Как виждате икономиката на България през 2012 г.?

Как виждате икономиката на България през 2012 г.?

  • По-добра от 2011 г.

    Votes: 9 18.8%
  • По-зле от 2011 г.

    Votes: 26 54.2%
  • Като 2011 г. Без промени.

    Votes: 11 22.9%
  • Не знам.

    Votes: 2 4.2%

  • Общо гласове
    48

Blinky

Owner
Искам да видя кой какви виндания има, като така да си извадим изводите всеки за себе си. Аз лично чувам какво ли не, като най-много преобладаващ отзив е, че ще стане по-зле. Но като оптимист мисля, че може малко повечеко да дръпнем от тази година, за това и дадох глас за по-добра от 2011 г. Ще се радвам да видя и вашите отговори тук, не само вотове.

Бих бил и много щастлив, ако обясните и защо така мислите. Моето се обосновава на ръста в нашия отрасъл, което реално ще отвори много врати, на оптимизма, който нося в себе си и малък % на това, че по-злето ще е много зле. :)
 
От: Как виждате икономиката на България през 2012 г.?

Нашия и някои други отрасли ще вървят напред, като тепърва ще дойде време на нишовите проекти. Взехме да се научаваме на 2 неща - 1вото е, че сме малък пазар и трябва да имаме проекти за износ и 2рото е, че не става да направиш един сайт и да вадиш пари - трябва анализ, трябва и да се изпипа вече всичко, да се отдели време, иначе няма смисъл.

Относно цялата ситуация виждам всичко да отива на още по зле. Не виждам с този човешки материал, как изобщо може да се постигне нещо. Всичко зависи от хората, а те чакат някой да дойде да ги оправи. Имаме сравнително прилично географско разположение и можем да работим яко за износ на услуги на чуждите пазари. Народа може масово да предлага по цял свят какво ли не чрез електронни магазини - ръчно изработени бижута, сувенири, дърворезба и какво ли още не. Хората не знаят как...не знаят език...нямат търговски подход...внушава им се от телевизиите че бизнеса и търговията са лошо нещо. Докато няма национална политика как да правим пари, нищо няма да се получи.
 
От: Как виждате икономиката на България през 2012 г.?

Преди време в Швейцария имаше реферемдум дали да се намали работната седмица с няколко часа. До колкото си спомням, 90% бяха против - по-млакото работа би означавало по-малко пари за тях и повече време за харчене. Ако този референдум се проведе в БГ съм сигурен, че 90% биха искали да не работят изобщо, ако може.

Ей това ни е проблема за българите. Големи сме дървени филосови във всяка област, но на никой не му се бачка. Всеки гледа да се скатае, да открадне, да излъже, да мине тънко, леко и меко....

Работа трябва, много работа и акъл.

Не виждам как ще се оправим сами. А в тази криза май единствените които проявяват някакъв интерес да ни оправят са съседите от югоизток.
 
От: Как виждате икономиката на България през 2012 г.?

ами всички чакаме развитие с евро кризата. Ако извадят Гърция може и да окаже някакво влияние на граничните райони. Иначе българина колкото и мързелив да е винаги успява да се оправи, така ще бъде и тази година. Имаме най-добрия футболист сред премиерите и най-добрия премиер сред футболистите. Какво толкова лошо може да ни се случи?:)
 
От: Как виждате икономиката на България през 2012 г.?

Ако продължваме така, няма кой за какво да ни съжалява. Никога не съм седял като плазмодии да рева кой ми е виновен и кой не. Малко са хората, които не влизат в стереотипа на българина. Нали? Тук поне се радвам, че няма такива мрънкала. Реално е така, ние сме критерия за обстановката, но и като гледам какво е влезло в парламента, препоръчвам на всеки един българин да си наляга пърцалките. Ония ще квичиат по медиите, че много помагат, но реално този, който ще си помага ще е имено само той си. Другото е блед фон, който реално е много малък % от положението, в което всеки мрънка, че е благодарение на държавата.

