Какъв курс на Етиопската драхма към Еврото предвиждате след като изгонят Циганите ?

От: Какъв курс на Етиопската драхма към Еврото предвиждате след като изгонят Циганите

Що бе NBG държи ОББ.

При фалит, някой друг изкупува акитива на банката и на него ще се отчита, всичко ще е чудесно ако сте коректен платец, ако сте лош кредита става става предсрочно изискуем и, ако нямаш кинти го обезпечаваш с базовия актив, който служи за такива цели.

Ето инфо за нещата,

http://www.investor.bg/forum/showthread.php?t=12468&page=2
http://www.lex.bg/forum/viewtopic.php?f=20&t=33154

С други думи не се хубави работите, дори и сте изряден пак банката може продаде кредита на 3то лице и то вече си прави квото иска. Разпряха ми за случиай един се изтарикатил теглил няколко кредита, от различни банки - потребителски де, и финансира едния от другия през третия, но щото бил счетоводител знаел че банките имат минимум, за вноска, който го покрваил и му е през оно, банките си звънят той вика платил съм туй онуй и след определно време звънят от Сосиетете, г-н Х събрахме се всичките банки и ви продадохме кредита на г-н У, човека в шах след малко звъни новия кредитор, а той частно лице стил ала ТИМ в зората, и кредита бил с неква лихва двуцифрена лихва от сорта 30-40 - констансни заплахи, е накрая човека си върна кинтите, ама сега е в психодиспансер се лекува, щото от тарикатлъци, го отнесе.

Като цяло банката не фалира, просто актива си сменя собствеността, много мой познати се надяват им фалира банката ама то само фасада това, че ще се избяга. Реално ако трябва е всичко реално при фалит на банката толкова с бизнеса, един кредити сключва 2 страни и поемат и 2те рискове ако единия фалира, толкова с нещата, както в бизнес взаимоотношенията, но уви там са по брутална структура, при фалит продават всичко на 3то лице, за да се изплатят да длъжниците си, голям купон няма що.
 
От: Какъв курс на Етиопската драхма към Еврото предвиждате след като изгонят Циганите

Има разлика по какъв начин са регистрирани ОББ мисля че е регистрирана като банка в БГ докато посочените от Никс са клонове на гръцки банки.
 
Re: От: От: Какъв курс на Етиопската драхма към Еврото предвиждате след като изгонят

и ОББ. На тия имам да давам бая пари... какво ли ще стане ако фалират .... нямам нищо против да им връщам в драхми:)

Дължиш си всяка вноска на падежа дори и да е фалирала банката има сидници и се оставят оперативни клонове който да прибират вноските... като след това пула с ипотеки се продава на нови собственици на търг... (друга банка например може да си купи твоя дълг от 100 000 за 40 000 например)... новия собственик на кредита е длъжен да запази старите ти условия по договора за кредит... тук обаче идва тънкия момент (доста банки са се презастраховали със ситните текстове) възможно е част от кредитите да станат предсрочно изискуеми... или да им се качът лихвите... (както разрешава старя договор)... (почти експерт съм в тази тема - това ми е част от финансовото образование...

Гръцки банка е само Алфа Банк (оперира от гърция и е отворила клон в България по директива за свободен достъп до услуги в ЕС) http://dif.bg/depositors/banks/ другите са български банки с гръцки собственик .... за да изнесат български капитали да крепят собствениците в Гърция им това трябва да мине през финансовото министерство а Дянков не е толкова глупав... дори и майките да фалират тези банки в България продължават да си оперират като самостоятелно звено независимо... и пакета акции на собствениците ще бъдат продадени на търг...
 
От: Какъв курс на Етиопската драхма към Еврото предвиждате след като изгонят Циганите

Ами ако тези банки дадът заем, на майката, то Дянков може ли ги спре пак ?
 
От: Какъв курс на Етиопската драхма към Еврото предвиждате след като изгонят Циганите

Ами ако тези банки дадът заем, на майката, то Дянков може ли ги спре пак ?

