Какво се случи с 'Моят любим форум'?

Kirev

Active Member
Колеги, днес един познат ми разглеждал блога и попаднал на статията за Моят любим форум и реши да ме пита дали все още си струва, понеже поста е от преди 5 години. Не можах да му отговоря на секундата, както бих направил тогава. Замислих се колко всъщност се промени форума и за съжаление не в положителна посока.
Замислих се, че не малка част от темите преминават в свади на политическа основа. Някои от вас сигурно биха ме посъветвали да избягвам такива теми. Е, да, но как да го направя, като те не се ограничават до раздел 'Политика'? Неприятно, но най-пресния пример е от днес - Честит празник братя и сестри!
Пуснал темата колегата uni-web както си му е реда, но видях, че се е размила с мнения, които не подобават на подобна тема. Не ме интересува кой прав, кой крив и кой за какво се бори. Идеята е, че темата е опорочена!
Все по-рядко намирам полезна информация и ресурси, каквато всъщност е целта на форума. Сякаш цари някакво разделение между определени групи потребители, но за това може и да греша. Ако обаче съм прав - жалко. Също така ми прави впечатление, че липсват стари потребители, които бяха къде, къде по-активни "едно време". Виждам, че Blinky и coolice се стараят да държат нещата в приемливи норми, но на моменти не им се получава или поне така го усещам аз. Не е редно да се допуска разводняването на теми, особено на политическа основа, след като има раздел специално за това. На моменти имам чувството, че ги е страх да предупредят/накажат някого. Но ще спра до тук, защото в никакъв случай не искам да превръщам темата в нападка срещу администраторите. Поздравявам ги за това, че в продължение на толкова време успяват да поддържат форума и подпомагат развитието му.
Нещото, което ме накара да пусна темата е отговорът, който дадох на въпросния познат, а именно "Влез, разгледай и прецени сам". Определено не бих казал подобно нещо преди 5 години. Тогава просто щях да го накарам да го направи и да го уверя, че всяка прекарана минута в Предприемач и всеки прочетен ред си струват.

Моля ви, колеги, нека запазим първоначалната идея и не превръщаме форума в политическа трибуна!
 
От: Какво се случи с 'Моят любим форум'?

Това е самата истина. Има субекти , които като са на вълна политика псуват без задръжки. Мога да ти намеря постове , където има най-разнообразни псувни. Наказани няма.
Ето уни в темата за 3 март , използва лайн*... и бил голям патриот. Докато не бъдат наказвани такива потребители , няма да просперира нищо тук. И те точно затова продължават тези хора с обидите и селското поведение защото не се чувстват заплашени от наказание. Полезните теми са малко или липстват в сравнение с преди.
 
От: Какво се случи с 'Моят любим форум'?

За да не съм голослов в какво се превърна Любимия Форум:

Мненията на Remind от предните страници :

и кое е за добро ве да ти *** пут**** маичи** педераст смачкан? обясни кое е хубавото на тоя заем мършо. Ебаси и платения трол ей теб заслужаваш да те баннат от целия интернет, ти си най-простото копеле, което може да има в интернет, по-точно вие сте доста, гербавите боклуци, където всеки несъгласен с боко тиквата е трол, ще ви *** майк*** на сичките гербави боклуци, обясни ми кое е хубаво на тоя заем, педераст, ако беше орешарски и трябваше да тегли тоя заем щеше да оревеш света, щото ти нямаш мнение, квото каже бойко и тва е, ще ти и** майк*** проста.

И каква опозиция е дпс след като чрез ДПС си прокарвате исканията, ще ви *** майк*** нагла ей боклуци, колко закона вече минават заради ДПС, ей мизерник, няма да се правиш на ощипане девойка, мърша такава, много дразните гербавите боклуци в тоя форум, платени педерасти, всеки несъгласен с бойко бил трол, ай да ти и майката ....



