Какво стана с банка ДСК

Нови такси очакват клиентите на Банка ДСК от 20 февруари. Поскъпва тегленето и внасянето на пари по сметки. Ако дадете заявка за теглене, банката ще ви вземе поне 7 лева или 0,70 на сто от сумата. Сега таксата е 6 лева или 0,6 на сто от сумата. Без предварителна заявка таксата също се вдига и вече ще бъде 0,80% върху сумата, която теглите.

Качват се и таксите за теглене на пари, като става 0,25% от сумата, но не по-малко от 3 лева за суми в лева и 0,35% от сумата и минимум 5 евро, за суми в евро.

За откриване на разплащателна сметка в офис клиентът ще дължи 6 лева, а не 4 лв., както досега. Месечната такса за поддържка на сметка с издадена дебитна карта става 2,74 лева при 2,60 лв. сега, а без дебитна карта – 4,89 лева при 4,50 лв. сега.

Първа инвестиционна също обяви, че променя тарифите и таксите от 13 април. Таксата за теглене от банкомат на банката, дори да сте нейни клиенти, става 0,15% от сумата, но не по-малко от 30 стотинки. Ако внасяте пери през банкомат на банката таксата ще бъде 30 стотинки, а досега за тази услуга нямаше такса.

От 27 март Централна кооперативна банка също променя част от тарифите и таксите си. Поскъпва откриването на разплащателна сметка с дебитна карта към нея от 4 на 5 лева. Вдига се и таксата за теглене на пари в брой от разплащателни и спестовни сметки. Ако сумата е над 2000 лева, таксата става 0,6% от нея, а не 0,5%, както сега. Увеличава се и таксата за теглене от сметки в евро - от 0,5%, но не по-малко от 2,50 евро, на 0,7% от сумата, но не по-малко от 3 евро. Преводите по сметки също поскъпват, независимо дали са на един клиент или на различни, и таксата става 3,50 лева от 3 лева сега.

Някои банки вече вдигнаха таксите. От началото на февруари Д Банк е променила част от таксите си. Така например за изходящи преводи от сметка през Бисера в офис на банката таксата за граждани става 5 лева, а за изпълнение на запор – 10 лева. Вдигат се и таксите през системата RINGS, като превод на каса струва 22 лева.





Внасянето на суми по сметка в друга банка е 0,9 на сто от сумата, но не по-малко от 7 лева, ако внасяте парите на каса. При преводи във валута на клиенти, които нямат сметка в банката, освен дължимите такси за изходящ валутен превод, клиентът дължи допълнителна такса, която вече е в размер на 30 евро.

Промени са обявили и от “Кей Би Си Банк България” във връзка с предстоящото обединение с ОББ. Настоящите клиенти на банката, ползващи услуга/продукт, по която/който се променят условия с описаната по-горе промяна в тарифата, имат право, преди датата на нейното влизане в сила, да заявят писмено в офис на ОББ или на “Кей Би Си Банк България” несъгласието си със съответната промяна и да прекратят договора за ползване, без да дължат разноски и/или обезщетение във връзка с прекратяването, предупреждават от банката.
 
"Това е денонощно работеща услуга, която не работи от 22:30 до 5:00ч."
Нищо необичайно.
След супермаркетите, които се установи, че масово слагат надценка от порядъка на 90% на продуктите, които предлагат...следват и банките, които не спират да увеличават таксите си през няколко месеца. Контрол няма, всички банки дружно вдигат всякакви такси. Остава да се вдигнат и лихвените проценти. Очаквам това да стане наесен, тъй като ще е поприключил силния сезон за продажба на кредити (най-вече ипотечни) и ще е време да последва изменение на лихвата. :)

Интересно и като приемем еврото кои такси ще останат - левовите или евровите (които са по-високи)?
 
цялата работа с таксите при теглене на АТМ е за да стимулират използването на дебитните карти защото няма кеш за използването на електронни пари .
 
цялата работа с таксите при теглене на АТМ е за да стимулират използването на дебитните карти защото няма кеш за използването на електронни пари .
На много места няма пост терминали за жалост. Наскоро ми се наложи да си платя данъците на апартамента и колата в EasyPay, греда, не може с карта. Всички дребни бизнеси тотално не искат да внедрят пост терминали. Не знам дали е заради вързалката с НАП или заради голямата разправия, или просто за да минават някои пари без отчет, но е факт, че само с карт е невъзможно да покриеш изцяло потреблението си. Иначе съм много за.

"Това е денонощно работеща услуга, която не работи от 22:30 до 5:00ч."
Нищо необичайно.
След супермаркетите, които се установи, че масово слагат надценка от порядъка на 90% на продуктите, които предлагат...следват и банките, които не спират да увеличават таксите си през няколко месеца. Контрол няма, всички банки дружно вдигат всякакви такси. Остава да се вдигнат и лихвените проценти. Очаквам това да стане наесен, тъй като ще е поприключил силния сезон за продажба на кредити (най-вече ипотечни) и ще е време да последва изменение на лихвата. :)

Интересно и като приемем еврото кои такси ще останат - левовите или евровите (които са по-високи)?
Според мен, за да имат такъв даун на сървиса, значи само едно - не добре написан софтуер, който бива тотално неизползваем по време на тези т.нар. обработки, каквито и да са те и какъвто и ресурс и време да отнемат. Също така мисля, че това се случва само по нашите ширини, защото познати в чужбина не са имали проблем с местните си банки там в този диапазон от време. Както винаги доста побългарена работа се наблюдава.
 
