Какъв курс на Етиопската драхма към Еврото предвиждате след като изгонят Циганите ?

niks

New Member
Един трилион евро ще струва излизането на Гърция от еврозоната


"Файненшъл таймс" акцентира върху масовото теглене на пари от гръцките банки. Според вестника в понеделник и вторник гърците са изтеглили от сметките си около 1,2 млрд. евро.

"Страх и смут цари, тъй като Гърция е изправена пред несигурно бъдеще", гласи заглавие на репортаж на Си Ен Ен.

"Един нестабилен континент - страх за залеза на еврото", е озаглавил материала си германският в. "Велт". Какво идва след Гърция, пита изданието и посочва, че европейците буквално са предприели нашествия над банковите си сметки, а инвеститорите се опасяват за парите си. В Европа цари несигурност, пише вестникът.

В. "Зюддойче цайтунг" се спира на новите избори в Гърция, като изказва опасение, че е твърде възможно на тях да надделеят крайните сили.

В. "Зюддойче цайтунг" се спира на новите избори в Гърция, като изказва опасение, че е твърде възможно на тях да надделеят крайните сили. Германското издание критикува гръцката радикална левица СИРИЗА. "Не, те не са леви радикали, те са леви популисти, които обещават на народа каквото той иска, тоест връщане към довчерашния комфорт в Гърция", отбелязва германският вестник, цитиран от БТА.

===================

Почти сигурно на следващите избори ще спечелят крайните комунисти от СИРИЗА чиито лидер обеща да прекрати всякакви споразумения с ЕС и да спре всички планирани реформи, което означава че Етиопците няма да получат повече никакви пари и ще бъдат изгонени от Евро зоната

Така че : Гърция умря, да живее Драхмата

Казвайте как е виждате новата(стара)циганска валута, според анализатори между 1500 и 1600 драхми за евро, на мен ми се ще поне 2000 за евро

PS

Ако имате депозити в банка Пидереус или друга подобна мангалска дърпайте и бегайте доде е време че не остана:oops:
 
От: Какъв курс на Етиопската драхма към Еврото предвиждате след като изгонят Циганите

Ако ще и 10к да стане от гърция няма какво се купува, че да ми е кеф обменя евра за некви стоки с ултра намалението, което се получва от обезценката.

Но пък ще има плюс ще си имаме съседи милионери че и милярдери :D
 
От: Какъв курс на Етиопската драхма към Еврото предвиждате след като изгонят Циганите

А има, има... ще си пазаруваме църни къдрокоси робини на килограм
 
От: Какъв курс на Етиопската драхма към Еврото предвиждате след като изгонят Циганите

Бе с големи носове са ми, но виж внос на гъркини да гледат възрастните ни баби и дядовци съм съгласен им се плаща в драхмички
 
От: Какъв курс на Етиопската драхма към Еврото предвиждате след като изгонят Циганите

И затъва ли, затъва

Fitch Ratings понижи кредитния рейтинг на Гърция от В- до ССС заради повишените рискове около членството на страната в еврозоната, предаде Bloomberg.

Според Fitch излизането на Гърция от еврозоната е напълно реалистично, особено ако не се стигне до сформирането на правителство и след провеждането на следващите избори, които ще се състоят на 17 юни.

Рейтинговата агенция предупреждава и за вероятност от неизпълнение на дълговете на частния сектор в Гърция, предаде Ройтерс.
 
От: Какъв курс на Етиопската драхма към Еврото предвиждате след като изгонят Циганите

Като се яде и пие на корем в аванс, така се получава. Това трябваше да стане преди година още. Само изляха излишни милиарди в Гърция.
Кацата отдавна е без дъно...
 
От: Какъв курс на Етиопската драхма към Еврото предвиждате след като изгонят Циганите

и кво като излязат? боли ги, като тарикати ще си излязат, няма да си платят и после пак ще си пируват докато тука стягайте коланите.
гърция е топ туристическа дестинация за руснаците oт край време, така че те пак ще си правят далаверката, туристи има, тва онова, пък ние да му мислим като се капичне евросъюза смотан :D
 
От: Какъв курс на Етиопската драхма към Еврото предвиждате след като изгонят Циганите

Като се яде и пие на корем в аванс, така се получава. Това трябваше да стане преди година още. Само изляха излишни милиарди в Гърция.
Кацата отдавна е без дъно...

Te нищо не са наляли, парите дето им ги дадоха пак си ги взеха :))
 
От: Какъв курс на Етиопската драхма към Еврото предвиждате след като изгонят Циганите

Ще струва .... ама никъде не прочетох на кой ще струва и кой ще плати сметката - няма да са гърците вервай ми.
Колкото повече се обезцени драхмата толкова по добре за гърците - в една от статиите пише че с въвеждането на драхмата курса ще е 1:1 с еврото и всички дългове ще бъдат прехвърлени в драхми след което драхмата ще пропадне например до курсове 2000:1 и дългът им от 200 милиарда евро ще стане 100 милона и ще го влачат до второ пришествие.