Или консултантски договори и външни услуги, ноу хау, софтуер, инвестиции ... за нищо не може да ги спре дянков :)
 
От: Какъв курс на Етиопската драхма към Еврото предвиждате след като изгонят Циганите

Е има си начин да се спрат парични капитали, Централните банки са именно за такива случай, но щом може спре директно измукване на капитали, то как се дефенира това правно, щото принципно, ако имам компания която 100% е под мой капитал т.е. дъщерна ми е, аз не мога взема капитала парите и, трябва чрез няктв заем към свързани лице демек към майката, знам ли некви врътки може да има и за банките, не съм спец в банково дело
 
От: Какъв курс на Етиопската драхма към Еврото предвиждате след като изгонят Циганите

Миналото лято се въртеше една реклама на Узо Паралия - Гърците са го измислили

Така че бъдете сигурни че пак ще го измислят и тоягата пак ние ще я ядеме :)
 
Re: От: Какъв курс на Етиопската драхма към Еврото предвиждате след като изгонят Цига

Или консултантски договори и външни услуги, ноу хау, софтуер, инвестиции ... за нищо не може да ги спре дянков :)

Е има си начин да се спрат парични капитали, Централните банки са именно за такива случай, но щом може спре директно измукване на капитали, то как се дефенира това правно, щото принципно, ако имам компания която 100% е под мой капитал т.е. дъщерна ми е, аз не мога взема капитала парите и, трябва чрез няктв заем към свързани лице демек към майката, знам ли некви врътки може да има и за банките, не съм спец в банково дело

Свързани лица.... и експозиция към тях вклюваща всичко договри като свързани лица са добре дефинирани в ЗАКОН ЗА КРЕДИТНИТЕ ИНСТИТУЦИИ

4. (изм. - ДВ, бр. 24 от 2009 г., в сила от 31.03.2009 г.) "Свързани лица" са:
а) съпрузите, роднините по права линия без ограничения, по съребрена линия до четвърта степен включително и роднините по сватовство до трета степен включително;
б) съдружниците;
в) лицата, едното от които участва в управлението на другото или на негово дъщерно дружество;
г) лицата, в чийто управителен или контролен орган участва едно и също юридическо или физическо лице, включително когато физическото лице представлява юридическо лице;
д) дружество и лице, което притежава повече от 10 на сто от дяловете или акциите, издадени с право на глас в дружеството;
е) лицата, едното от които упражнява контрол спрямо другото;
ж) лицата, чиято дейност се контролира от трето лице или от негово дъщерно дружество;
з) лицата, които съвместно контролират трето лице или негово дъщерно дружество;
и) лицата, едното от които е търговски представител на другото.
4а. (нова - ДВ, бр. 24 от 2009 г., в сила от 31.03.2009 г.) "Лица, действащи съгласувано" са две или повече лица, за които според характера на отношенията между тях или между всяко от тях и трето лице според тяхното пазарно поведение или сключените от тях търговски сделки може да се направи основателно предположение, че те упражняват или ще упражняват правата по притежаваните от тях акции в банката в съответствие с изрично или мълчаливо споразумение с друг акционер. Такива са и свързаните лица.
5. (изм. - ДВ, бр. 24 от 2009 г., в сила от 31.03.2009 г., изм. - ДВ, бр. 94 от 2010 г., в сила от 31.12.2010 г.) "Икономически свързани лица" са две или повече лица, които са носители на общ риск, тъй като са финансово(делово) обвързани по такъв начин, че ако едно от тях има финансови проблеми, включително при финансиране или погасяване на задълженията си, има вероятност другото или всички останали също да изпитат затруднения при финансиране на дейността или при изпълнение на задълженията си. Такива са и две или повече лица, свързани по един или по няколко от следните начини:
а) съпрузите и роднините по права и по съребрена линия до втора степен;
б) (отм. - ДВ, бр. 94 от 2010 г., в сила от 31.12.2010 г.)
в) лицата по т. 4, букви "в" - "з".


5) Експозицията към едно лице или икономически свързани лица не може да надвишава 25 на сто от собствения капитал на банката или банковата група.



например пиреос през 2010 523 милиона собсвен капитал и 1,3 милярда депозити през 2010 тоест общо за консултантски договори и външни услуги, ноу хау, софтуер, инвестиции, и заеми към компанията майка може да се даде 25% от собствения капитал или около 100 милиона от там натътк не може което е около 8% от депозитите който държи и не може да ги изнесе.... ако някои не вярва може да пробва да реигисрира банка и след това да пробва да изнесе депозитите към друга своя компная

данните за 2010 са от тук

http://bip.bg/bg/Институции/Банки/Банка-Пиреос-България/12/
 
От: Какъв курс на Етиопската драхма към Еврото предвиждате след като изгонят Циганите

Ясно и аз такива неща бях чел за свързани компани, че реални да държи 100% това си е независима компания нищо че е дъщерна и само чрез заеми към свързани лица може вземеш капитал, така да идеш и си чопиш не става.
 
