Какво се случи с 'Моят любим форум'?

От: Re: От: От: Re: От: Re: Какво се случи с 'Моят любим форум'?

Като не репортваш прецаква модерацията със загуба на усилия в нищото по този начин и после се оплакваш от липсата на модерация...

Аз не съм ги видял понеже политиката я чета рядко (през 2015 не съм я чел още) и още доста хора са така

не смятам да ги търся тези постове защото нарушава баланса с вложеното усилие...

Не се оплаквам от липса на модерация , а точно знам в какво се изразява модерацията съм я сметнал за ненужна. Утре или след седмица , тоя потребител пак ще си ме псува без никакви проблеми независимо дали сте му изтрили предните псувни или не (в което се изразява модерацията). Та за да не си губим излишно времето не съм репортнал.
 
От: От: Re: От: Re: Какво се случи с 'Моят любим форум'?

Няма ги псувните вече, ама аз го хванах това, скорпито се беше напил като прасе и псуваше като каруцарин, сетих се:beer: :) Между другото, той е супер пич, аз с него съм имал вземане-даване и идеално се разбираме. Принципно е готин, ама като играят политически пристрастия е така!


Няма защо да следиш , извадил съм псувните в тази тема , 3тия коментар (ако не са го модерирари вече).
@Блинки нарочно не съм дал сигнал за нередност. Според мен след като за потребителя няма наказание или предупреждение, поне да седят така - може хора , които правят бизнес да ги намерят и да видят с какъв човек си имат работа и да имат едно наум.
 
@Blinky, разбира се, че малко или много си спомням форума преди 5 години. Иначе не бих си позволил да пиша подобни неща. Помня, че тогава от към структура нещата не бяха толкова добре, но пък си спомням, че полезното съдържание беше повече. Взаимопомощта между потребителите сякаш също беше по-често срещано явление.
Виждам, че доста хора са се хванали за политиката, както и аз я използвах за пример, НО това не е защото имам нещо против конкретната тема, а разнасянето ѝ из целия форум. Да си представим, че помоля 5-6 души да започнем да пишем за футболните си пристрастия, да се псуваме наред из разделите и т.н. До какво ще доведе това? До наказание или до създаване на нов раздел - Спорт?
Нека това не се тълкува погрешно. Бил съм във форум с много строги правила и не издържах дълго, защото мнението ми се разминаваше с това на властимащите. Но когато даден потребител отпусне юздите прекалено много, може примерно да му се ограничи достъпа за седмица, както предложи някой по-горе. Преди това разбира се може да му се даде предупреждение, където ясно се казва, че ако наруши правилата, ще последва едноседмично наказание, а при повторно нарушение - ?(по усмотрение на админите).
На мен, като потребител, в никакъв случай не ми дреме дали ще работя с "гербар", "дпс-ар", "дърт комунист" и прочие. Именно за това мисля, че не трябва да се допускат подобни спорове. Защото не водят до нищо положително. Бих разбрал спорове(обосновани) за това кой CMS е най-удачно да се използва в определена ситуация, кои линкове имат по-голяма тежест спрямо други и т.н. Но не и политически, спортни, религиозни и всякакви такива предпочитания.
В никакъв случай не омаловажавам труда ви с coolice! Както вече казах, оценявам всичко, което сте направили и това, че сте дали старт на много хора, включително и на мен, в интернет бизнеса.
 
От: Re: Какво се случи с 'Моят любим форум'?

@Blinky, разбира се, че малко или много си спомням форума преди 5 години. Иначе не бих си позволил да пиша подобни неща. Помня, че тогава от към структура нещата не бяха толкова добре, но пък си спомням, че полезното съдържание беше повече. Взаимопомощта между потребителите сякаш също беше по-често срещано явление.
Виждам, че доста хора са се хванали за политиката, както и аз я използвах за пример, НО това не е защото имам нещо против конкретната тема, а разнасянето ѝ из целия форум. Да си представим, че помоля 5-6 души да започнем да пишем за футболните си пристрастия, да се псуваме наред из разделите и т.н. До какво ще доведе това? До наказание или до създаване на нов раздел - Спорт?
Нека това не се тълкува погрешно. Бил съм във форум с много строги правила и не издържах дълго, защото мнението ми се разминаваше с това на властимащите. Но когато даден потребител отпусне юздите прекалено много, може примерно да му се ограничи достъпа за седмица, както предложи някой по-горе. Преди това разбира се може да му се даде предупреждение, където ясно се казва, че ако наруши правилата, ще последва едноседмично наказание, а при повторно нарушение - ?(по усмотрение на админите).
На мен, като потребител, в никакъв случай не ми дреме дали ще работя с "гербар", "дпс-ар", "дърт комунист" и прочие. Именно за това мисля, че не трябва да се допускат подобни спорове. Защото не водят до нищо положително. Бих разбрал спорове(обосновани) за това кой CMS е най-удачно да се използва в определена ситуация, кои линкове имат по-голяма тежест спрямо други и т.н. Но не и политически, спортни, религиозни и всякакви такива предпочитания.
В никакъв случай не омаловажавам труда ви с coolice! Както вече казах, оценявам всичко, което сте направили и това, че сте дали старт на много хора, включително и на мен, в интернет бизнеса.

