Какво ще получа за 480 лева и къде бъркам

Статус
Not open for further replies.
От: Какво ще получа за 480 лева и къде бъркам

Точно си ми е правилен примера, защото ако ще трябва да пишеш задание за всеки пиксел и цветови нюанс и възможност ще ти отнеме повече време да напишеш задание от колкото изпълнението!
Един професионалист трябва да ги знае тези неща!

А тези дето обвиняват жената защо мъжа и него е направил. Представете си, че човека е преценил, че ще изкара повече пари да прави нещо друго.

Няма такова нещо. Все пак и е мъж. Как ще пренебрегнеш собстената си жена и ще и предлагаш услугите на други. Е т'ва не мога да го разбера... Колкото и да е зает, би могъл да намери време да и обясни и т.н.
А относно това, че един професионалист трябва да ги знае тези неща - защо да си губи времето с непоискани функции? Няма стандартни и по подразбиране. Всеки сайт е специфичен и всеки клиент иска различно.
 
От: Какво ще получа за 480 лева и къде бъркам

Ама те съвети дадоха ли ти някакви насочиха ли те. Или ти отиде с чертежите 3д моделите и мерките и те ти го направиха?!
Безсмислено е да изпадам в такива подорбности, защото не съм използвал услугите на някой за 400 лв. За парите, които съм дал на тая фирма и един дудук трябваше да ми направят. Обаче, след като им обясних какво искам, те направиха проекта и ми ги показаха и аз им казах какво да променят точно и конкретно - тука искам това, там искам онова и прочее. Обаче, ако бях отишъл да си купя нещо готово от Икеа примерно, след това нямаше да имам основание да мрънкам, що мивката и ВИК-то ми се разминават (аз не съм погледнал) или що плота ми е 5 см. по-дълъг.
 
От: Какво ще получа за 480 лева и къде бъркам

Разбрах къде съм сгрешила и благодаря, кода читав ли е обаче? Дайте мнение, моля!

Няма как да ти кажем дали кодът е читав, тъй като последните файлове, които е редактирал Милойков, ги има само той. В пълното си право е да ги запази за себе си и да не ги разпространява на готово, когато няма гаранция, че ще получи възнаграждание за труда си. Евентуално може да получиш мнение за това, което имаш в момента, но то няма да ти свърши работа, защото не е крайния продукт.
 
От: От: Какво ще получа за 480 лева и къде бъркам

Няма как да ти кажем дали кодът е читав, тъй като последните файлове, които е редактирал Милойков, ги има само той. В пълното си право е да ги запази за себе си и да не ги разпространява на готово, когато няма гаранция, че ще получи възнаграждание за труда си. Евентуално може да получиш мнение за това, което имаш в момента, но то няма да ти върши работа, защото не е крайния продукт.

Нали и без последните промени пак той го е правил? Или за 400 лева кода няма да е читав , но ако се възнагради допълнителната му работа (там екстрите , които са искани допълнително) - тогава ще стане читав??? Аз разбирам да беше хубав сайт , подреден и проблема да е само това че се искат допълнителни функции, които не са уговорени в началото - тогава бих се съгласил , че клиента не е прав. Но това което видях в началото аз не мога да го приема за сайт правен от човек , който разбира.
 
Re: От: От: Какво ще получа за 480 лева и къде бъркам

Нали и без последните промени пак той го е правил? Или за 400 лева кода няма да е читав , но ако се възнагради допълнителната му работа (там екстрите , които са искани допълнително) - тогава ще стане читав??? Аз разбирам да беше хубав сайт , подреден и проблема да е само това че се искат допълнителни функции, които не са уговорени в началото - тогава бих се съгласил , че клиента не е прав. Но това което видях в началото аз не мога да го приема за сайт правен от човек , който разбира.

Аз доколкото разбрах от 13 страници драма, сайта не е довършен и не е платен.... платено само капаро и промените се искат в процеса на работа преди да е предаден на клиента...
 
От: Re: От: От: Какво ще получа за 480 лева и къде бъркам

Аз доколкото разбрах от 13 страници драма, сайта не е довършен и не е платен.... платено само капаро и промените се искат в процеса на работа преди да е предаден на клиента...
Ти погледна ли кода?
Молойко, ти как работш бе?

