпуски. Намерих си календарчето, и не се шегувам ни преувеличавам.
Сегашната казарма е 99% затвор, с тия си порядки устав и жаргон. Не им трябва на младите такова губене на време и пари. Туй дето се учи в казармата трябват 2 седмици, в моя случай. 2 стрелби имам, 1 граната, и военна техника не пипнах. Затуй ми изгубиха години да се съобразявам и мизерствам зарад тях. На всичко отгоре шапкарите крадяха от храната, та квито боклуци останат с това ни хранеха. Откарах си службата в лафката, в смисъл унищожих пари за една сватба, че да не умра от глад.
Вместо да си гледам семейството - майка ми издържаше мене, приятелката ми, че и квартирата плащаше. Ей за туй най ме е яд. Добре, че нямаше дете. Всички тия жертви от обществото, че един стадион шапкари, военни лекари и артелчици, да са в мандрата и да краднат и със задниците си.
Забравих да спомена, че мангустите мразят нас дето отиваме с някакво постижение в живота, визирам дипломирани магистри. Един инженер от ротата го пребиха, ритаха го в бъбреците. Щапкарското робство е престъпление към младите, които изкукали дядовци гласувате за тях, пък те нямат право на глас. Все едно аз да ти редя и съсипвам живота, да нямаш думата, и да ти разправям, че е дисциплина. В казармата се нагледах основно на престъпления, дето са за военен съд. Без да преувеличавам. Почти не се сещам за хубави спомени. 99% душевно мачкане, и от войници и от военопрестъпници с пагони. Броих дните и часовете до заветния ден, да ме освободят от затвора. Излежаване на присъда си е, не служба. Върхът на перверзията беше, че ме и караха да се заклевам в тях, под знамето, с целувка. Отрепки и Юди!
 
Последно редактирано:
Дърт си, имало е още военна техника по твое време. Имахме автопарк, от 30 камиона вървяха само два. Ходиха на стотина км. на някакво учение, единият се счупил.

Мене ме прибраха завършил инженер. Целия ни поток набутаха по най-тъпите роти, с мангустите. Аз бях ОХР.

Че аз от 8-ми клас не живея с нашите. Шапкарите ми утрепаха години от живота. В гладните години не даваха да уча задочно. После като се уволних гледам като теле у шарена врата. Хем бях от 6 месечните служащи, от които над месец и половина отпуски. Намерих си календарчето, и не се шегувам ни преувеличавам.
Сегашната казарма е 99% затвор, с тия си порядки устав и жаргон. Не им трябва на младите такова губене на време и пари. Туй дето се учи в казармата трябват 2 седмици, в моя случай. 2 стрелби имам, 1 граната, и военна техника не пипнах. Затуй ми изгубиха години да се съобразявам и мизерствам зарад тях. На всичко отгоре шапкарите крадяха от храната, та квито боклуци останат с това ни хранеха. Откарах си службата в лафката, в смисъл унищожих пари за една сватба, че да не умра от глад.
Вместо да си гледам семейството - майка ми издържаше мене, приятелката ми, че и квартирата плащаше. Ей за туй най ме е яд. Добре, че нямаше дете. Всички тия жертви от обществото, че един стадион шапкари, военни лекари и артелчици, да са в мандрата и да краднат и със задниците си.
Ти пък щото си първа младост :) В тоя си вид, както я описваш, по-добре да я няма. По мое време си беше сериозно, поне във флота. Реална работа, реално море, реален екшън си беше, много ми беше полезно. Манджата си беше на ниво, колкото можеш да изядеш. Беше си нещо нормално стария матрос да е дебела и охранена свиня :) Още ми е останал афинитет към двигатели, големи машини, русенско варено и макарони на фурна :). Като видя мазгоч с голям кеф се хвърлям в него :) То и самите шапкари нямаха време да се занимават с глупости, отношенията бяха доста прилични.

Коя е тая сегашна казарма, до колкото знам от 15 години и повече, няма никаква казарма?
 