какъв мед ми е капел от устата ве копеле нещастно платено, ще ти *** майка** проста, никога не съм бил съгласен с тоя заем, който теглиха, върни назад темите да видиш какво съм писал за тоя дълг, че ги командват от америка/ европа, ама за теб щом е бойко всичко е окей да ти *** майка** проста гербава, никога не си признавате, аре обясни ми кое е хубавото на тоя заем ве нали си голям капут, обясни ми бе



аре ве напил съм се, обясни сега на сички, не само на мене, кое е хубавото на тоя заем, щото аз знам защо -щото бойко ти казва, че е хубаво, затова - ти нямаш мнение, ти си КАПУТ, ти си една мъжка курв* на бойко, е тва сте вие гербавите, нямате мнение, квото каже боса, трябва да се съгласите с него, ако е друго - човека е платен, човека е трол, човека има опорни точки, ти си боклук пълен

Да му се знае нивото на тоя трол. Такива селяндури би трябвало да отнасят бан на момента , дето тровят останалите със ниската си култура. И е крайно време да се въведе правило да не може да се гласува ако не си завършил средно поне. Тогава циганите и такива с интелекта на Remind - няма да имат право да избират , кой да управлява.


Мненията му седят още там в темата на 26 страница и 27 -> http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=58088&page=26
Това се казва предприемаческо поведение нали ?
 
Последно редактирано:
От: Какво се случи с 'Моят любим форум'?

Добра тема си пуснал - просто форума се напълни с хора, които имат риториката достойна за селската кръчма, с арсенал от обиди и емоционални изблици ползвани като аргумент за защита на мнение, което е спуснато като опорна точка.
 
От: Какво се случи с 'Моят любим форум'?

Бих гласувал за премахване на политическите теми с две ръце. Този форум го намерих преди много години и научих много неща, помогна ми в много начинания. Много по-късно се регистрирах, радвам се, че успях да помогна с каквото мога на много хора, както и на мен са ми помагали доста хора тук. За съжаление много често се паля на политически въпроси, предвид усложнената обстановка в държавата и предвид ежеминутните крайни мнения, НО... спора за политиката е като спор между левскари и цскари, всеки си знае своето и така до безкрай...За съжаление в политическите теми хейта и омразата са почти във всяка страница. Предлагам да помолим админите да направят една анкета ЗА или Против политическите теми и да се реши проблема...
 
От: Какво се случи с 'Моят любим форум'?

Бих гласувал за премахване на политическите теми с две ръце. Този форум го намерих преди много години и научих много неща, помогна ми в много начинания. Много по-късно се регистрирах, радвам се, че успях да помогна с каквото мога на много хора, както и на мен са ми помагали доста хора тук. За съжаление много често се паля на политически въпроси, предвид усложнената обстановка в държавата и предвид ежеминутните крайни мнения, НО... спора за политиката е като спор между левскари и цскари, всеки си знае своето и така до безкрай...За съжаление в политическите теми хейта и омразата са почти във всяка страница. Предлагам да помолим админите да направят една анкета ЗА или Против политическите теми и да се реши проблема...

Редки са случаите, които да съм съгласен с теб - сега съм на 100% съгласен!
 
От: Какво се случи с 'Моят любим форум'?

Форума е много далеч от това, което беше. Страшно много хора спряха да пишат заради тия политически теми във форума. Всяка втора тема е омазана от такива мнения и лични нападки... Като се регистрирах преди 4 години наистина гъмжеше от теми пряко свързани с предприемачество и уебмастърство, а сега...
 
От: Какво се случи с 'Моят любим форум'?

Панаирите винаги ги е имало тук, то това му е чара на форума всъщност. Според мен нищо не се е променило, преди пишехме в общия раздел, сега в политиката, няма голяма разлика. Не знам кой си спомня, ама когато АМУН се скара с НИКС и се преследваха из целия форум в продължение на месеци, е тогава беше страшно. Накрая единия с вечен бан, другия се покри за 2-3 години:) Сегашните дребни разправии нищо не са.:) Та искам да кажа, че нищо му няма на форума, всичко си е същото. Обратния вариант няма да се хареса на още повече хора, нали се сещате?
 
От: Какво се случи с 'Моят любим форум'?

И аз съм на мнението, че политиката избива отвсякъде тук.

Познавам доста хора оттук, помагали са ми много , както и аз на тях. Завързал съм добри приятелства и работя с няколко човека от форума.

Според мен това, което се случи тук за почти 10 години откакто съществува форума е, че повечето сериозни хора захванаха и развиха свои бизнеси започвайки от този форум, всеки вади някакви пари и развива нещо и отделя повече време на работата си, поства по-малко или въобще не поства, а когато реши да постне нещо или да прегледа новите постове вижда преобладаващите политически теми и всякакви други теми нямащи нищо общо с предприемачеството в смисъла, в който е замислено тук в predpriemach.com и се отказва...
 
