Какво мислите за ... ?

MihailMihov

Well-Known Member
Темите винаги трябва да започват със "Здравейте", така че Здравейте, приятели.

Напоследък във фейсбук не спират да ми изкачат платени публикации на разни незнайни и нечувани бизнес гурута със заглавия "Научете бизнеса в 3 стъпки", "Научете как да печелите без да работите" и тем подобни клишета от панти век. Повечето от вас биха се досетили за какво иде реч, но аз все пак цъкнах сайта на един от тези гурота - Огнянов21 (Юлиан Огнянов). Изгледах няколко клипа изпълнени до шия с бутафорна показност - снимани на плажа в Гърция; на някаква си яхта и глупости от тоя род. Направи ми впечатление, че има една камара клипове, а във всички казва абсолютно едно и също с леко разменен словоред. След всичко това все още не бях разбрах що за бизнес е този, дето седиш и изкарваш пари и хората те уважават. Тогава реших да му пиша. Намерих го във фейсбук и директно го попитах - "Здрасти, как мога да започна работа в този мрежов маркетинг, в който се подвизаваш"? Отговорът му цитирам точно "Това е бизнес и не би трябвало да го виждате като работа". Тогава ми се прииска да извадя газовият от чекмеджето и да се прострелям в слънчевия сплит. Колеги, бизнесмени, защо си губите времето в работа, та то бизнеса е една голяма почивка, каква ви работа ?? Няма смисъл да ви казвам какво сме си писали по-нататък, защото разговорът не беше дълъг, а и бихте се досетили.
Та не мога да разбера защо напоследък са толкова модерни МЛМ програмите, представяйки ги за нещо ново и неразвито унас, а всъщност хан Аспарух ги е рисувал по пещерите ??
Друга нашумяла тема е Пешо(както се представя)?? от Америка, който прави подобни клипове (изгледах и няколко негови), репрезентвайки някаква си програма "Успей в България", която още не съм стигнал до там да разбера какво представлява, но не знам какво ме кара да си мисля, че също е колега на г-н Огнянов.
Друго нещо, което ми е чудно е защо хората обвързват до толкова МЛМ с книгите за личностно развитие ?

Какво мислите са 2мата герои в разказа, както и за книгите за личностно развитие ?
 
Ако им носи пари , значи се справят добре. Мен лично такива постове не ме дразнят , все пак и аз съм опитвал всякакви методики за $$$$
 
  • Like
Реакции: Jhin
Гледах някакви двама пъпчиви клоуна на по 18 години, ще ми разправят как да съм успеел в бизнеса и някакви притчи и истории обясняват. Ама толкова изкуствено и заучено пресъздадоха и разказаха някаква история, че направо ако бяха пред мен щях да ги замеря с нещо.
Със сигурност има балъци да им се връзват. Има хора, които досега не са се замисляли за бизнес или не познават някой, който да се занимава с това. И накрая като дойде някой такъв клоун, който уж да им разкрие всички тайни на бизнеса и хората се чувстват поласкани и доволни, че дори са готови и парите да си дадат за това 'обучение'.
 
Гледах някакви двама пъпчиви клоуна на по 18 години, ще ми разправят как да съм успеел в бизнеса и някакви притчи и истории обясняват. Ама толкова изкуствено и заучено пресъздадоха и разказаха някаква история, че направо ако бяха пред мен щях да ги замеря с нещо.
Със сигурност има балъци да им се връзват. Има хора, които досега не са се замисляли за бизнес или не познават някой, който да се занимава с това. И накрая като дойде някой такъв клоун, който уж да им разкрие всички тайни на бизнеса и хората се чувстват поласкани и доволни, че дори са готови и парите да си дадат за това 'обучение'.
Влизайки в програмата на Огнянов - leverage21, трябва задължително да купиш козметични продукти от марката на стойност 200долара или нещо от рода.

Аз лично бих изпедерастял с козметика за 200долара :D
 
Ако им носи пари , значи се справят добре. Мен лично такива постове не ме дразнят , все пак и аз съм опитвал всякакви методики за $$$$
Не отричам че в България може да има 2ма човека успели в това, но отричам, че трябва да се следва бизнес модел с 2ма успели българи. Нека бъдем обективни.
 
