Какъв курс на Етиопската драхма към Еврото предвиждате след като изгонят Циганите ?

От: Какъв курс на Етиопската драхма към Еврото предвиждате след като изгонят Циганите

Що трябва да изместват Трейс - Ти да не мислиш че катарците на ръка ще го копат тоя тунел - Просто ще са им подизпълнители.

Значи всъщност съм прав нещата отиват на плащане - а веднъж въведе ли се прецедент след това ще се появи фирма инвеститор която да поддържа мостовете и тунелите на Витиня - След това една и за Тракия и накрая хем ще плащаме винетки хем на всеки лев крак пътни такси

Забелязал съм от обиколките ми по Европа че колкото една държава е по бяла толкова по малко пътни и тол такси има.
 
От: Какъв курс на Етиопската драхма към Еврото предвиждате след като изгонят Циганите

Каква криза ви гони, Гърците никога няма да са в истинския смисъл на думата "криза", ние сме в криза от край време.
 
От: Какъв курс на Етиопската драхма към Еврото предвиждате след като изгонят Циганите

Що трябва да изместват Трейс - Ти да не мислиш че катарците на ръка ще го копат тоя тунел - Просто ще са им подизпълнители.

Значи всъщност съм прав нещата отиват на плащане - а веднъж въведе ли се прецедент след това ще се появи фирма инвеститор която да поддържа мостовете и тунелите на Витиня - След това една и за Тракия и накрая хем ще плащаме винетки хем на всеки лев крак пътни такси

Забелязал съм от обиколките ми по Европа че колкото една държава е по бяла толкова по малко пътни и тол такси има.
Няма такъв вариант - или минетка или тол, не може и двете ...
 
От: Какъв курс на Етиопската драхма към Еврото предвиждате след като изгонят Циганите

Е под изпълнители да, ще видим мисля че няма спечели Трейс, някакво убеждение ми е. Пък то ще го правят сигурно с техни си поръчки на търг знам ли. Да е БГ пък другото не го мислим :) Ако е трейс Трайков ще удари гъза в в тавана :D

Алъне, Гърция е в истинския смисъл ФАЛИРАЛА, просто е на милостинята на ЕС, МВФ и ЕЦБ, за да не я оставят офицално фалира, че ще стане голям проблем на световните пазари, много деривати има по балансите на банките и един актив като гръмне, става лошо
 
От: Какъв курс на Етиопската драхма към Еврото предвиждате след като изгонят Циганите

Големо момче стана още вярваш в Дядо Мраз - Като набълбукат 2 милиарда за да закърпят положението до изборите догодина и после като вземат още един мандат в който вече няма готови пари и трябва да харчат само заеми нещата до 5 години отиват на нови 10 милиарда борч след това идва време да се плаща нема пари и нали с сещаш къде ще отиде и валутния борд и всичко.

Всяко нещо има начало и край. Дядо Мраз също вече го няма, сменен е от дядо Коледа.
Преживях знаменитата фраза "Ние с Русия няма да търгуваме, те са комунисти". Преживях препускащия лев на Димитър Костов. Преживях аеролога и летец Иван Костов. Преживях трансформацията на външния дълг на България от Милен Велчев. Преживях гръмко рекламираното БСП правителство, а всъщност правителство на ДПС, подарено му от БСП.
Едва Дянков се осмели да ми бърка в канчето, но засега се справям.
В миналото преживях с Една кофа винаги е една кофа и едно ренде за рендосване на краставици за таратор винаги е едно ренде (става и и за други салати), докато въобще не се знае колко е един лев.
Сега бизнеса ми е друг.
Но!
Едно кило домати винаги е едно кило домати и винаги има желаещ да го изяде.
Така че ме бо̀ли фара кой управлява и какви ги дроби...
 
Последно редактирано:
От: Какъв курс на Етиопската драхма към Еврото предвиждате след като изгонят Циганите

Няма такъв вариант - или минетка или тол, не може и двете ...

Може Може - отговорил оптимиста

Едно кило домати винаги е едно кило домати и винаги има желаещ да го изяде.
Така че ме бо̀ли фара кой управлява и какви ги дроби...

Винаги ще се намери "луд" да изяде баницата лошото е че трудно ще се намерят такива да я плащат
 
От: Какъв курс на Етиопската драхма към Еврото предвиждате след като изгонят Циганите

Незабавен мораториум по обслужването на дълга и национализация на банките

75% данък за богатите и излизане от НАТО иска СИРИЗА

Мнозина очакват тя да спечели широка подкрепа и на предстоящите избори, насрочени за 17 юни.

Вижте 10-те точки от програмата на СИРИЗА, според която, за да излезе Гърция от кризата, е необходима коренна промяна, завой на 180 градуса:

1. Да се отървем от хватката на дълга.