А оптимист съм, защото все повече хора започнаха и да се интересуват от други начини за изкарване на пари, освет работното си място. Идеят ми беше, че колкото по-трудно става, толкова повече хората ще започнат да мислят трезво и да се активизират - търсейки всякакви възможностти. Друга причина може би е факта, че гледайки положително на нещата мирогледа става друг. Защото съм го виждал и момента, в който се прибира сдухан българина, пуска новините, досдухва му деня и няма какво друго да направи освен да си доизживее живота, без да има възможност за развиване, защото всичко, на което би се нанявало да тръгне, ще гледа скептично. Един вид затворен кръг.

Нямам много други прични да мисля, че другата година ще е ОК икономически, но поне може да се разчита на малко повече българи да се измъкнат от т. нар. реалност. Виждал съм хора, който са ми обеснявали какви глупости са това от интернет да изкарваш пари. Хора на моята възраст. Все едно аз да седя и да обеснявам на пилот как не може този няколко тонен самолет да го вдигне във въздуха. Същият абсурт.

ами всички чакаме развитие с евро кризата. Ако извадят Гърция може и да окаже някакво влияние на граничните райони. Иначе българина колкото и мързелив да е винаги успява да се оправи, така ще бъде и тази година. Имаме най-добрия футболист сред премиерите и най-добрия премиер сред футболистите. Какво толкова лошо може да ни се случи?:)

Мани ги тия мързеливци, тия са още по-терикати от нас. Но поне са от тези, дето циврят повече. Но аз не обичам да се сръвнявам с ниските нива, а с високите. Така реално осъзнаваш къде си. Другото може да се ползва, ако се стараем да не изглеждаме много looser-ски.
 
От: Как виждате икономиката на България през 2012 г.?

Светът е в рецесия и най-доброто, на което можем да се надяваме ние е изминалите години в мизерия и лишения да ни се отплатят сега, като получим поне застой, а не спад. За растеж изобщо не може и да става дума в сегашната обстановка.
 
От: Как виждате икономиката на България през 2012 г.?

Все по-зле ще става. Големите балони (опаа - икономики исках да кажа) като Италия, Ирландия, Испания, Португалия най-вероятно ще тръгнат да се пукат, а стане ли това - еврото си заминава, оттам - лева. Ще спечелят износът и туристическия бранш (на британските туристи ще им е по-евтино да идват тук), но населението като цяло ще страда, заради огромното количество мносни стоки, които употребяваме например от Китай, а нали юанът е вързан с долара - при слаб лев долара скача...

Ама въпрки всичко се надявам на застой. Растеж - хахахахаха, новогодишни вицове.....
 
От: Как виждате икономиката на България през 2012 г.?

Ето едно много силно видео по темата:

[video=youtube;3clrwC5HL64]http://www.youtube.com/watch?v=3clrwC5HL64[/video]

за това и дадох глас за по-добра от 2011 г.

Насила Блинки, насила!
 
От: От: Как виждате икономиката на България през 2012 г.?

Ето едно много силно видео по темата:

[video=youtube;3clrwC5HL64]http://www.youtube.com/watch?v=3clrwC5HL64[/video]



Насила Блинки, насила!
Тук май това е формулата да си леко по-оптимистично настроен. Явно тук гласуването си казва думата. Като го гледам май тази година всеки ще гледа (ако няма де до момента) по едно проектче за чужбина да пусне. Малко е тегаво да мислиш така за тук (според анкетата) и да имаш само такива проекти.

Давайте още мнения и гласувания. Все пак има на къде да се развият нещата с пула. :)
 
От: Как виждате икономиката на България през 2012 г.?

На Дянков, не му е ясно какво трябва да прави за да извади България от настъпващата рецесия. С увеличаването на акцизите, с извиването на ръцете на дребния бизнес, с увеличаване на такси и бюрокрация ... Какво да очакваме. За мен лично 2012 ще е по добра от 2011
 
От: Как виждате икономиката на България през 2012 г.?

Точат ме от всякаде с данъци и глупости да запълват бюджета и това не е само от мен, а на голяма част от българите. Така че ако затънат още надоло си бия кучетата и заминавам в чужбина!
 
От: Как виждате икономиката на България през 2012 г.?

Какво да очакваме. За мен лично 2012 ще е по добра от 2011

Ти си, като онзи от вица за северния полюс, на който толкова много му се искало да се сгрее и си представял слънце, че получил слънчев удар.
 
От: Как виждате икономиката на България през 2012 г.?