Не отричам че в България може да има 2ма човека успели в това, но отричам, че трябва да се следва бизнес модел с 2ма успели българи. Нека бъдем обективни.
Нямам идея колко са успели , само те си знаят.....
 
Такива и на мен ми излизат, но чуждестранни. Обикновенно тип някой младеж снима от висока сграда - луксозен хотел. Показва лаптоп, където печели пари и обяснява, че е супер лесно. При част от тях се иска пари за свалянето на онлайн книга - обучение. Други обаче събират само мейли - за сваляне на книгата. Явно после ги продават тези мейли. С голяма фейсбук кампания стгат до милиони потребители и лайкове. Ако ще го правиш, го прави за чужбина. И аз съм се замислял, но да изляза с лицето си и да лъжа хората не ми се струва много ок. Иначе реално мога да го направя по-добре, по-убедително и да имитирам и по-луксозен лайфстайл.
 
Влизайки в програмата на Огнянов - leverage21, трябва задължително да купиш козметични продукти от марката на стойност 200долара или нещо от рода.

Аз лично бих изпедерастял с козметика за 200долара :D

Преди "векове", по времето на бай Тошко, този "бизнес" беше паразитна секта. Вместо да вербуваш жертви чрез "имейл фунийки" като днес например, тогава се чукаше от врата на врата. По-интересното беше, когато продавах козметика на щанд на пазара (зареждах на консигнация), как колежката до мен си изграждаше цяла сектантска армия, като жертвите ѝ си плащаха за Орифлейм куфарче с тестери и с тях си оставаха с пръст в уста пред дверите на атеистите... :D
Сойри за офтопика...
 
Такива и на мен ми излизат, но чуждестранни. Обикновенно тип някой младеж снима от висока сграда - луксозен хотел. Показва лаптоп, където печели пари и обяснява, че е супер лесно. При част от тях се иска пари за свалянето на онлайн книга - обучение. Други обаче събират само мейли - за сваляне на книгата. Явно после ги продават тези мейли. С голяма фейсбук кампания стгат до милиони потребители и лайкове. Ако ще го правиш, го прави за чужбина. И аз съм се замислял, но да изляза с лицето си и да лъжа хората не ми се струва много ок. Иначе реално мога да го направя по-добре, по-убедително и да имитирам и по-луксозен лайфстайл.

Имейлите не ги продават, а рекламират да си купиш техен продукт.

Какъв е смисъла да продадеш база с мейли, като можеш да спечелиш хиляди пъти повече от собствен продукт? Правя същото (с мейлите имам предвид) с един проект и не знам как ти е хрумнало, че се продават на трети страни.

Също така, не слагай всички под общ знаменател. Как прецени, че те лъжат в очите? Доста от споменатите хора ги следя и нито лъжат, нито мамят. Напротив, информацията им ми е помогнала страшно много. (Y)

Това, че са решили да продадат знанието си не ги прави измамници.
 
Не съм запознат с тези хора, така че не мога да ги коментирам, но всички знаем, че изкарването на пари е една от най-големите ниши при информационните продукти и повечето такива продукти са просто преразказани стари. Съответно с цел да продават колкото се може повече използват думи като лесно, бързо и без усилия. Може би единственият плюс на тези продукти е, че наблягат на личностното развитие, което, смятам всички ще се съгласим, е изключително важен фактор.

Въпреки всичко съм склонен да се съглася, че не трябва да гледаш на бизнеса си като на работа. Това, което ти е казал, според мен е вариант на известната сентенция, че трябва да работиш върху бизнеса си, а не в него. Тоест да гледаш как да го систематизираш и развиваш, а не да се занимаваш със всекидневната работа. И да, един бизнес може да се доведе до ниво да изисква по 2-3-4 часа седмично от времето на собственика, но в началото е яко учене и бачкане, няма как иначе. :)
 
Ее, Пешо от америка е страшен пич, като ми дотъпее си пускам малко негови клипове да се посмея на произношението и мимиките му :D
 
Имейлите се записват в техния аутореспондер и заваляват съблазнителни оферти да си купиш пакет с книги или видео обучения. Примамката е в изтеглянето на безплатната книга срещу доброволен абонамент.
 