Затова искаме:
- Незабавен мораториум по обслужването на дълга.
- Преговори за отмяна на голямата част от дълга до възстановяване на икономическия ръст, провизии за икономическо и социално развитие и защита на малките вложители.
- Паневропейска регулация на държавните дългове на членовете на ЕС.
- Радикална промяна в ролята на Европейската централна банка.
- Забрана на спекулативните банкови продукти.
==================

Нека пожелем успех на комунистите от СИРИЗА

Ако спечелят те това ще бъде победа и за малкото останали цивилизовани народи в Европа, защото успеха на СИРИЗА означава изгонване на Етиопците от ЕС и връщането им по родните африкански земи.....да се готвят тяхните кръвни братя Юдеи
 
От: Какъв курс на Етиопската драхма към Еврото предвиждате след като изгонят Циганите

Дано да получат пълно мнозинство такъв сейр рядко може да се наблюдава.

Гърчолята не могат да приемат факта че са живели 30 години на аванта и че е време да плащат сметката - Затова вместо да видят как да се оправят те се опитват още повече да се закопат. Жалко само че това за пореден път ще окаже негативно влияние и върху БГ.
 
От: Какъв курс на Етиопската драхма към Еврото предвиждате след като изгонят Циганите

За това и аз писах сутринта по новината.

Абе манта като ги гледам гърците, нашите политци имат яко мегдан за олигофренизъм - в момента гърците яко ирационални, се чуди човек, ква е тази пропагнда.
 
От: Какъв курс на Етиопската драхма към Еврото предвиждате след като изгонят Циганите

Не ги гледай гърците те са галеното дете на Европа - На нас никой няма да ни пусне фандъка дето пуснаха на гърците с опрощаването на дълга и тн.

Ние стана 20 години мъчиме едни 10 милиарда а на гърчолята им опростиха 100 и им додадоха още толкова дето няма и да ги връщат.

Нас ни накараха да разпродадем всичко на безценица а сега гърчолята не само че няма да разпродават ами се и готвят да национализират.
 
От: Какъв курс на Етиопската драхма към Еврото предвиждате след като изгонят Циганите

Популисти винаги е имало и винаги ще има и по време на криза ще избуяват и после ще ги помнят 2-3 мандата и пак ще ги изберат.

БСП колко бози надроби, ама си има твърд електорат и продължават да си гласуват хората за нея.

Правителството на Виденов (а и това преди него подкрепяно от БСП и ДПС) осраха ситуацията повече отколкото сега е в Гърция, ама след 2 мандата Сергейчо министър председател.

Като изберат тоя - той ще осере пейзажа и тогава щат не щат ще трябва да работят.

А това, че ще сменят драхмата с Еврото - нали не мислите, че на нас ще ни идва по-евтино да ходим в Гърция на почивка. Това ще стане както преди беше в България - всички цени в долари, ако плащаш в левчета - плащаш по курса на деня.

В крайна сметка всички пътища водят към реформи. Щото дори и да обезценят драхмата, това ще ги стабилизира за малко и ще имат растеж. Ама после старите проблеми пак ще почнат да се появяват и пак ще я закършат.

Ако има някои по-възрастни сигурно си спомнят как от 1990 до 1997 ние кретахме и се движехме - имаше дребни кризи и пр. Но поради липса на реформи - нещата тотално се скапаха. И после дойде МФВ и правителството на Костов и сега всички плюят как Костов бил виновен. Виновни бяха тези преди него, дето не направиха реформите 7 години.

Не че сега няма нужди от реформи - съдебната система, администрацията, здравеопазване, пенсии.
 
От: Какъв курс на Етиопската драхма към Еврото предвиждате след като изгонят Циганите

Математика - Че тия преди Костов са за ебане спор нема ама кажи ми каква точно реформа направи Костов че не мога да се сетя ???

Раздаването на държавни предприятия на безценица на свои хора мисля че се квалифицира по друг начин не като реформа.
 
От: Какъв курс на Етиопската драхма към Еврото предвиждате след като изгонят Циганите

Как няма да им опростят като Гърците са кръвни братя с Ротшилд, не случайно Изсраел дава гражданство на всички Черни Юдеи от Етиопия

СЕМИТСКИЯТ ПРОИЗХОД НА ГЪРЦИТЕ

Ярко свидетелство за произхода им е приликата в характера и поведението на гърци и евреи. Тя е очевидна за всички. Затова е и поговорката:

"Кога плаче евреина? Когато се ражда грък."

Толкова общо в характера, както между евреи и гърци, едва ли може да бъде случайно. То може да идва само от общ произход.