Има известно противоречие в тезата ти, защото не всичко зависи от админите. Полезното форумно съдържание зависи главно от потребителите. Но и те са определящи за развитието на Форума, защото ако се съберат много теми за раздел политика не е ли по добре админите да направят такъв, за да не се размива съдържанието
 
Re: От: Re: От: От: Re: От: Re: Какво се случи с 'Моят любим форум'?

Не се оплаквам от липса на модерация , а точно знам в какво се изразява модерацията съм я сметнал за ненужна. Утре или след седмица , тоя потребител пак ще си ме псува без никакви проблеми независимо дали сте му изтрили предните псувни или не (в което се изразява модерацията). Та за да не си губим излишно времето не съм репортнал.

Обикновен ако не помогне модерацията и не му светне на въпросния потребител, се предупреждава. ;) След това вече се мислят някакви други рестрикции. Но вярвам, че сме се събрали разбрани хора все пак. ;)

@Kirev, бате, няма как да е било повече полезното съдържание, като едвам наскоро се генерират двойно-трино повече теми и постове от преди 5 години. Статистически е невъзможно. Ако мислиш, че % полезни е намалял и това не е така, просто в момента % безполезни си е фактор, но бледнее, в повечето време. Няма как да ти представя общата картинка, но като цяло влез някой ден и виж къде повече свети - в полезните теми или в неполезните. ;)

Спорт, Автомобилизъм и подобни са в пъти по-далеч от Бизнес, колкото е политика. Има един анализ, който всяка банка ти го иска в бизнес плана - нарича се PEST (Political, Economic, Social, Technological) анализ и не случайно се почва с това P. :) Тук трудно ще се съглася със сравнението ти. Това, че тук е мръсна дума, да от доста време е така и така ще си остане. Но предпочитам да си седи до Кофата, и да се пълни независима от другите секции. Както и да трия политически настроения, които но стоп седяха в Офтопика. А някой стават. Малко, но стават някои теми там. ;)

А това, че ние всички правим съдържание си е константно. Някой по-кофти, други по-добро, това е. :)
 
Вярно че това което се обсъжда в политиката покрива това което е нужно за Политико-правна и Социо-културна среда на PEST анализа http://bg.wikipedia.org/wiki/ПЕСТ_анализ

Икономическата и най-вече технологичната среда са застъпени в целия останал форум :) Това е доста интересно понеже, не сме взели пест анализа и да направим форума по него ами е развиван натурално ... Стартиран с малко тесни секции и като се съберат теми отваряме секция / подсекция за да е подредено и удобно за четене или отсяване на информацията (който не му се чете да не му се набива на очи)... или емпирично доказахме приложимостта на нещо което в икономиката се учи спуснато на готово :D

Иначе има как да представя общата картина за последните 24 часа макар и малко синтетично

какво ново (с изключени политика и офтопик както е дефултно на бутона горе) 54 теми в последните 24 часа
http://www.predpriemach.com/search.php?do=getdaily&contenttype=vBForum_Post&exclude=56,20,53

с махнат exclude=56,20,53 където цифрите са номера на съответните секции

58 теми

http://www.predpriemach.com/search.php?do=getdaily&contenttype=vBForum_Post


ПП днес беше празник и шо годе хубаво време и е писано по-слабо, обикновено са повече темите
ППП Иначе признавам че имаме малко отклонения по темите но затова ползвайте репорт функцията
 
От: Какво се случи с 'Моят любим форум'?

Шо не търсите вината у себеси, ами искате някой дави строява в две редици
Кирчо дай личен пример и почни да пускаш умни теми може дае заразително знайшли,,, ама може да проваш неи важно дали шити се получи
 
От: Какво се случи с 'Моят любим форум'?

Хмммммм, хайде да ви попитам, как очаквате да реагирам след простотиите изписани вчера в темата???

Бърни, някога да съм се карал или нещо с биаро, блинки, кула и още куп народ? Ти и още няколко човека още като видите мнение или тема за определени хора и почвате, и не ме наричай селянин. Това, че не живея в София не означава , че съм селянин.

Иначе айде като искате банвайте ме и да ти е хубаво и да си доволен от живота.
 
От: Какво се случи с 'Моят любим форум'?

@uni-web - и каква файда, че си пуснал тема за трети март? Това е напълно безсмислено...
как отбеляза празника? (с една тема ли :mrgreen:) може другите да не сме били онлайн :shock:
 
От: Какво се случи с 'Моят любим форум'?

Кърпичка искаш ли?
Хмммммм, хайде да ви попитам, как очаквате да реагирам след простотиите изписани вчера в темата???

Бърни, някога да съм се карал или нещо с биаро, блинки, кула и още куп народ? Ти и още няколко човека още като видите мнение или тема за определени хора и почвате, и не ме наричай селянин. Това, че не живея в София не означава , че съм селянин.

Иначе айде като искате банвайте ме и да ти е хубаво и да си доволен от живота.
 