От: Какъв курс на Етиопската драхма към Еврото предвиждате след като изгонят Циганите

При фалит на банка може да ти изгорят парите. Някаква част от тях, поне. Но не и задълженията. ;)
Като фалира банката на Моллов ѝ бях клиент. Имах да плащам на един завод. Не беше голяма сума - към 200 000 лв някакви. Банката още работеше и никой не мислеше за фалит. Имах парите в сметката и бях пуснал платежно нареждане - всичко точно. Ама банката не превела парите! Обяви фалит, но аз спокоен. След месец ми звънят от завода - какво става с парите? Казах, че съм ги превел. Ама при тях ги няма. Оказа се, че съм си длъжник, независимо че съм пуснал платежно нареждане. Пратих им факс, да видят че съм превел парите. Проявиха разбиране, но не можеха да отпишат задължението. И така на тръни, докато чехите не купиха банката и захраниха сметките. Чак тогава тръгнаха парите по платежното нареждане. Даже лихви ми бяха начислявали по сметката за няколкото месеца патаклама.
Така че при банките нещата не са като на будка за вестници.
Времето, когато долара скачаше по 200-300 лв на ден няма да се върне в България.
 
От: Какъв курс на Етиопската драхма към Еврото предвиждате след като изгонят Циганите

Вискяр голям оптимист си - Виж какво ще се случи в гръцко и си имай едно на ум че това управление дето по цел ден ходи и разправя видехте ли какво стана в гърция накрая ще ни закара точно там - так че докато не влезе еврото нито за секунда не забравяй онези дни
 
От: Какъв курс на Етиопската драхма към Еврото предвиждате след като изгонят Циганите

Тоя блеки как се е филмирал горкичкия, катарските мангали щели да инвестират - :lol: , трябва да си доста сляп за да не разбереш, че ще ни вземат златото и металите с 3 процентна концесия, те са такива будали да идват и да наливат пари нали, плюя аз на такива инвестиции, 1000 работни места, а изнасят по 20-30 милиарда. Тоя глупак бойко седнаха ония мангал от катар и турчина и го прелъгаха, не си представям как е кимал и как се е съгласявал, да не говорим, че за някакви газопроводи са го излъгали.

По темата - така така, искам да се разпада тоя европейски съюз, няма държава освен 2-3, които да печелят от това да има евросъюз, само наредби, укази, нормативи, съдят ни всеки ден, милиарди плащаме, дават ни мизерни 100 милиона и по малко и те отиват във фирми на герб, да продължавам ли? Да са разпада по-бързо тоя съюз, а тия кризи са напълно измислени и манипулирани от хамерика и 2-3 държави в европата, още като "почна кризата" в америка, беше ясно, че хамериканците ще подлеят вода на европата за да затъне и тя.
 
От: Какъв курс на Етиопската драхма към Еврото предвиждате след като изгонят Циганите

Алъне как нема да кима умно Тиквата като ония са му викали - конгречулейшън - то на него толкова му требва

Лошото е че и да се разпадне европата тия курове с тая бюрокрация тия стандарти и други щуротии няма да може да се изкоренят още 20 години

Колкото до краденето и партийните фирми това винаги го е имало - но след виденовата криза краднеха от това дето си изкараха а тия понеже са некадърни краднат от готовите пари и даже и кредит ще теглят та да могат по добре да ни закопат
 
От: Какъв курс на Етиопската драхма към Еврото предвиждате след като изгонят Циганите

Вискяр голям оптимист си - Виж какво ще се случи в гръцко и си имай едно на ум че това управление дето по цел ден ходи и разправя видехте ли какво стана в гърция накрая ще ни закара точно там - так че докато не влезе еврото нито за секунда не забравяй онези дни
Че нали сме във валутен борд, вързани за еврото. Ако не бе така, отдавна лева нямаше да има такава стойност.
 
От: Какъв курс на Етиопската драхма към Еврото предвиждате след като изгонят Циганите

Алъне, братле като решаваш ми скачаш с умни забелжки, не бъркай инвеститорите и какво ще се прави, да те информирам Канадци ще добиват злато, Катар е по други линии ама нямаше как разбереш, ако не си направиш проверка. И още нещо чети, какво пиша после умно помисли и накрая пиши, че така до никъде не се стига.