Пишеш кода как да е, и след като е готов сайт минаваш и пренаписваш всичко?!?
Хм, малко не ми се вярва. Това не е като да пишеш статии и да настройваш плъгинчета.
 
От: Какво ще получа за 480 лева и къде бъркам

Ти погледна ли кода?
Молойко, ти как работш бе?

Пишеш кода как да е, и след като е готов сайт минаваш и пренаписваш всичко?!?
Хм, малко не ми се вярва. Това не е като да пишеш статии и да

Пак до повтора този код не е мой. Хората които са работили с мен им е ясно, че кода по-гори не е мое дело. Такова нещо аз няма да напиша, дори за тази жена.
 
От: Какво ще получа за 480 лева и къде бъркам

Милойков,
Добре де, значи не сте се харесали, тогава върни парите на момичето и нека си намери нов програмист. Не е толкова сложно, нали? Или ако смяташ, че си положил усилия, задръж капарото, пък нека някой друг от форума да й направи сайта от разликата в парите до 480 лв. Така е по-добре, вместо да се карате!
 
Re: От: Какво ще получа за 480 лева и къде бъркам

Пак до повтора този код не е мой. Хората които са работили с мен им е ясно, че кода по-гори не е мое дело. Такова нещо аз няма да напиша, дори за тази жена.

Нищо, то @uphero си и вярва, че е това и точка. Аз не знам от къде се появи този код, но реално се съмнявам да е на колегата. Както се вика има доста по-умни решения на тази форма в нета. Все вярвам, че ще открие някои от там. ;)

@coolice, доре-доу това е истината. И аз съм имал такива клиенти, май 2ма в цялата си практика, но е пълен абсурд и хвъляш нещата по някое време, обяснявайки му, че е шибан идиот. ;) Какво е това нещо промени по време на изпълнение. Промени на кое като не е готово. :)
 
От: Какво ще получа за 480 лева и къде бъркам

Пиша за последен път в темата. Първо с благодарности на всички, които отделиха време и писаха тук и отговориха конкретно на въпросите ми. На всички, които седнаха и погледнаха сайта, на всички, които погледнаха кода. На всички, които ми дадоха зелена репутация и на тези, които ми писаха лични съобщения и ми потвърдиха, че кода не става.
На тези, които ме обидиха лично, без да ме познват - приемам, че с времето ще се научат, че така не е редно се прави.
Благодаря и на господин Васил Милойков - който също на няколко пъти си позволи да ме обиди, както и съпруга ми.
Отново пак на Васил Милойков, защото ми показа показа как не се работи!
И пак на Васил Милойков, от който научих, че винаги трябва да подписвам договор и да не се доверявам на хора, дори и с висока репутация.
 
Re: От: Какво ще получа за 480 лева и къде бъркам

Милойков,
Добре де, значи не сте се харесали, тогава върни парите на момичето и нека си намери нов програмист. Не е толкова сложно, нали? Или ако смяташ, че си положил усилия, задръж капарото, пък нека някой друг от форума да й направи сайта от разликата в парите до 480 лв. Така е по-добре, вместо да се карате!
Да, това е много лесен вариант. А нервите и загубеното време? Ако някой не си цени времето, то не всеки е така, ще ме прощаваш. По-скоро тази да си научи урока, защото Милойков няма какво да учи в случая. Аз като гледам няма ко да се заеме с нея. То там е загубена кауза. ;) Някой а 200 лева ще и изпрограмира останалата част. Не знам дали има някой до толкова изпаднал. :)
 
От: Какво ще получа за 480 лева и къде бъркам

Без да засягам никой лично, но темата е чудесен пример защо не трябва да се мятаме на "къстъм" решения при наличието на готови такива с много по-добра визия и функционалност.

