Какво ще получа за 480 лева и къде бъркам

Статус
Not open for further replies.
От: Re: Какво ще получа за 480 лева и къде бъркам

Не съм виждал толквоа нагла и необразована женица. Нищо, следващия път ще си знае. И аз и давам червено, защото е тъпа и нагла. Няма такова нещо като "по подразбране". Каквото е в заданието и каквото са си говорили това. Ама 100 филтъра по 2000 характеристики, ама не знам си какво, ама нещо тук да се премести. Скрий се бе моме. ;)
Много интелитентно от приятел на въпросния Милойков :) Сега от всичките му френдове ли да очаквам подобно отношение?
 
От: Какво ще получа за 480 лева и къде бъркам

Искaм дa си пуснa бaнерче в тaзи темичкa. Неделен безплaтен трaфик... Вие я нaпрaвихте нa БСП тaзи съфорумкa. Не стигa, че изгоря с пaретaтa...Aми нaистинa кaкво знaчение имa кой го е прaвил сaйтa. Просто не ни се кaзвa цялaтa история.
 
От: Re: Какво ще получа за 480 лева и къде бъркам

Много интелитентно от приятел на въпросния Милойков :) Сега от всичките му френдове ли да очаквам подобно отношение?
Милойков ли е изпълнителя сега??
 
Re: От: Re: Какво ще получа за 480 лева и къде бъркам

Много интелитентно от приятел на въпросния Милойков :) Сега от всичките му френдове ли да очаквам подобно отношение?

Въобще не знам кой е моме. Очкавай подобно поведение, защото почти всички се занимават с девелопинг и това, което си написала е пряка обида към тях. Това ме агетира. Ама сега се вижда кой е простия. ;) Не си у ред нещо. ;)
 
От: Какво ще получа за 480 лева и къде бъркам

Здравейте,

Слагам край на "драмата" с кой е автора на сайта. Това съм аз. Но моля прочетете всичко до края на мнението ми. Ще видите нещата от моята гледна точка. Защото съм сигурен, че всеки от вас е имал клиент, като тази жена.

Авторката на темата беше пуснала тема за изработка на сайта. Изискванията и бяха тези. Прикачвам документа с тях http://dox.bg/files/dw?a=9fdaf93956 за тях и казах 420лв с ДДС. Като за тях искаше да подпишем договор, но в крайна сметка не подписахме, за което много ме е яд!

За дизайна, дизайна си го избра тя след като отказа да и бъде изработен от наш дизайнер. Дизайна е за 16$ от тук http://themeforest.net/item/beautyspa-responsive-website-template/2374296

Не съм го правил, трябва да се знае! Променял съм само по нейно желание. Разбрахме се да ми преведе капаро, както е всичко. Започнах работа.
Направих нещата по документа. И тук вече се започна. Всяко нещо не и харесваше, оправях го както и харесва. Искам да спомена, че жената има доста груп характер. На такъв тип клиенти аз правя това, което искат точно. Предлагам идеите си само в някой случай, не съм длъжен да го правя, нали? Тя започна да иска допълнителни неща, това го нямам, а го иска. Това и бяха всяко второ изречение. За нея всичко трябвало да се разбира по дефаулт. Да, но не е така. Имаме споразумение по чат в скайп.

Там тя заявява, че това в документа е всичко, което иска. Непрекъснато искаше нещо, което не е договорено, но аз го правех. Защото винаги така правя. Всеки, които е работил с мен може да го потвърди. Няма да ви откажа нещо, което не сме договорили, но ако имате добро отношение.