Аз се чудя защото не съббират пари от глоби.
Най-простия пример - КАТ проверки всекидневно на различни места
хем пари от глоби - и то доста. хем по-малко катастрофи/инциденти

това не важи само за тази област, ами проверки по магазини и т.н.

сега някой ще каже - подкупи
при достатъчно добър контрол (имам предвид постоянен, упражняващ се на различни места и от различни хора ) не мисля, че някой ще предпочете да дава 20/30 лв при всяко спиране като може да си купи винетка за 70 лв.


за анкетата - отбелязах Като 2011 г. Без промени. едва ли ще има осезаеми такива.
 
От: Как виждате икономиката на България през 2012 г.?

На Дянков, не му е ясно какво трябва да прави за да извади България от настъпващата рецесия. С увеличаването на акцизите, с извиването на ръцете на дребния бизнес, с увеличаване на такси и бюрокрация ... Какво да очакваме. За мен лично 2012 ще е по добра от 2011
цялата драма започва от там, че въпросния господин отговаряще за проекти на Световната банка и по-конкретно Финансов и частен сектор на страни от третия свят. по едно време си ги засрал нещата и нашия премиер си го бил харесал преди това през не толкова далечната 2009 г. на посещение във Вашингтон, в последствие и го прибира при нас да ни "оправя". нататък е история.

една от гениалните идей на новия министър по финансите е да се връжа ддс на фирми, само при минаване на детайлна проверка, което реално всеки се или поне повечето се отказаха от него. няма начин фирма на 20, 10 и дори 5 години да не е направила малка грешка, за която не само няма да и върнат ддс-то, но ще и лепнат глоба. до тук добре. следват антикризистните мерки, които реално не ги видях в адекватен вид. по-скоро е нещо от сорта на вдигане на цените и пелскане масово на глоби. ако това са антикризистните им действия и планове, съм за отговор "по-зле от 2011 г.", но ако на народа им писне и ги свялт тази година, защото си бяха на ръба каквото и да си говори, и то няколко пъти, съм за отговор "по-добре от 2011 г." и това с надеждата, че няма по-ниско ниво от сегашното.

Точат ме от всякаде с данъци и глупости да запълват бюджета и това не е само от мен, а на голяма част от българите. Така че ако затънат още надоло си бия кучетата и заминавам в чужбина!
мда, за това каквото можеш правиш. сядаш със счетоводителя и почвате да играте по правилата докато леко не се плаща всичко. тези закони не са измислени само за тях я. с кадърен юрист и счетоводител може и ти да го играеш мръснишки. тук ситуацията това те кара да правиш - курвенски изпълнения. могат да са големи, ама не са пък чак толкова умни.

аз имам по-радикално решение. вместо да ги храним тия престъпници и не знам си какви отайки на обществото и да ни се точат нашите пари в тези толкова "качествени" магистрали, да ги впрегнат и да си платят на обществото, както го правят на запад. аз лично ако съм престъпник и поне малко ми говори съвеста, това бих искал да правя. да си ги съгират и да започнат да градят. защото последно време едните те ограбват незаконно, а другите уж законно. после живеели сме в мизерия, е в кво да живеем? не е много читав сюджета. и оня....изгоря половин паркинг на мол преди да го хванат. ето ти, тоя директно отива по подразделение "обществено полезен труд". кво го мотат по съдилищата. докато не поеме някой с повече от 1 мозъчка клетка юздите, все така ще е. а следващта година ще гледаме и по-кофти изпълнения.

в момента кражбите са в пика си, както бяха през 1996 г., замислете се ако положението стане по непоносимо и хората започнат да нямат избор. и fuck васко маринов, ако си мисли, че родната полиция ще ни пази.
 
От: Как виждате икономиката на България през 2012 г.?

Голяма част от приятелите ми заминаха в чужбина и ми казаха да не сме луди да стоим. АЗ ЛИЧНО НЕ ИСКАМ ДА БЪДА МИШОК и да бягам в чужбина за да се спасявам! Искам да постигна нещо но да е на родна земя но ако правителството продължава по същия начин да третира младите хора може бързо да променя решението си!

ПП: Колкото до полицията от една страна ги защитавам от друга не! Примерно много мърша прибра и изпрати на съд но съдебната ни система казва те са невинни или ги пуска с минимални присъди!
 