На много места няма пост терминали за жалост. Наскоро ми се наложи да си платя данъците на апартамента и колата в EasyPay, греда, не може с карта.
А защо не ползваш epay? В easypay наистина не става с карта, но в epay няма никакъв проблем.
 
А защо не ползваш epay? В easypay наистина не става с карта, но в epay няма никакъв проблем.
epay и easypay са една и съща компания, за да ползва профила си в epay.bg първо след регистрация трябва да верифицира профила си за да му се вдигне лимит над 300 лв. Второ трябва да върже някоя от картите си към epay.bg , общо взето е направено така , че да те откаже. Вярно е , че комисионната която взимат epay.bg е 0.90 лв на превод към сметка , но пък не работят със SEPA и преводите се бавят по 2 дни.
 
Интересен въпрос и отговорът ми е: Защото не всички общини са вързани с epay.
Аз досега не съм забелязал такова нещо, а и то е едно и също. Те и двете са към ЦКБ, просто преди време имаше само epay, а след това решиха да пуснат и физическите офиси easypay.
 
epay и easypay са една и съща компания, за да ползва профила си в epay.bg първо след регистрация трябва да верифицира профила си за да му се вдигне лимит над 300 лв. Второ трябва да върже някоя от картите си към epay.bg , общо взето е направено така , че да те откаже. Вярно е , че комисионната която взимат epay.bg е 0.90 лв на превод към сметка , но пък не работят със SEPA и преводите се бавят по 2 дни.
Може и повече. :) Платих си данъка в петък, във вторник още не бяха го отчели в НАП и ходех за бележка. Малко греда е там. Така, че ако ще си плащате данъка и да разчитате на актуална информация след 1-2 дена, не разчитайте на проверяващия през системите дали е платен данъка да го видят такъв. Става дума за плащане през EasyPay. Сега не знам чия е вината - в НАП или EasyPay, но комуникацията е бавна на трансакциите.
 
Аз досега не съм забелязал такова нещо, а и то е едно и също. Те и двете са към ЦКБ, просто преди време имаше само epay, а след това решиха да пуснат и физическите офиси easypay.
На моята община не излезе там. Да не говорим, ако трябва да плащаш такъв в друг град и община. ;)
 
Аз досега не съм забелязал такова нещо, а и то е едно и също. Те и двете са към ЦКБ, просто преди време имаше само epay, а след това решиха да пуснат и физическите офиси easypay.
какво значи за теб , че са към ЦКБ? ЦКБ е обслужващата банка просто през която минават парите на Изипей . Двете нямат нищо общо друго. EasyPay и Epay.bg са си Datamax - Borika
 
какво значи за теб , че са към ЦКБ? ЦКБ е обслужващата банка просто през която минават парите на Изипей . Двете нямат нищо общо друго. EasyPay и Epay.bg са си Datamax - Borika
Общото е, че са на ТИМ, или поне преди бяха, не знам дали не е имало някакви промени, защото от доста години не съм се занимавал с тях.
 
Общото е, че са на ТИМ, или поне преди бяха, не знам дали не е имало някакви промени, защото от доста години не съм се занимавал с тях.
ЦКБ и сега си е на ТИМ , а Datamax - Borika + EasyPay + Epay.bg са с 50% държавно участие +50% асоциацията на банките.
 
Всъщност сега се сетих да направя една справка в ТР за Изипей и Ипей... всички така са навързани като свински черва , че ако видите няма да ви се вярва......

1678191752305.png

1678191794856.png

1678191891513.png

1678191921017.png
1678191973474.png
1678191994814.png
1678192019086.png
1678192040662.png
1678192069549.png
1678192092817.png
 
1678192136357.png
 
Всички дребни бизнеси тотално не искат да внедрят пост терминали. Не знам дали е заради вързалката с НАП или заради голямата разправия, или просто за да минават някои пари без отчет,
А може би не кефят таксите? Напоследък из квартала масово забелязвам бележки - "Плащания с карта под 10 лева не се приемат". Явно са вдигнали минималната такса и пода 10 кинта не им излиза сметката.
 
  • Wow
Реакции: Vbb
А може би не кефят таксите? Напоследък из квартала масово забелязвам бележки - "Плащания с карта под 10 лева не се приемат". Явно са вдигнали минималната такса и пода 10 кинта не им излиза сметката.
тези бележки ако ги видят от КЗП им отече бизнеса
 
А може би не кефят таксите? Напоследък из квартала масово забелязвам бележки - "Плащания с карта под 10 лева не се приемат". Явно са вдигнали минималната такса и пода 10 кинта не им излиза сметката.
Преди 2-3 години си купих един кабел от техномаркет и не можах да повярвам, когато на касата ми казаха, че не мога да платя с карта. Цената беше 1.50 и ми казаха, че не си заслужавало, защото таксата им била по-скъпа от печалбата.
 
  • Wow
Реакции: Vbb
А може би не кефят таксите? Напоследък из квартала масово забелязвам бележки - "Плащания с карта под 10 лева не се приемат". Явно са вдигнали минималната такса и пода 10 кинта не им излиза сметката.
Да, и това го има. Дори на места ми отказват да ми продадат цигари, защото са не им се връзва сметката с надценката и таксата. То има ли вече, за което си струва да отидеш до магазина за под 10 лв.?
 

Горе