Д-р Робърт Лейтъм: "Не смятам, че древното име на аргоските данайци (т.е. гърците) е нещо различно от името на израелското племе Дан. До такава степен сме свикнали да свързваме еврейте с Палестина, че забравяме да отбележим еврейското присъствие из други точки на света. Случаят с данайците и племето Дан е точно такъв." Ethnology of Europe, 1852, p. 137

......................

Да видим накрая кой ще се смее последен, братята Иранци не били смешките.....
 
От: Какъв курс на Етиопската драхма към Еврото предвиждате след като изгонят Циганите

Че тия преди Костов са за ебане спор нема ама кажи ми каква точно реформа направи Костов че не мога да се сетя ???
Отряза Мултигруп, че му пречеха... :lol:
Прецака Литекс, като на негово място настани Шел...

Списъка е дъъъъъъъъъълъг с "реформите" на аеролога и летеца Ванчо.
 
От: Какъв курс на Етиопската драхма към Еврото предвиждате след като изгонят Циганите

E дерегулира целия пазар, като един добър неолибералист и даде път на монополизиране на пазара от големите западняци
 
От: Какъв курс на Етиопската драхма към Еврото предвиждате след като изгонят Циганите

Математика - Че тия преди Костов са за ебане спор нема ама кажи ми каква точно реформа направи Костов че не мога да се сетя ???

Раздаването на държавни предприятия на безценица на свои хора мисля че се квалифицира по друг начин не като реформа.


По принцип това направи, но то и нямаше какво друго да се направи. Другарите или нашите хора (ДС, БКП) добре се бяха подготвили за това нещо.

За последните 7 години държавата беше фалирала 2 пъти. Първо Луканов през 1990 (или 91) обяви мораториум върху плащанията на външния дълг. После при Виденов фалирахме за 2-ри път. Отделно си запалихме партийния дом и си изгонихме депутатите с камъни от парламента. С кредитен рейтинг като на Афганистан. Надявам се разбираш как сме изглеждали в очите на чуждите инвеститори и как всички са изгаряли от желания да си купят някое предприятие в България.

И като дойде МВФ - ако искаш пари - продаваш предприятие на безценица. А кой имаше пари тогава - т.н. кредитни милионери - които взеха заеми от банки, които после ги върнаха обезценени или изобщо не ги върнаха, защото голяма част от банките фалираха. И само нашите хора (ДС, БКП) имаха кинти да купуват, а и желание.

За да гепне нещо и Костов измисли т.н. РМД - Работническо - Мениджърско Дружество - което можеше да приватизира предприятия. И понеже преди това предприятията бяха държавни - съответно Костов назначаваше Мениджърите на тези дружества - успяха да приберат и те нещо и да не отиде всичко в другарите.


Та така от една страна МВФ ти вика продавай, пък и да не продаваш ти трябват пари да платиш заплатите на държавните чиновници и пенсиите. Отделно тези предприятия се точеха с фирми на входа и изхода и бяха винаги на загуба. Така и че и за тях трябваше кинти за заплати, ако бяха останали държавни.

От друга стана няма на кой да продаваш освен на бивши другари от ДС и БКП.

Кофти период беше щото доста от тези предприятия имаха раздути щатове да се създава изкуствена заетост (да няма безработица). Спомням си един свако имам в Софи Девня работеше, на което Видено му почна приватизацията, обаче я завърши Софиянски - ако не се лъжа (преди Костов беше приватизирано). Та там новия собствени - чужда фирма някаква - съкрати над 50% от персонала, на останалите им даде хубави пари и ги стегна да работят.

Та освен тези съкращения имаше и доста предприятия, които никой не ги купи и те си бяха закрити щото не можаха да се самоиздържат.

И безработицата скочи мисля над 20% тогава.


Та дефакто нямаше значение кой щеше да управлява - дали Костов или някой друг, това трябваше да се направи и на практика нямаше как по друг начин да стане. Имаше други начин през 91-92 до 95 - но след Виденов 97 - просто друг начин нямаше.

Номера за червените другари беше да е някой друг, за да могат да се върнат после те на власт - чисти и неопетнени. Щото ако трябваше БСП да провежда тези реформи (или тази пладнешка приватизация - както искаш го наричай) - тя щеше да се срине и едва ли някога щяха да я изберат хората отново на власт.

А така цялата вина я стовариха на друг - в случая Костов. Не че и той не направи грешки и не можеше по-добре да се представи. Но нямаше избор и влияния върху главната посока. Някои дребни детайли зависеха от него, но не и цялата картина.
 
От: Какъв курс на Етиопската драхма към Еврото предвиждате след като изгонят Циганите

Това с Косовото дружество, е стил Treuhand в Швабландия - като две капки вода
 

Горе