От: Как виждате икономиката на България през 2012 г.?

Точат ме от всякаде с данъци и глупости да запълват бюджета и това не е само от мен, а на голяма част от българите. Така че ако затънат още надоло си бия кучетата и заминавам в чужбина!
Позаинтересувай се, какви данъци плащат в Германия примерно, и тогава коментирай нашите ;)
Днес бях на зъболекар, купих зеленчуци и плодове от пазара, пазарувах и в Кауфланд, пих кафе в малко заведение... издадоха ми касов бон само на 1 място...
 
От: Как виждате икономиката на България през 2012 г.?

Позаинтересувай се, какви данъци плащат в Германия примерно, и тогава коментирай нашите ;)
Днес бях на зъболекар, купих зеленчуци и плодове от пазара, пазарувах и в Кауфланд, пих кафе в малко заведение... издадоха ми касов бон само на 1 място...
Плащат ама и получават в замяна каквото трябва! Тук една торба пари плащам за колата и в замяна получавам изкривена джанта или нещо счупено по ходовата част от дупките! А сам си направи сметката какво е съотношението заплата - данъци между България и Германия щом знаеш какви са данъците там.
 
От: Как виждате икономиката на България през 2012 г.?

Аз пък гледам качеството, защото хората са щастливи като са ценени и получават това, за което са си платили, даже ако има и бонус ще е по-стимулиращо и позитивно. Никак не се кефя като ми взимат парите и ми дават боклици. Идеален приемр са улиците, здравоопазването и другите държавни "отговорности". Това е само на ниво държава, другото в частния сектор е строго индивидуално вече. Но си знаем какво получаваме за данъците си, защото това сме задължени да си плащаме, докато може на частника да не му платиш примерно бензина и ще си пеш. Той пък и единия бензин, мега разреден.

Аз не знам дали в Германия или в Австрия топ проблемите им са как да си платят тока, или как да сменят маслото на колата, като вчера са набили 2000 в окаването, след като са минали по някоя софийска дупка. Нали? Качестото има значение, а битието определя и проблемите. Ще видим тази година какво ново са ни приготвили умниците. Ама дано малко повече отпимизъм лъха от нас тази година, поне от мен е така. :)
 
От: Как виждате икономиката на България през 2012 г.?

Има много голяма задлъжнялост между фирмите. Това е една огромна яма, почти всяка фирма дължи пари на друга фирма, а съответно и на нея и дължат пари, така се оформя един безкраен кръговрат. Тези фирми дължат и на банките и чакат пари от клиентите си, за да платят своите задължения, като не ги получат, се омотават в още по-големи финансови проблеми - разсрочват си дълговете, лихвите се трупат. Просто е жестоко. В крайна сметка, работниците чакат заплати, а няма откъде да им ги дадат, тука има фирми, които не са плащали нормално заплати от години, като работниците вече не знаят какво точно имат да получават. Дадат им днес стотина лева, след два месеца 300 и така все имат да вземат. После ние, от сферата на услугите чакаме тези хора да дойдат, да се разкрасяват. Ясно е, че и нашия бизнес ще я кара на оцеляване. Днес ходих по центъра и се стреснах здраво - половината магазини са затворени, празни, с лепнати табели, че се дават под наем...Мъртвило. Според мен скоро ще има бум на дребната престъпност - както си върви човек по пътя и ще го нападат, за да го оберат, също и взломните кражби ще се увеличат. Няма начин, да е другояче - когато някой няма откъде да изкара пари, за да си нахрани децата, не му остава нищо друго, освен да се опита да вземе по престъпен начин. За това трябва да благодарим на всички управляващи в последните 10 години - те отблъснаха всички чуждестранни инвеститори, които искаха да правят бизнес в България - искаха си рушвети по най-нагъл начин и така всичко читаво подминава България и отива да си строи завода някъде в някоя нормална държава.
 
От: Как виждате икономиката на България през 2012 г.?

И аз да се включа по темата, според мен мисленето ни трябва да се промени, българина е свикнал, като няма определени средства да "стяга колана колкото се може повече", но ако вместо това насочи енергията си, как да повиши своя стандарт ще има успех. Тоест, накратко, не как да свива бюджета си, а да заработи толкова, че да са му достатъчни.
 

Горе