По едно време поиска нов начин на показва на продуктите, т.е. трябваше да направя нова страница и да изградя поръчките изцяло на ново. За да не се научи, че всичко е безплатно и казах 60лв отгоре, ей така ги казах. Дори не съм слагал ДДС на тях. Помрънка, помрънка, но след консултация с мъжа си се съгласи.
МНОГО ВАЖНО: мъжа и е програмист, но защо той не и прави сайта? Преценете вие сами :)

Продължихме да работим. Мъжа и поиска да види страницата на поръчките. Пратих му го, имаше само 1 забележка, която оправих веднага. След неговият разговор, той сам каза, че това, което получава е добре. Само да съм и давал идеи, кое как е по-добре. Моя отговор беше, че на клиенти, като нея не давам идеи. Той се съгласи, че е
как да кажа по меко. Сещате се. :) Продължих работа. Стигнахме до редактора на страниците, нямал шрифтове. Някъде да казва, че иска шрифтове? Не, нали? Било по дефаулт. Ми не, не е. Имахме малък спор, но аз и ги добавих за да можем по-бързо да свършваме. Защото всеки ден аз изхабявах много нерви с нея.

Вчера тя ми заяви, много се бавиш! Бавиш се с часове, когато правиш нещо. Как очаквате да направя нещо по-сериозно за няколко минути? Нямам магическа пръчица. След това ми заяви, че много неща, които смята, че са подразбиращи се ги няма. Някъде да ми е обяснила за тях? Не ми е. Просто тя смята, че щом някъде ги има, значи са подразбиращи се. Вие как смятате? Аз не смятам така. Имаме договорка, която аз съм напът да изпълня. Преди да дойде днешният следобяд. Започва да ми обяснява, как ще разбира коя поръчка е изпълнена. Преди това бяхме говорили, че ще има бутон в админ панела да изтрива поръчки, които са изпълнени. Така го пожела. Така го направих.

Но тя не е доволна. Иска да има статуси, търсене в поръчки, сортиране по град, дата, продукт. Тези неща никога не ми ги е писала, че ги желае. Обясних и това са допълнителни разработки. В моето право е да поискам допълнително пари за тях. Вие няма ли да поискате след, като сте направили едно 20 неща допълнително? За тях и казах 150лв без ДДС, ако иска фактура 180лв с ДДС. Защото фирмата ми е регистрирана по ДДС и трябва да и го начисля. Каза ми, но това са много пари за нещо, което е подразбиращо се.

Обясних и, че това е доработка, която аз искам да ми се доплати. Направил съм много допълнителни неща без да искам допълнително пари. С този факт се съгласи(още преди това ми го каза, че е така, че съм направил допълнителни работи доста без да искам нищо). Малко след това и писах за едно нещо по сайта, какво да го правя. Отговори ми: "утре ще ти пиша, да се успокоя малко". Почуствах се виновен, че съм и поискал пари за моя труд, а тя е бясна. Утре щяхме да се чуем. Докато не ми писа в скайп за темата.

Темата беше на 6-та страница, когато я отворих... Какво се случи тук? Не знам за вас, но съм потресен. Жената, продава сексуални предмети, но това не е важно.
Виждате, че тя иска, но не знае какво иска. Бях афектиран, да. Защото тя нямаше оплаквания. Всичко, което ми каже, че не и харесва го оправям. Дизайна е ужасен, момчета. Но тя си го избра, аз нямам общо. Поиска си го. Закупих и го, като съм и дал и лиценза.

Да обобщя: пуснал съм нещата, които тя искаше да се направят. Нещата за които сме се договорили за 420лв. От там нататък вие си правете изводите, кои е виновният.

Не съм ползвал фреймуоркове, по-лесно ми е да гонапиша на чист php. В началото и го казах, тя нямаше против. Не смятам, че такъв сайт заслужава да се прави нещо много сложно. Това, че тя смята всичко за подразбиращо се, не е моя вина. Аз моята договорка съм я почти свършил. Останаха малко неща, допълнително договорени, за които тя няма да плати допълнително, а безплатно правени от мен. Сега най-вероятно ще откаже и да плати. Сайта във вида му пред вас е одобрен от нея. Има няколко забелжеки, които оправям или ще дооправя след като се разбера с нея, какво правим. Капарото няма да го върна. Защото аз моята задача е почти свършена. Не се чуствам виновен, не съм и виновен.

