Какво стана с банка ДСК

Мисля другия месец да се изместя. Нещо голямо дънене и не спира. Някак си намерих клон на друга банка до нас, в който също доста съм очарован от обслужването. Банкирането им не е даун всяка вечер, и има такова, което се прави за има няма 10 мин. ДСК не успях толкова време никой да съдейства. Вече си изместих допълнителното. Следва и сметката. Кофти, че ще трябва да връзвам карта отново насам натам. :)
не ти трябва банка. Направи си бизнес акаунт в iCard да ти е мирна главата. Имаш банкомати за внасяне на пари по сметка и всички екстри направо на смартфона си. Нямаш такса подръжка , таксата за теглене на банкомат ти е 1 лв на 400 лв. Може да правиш мигновенни трансфери към всички други сметки в рамките на 15 секунди... дори SEPA нямат толкова бързи трансфери. Истината е в електронните пари.
 
Звучи добре. Доста добре. Ти с такова ли си? Връзваш я лесно към пейпънт системи, нямаш проблеми на пост терминали, оправяш си всички неща през телефона? Звучи добре.
да няма разлика от банковия акаунт. Връзвам я навсякъде, в Страйп , в Пейпал в Upay ... може да имаш 2 IBAN в Евро и в лева или да ги конвертираш за секунда в каквато ти пожелаеш валута. Просто условията и екстрите на iCard са уникални.
 
Освен това няма да ходиш до офис на iCard да отваряш сметка , всичко става онлайн , но да знаеш , че за бизнес акаунта има интервю онлайн за верификация.
 
Освен това няма да ходиш до офис на iCard да отваряш сметка , всичко става онлайн , но да знаеш , че за бизнес акаунта има интервю онлайн за верификация.
За лична ми е по-скоро. Сметки, някакви трансакции, пълнене от време на време, пазаруване. Ей такива.
 
За лична ми е по-скоро. Сметки, някакви трансакции, пълнене от време на време, пазаруване. Ей такива.
от това по лесно няма за личните сметки няма такава верификация, докато си пишем тук може да си направиш акаунт и в петък да получиш картата с куриер. Освен това имаш и виртуални карти в акаунта си с които да пазаруваш в интернет след което ги замразяваш.
 
от това по лесно няма за личните сметки няма такава верификация, докато си пишем тук може да си направиш акаунт и в петък да получиш картата с куриер.
Супер. Все си мислех, че зад някакви лични сметки и спестявания си е нужно зад гърба да е банкова институция в пълния смисъл на думата де. :)
 
Супер. Все си мислех, че зад някакви лични сметки и спестявания си е нужно зад гърба да е банкова институция в пълния смисъл на думата де. :)
ако следиш тенденциите Европа и света преминава изцяло на дигитални пари. След 4 години няма да има хартиени пари. Всичко ще е в телефона ти .
 
ако следиш тенденциите Европа и света преминава изцяло на дигитални пари. След 4 години няма да има хартиени пари. Всичко ще е в телефона ти .
Да, така е. Вече почти всяко второ-трето плащане ми е с карта. И като бизнес и като потребител го наблюдавам. ;)
 
Да, така е. Вече почти всяко второ-трето плащане ми е с карта. И като бизнес и като потребител го наблюдавам. ;)
в портфейла си имам едни дежурни 500 лв които от 2 месеца седят просто за всеки случай. Изцяло плащам с карти навсякъде с изключение на местата където няма пос терминали , но вече навсякъде въвеждат такива дали MyPOS което е най добрия вариант защото няма договори няма нищо или пос терминал към банка. Междудругото ако погледнеш сайта на iCard отскоро пуснаха и кредити .
 