От: Какво се случи с 'Моят любим форум'?

Хмммммм, хайде да ви попитам, как очаквате да реагирам след простотиите изписани вчера в темата???

Бърни, някога да съм се карал или нещо с биаро, блинки, кула и още куп народ? Ти и още няколко човека още като видите мнение или тема за определени хора и почвате, и не ме наричай селянин. Това, че не живея в София не означава , че съм селянин.

Иначе айде като искате банвайте ме и да ти е хубаво и да си доволен от живота.

Напротив , ти когато видиш каквото и да е написано от мен , веднага почваш с Бойко. Даже наскоро написа в някаква тема дето пак почна с него "като видя бърни и не се сдържам "...
Селяндури не наричам хора , които не живеят в София. За мен не е важно къде живееш, а как се държиш, как общуваш с хората. Може и в Лондон да живееш и пак да се държиш селски в форума. Ти и още няколко човека приемата понякога нещата толкова емоционално, че почвата с обидите и псувните без аз да съм ви отговорил със същото. Ето това поведение за мен е селяндурщина.

И за 10ти път да напиша , това което копирах бяха цитати на Remind не на теб. Преди няколко вечери той ме псуваше на майка и какво ли още не. Оправданието - бил пиян... От такива жалки пияндета предприемачи не става.
 
От: Какво се случи с 'Моят любим форум'?

Мен пък въобще не ме притеснява това, че някой може да ме обижда или псува. Когато човек изпада до такива крайности, значи има някакъв проблем в него. Един добре възпитан и трезво мислещ човек, не би стигнал до там. Обиждането е проява на слабост, когато някой няма какво да каже и му липсват аргументи, действа така. Хората, които обиждат, вредят повече на себе си, отколкото на тези, които нападат. Другите ги виждат какви са и в повечето случаи знаят, че на такива не може да се разчита.
 
От: Какво се случи с 'Моят любим форум'?

@Kirev, колко теми имаш пуснати през тези 5 години? Но имам предвид теми с полезно инфо. Значи теб те мързи да напишеш една тема, с която да надъхаш някой или да споделиш някакво знание, а имаш претенции за съдържанието на форума.
 
@redrum, съгласен съм с теб и с 'водния пистолет', че аз не съм добър пример. Но ето, темата, която аз пуснах, ме кара да се замисля върху това и може би през следващите 5 години, живот и здраве, ще пускам повече полезни теми.
 
От: Какво се случи с 'Моят любим форум'?

Форумът е от всички нас. Ако нещо му се случва откъм съдържание, то е защото хората ги мързи да споделят и не им се занимава.

Колкото до псувните, има си бутон за репорт, репортвайте и админите ще трият. Не е голяма философия.
 
@redrum, съгласен съм с теб и с 'водния пистолет', че аз не съм добър пример. Но ето, темата, която аз пуснах, ме кара да се замисля върху това и може би през следващите 5 години, живот и здраве, ще пускам повече полезни теми.

Имаш репче за тези думи. Направо ме разби с тях. Искам да благодаря на всички, които допринасят за форума с знанията си и качествено съдържание. Те си знаят кои са. ;)

Ако искаш дори може да стартираш тема, а ние да си поприказваме в нея, и пак ще изгенерираме добро съдържание. ;)
 
От: Какво се случи с 'Моят любим форум'?

Аз затова вече не влизам в Политика, че ме дразните. ХАХА... не си падам по червени и лилави, понякога и по жълти и синьо-шльокаво...

Та... радвайте се, че форумът още съществува след ФБ и други нови зарибявки в последните години.
 
Re: От: Какво се случи с 'Моят любим форум'?

Аз затова вече не влизам в Политика, че ме дразните. ХАХА... не си падам по червени и лилави, понякога и по жълти и синьо-шльокаво...

Та... радвайте се, че форумът още съществува след ФБ и други нови зарибявки в последните години.

Аз пък много се дразня на ФБ и подобни социални шитове, където ако налееш тази информация, която е тук, буквално ще потъне и никога няма да достигне до хората, които имат нужда от нея. В тези сайтове да си лафнеш, да си шернеш, да покажеш нещо обяда си и пилешките джукички - става, но за сериозен архив на информация, подредбата и извлачването и, за да се използва - въобще са извън класациите. ;) Нищо лично, но аз там грам не пиша някакви професионални съвети. Ще го видят няколко души и това е. Супер, няма що. Аз лично съм виждал в подобни групи и страници да се пита един и същ въпрос 3 пъти и то в рамките на 2 месеца. :) Супер зле е организирането там на инфо. Иначе да - пишеш, публикуваш и участваш в дискусии - това не го отричам. Но това е идеята на една социална мрежа. :)
 
От: Re: Какво се случи с 'Моят любим форум'?

Още малко ще ви чета глупостите и ще ги изтрия. Не се спряхте с глупостите хора. ;) Честно.

Е не си човек значи, и последният шанс да докаже, че унито има нещо мъжко му го взе, както и последен шанс да докаже, че има достойнство .... лош човек си Блинки, лош :D
 
  • Like
Реакции: Sky

Горе