От: Какво се случи с 'Моят любим форум'?

Аз съм за това да има политика или какъвто и да е друг раздел за разтоварване - ама псуването, обидите и селското поведение прекаляват. В други форуми за псувни като горните , човека щеше отдавна да е забравил за този форум. Тук ще му изтрият поста или редактират и с това ще се приключи....
 
От: Какво се случи с 'Моят любим форум'?

Принципно, това което каза Биааро е доста вярно, но трябва да се лимитират профанските изцепки.
 
От: Какво се случи с 'Моят любим форум'?

В политиката си пишат едни и същи 10/15 тъпунгера. Лошото е, че почват да серат и в други раздели.
Шефе земай метлатаи ги разчисти малко тия лайна политически.
 
От: Какво се случи с 'Моят любим форум'?

Aз съм ЗA дa отпaдне политикaтa. Нaистинa нямa смисъл от нея, сaмо скaрвa хорaтa и пречи нa бизнесa.
 
От: Какво се случи с 'Моят любим форум'?

От една страна и аз не харесвам политическите теми, не ги чета и не одобрявам постоянните нападки на някои потребители, които се мислят за най-разбиращи. От друга страна знам, че админите искат форума да е по-либерален и да няма строги санкции за щяло и нещяло. Освен това, тук няма модератори и е много трудно да се контролират темите и да се отсява политиката от тях. Аз също съм писал в други форуми и съм се отказал от тях именно заради глупави правила и заяждане от страна на админи и модератори, затова смятам, че именно това е причината да продължавам да посещавам Предприемач. Със сигурност, обаче, трябва да се направи нещо, щом като толкова потребители се дразнят от това. Не знам дали има опция (или ако няма, дали може да се направи), с която да се забранява даден раздел. Така всеки ще може да премахне политиката и ще гледа останалото. Аз никога не гледам разделите и винаги давам на New Posts, така че ако има начин да се блокират дадени раздели и да не излизат там, няма да е никак лошо.
 
От: Какво се случи с 'Моят любим форум'?

мен пък ме дразнят хора като @leonesss, но нямам надеждата, че ще спре да пише :(
 
От: Какво се случи с 'Моят любим форум'?

Гледам, че notrant е писал над мен, та ще го дам за пример. Аз съм го игнорирал и не виждам какво пише. Нямам нищо лично към въпросната личност, дори не го познавам, но просто не харесвам начина му на мислене и не смятам, че може да ми бъде ползотворен по някакъв начин. Всеки трябва да има възможност да филтрира съдържанието, което иска да вижда. Тогава ще спрат и оплакванията.
 
От: Какво се случи с 'Моят любим форум'?

Между другото двата бутона горе за нови постове показват различни работи. Единия мисля не показва политиката и общия раздел, другия показва всичко.



Гледам, че notrant е писал над мен, та ще го дам за пример. Аз съм го игнорирал и не виждам какво пише. Нямам нищо лично към въпросната личност, дори не го познавам, но просто не харесвам начина му на мислене и не смятам, че може да ми бъде ползотворен по някакъв начин. Всеки трябва да има възможност да филтрира съдържанието, което иска да вижда. Тогава ще спрат и оплакванията.
 
От: Какво се случи с 'Моят любим форум'?

Щом има много политика трябва да има и такава секция. Но да се намесва политиката и по другите теми и на мене ми идва повече, но затова си има и репутация и като не ви хареса нещо или пък ви хареса, всеки има възможността да го маркира в съответния цвят. Аз харесвам именно това в този Форум, че не се упражнява прекален контрол, защото именно в споровете се ражда истината. Хората са различни, някои са емоционални, други се имат за по интелигентни, но именно в свободния обмен на мнения човек се учи. А за качеството на темите са отговорни единствено потребителите, ако пускат полезни неща, ако се държат интелигентно и добронамерено, без прецаквания в разделите на пазар и фриленс, ще спечелим всички ние
 
От: Какво се случи с 'Моят любим форум'?

Преди 5 години имаше човек, който спамеше доста повече или айде, преди 4. Така че, форумът си е тук и си е същия. Ако някой не пише, да не си търси оправдания. Политическият раздел си е същия като офтопика.
 

Горе