Да му мислят тия дето имат пари във гръцки банки и дано да не съм прав но и тези дето имат кредити от гръцки банки щото няма да се учуда ако се окаже че има клаузи по които заемите могат да станат предсрочно изискуеми ако на банката и скимне че тогава ще стане мазало
 
От: Какъв курс на Етиопската драхма към Еврото предвиждате след като изгонят Циганите

Има една максима, че когато вземеш малък кредит, ти имаш проблем, но когато вземеш голям кредит, банката има проблем. Да не стане така, че византийците да се окажат на далавера от тоя панаир.
 
От: Какъв курс на Етиопската драхма към Еврото предвиждате след като изгонят Циганите

Глава парламентской партии Греции подтвердил, что еврейского холокоста не было

По сообщению Франс-пресс из Афин, глава избранной 6 мая в греческий парламент партии Chryssi Avghi (Золотая заря) Никос Михалолиакос подтвердил, что никакого еврейского холокоста не было. В воскресенье вечером в интервью по греческому телеканалу Mega он засвидетельствовал:

"Не было никаких печей, не было никаких газовых камер. Это ложь! Освенцим, что еще за Освенцим. Я там не был. А вы там были?", спросил греческий политик телерепортера

============================

Е сега Юдеите като ги нагазят ще им излезе изотзадзе - 10 000 драхми за евро най-малко

Само недоумявам защо така се мразят уж братя мангали. Етиопските и Хазарските цигани имат общ крадлив афро-азиатски произход
 
От: Какъв курс на Етиопската драхма към Еврото предвиждате след като изгонят Циганите

Вие още ли си мислите, че при връщане на драхмата, прeвалутиране на дълговете и гърция ще цъфне и върже след 1 годинна :D

Финансовата им система е колабиралa, неразчитат банките на външни пазари а само спасителния пакет, този пакет като не са даде от де кинти за финансирания ? ЕЦБ спира с бързите кредити, вече спря кредити на 4 банки, щото според техните норми те са неплатежоспособни, те финансират само ликвидността, утре кажат ли връща се дрхамата, те официално вече са фалирали, и толкова вече тяхната национлна банка спира всички транзакции за отиане на капиталите извън страната, за да има няква ликивдност колкото и да е тя, масово теглене на депозите, а то няма как стане тотален банк рън, на следващия ден след фалирала фин. система и идват след няколко часа военните, всичко купонна система, щото ще е нужно време от месеци да почне печатането на драхми технологично време не е възжмоно за по бързо, банките след въвеждането на драхмата ще и трябват няколко дни превалутира и калкулира всичко а през това време няма може оперират и все красиви моменти - те в момента са фалирали гърците, но са на помощи и то евтини, а ако си върнат драхамата тогава няма и да има помощи а след като дойдат след време ще са адски скъпи. Гърция нищо не изнася, а внася ресурси, само на един гол туризъм не става, такава инфлация ще ги чака че не знам,

Кой ще имам проблем това ще са кредиторите, но няма да е за дълго, копелнцата пак ще си вземат тези пари, по единия или др начин, а този начин е с приватизацията - нали не си мислите че големите ще оставят нещата така, гърция от 2010 я готвят за приватизация, големите кредитори ще станат и големи крупни собствници с техни фирми, това са най-големите кражби, и преминване на пари от населението към корпорациите, така де вижте кво стана с цяла латинска америка, русия, всичките от бишвия соц и други държави минали по пътя на фалит, насажда се неолиберализъм и след него квотото става става, но всичко ще е в частни кинти - БГ бяхме по съшия начин. Ако някой мисли че не е така Ципрас тотално не иска да чуе, нищо различно от това че ще са в евро зоната ама няма си спазват анагажименти, ясно му е че това е малко сравенено с това което ги чака при драхмаата, ама той е пионка в ръцете на големите именно като настане това ще настане и голямата приватизация. А и още нещо голяма част от експозицията в гръцки ДЦК, са на гръцките банк и инстутции, демек при мораториум, ще е се отпишат огормни количества активи, и банките ще бъдат националзирани по бързата процедура - масови фалити, печатане на драхми на конвейр след време да финансират дупките от дефиците, преди това ще има тотално режение на всички разходи, безработцица до небесата, при печатането иде и инфлация и само износа ще намаже, при такава стагфлираща икономика, всички с депозити, спестяване, на работа в държавни сектор и т.н. яко ще ги брулят
 
Последно редактирано:
Не виждам причини за радост, че щял да фалира съседа.

.

100 пъти е по-добре да имаш за съсед стабилна икономически държава, отколкото фалирала такава.