Ти пък щото си първа младост :)
Не ми е идеята да те нагрубявам, просто да натрапваш на младите тая висша простотия е проява на сенилност, загуба на връзка с реалността, и откровен дебилизъм. Както сам се изрази.
В тоя си вид, както я описваш, по-добре да я няма. По мое време си беше сериозно, поне във флота. Реална работа, реално море, реален екшън си беше, много ми беше полезно. Манджата си беше на ниво, колкото можеш да изядеш. Беше си нещо нормално стария матрос да е дебела и охранена свиня :)
Целият ни набор се прибра отслабнал с 5-10 кг, като от Освиенцим. Майка ми се просълзяваше като ме види, уволних се 65 кг.
Още ми е останал афинитет към двигатели, големи машини, русенско варено и макарони на фурна :). Като видя мазгоч с голям кеф се хвърлям в него :) То и самите шапкари нямаха време да се занимават с глупости, отношенията бяха доста прилични.

Коя е тая сегашна казарма, до колкото знам от 15 години и повече, няма никаква казарма?
Афинитет каъм машини и сега си имам. Ние нямахме шанс да пипнем машини. Само простотии. Казарма няма, в контекста на темата - сенилните дъртаци искат да я връщат. Щото тях не касае. Редят живота на цяло поколение, без потърпевшите да имат думата. Възрожденски боклуци!
В бойното поделение не помня да съм виждал месо, ако не броим по резен шпек на закуска. Всичко окрадено, някаква сланина плува в яхнията, после ми разправяй колко здравословно е с години да те хранят като добиче за угояване. Не им се получи, смъкнахме по 10-тина кг.
Хем не са ни гърбили с учения, имам 2-3 тактики в учебното поделение, и туй беше. Вталихме се от глад.
Един шапкар от Белене, Ивелин не знам си къв, "Възрожденски" организатор от плевенския МИР. Разправя, че щели да въвеждат ОТКУПУВАНЕ от казарма. Богаташките синчета си учат и редят живота, беднячетата ходят да отслабват и да се разправят с цигани. Някои от нашите цигани бяха буквално неграмотни, не могат да четат. Такъв да ти е стар войник...
 
Последно редактирано:
Не ми е идеята да те нагрубявам, просто да натрапваш на младите тая висша простотия е проява на сенилност, загуба на връзка с реалността, и откровен дебилизъм. Както сам се изрази.

Целият ни набор се прибра отслабнал с 5-10 кг, като от Освиенцим. Майка ми се просълзяваше като ме види, уволних се 65 кг.

Афинитет каъм машини и сега си имам. Ние нямахме шанс да пипнем машини. Само простотии. Казарма няма, в контекста на темата - сенилните дъртаци искат да я връщат. Щото тях не касае. Редят живота на цяло поколение, без потърпевшите да имат думата. Възрожденски боклуци!
В бойното поделение не помня да съм виждал месо, ако не броим по резен шпек на закуска. Всичко окрадено, някаква сланина плува в яхнията, после ми разправяй колко здравословно е с години да те хранят като добиче за угояване. Не им се получи, смъкнахме по 10-тина кг.
Хем не са ни гърбили с учения, имам 2-3 тактики в учебното поделение, и туй беше. Вталихме се от глад.
Един шапкар от Белене, Ивелин не знам си къв, "Възрожденски" организатор от плевенския МИР. Разправя, че щели да въвеждат ОТКУПУВАНЕ от казарма. Богаташките синчета си учат и редят живота, беднячетата ходят да отслабват и да се разправят с цигани. Някои от нашите цигани бяха буквално неграмотни, не могат да четат. Такъв да ти е стар войник...
Не се обиждам на възраст, по добре съм от повечето 20 годишни :) И като физика и като акъл :) Ама ти не си видял нищо от истинска армия, ти си видял една простотия, някаква бутафория. Аз като бях имаше всичко, храна на корем, колкото искаш + допълнително шпек, русенско варено, кашкавал, сирене, масло, сладко, да си правиш сандвичи през нощта, ако ти се дояде. Влязах 75, излязох 95 :eek:. А същевременно всички роптаехме, че на подводниците момчетата ги хранят по-добре, а ние мрем от глад :)

Имах приятели, които бяха в строителни войски тогава. На 100 орки слагаха по един бял с основната задача да ги научи на цивилизация, без значение от средствата - бой, ебън, каквото се сетиш. . След година и половина нямаше орк, който да не може да чете и пише на български и да няма занаят. Всички сегашни строителни работници са продукт на тогавашния КЕЧ, строителни войски и тогавашната армия. Това трябва да се признае. Имаше си и позитиви.
 