Има всякакви модели, но честно казано, ако някой започне да ми обяснява как без труд прави много пари и не е вече с много ресурси зад гърба си, за да даде тласък на новото си "бебче", нещо не ми се вижда реален. Просто знам, че използва най-големия грях на съвременното човечество - алчността, превръщайки го в свое оръжие за зарибяване.

Не е изключено да има вратички, водещи към по-кратък път, но за да стигнеш до там, определено се иска да повървиш. Което си е усилия и труд, образно казано. И на мен ми излизат. Спирам се на някои, гледам, но взимам това, което наистина би могло да работи. Много от методите препокриват други, други имат 2-3 полезни неща, които биха работели, а останалото е "пълнеж"....едно е сигурно при всеки метод - може да работи в определени условия и с определения набор инструменти. И вече най-важното - който е източника на това. Съжалявам, но ако бих отделил време, за да науча нещо за бизнеса и как се успява, бих го направил от човек минал през това и който го е описал, а не от такъв, който е направил единичния удар на живота си и се е снимал до новото си BMW. Да, опаковката продава, но нека се замислим, че всички търсим съдържанието все пак.

Марк кара Golf 5, ако не се лъжа, облича се с не много шик дрехи, но седне ли да говори го слуша цял свят. При него не продава опаковката, а съдържанието, което седи като негова емблема - проектите. За това ми е и странно как човек без нито един успешен сайт, проект, работещ само като фрилансер и осъществяващ идеите на други хора може да се изправи с вдигната глава пред хората и да им говори за бизнес и големите пари. Той на практика има бизнес, който представлява работно място, изпълнявайки на него задачите на възложителя / клиента. Това е. Да, може да седне и да обясни (и ще е може би един от най-добрите) как се прави добро SEO, но да седне и да ми разказва за бизнес модели и велики пари, сори, но великите пари не се правят с регулярни задачи, с работно време и шеф, който да седи и да ти обяснява как се иска от теб за деня и никаква креативност да не лъха от това. Малко е странно, да не кажа абсурдно.
 
Скоро не ви ли е звънял някой да си вземете и сертификат 'Коректна фирма'? :D
 
Скоро не ви ли е звънял някой да си вземете и сертификат 'Коректна фирма'? :D
Ето този човек може да направи книга или туториал как да правиш пари. :) И съм напълно сериозен като го пиша тук това. :)
 
Ето този човек може да направи книга или туториал как да правиш пари. :) И съм напълно сериозен като го пиша тук това. :)

Съгласен. Да направиш бизнес от продаването на лепенки изисква особени умения да продаваш и убеждаваш.
 
И то по 70-80 лв лепенката... :confused: И накрая и клиентите доволни, че някой бил оценил бизнеса им така положително, че и лепенка им направил за някакви си 80 лв :D:D:D
 
Скоро не ви ли е звънял някой да си вземете и сертификат 'Коректна фирма'? :D

Наскоро ми поискаха мнението за един електронен магазин. Попитах ги дали има поне SSL, като ми отвърнаха, че има сертификат „коректна фирма“. Чак толкова е зле положението.
 
tenor.gif
 
И то по 70-80 лв лепенката... :confused: И накрая и клиентите доволни, че някой бил оценил бизнеса им така положително, че и лепенка им направил за някакви си 80 лв :D:D:D
Остави майтапа, фирмата в която работех има оборот за милиони и на входната врата на централния офис на средата на стъклото е сложена лепенка Коректна фирма.
Ее, Пешо от америка е страшен пич, като ми дотъпее си пускам малко негови клипове да се посмея на произношението и мимиките му :D
Пешо наистина ме кефи повече от този Огнянов, защото е започнал да позабравя българския и меси двата езика. А движенията му и перманентната усмивка направо сцепват :D:D:D

Но малко отклонихте темата и никой нищо не каза за книгите за личностно развитие ? Какво мислите за тях и защо тези хора ги обвързват с МЛМ "бизнеса си". Може би общото между тях е, че и двете те карат да живееш в измислен свят.
 

Горе