И по темата при цялостен разпад на ЕЗ ще има и разпад на ЕС, това ни връща няма ти кажа колко години на зад - това е белия кахър, черния е че се дава път на радикални партии се качват и крачката до война е малка, чети и разбери как се качва на власт Хитлер. Като цяло ЕС е именно измислен след 2рата световна, да се вътвори ред и да няма толкова воени ексцесии - може и си направиш сметка кви пари даваме за ЕС и какви получваме, недей така на изуст говориш.

@Манта не знам дали ти направи, впечетление гледах репортажа в софия като бях, и боко говори нещо и стил Катар знае, че да имаш да инвестираш трябва имаш кинти и живееш спрямо стандрта си и нещо от сорта ако нямаше нефт нямаше е това катар и Дянков именно правилно държал юздите, и в същия момент докосва по рамаото катарския шейх, и онзи се изкора :D ма не неразбрах от кое, от това че го докосва или че говори това :D, а тези инвестиции за скорсния път русе свиленград добре ще дойдат, турчулата им е ясно че ги тапим с пътища и мило и драго ще дадът изчистят този фал, до няколко години ще станат в топ 10 икономики в света, ще изнасят като замаени към ЕС а това мина през нас или Сърбия, именно и затова сърбите недоволстват
 
От: Какъв курс на Етиопската драхма към Еврото предвиждате след като изгонят Циганите

аз пък за 4 дена отивам да открия сезона на дините след 24-ти да спасявам гърция и икономиката и на тасос, после ще пиша дали се вайкат само или си живеят живота и ядат и пият и им дреме за ес и кризата. сигурен съм, че е второто
 
От: Какъв курс на Етиопската драхма към Еврото предвиждате след като изгонят Циганите

Че нали сме във валутен борд, вързани за еврото. Ако не бе така, отдавна лева нямаше да има такава стойност.

Големо момче стана още вярваш в Дядо Мраз - Като набълбукат 2 милиарда за да закърпят положението до изборите догодина и после като вземат още един мандат в който вече няма готови пари и трябва да харчат само заеми нещата до 5 години отиват на нови 10 милиарда борч след това идва време да се плаща нема пари и нали с сещаш къде ще отиде и валутния борд и всичко.

Блеки аз само едно не мога да си обясня от инвестицията на Катарците - Сто пъти стана въпрос че ще инвестират в пътища - Е как точно ще стане тази работа не мога да се сетя - Когато някой инвестира очаква да получи нещо като дивидент - Ако инвестира в пътища би трябвало да събира пътни такси - значи ли това че ГЕРБ ще въведат платените пътища в БГ. Другият начин е да спечелят държавна поръчка да ги изграждат - ама това нещо далеч не ми мяза на инвестиране.
 
От: Какъв курс на Етиопската драхма към Еврото предвиждате след като изгонят Циганите

Блеки аз само едно не мога да си обясня от инвестицията на Катарците - Сто пъти стана въпрос че ще инвестират в пътища - Е как точно ще стане тази работа не мога да се сетя - Когато някой инвестира очаква да получи нещо като дивидент - Ако инвестира в пътища би трябвало да събира пътни такси - значи ли това че ГЕРБ ще въведат платените пътища в БГ. Другият начин е да спечелят държавна поръчка да ги изграждат - ама това нещо далеч не ми мяза на инвестиране.

От пътищата няма как да изместят Трейс. Нали ще трябва да се копае тунел, през Стара Планина.
 
От: Какъв курс на Етиопската драхма към Еврото предвиждате след като изгонят Циганите

Тол такса, Манта - само хал хабер ми е колко, днес точно това четох, чакат 7к автомобила на ден да минват а и те сега толкова минават, говорят за 10-15 лв за отсечката, но трябва на всеки н броя километри да има пунктове, да не е винетен принцип, че си ебало и мамата, да е като на запад - до колкото разбриам само с очуждяване на земи щели сме играем, ама кое как и защо ще става контроли, отчети, супервзизинг и подръжка, за след време ще остане иначе, съм за такъв път именно там и именно заради факта с Турците, къв процент от приходите ще е за БГ и това не се знае

Ето тук четох:
http://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/2012/05/20/1831325_novata_vruzka_s_aziia/
 
От: Какъв курс на Етиопската драхма към Еврото предвиждате след като изгонят Циганите

Може и Холдинг Пътища, нали знаеш кой на кого ще даде и кой ще вземе и мой и твои компани, принципно точно трейс са в югзападна БГ, последните прокети на холдинга е именно от където ще минава тракия, бе няма значение коя ще е да е БГ, не некой гръцки, турски или австрийски
 

Горе