Изнасяме за Гърция много неща - от ток до попове :)

Отделно една стабилна част от приходите в България идва от българите в чужбина и една немалка част от тия българи са в Гърция.



Така че не виждам причини за радост, че щял да фалира съседа. Ние ще понесем само негативи от това.
 
От: Какъв курс на Етиопската драхма към Еврото предвиждате след като изгонят Циганите

Алф, споко бе голяма част ще се премести в БГ - условията са чудесни спрямо това което ги чака, а и за последните години редица бизнеси са в БГ а и няколко милярда се изялзаха из депозите - просто ще трябва нашия бизнес диверсифицра с нови пазари, за тези няколко години едрия ни бизнес трябва да е направил 2 и 2
 
От: Какъв курс на Етиопската драхма към Еврото предвиждате след като изгонят Циганите

Не вервам да излязат гърците от ЕЗ. Малко панаир правят. :)
 
От: Какъв курс на Етиопската драхма към Еврото предвиждате след като изгонят Циганите

Бат Ципрас ако спечи ли върне социализма хептен ще я пратят в трета глуха, а мислите че бойко бил зле :D :D :D

http://www.investor.bg/evropa/334/a...-shte-sprem-da-si-plashtame-dylgovete,134667/
 
От: Какъв курс на Етиопската драхма към Еврото предвиждате след като изгонят Циганите

Не знам как разсъждават финансистите от това ниво, но ако мен някой, който ми дължи пари почне да ме заплашва, че ако си искам много парите нищо няма да получа .... направо мамито му ебавам ... да мре като куче. Да си заплашваш кредиторите с това, че няма да им върнеш парите, а си усран до ушите, не е много добра идея.
 
От: Какъв курс на Етиопската драхма към Еврото предвиждате след като изгонят Циганите

Едно бъдете сигурно каквото и да се случи в Гърция последиците за БГ ще са лоши - До сега 20г. няма нещо да се е случило на международната сцена и да е било добре за нас.

Ако гърците фалират и национализират банките със сигурно ще се отрази на нашата банкова система и то неблагоприятно също така хиляди нашенци си изкарват прехраната в Гърция след срив на икономиката там вече няма да има смисъл а и къде да работят ще се върнат в БГ и допълнително ще увеличат безработицата и ще намалее притокът на средства.
Гърция е един от големите ни търговски партньори голяма част от фирмите ни за международен транспорт работят почти изцяло само с гърците там също ще има катаклизми.

От друга страна ако не фалират и останат в ЕЗ ще продължи безумното наливане на пари а всички ние ще плащаме сметката - незнам какво стана за това напоследък не се говори ама спомняте ли си че пред две години ББ подписа някакво споразумение с което България без никой да я кара стана гарант в един фонд за спасяване на закъсали държави - там до колкото си спомням БГ е поела гаранция от около 6 милиарда евро и да не се окаже че накрая ние ще платим сметката.

Аз лично мисля че каквито и да са резултатите от следващите избори няма да има излизае от ЕЗ и връщане не драхмата - всичко това са византийските номера на гърчолята - Даже съм почти сигурен че отново няма да има правителство и сигурно ще се стигне до някакъв компромисен експертен кабинет - партиите ще запазят почти същите си резултати и ако запазят позициите си както при първите преговори не виждам как ще съставят правителство.
 
От: Какъв курс на Етиопската драхма към Еврото предвиждате след като изгонят Циганите

Манта, това е Евро+ и наистина е така но като влезем в ЕЗ

А за банковата ни система мисля че е добра капитализирана, доста над допустимата капиталова адекватност. А за безработицата така ще стане най-вероятно, но и нямат алтернатива и италия и испания са го закъсали, трбява се мисли, а пък последно четох че доста се диверсифицира от страна на бизнеса ни, експортно ориентирания към изток, хубавото е че там се търгува с долари и голям плюс за износителките при девалвиране на еврото.

Аз пък смятам, че ще ги ритнат дори ако много знаят от ЕС, вече има процедури за ЕЗ, дори и са голем таралеж в гащите, като им се изсмучи капитала от банковата ситема на гърците от ЕЦБ, стой и гледай, как сами ще искат се махат - те 2 години политици умуваха как ги маханат, това е един от много брутални варианти. А защо ще ги махнат, това адски сериозно биее по пол. измидж на ЕС а Испания и Италия, като вижда че минва номера с Гърция, следващата крачка ще е цялостен разпад на ЕЗ или германия ще се махне, не на последно място като махнат гръция и после им се стъжни, знаеш ли италия и испания и другите как бързо ще заработят за реформи - В крайна сметка Германия е на път за тотален контрол над ЕС, нещо като възродения райх - гаврата е голяма от миналата година си живеем в социализъм, само дето имаме свободно предприемачество и свободии, но до там всички останли сфери особенно фин. система и полтическата власт е концентирана в едни ръце
 

Горе