Какво мислите,че ще се случи с ДОЛАРА?

От: Какво мислите,че ще се случи с ДОЛАРА?

Трябва да пада вече много е висок този курс......

Е нали е мечтата нисък курс на лева висок износ
 
От: Какво мислите,че ще се случи с ДОЛАРА?

Колкото по-неадекватно се държат политиците, толкова повече „валутни фронтове“ ще се отворят. Несигурността на валутните курсове обаче е още една лоша новина за бизнес климата в Европа като цяло. Не станаха ли малко много „несигурностите“ в Европа. Ако бъде направена анкета сред бизнеса в Европа за причините, довели до толкова болезнено ниското ниво на инвестиции, почти съм сигурен, че отговорът ще бъде неадекватното поведение на политиците.
 
От: Какво мислите,че ще се случи с ДОЛАРА?

Колкото по-неадекватно се държат политиците, толкова повече „валутни фронтове“ ще се отворят. Несигурността на валутните курсове обаче е още една лоша новина за бизнес климата в Европа като цяло. Не станаха ли малко много „несигурностите“ в Европа. Ако бъде направена анкета сред бизнеса в Европа за причините, довели до толкова болезнено ниското ниво на инвестиции, почти съм сигурен, че отговорът ще бъде неадекватното поведение на политиците.

То и за това има фючърс да обере волатилността.

@Роад, абе изнасяме си, че и доста - но и внасяме доста и вноса надвишава износа.
 
От: Какво мислите,че ще се случи с ДОЛАРА?

То и за това има фючърс да обере волатилността.

@Роад, абе изнасяме си, че и доста - но и внасяме доста и вноса надвишава износа.

Докато внасяме от Гърция с Евро, а изнасяме с Долари е добре,
обаче като внасяме от Китай/Япония с долари е по-зле. Даже и домейни като внасяме - вдигнаха цените... :D
 
От: Какво мислите,че ще се случи с ДОЛАРА?

Е що така, нали политиците умират за нисък курс - висок износ, богата икономика. Вас вносарите, никой не ги пита :D
 
От: Какво мислите,че ще се случи с ДОЛАРА?

Къде са форекс маняците бе - някой да има да каже ще видим ли паритет или има яка спекула с EUR/USD?
 
От: Какво мислите,че ще се случи с ДОЛАРА?

До края на деня не очаквам нищо ексремно. Просто днес САЩ извади силни икономически показатели, които са надвишават и без това високите очаквания, докато инфлацията в Германия се увеличава. На тез маняците като видят нещо нагоре и гърмят до дупка. Аз лично при последния скок загубих сериозна пари, когато очаквах паритет, пих една студена вода и сега няма да рискувам. По-скоро ще играя на малък интервал от време, точно при излизане на новините.
 
От: Какво мислите,че ще се случи с ДОЛАРА?

След като вчера си би дъното и направи ново структурно дъно еврото, пътя за надолу е отворен и днес долара направо смачка всичко вече е под психологическото 1.1 следваща спирка паритет евро долар ...
 
От: Какво мислите,че ще се случи с ДОЛАРА?

Ще падне долара до реалната му цена 1.33 лева за един гущер....
 
От: Какво мислите,че ще се случи с ДОЛАРА?

Ще падне долара до реалната му цена 1.33 лева за един гущер....

И как разбрахме, че е там реалната цена?
 
От: Какво мислите,че ще се случи с ДОЛАРА?

От тука нататък трябва чудо да стане за да падне долара до 1.4-1.5 лв - за мен все пак е странно че канадския долар не се вдига....
 
От: От: Какво мислите,че ще се случи с ДОЛАРА?

След като вчера си би дъното и направи ново структурно дъно еврото, пътя за надолу е отворен и днес долара направо смачка всичко вече е под психологическото 1.1 следваща спирка паритет евро долар ...

Винаги, когато не рискувам става така. :D
Интересното е, че вече Гърция не е фактор. Въпреки добрите новини за Гърция, днес важното беше трудовия пазар в САЩ, който се подобрява значително. Някой друг освен мен смята ли, че нивата ще се стабилизират до април - май?
 
От: Какво мислите,че ще се случи с ДОЛАРА?

Аз предвиждам, че дългосрочно (10-20-50 години) цените на декретните валути ще падат. Както са падали досега - вижте покупателната способност на долара за последните 100 години колко е намаляла (въпреки, че производството е станало по-ефективно).
 
От: От: Какво мислите,че ще се случи с ДОЛАРА?

Винаги, когато не рискувам става така. :D
Интересното е, че вече Гърция не е фактор. Въпреки добрите новини за Гърция, днес важното беше трудовия пазар в САЩ, който се подобрява значително. Някой друг освен мен смята ли, че нивата ще се стабилизират до април - май?

Че тя Гърция от месец не е фактор - QE на ЕЦБ i новините от Хамерика са фактора.
 
От: От: Какво мислите,че ще се случи с ДОЛАРА?

Че тя Гърция от месец не е фактор - QE на ЕЦБ i новините от Хамерика са фактора.

Дай по нашенски, че нишо не разбраф,,, начи пак шиса катери гущеро, нема ли да улезне накрая в някои дупка
 
От: Какво мислите,че ще се случи с ДОЛАРА?

Иба ни са мамата, стана 1.84. Очаквам изравняване долар и евро.
 
От: От: Какво мислите,че ще се случи с ДОЛАРА?

Дай по нашенски, че нишо не разбраф,,, начи пак шиса катери гущеро, нема ли да улезне накрая в някои дупка

За сега няма никакви изгледи за силно евро. ЕЦБ вече официално пусна (QE)печатаницата, поне още 1 година и нещо няма как еврака да е силен. А за обръщане на тренда по валиден ще е някой трус в Хамерика.
 

Горе