Последно редактирано:
Ама ти не си видял нищо от истинска армия, ти си видял една простотия, някаква бутафория.
Еми виж темата, пиша в контекста да връщате тая бутафория. Видял си войниклък, аз видях каторга и затвор. Не ни трябва такова нещо.
У учебния център иди - доди, там храната беше супер, и нямаше стари да им гледаме простотиите. У бойното ходехме некъпани по един месец, и туй дето ни се полага по устав и него няма. Банята не съм я виждал отвътре, заклевам се. Уредих се на скатана служба, там имаше всичко.
Всички сегашни строителни работници са продукт на тогавашния КЕЧ, строителни войски и тогавашната армия. Това трябва да се признае. Имаше си и позитиви.
КЕЧ няма от 25 години бе приятелю, мисля Желев ги махна. Ай стига лъгали!
Ся на 10 орки водят по един висшист, всичките да го юркат подред. Това е казармата, дето Копейкин иска да връща.
 
Еми виж темата, пиша в контекста да връщате тая бутафория. Видял си войниклък, аз видях каторга и затвор.
То затова си толкова изнервен - върнал си се с PTSD от казармата.
 
То затова си толкова изнервен - върнал си се с PTSD от казармата.
Туй кво е PTSD?
Kaто не си служил, не се мешай ами слушай тия дето имат личен опит. Да те набутам в рота мангали, от 100 човека половината черни, другата половина диви селяндури, и трима висшисти както в моя случай. На втората седмица се ориентирах и се махнах, ама тия дето останаха ходеха като сенки.
Мислете като гласувате за изроди като тоя, щото после ще ви гърби по 10 бона ако не ти се живее 1 година в мизерия по-лоша от робската, и храна дето и прасетата ѝ се мръщят.
Туй шапкарите са толкоз тъпи животни, че съм бил свидетел как и с децата си не могат да говорят. Отиваш му отхранен и изучен, и 1 година сутрин ти вменява какво си нищожество, след обяд смяна застъпват братята мангусти. Всичко живо те смазва психически, имат го като тяхно задължение.
Що не се пишеш доброволец войник, хем ще ти плащат хем ще си като на работа, вечер при топлите кълки на жената, и кюфтета с галон Ариана.
В прав текст ти казва, че военна техника няма да пипнеш. Всички у дивата кашимерия, и ако си негоден за войник няма да можеш да заемаш държавна служба.
Шапкарят живее с идеята, че те притежава, като пропуска дребната подробност, че дори не е плащал за тебе. Води те да му бачкаш на личната вила, като дори се натискаме да ходим, за едната бира вечер, и нормално ядене.
Роби и половина, и искате да го навирате на всички това нещо, дори съпругите на войниците ще патят. 15 лева ми беше заплата, месечно, като редник. Токът ми беше 90 лева понякога, буквално мреш от глад ако няма кой да ти дава пари от цивилизацията.
 
Последно редактирано:
Туй кво е PTSD?
Kaто не си служил, не се мешай ами слушай тия дето имат личен опит. Да те набутам в рота мангали, от 100 човека половината черни, другата половина диви селяндури, и трима висшисти както в моя случай. На втората седмица се ориентирах и се махнах, ама тия дето останаха ходеха като сенки.
Мислете като гласувате за изроди като тоя, щото после ще ви гърби по 10 бона ако не ти се живее 1 година в мизерия по-лоша от робската, и храна дето и прасетата ѝ се мръщят.
Туй шапкарите са толкоз тъпи животни, че съм бил свидетел как и с децата си не могат да говорят. Отиваш му отхранен и изучен, и 1 година сутрин ти вменява какво си нищожество, след обяд смяна застъпват братята мангусти. Всичко живо те смазва психически, имат го като тяхно задължение.
Що не се пишеш доброволец войник, хем ще ти плащат хем ще си като на работа, вечер при топлите кълки на жената, и кюфтета с галон Ариана.
В прав текст ти казва, че военна техника няма да пипнеш. Всички у дивата кашимерия, и ако си негоден за войник няма да можеш да заемаш държавна служба.
Шапкарят живее с идеята, че те притежава, като пропуска дребната подробност, че дори не е плащал за тебе. Води те да му бачкаш на личната вила, като дори се натискаме да ходим, за едната бира вечер, и нормално ядене.
Роби и половина, и искате да го навирате на всички това нещо, дори съпругите на войниците ще патят. 15 лева ми беше заплата, месечно, като редник. Токът ми беше 90 лева понякога, буквално мреш от глад ако няма кой да ти дава пари от цивилизацията.
Е аз кво съм виновен че си извадил най-късата клечка да служиш по най-скапаното време.
Съвсем малко време съм прекарал у казарма ама храната си беше както биаро описа - тип соц столова в почивна станция.