Последно редактирано:
в портфейла си имам едни дежурни 500 лв които от 2 месеца седят просто за всеки случай. Изцяло плащам с карти навсякъде с изключение на местата където няма пос терминали , но ве1че навсякъде въвеждат талива дали MyPOS което е най добрия вариант защото няма договори няма нищо или пос терминал към банка. Междудругото ако погледнеш сайта на iCard отскоро пуснаха и кредити .
Леле, брат. И къде точно се класират ДСК тук, в цялата картинка. Май за по-старите поколения, които и на тях ще им се наложи да минат към дигиталното разплащане. От седмица направих онлайн банкиране на баща ми, да не се реди по опашки за битовите сметки. И сега като се замислям, все по-малко млади виждам в нашия клон на ДСК. :D
 
Леле, брат. И къде точно се класират ДСК тук, в цялата картинка. Май за по-старите поколения, които и на тях ще им се наложи да минат към дигиталното разплащане. От седмица направих онлайн банкиране на баща ми, да не се реди по опашки за битовите сметки. И сега като се замислям, все по-малко млади виждам в нашия клон на ДСК. :D
Аз ще ти кажа защо ДСК я ползват много хора , предимно старци пенсионери и изобщо всякакви хора. ДСК банк е правоприемник на единствената банка в България по време на комунизма преди 90 година. Съкратеното име на ДСК е Държавна Спестовка Каса. ( ДСК ) След промените банката доста време продължи да работи като държавна банка след което ОТП Унгария купиха банката заради лиценза за банкова дейност, Така , че ДСК работи на стари лаври.
 
Аз ще ти кажа защо ДСК я ползват много хора , предимно старци пенсионери и изобщо всякакви хора. ДСК банк е правоприемник на единствената банка в България по време на комунизма преди 90 година. Съкратеното име на ДСК е Държавна Спестовка Каса. ( ДСК ) След промените банката доста време продължи да работи като държавна банка след което ОТП Унгария купиха банката заради лиценза за банкова дейност, Така , че ДСК работи на стари лаври.
А ще успееш ли да ми обясниш за технически са толкова зле? Бяха от първите с читаво онлайн банкиране и в един момент тотално ги задминаха. Може би всяка една банка вече е с по-добро. Сещам се за ПИБ и ОББ, както и Унито, а да и ЦКБ. Но какви стари лаври като реално поколението се сменя и това е пагубно именно за изоставащите. Аз реално бях преди време принуден да имам сметка там от бившия ми работодател. През годините от тогава не ми е правило впечатление, но в нарастващите ми нужди се усеща доста лоша услуга, сравнявайки я с останалите. Имах възможността наскоро да я сравня с Райфайзен, сега ОББ.
 
А ще успееш ли да ми обясниш за технически са толкова зле? Бяха от първите с читаво онлайн банкиране и в един момент тотално ги задминаха. Може би всяка една банка вече е с по-добро. Сещам се за ПИБ и ОББ, както и Унито, а да и ЦКБ. Но какви стари лаври като реално поколението се сменя и това е пагубно именно за изоставащите. Аз реално бях преди време принуден да имам сметка там от бившия ми работодател. През годините от тогава не ми е правило впечатление, но в нарастващите ми нужди се усеща доста лоша услуга, сравнявайки я с останалите. Имах възможността наскоро да я сравня с Райфайзен, сега ОББ.
качеството е пряко зависимо от парите които плащат на ИТ отдела. Има постоянно текучество на кадри като новите кадри идват от СофтУни където ония палячо Светлин Наков им дава само базово образование на конвейер без да се задълбочават в знанията си. Дори не гледат разработките в GitHub които други девелопери са създавали. Не може девелопер в ДСК да взима 1850 лв заплата и да очакваш някакви постижения. Системата им работи така колкото да не се срине хептен , За това ти казвам , че в ИТ отдела им работят джуниъри ....
 
Все си мислех, че по тези отдели, свързани с доста сигурност и верификации и куп сложни процеси и бази данни постоянно пълнещи се, са помислили за по-добри възнаграждения. Колкото до това, което вижда клиента пред неговия дисплей, нещата не са точно така, а по-скоро към твоя сценарии. :)
 
Все си мислех, че по тези отдели, свързани с доста сигурност и верификации и куп сложни процеси и бази данни постоянно пълнещи се, са помислили за по-добри възнаграждения. Колкото до това, което вижда клиента пред неговия дисплей, нещата не са точно така, а по-скоро към твоя сценарии. :)
много грешно си мислят хората , че в банките взимат големи заплати. Знаеш ли колко взимат касиерките и момичетата в клоновете които обслужват клиенти? 1500 лв . Съвсем сериозно. Друг е въпроса , че са се надули като пуйки и не може да се говори с тях все едно банката е тяхна. Точно заради такива надменни служители хората си мислят, че да работиш в банка е нещо Уауууууууу , Не си ли забелязъл колко са сърдити служителките в банките? Да не говорим, че ако се обадиш на супорта на ДСК и в слушалката чуваш операторката да ти говори все едно от някоя друга галактика се обажда и връзката е подобна на аналоговите телефони по време на соца .
 