И преди "гранде предриемачи" да се развълнуват да направим лека сметка на бюджета от 480 лв

1. Хостинг - 60-110 лв за 1 година
2. Безплатна платформа за магазин- Prestashop, OpenCart, QuckCart
3. Домейн - 20-40лв
3. Реклама- 90 лв

Върху най- високите цени - 240лв. Остават още 240 лв или за реклама или за стока на 2рата седмица максимум е първата продажба. Та не е ясно точно кой на кого губи времето и парите
 
От: От: Какво ще получа за 480 лева и къде бъркам

МНОГО ВАЖНО: мъжа и е програмист, но защо той не и прави сайта? Преценете вие сами
Той мъжа й си я знае, че е карачка, затова се е каширал, да не му вдигат кръвното:twisted:
 
От: Какво ще получа за 480 лева и къде бъркам

Учудих се как за толкова кратко време са изписани 13-14 страници и реших да се зачета. Да не повярва човек, но проявих голямо търпение и изчетох драмата страница по страница. Точно заради подобни случаи избягвам да програмирам за случайни хора. Основната ми дейност е косвено свързана с програмиране (т.е. не е програмиране) и изисква конкретика, макар че и там са успявали някои да проврат претенции за "подразбиращи се" неща. Голям проблем е когато някой иска да му направиш нещо, което да изглежда зле, защото той така искал и накрая да си виновен, че си направил въпросното безвкусно нещо сякаш ти си го измислил да е така.

А иначе колкото и да се опитват някои да убедят останалите в притивното, няма как да има нещо по-добро от добре направен сайт с custom система. Естествено, ако правиш поредния стандартен сайт, не ти е нужно уникално решение, тъй като и сайтът ти не е кой знае колко уникален (нищо лично). Ако ще пишеш класически блог, има си Wordpress и подобни. Форумни системи също има много. Магазинни системи - също. Естествено, уникалните идеи няма как да минат с неуникално решение.
 
От: Какво ще получа за 480 лева и къде бъркам

Въпроса е, че на жената не и е било нужно къстъм решение според мен, всичко е могло да стане много по-опростено и Милойков е щял да си спести главоболията, но знае ли човек, неведоми са клиентските желания:)
 
Re: От: Re: От: От: Какво ще получа за 480 лева и къде бъркам

Ти погледна ли кода?
Молойко, ти как работш бе?

Пишеш кода как да е, и след като е готов сайт минаваш и пренаписваш всичко?!?
Хм, малко не ми се вярва. Това не е като да пишеш статии и да настройваш плъгинчета.

idiot, ае спри да ковеш, а. Човека ти каза - кода не е негов. Кво повече го мислиш.
Ако некой такъв лешпер като тебе почне да ми се дуе така мога само да му кажа ДГД.
 
От: Re: От: Re: От: От: Какво ще получа за 480 лева и къде бъркам

idiot, ае спри да ковеш, а. Човека ти каза - кода не е негов. Кво повече го мислиш.
Ако некой такъв лешпер като тебе почне да ми се дуе така мога само да му кажа ДГД.
А чий е? Нима има човек който мисли, че това не е негов код?
Щом е толкова сигурен, че не е негов защо не даде неговия да го видим а се скри като мишка?
 
От: Какво ще получа за 480 лева и къде бъркам

Въпроса е, че на жената не и е било нужно къстъм решение според мен, всичко е могло да стане много по-опростено и Милойков е щял да си спести главоболията, но знае ли човек, неведоми са клиентските желания:)

Това беше нейното желание. Тя пожела къстъм решение.

За парите: проекта не е заплатин от клиета и съм спрял да работя по него. Не съм за 200лв капаро, но ако ги върна това означава, че всичките ми нерви са отишли така. Другото е че ако ги върна ще отиде при друг и ще направи същото. Няма да и хареса това, което сама е избрала и ще дойде пак да се опит да го очерни и да лъже по негов адрес. Както направи с мен.
Въпроса е да се научи, че така не може.

Аз ти благодаря Юлия Белева(дано не и бъркам името, но не мисля), че ми загуби времето и изхабих много нерви.
Това със сигурнотс е най-лошият случай в кариерата ми, която е 7 години, а не както та каза 5 години.

Надявам се да безплатните предложения от съфорумци да са чудесни. Нека да видим дали ще има тема против друг след време. :)
 
Статус
Not open for further replies.

Горе