Абе Възраждане се повече ми са издигат в очите... колкото и булшит да говорят, все са найс неща и поне ми топлят душата :rolleyes:
 
Е аз кво съм виновен че си извадил най-късата клечка да служиш по най-скапаното време.
Съвсем малко време съм прекарал у казарма ама храната си беше както биаро описа - тип соц столова в почивна станция.
Кво значи съвсем малко време? Под 6 месеца не е било, и то само за висшисти. Това е МНОГО време.
При Копейкин ще е дори по-зле, тъй като дори поделенията са разсипани. По мое време беше разсипана само техниката, дългът към родината ми го осребриха с метла и един нож да бича дневален на празна сграда.
Абе Възраждане се повече ми са издигат в очите... колкото и булшит да говорят, все са найс неща и поне ми топлят душата :rolleyes:
Скандинавците се натискат за НАТО, Македония се натиска за ЕС...
Вашия лумпен се натиска да ни изкарва. Ердоган и Путин ще се избият кой да ни анексира пръв.
 
Кво значи съвсем малко време? Под 6 месеца не е било, и то само за висшисти. Това е МНОГО време.
При Копейкин ще е дори по-зле, тъй като дори поделенията са разсипани. По мое време беше разсипана само техниката, дългът към родината ми го осребриха с метла и един нож да бича дневален на празна сграда.

Скандинавците се натискат за НАТО, Македония се натиска за ЕС...
Вашия лумпен се натиска да ни изкарва. Ердоган и Путин ще се избият кой да ни анексира пръв.
Будали има навсякъде. За това сме създадени, за да пазим хора като него от собствените му решения. ;););)
 
vazrozhdenetsat-kostadin-kostadinov-696x435.jpg
 
Бтв буквата на горнището на патриота някаква йерархия ли показва? Убеден съм, че има скрито послание...
Бойния знак на Путин. И руски байраци 2 пъти колкото нашите. Инак се тупат колко неутрални били. И циркове 2 пъти да смъкват украинското от кабинета на Фандъкова.
 
Последно редактирано:
Нека обясня хронологията на една от най-потресаващите гаври с българската държавност в новата ни история:

- На 17 юни в България пристига т.нар. “Френско предложение” за Северна Македония. Огромното мнозинство от политическата ни сган се надпреварва да обяснява как то е най-доброто възможно за България.

- Въпреки, че решението за вдигането на ветото е на Министерски съвет, предложението е изпратено в Народното събрание и там, на 24 юни, същата тази сган гласува в подкрепа на проекторешение на Hristo Ivanov за призив към Министерски съвет за вдигане на ветото. По време на дебатите Иванов и останалите от сганта обясняват разпалено, че уреждането на историческите въпроси е заложено в предложението на французите. (Реално въпроси няма, Македония няма история преди 1945 г., точно както няма и език)

- Отново на 24 юни македонските власти обявяват, че няма да приемат френското предложение в този му вид.

- На 29 юни, правителството в оставка на Кирил Петков, съобразявайки се с препоръката на Народното събрание, гласува решение за вдигане на ветото за начало на преговорния процес на Северна Македония.

- На 30 юни, в последния ден на френското председателство на ЕС, до Скопие е изпратен нов вариант на предложението. В същия ден Еманюел Макрон заявява, че е постигнат компромис с исканията на Северна Македония, а македонският премиер Димитър Ковачевски обявява, че уреждането на историческите въпроси е отпаднало като изискване за начало на преговорния процес и Северна Македония ще одобри предложението.

Това е случва при взето вече решение на българския Министерски съвет за вдигане на ветото. Тоест връщане назад от наша страна няма.

Потресаваща гавра с някога велика, а днес васална държава.
 
 

Горе