много грешно си мислят хората , че в банките взимат големи заплати. Знаеш ли колко взимат касиерките и момичетата в клоновете които обслужват клиенти? 1500 лв . Съвсем сериозно. Друг е въпроса , че са се надули като пуйки и не може да се говори с тях все едно банката е тяхна. Точно заради такива надменни служители хората си мислят, че да работиш в банка е нещо Уауууууууу , Не си ли забелязъл колко са сърдити служителките в банките? Да не говорим, че ако се обадиш на супорта на ДСК и в слушалката чуваш операторката да ти говори все едно от някоя друга галактика се обажда и връзката е подобна на аналоговите телефони по време на соца .
Не ми се е налагало да звъня, но определено в моя клон при нас са свежи. В друг не бяха. Аз имах предвид за ИТ отдела. За фронт офиса ми е ясно, имам приятели с такива професии. Знам, че и шеф клон не е кой знае колко.
 
Трябва да разбера още някои неща за iCart и може да се пусна. Какви са им таксите за големи суми, какви лимити имаш на ден, месец, от къде пълниш сметка с кеш, може ли да си блокираш дадена сума в акаунта, да не е видима през картата. Ей такива. Но предполагам всичко споменато от мен им е на топ ново.
 
Трябва да разбера още някои неща за iCart и може да се пусна. Какви са им таксите за големи суми, какви лимити имаш на ден, месец, от къде пълниш сметка с кеш, може ли да си блокираш дадена сума в акаунта, да не е видима през картата. Ей такива. Но предполагам всичко споменато от мен им е на топ ново.
1. Нямаш месечна такса подръжка.
2. Лимитите ти си ги определяш за теглена, онлайн банкиране и т.н. Нямаш лимит за входящи преводи.
3. Може да пълниш акаунта си чрез преводи от други сметки независимо дали са твои или не, на каса на Изипей с банков превод. на Банкоматите на iCard които имам във всеки един голям мол в София и България , има карта с банкоматите на iCard. Може да презареждаш направо и от друга карта която имаш от друга банка. Таксата за внасяне на пари на банкомат на iCard е 1 лв за суми до 999 лв.
4. Може да блокираш и суми и карти. Имаш в акаунта си и виртуални карти с които да правиш разплащания в интернет след което ги замразяваш и по всяко време ги размразяваш за да ги ползваш отново.
За блокиране на сума не съм гледал , но сега виждам има един сейв както е в Rеvolut където да заделиш някаква сума . Просто тази услуга не съм я ползвал досега.
5. Имаш пуш бутон за одобряване на всяко плащане в интернет.
6. Може да използваш смартфона си вместо физическа карта за плащания в магазин с пос терминал
7. Може да купуваш подаръчни gif карти с предварително заредена сума в тях както физически така и виртуални и да плащаш с тях.
8. Сега видях , че и на каса във всяка бензиностанция на ОМВ и на каса на Фастпей може да внасяш пари
Да всичко споменато е на топ ниво. Нямат единствено за сега услугата като Страйп за обслужване и на е-комерс платформи , но за там има друго решение за което сме си говорили с теб :) На теб най близкия ти АТМ терминал за внасяне е в Мол София.

Има и още нещо което е от изключителна важност което е за под сурдинка и ще го напиша с минимизиран текст:
Не ти блокират пари в сметката когато имаш запор от ЧСИ или АДФИ както е и при Транскарт.


1688594896843.png

1688595391006.png
 
Последно редактирано:
Това ги го признавам. Доста разбираш от пейпънти. ;) Евалата.
Хареса ми как темата за ДСК рязко смени посоката към iCart, дори не се дава друга банка като алтернатива.
 
  • Like
Реакции: Vbb

Горе