Написах доста дълъг роман, но трябва да изкажа моето мнение. Ще съм на линия още 1-2 часа да отговарям на въпросите ви, защото за мен е важно да знаете истината.

От много години съм тук, имам редица клиенти(много над броя итрейда ми), много приятели. За мен е важно да разберете истината. Оставям ви вас да прецените всичко.

Ако имате въпроси пишете тук или на ЛС. На всички ще отговоря, може да ми трябва малко време, но ще отговоря на всеки един.

P.S. Извинявам се, че се забавиш с отговора. Но ми трябваше малко време да преосмисля нещата.
 
Последно редактирано от модератор:
Re: От: Re: Какво ще получа за 480 лева и къде бъркам

Много интелитентно от приятел на въпросния Милойков :) Сега от всичките му френдове ли да очаквам подобно отношение?

Не знаех, че Милойков има фен клуб тук. :) Сега ще е още по-голям. :)
 
От: Re: Какво ще получа за 480 лева и къде бъркам

Много интелитентно от приятел на въпросния Милойков :) Сега от всичките му френдове ли да очаквам подобно отношение?

Всички, които не споделят мнението ти, са грешници, така ли? Би трябвало да си наясно с това, че хората от форума се знаят, но бъди сигурна, че не вземат страна по същата причина. Изобщо се чудя как колегата се е заел с такива сектански истории. Не случайно се превръщаме в оФчество. Утре започни да продаваш кУрабийки, които да те правят guru в леглото.
 
От: Какво ще получа за 480 лева и къде бъркам

Предлагам да си направим един списък с кофти клиентите от тук.
Аз се заемам да го подредя и давам по желание.
Аз лично мога да добавя само 2-ма. Пишете в скайп ако има навити.
Списъка ще привате, само за тези които са добавили някой в него.
 
От: Какво ще получа за 480 лева и къде бъркам

.......................................................
 
От: Какво ще получа за 480 лева и къде бъркам

Един съвет към двамата - 3des и VMiloykov. Като пишете дълги постове, по-добре ги разделяйте в параграфи.

Ето така.

За по-лесно четене.

Знам, че е офтопик, но дълъг текст се асимилира по-добре по този начин. ;)
 
От: Какво ще получа за 480 лева и къде бъркам

A зaщо ни зaнимaвaте 100 човекa, кaто товa си е лично вaш проблем? Ми aз aко се сетя и почнa дa изброявaм колко сa ме прецaквaли и сигурно нямa дa ми стигне форумa...
 
От: Какво ще получа за 480 лева и къде бъркам

Един съвет към двамата - 3des и VMiloykov. Като пишете дълги постове, по-добре ги разделяйте в параграфи.

Ето така.

За по-лесно четене.

Знам, че е офтопик, но дълъг текст се асимилира по-добре по този начин. ;)

Моят е такъв, но когато го пусна става така. Опитавам се да го оправя, за да е по-добре за четене.
 
Re: От: Какво ще получа за 480 лева и къде бъркам

Предлагам да си направим един списък с кофти клиентите от тук.
Аз се заемам да го подредя и давам по желание.
Аз лично мога да добавя само 2-ма. Пишете в скайп ако има навити.
Списъка ще привате, само за тези които са добавили някой в него.

Хахах, подкрепям на 100% това. :) Стартирай темата бате. :) Хахах, аз също имам. ;)
 
От: Какво ще получа за 480 лева и къде бъркам

Много неща написа, сега ще отговоря едно по едно.
Гледам документа, задание има, а ти защо се правиш на луда, че нямало??
 
От: Какво ще получа за 480 лева и къде бъркам

Тази тема ми е като дежавю. Нямаше ли 1:1 преди седмица две ?!?!?! :shock:
 
Статус
Not open for further replies.

Горе