Какво става с tyxo.bg

От: Какво става с tyxo.bg

Мене не са ми се ъпдейтвали реферните линкове от 23 декември :) на тиксото :)
Явно брояча все още е коледна ваканция :Д
 
От: Какво става с tyxo.bg

Wstat не ми отчита половината посещения. Незнам защо е така, но не е добре това. Ето вижте за какво става въпрос, двата брояча са в момента на един и същ сайт:

Wstat - [url]http://wstats.org/552[/URL]
Tyxo - [url]http://www.tyxo.bg/?36270[/URL]

това го взех от web-tourista

1.
Също ще отбележа че в този брояч за онлайн се смята потребител с последно посещение преди най-много 2 минути докато при tyxo този период е повече и за това според него има повече онлайн
ако искате да ви пише повече посещения сте избрали грешния брояч ;)
2. това в тиксото не са уникални а потребителски сесии (т.е. за тях едно посещение се отчита през един час
т.е. ако стоя 2 часа в туриста тиксото ще ме брои като 2 посещения, докато моя като едно)

надявам се да дава обяснение на разликата в тухо и в wstats
 
От: Какво става с tyxo.bg

Това са пълни глупости, той изкарва че уникалните които показва Tyxo са двойно по-малки в действителност. Май нещо бърка уникалните с посещенията, защото там са точно така разделени - на уникални, посещения и импресии.
Освен това Google Analytics ми дава горе-долу същите уникални като tyxo-то, сигурно и той дава грешни резултати.

Ще изчакам да свърши деня и ще ви напиша тук резултатите от Tyxo, Wstat и Google Analytics за дадения сайт и ще видим какво ще излезе.
 
От: Какво става с tyxo.bg

А какво ще кажете за добрия стар awstats в cpanel-a, аз него си ползвам. Вярно, че трябва да чакаш 24 часа, за да видиш посещенията от предния ден, но се очаква той да е най-верен, или бъркам?
 
Какво става с tyxo.bg - Down, down, down

TYXO-то пак умре.... :mad:
Не пак, а отново. Стана му навик на този сайт да е даун. :D

Да вземат някой слънчев и топъл ден да го оправят. Все пак като гледам много бг сайтове са с него, а и не само бг, гледам и чуждестрани, управлявани от български уебмстъри. :)
 
От: Какво става с tyxo.bg

А какво ще кажете за добрия стар awstats в cpanel-a, аз него си ползвам. Вярно, че трябва да чакаш 24 часа, за да видиш посещенията от предния ден, но се очаква той да е най-верен, или бъркам?

Дайте някакво мнение, че да знам дали да слагам някакъв друг брояч, моля.
 
От: От: Какво става с tyxo.bg

Дайте някакво мнение, че да знам дали да слагам някакъв друг брояч, моля.

Че трябва - трябва, ама какъв да е колкото хора, толкова и мнения. Аз лично преди известно време зададох същия въпрос тук и @adi ме посъветва за [URL="http://www.statcounter.com"]www.statcounter.com[/URL] . Много съм доволен засега - реална статистика в реално време, мощни сървъри и централизиран преглед на всички сайтове от един логин.
 
От: Какво става с tyxo.bg

Аз използвам Piwik + DaCounter + Tyxo и в скоро време ще разкарам това тиксо. Полза - никаква! Половината от функциите в сайта не работят, а тези които работят го правят за 3 дни с неколкочасово забаяване, а след това ти вадят резултати от някаква дата в която са зациклили. Е до преди 4 дни вадеше последни резултати за референтните сайтове от 23ти Декември.
Piwik е перфектна алтернатива на Ганалитикса, а DaCounter го ползвам основно зареди опцията "Потребители онлайн".
Втория проект - ДаБрояча и той си има кусури, по някой път phpто им се затормозява при ваденето на графиките, но за сметка на това след два рефреша ти показва нужната информация.
 

Горе