Как в София да наема на далавера жилище?

От: Как в София да наема на далавера жилище?

Братя :) и сестри :) имам 4 села :) не ми говорете, че не разбирам от села. Сега живея в София жк. Слатина заради жена ми :) не всяка жена обича външна тоалетна :) сега яко съм пил и утре ще пиша пак по някое време.

4 села!
 
От: Как в София да наема на далавера жилище?

Ай сиктир с тез села - гати тъпнята и скуката е там. Да живеем на зелено, че да умрем в добро здраве. :lol:

В София или Варна от краен квартал да се придвижиш до центъра с кола в пика е лелята си джез, а с такси не ми се мисли колко ще те одерат.
 
От: От: Как в София да наема на далавера жилище?

Иначе знам за апартаменти, които почти не се отопляват през зимата. От дясно ги отопляват, от ляво ги отопляват, от горе ги отопляват, от долу също ги отопляват и в техния апартамент температурата си е доста добра без да пускат нищо. Само през най-студените дни може да им се наложи да хвърлят някое друго дръвце в камината и това е. :)

то ако и другите мислят като теб - никой няма да отоплява :D
 
От: От: Как в София да наема на далавера жилище?

то ако и другите мислят като теб - никой няма да отоплява :D

Как се отопляваме ние съм казал по горе в това мнение. Просто казах, че познавам хора, които просто няма смисъл да отопляват, защото ги топлят от всякъде и в тях наистина е топло без да са палили или пускали нещо. Просто няма смисъл. Иначе трябва да ходят по къси гащи и тениски из къщи. :D Иначе си прав ако всички правеха така, всички щяха да стоят на студено.
 
От: Re: Как в София да наема на далавера жилище?

Слатина, обичам този квартал. Изживях там цялото си детство и смея да кажа, че там и в Гео Милев никак не са тънки апартаментите. Супер зелен и чист район. :)

А супер си е :) ама щото тъщата иа два апартамента - и то :) един срещу друг сме баце. Нещо като "Всички обичат Стаменови/Реймънд" и за тва ке се мануем - или ще сменим бравата :) Надето ми си има изисквания и кат ги покрия за на къща - ша съ маам. Тя горката не мое да се изрепчи на майка си и ми е оставила тая роля на мен :) ахахах

Днес ходихме да гледаме Херкулес - у МОЛО на Черни връх 100 - демек булевардо и на отиване 12 лв у задръстване:

Шоферо ме пита:

- Баткаааа, кое задръстване си избираш - щото иа ремонт и маратонци правят рекорди :)

Аз:

- Абе дай да фанем филма - другото не е важно.

Навръщане 8 лв та за колата 20 лв - чиста раута. Все едно си иам кола ахахаха

Та за селата и цената и цената пак е същото.

Язе немам против апартаментите................. ама поне двор да иаме - дека да си люпа семките. Така през терасата тъпо - мноу гражданя звънят на 112 и стаа напечено.

Иначе обичам диалектите и да не се нещо сецнете ако ви нервя като пиша по Пернишки. Щото съм от Перник - ама като съ земаема с Цуфцето ми станах и аз гражданин. Демек бех свикнал у гетото - дега пушим от гъбите да поздравявам и старо и младо и особено ония гювентии от входа и тука пак така. А сите около мене живеят като непознати :) аре Софияяяяяяяяяяяяяяя кажете поне едно ДОБРО утро на комшията.
 
От: Re: Как в София да наема на далавера жилище?

Хората във форума изпростяват с всеки изминал ден,сериозно.Голямо предприемачество,големи бизнесмени тука...
 
От: Re: Как в София да наема на далавера жилище?

Навръщане 8 лв та за колата 20 лв - чиста раута. Все едно си иам кола ахахаха

Не е същото като с кола - за тези пари 7-8 пъти ще отида да гледам Херкулеса и не съм с икономична кола - на бензин(нема газови извращения). :)

Хората във форума изпростяват с всеки изминал ден,сериозно.Голямо предприемачество,големи бизнесмени тука...

50% от народа е изтрещял ако си гледал изборите ти за един форум се кахъриш. :D
 
От: Re: Как в София да наема на далавера жилище?

Тя горката не мое да се изрепчи на майка си и ми е оставила тая роля на мен :) ахахах

Нека предположа :) ... към този момент нямаш особено успехи :lol:
 
От: Как в София да наема на далавера жилище?

Я ми обясни далаверата как да се справя с поддръжката на къща в натовареното ми ежедневие, също така ми разясни като си хвана къща в някое село и започвам работа в 8:30 в колко сутринта трябва да стана ... и евентуално ако бях студент, как щеше с другите 5 студента "мои съквартиранти" да ни съвпадат лекциите .... Обясни ми далаверата ? Или да чакаме да построят метро до селото, само че със строенето на метро се вдига и цената на имота разбира се
 
От: Как в София да наема на далавера жилище?

10640983_10203186838497787_3539448356037308746_n.jpg
 
От: Как в София да наема на далавера жилище?

Не е същото като с кола - за тези пари 7-8 пъти ще отида да гледам Херкулеса и не съм с икономична кола - на бензин(нема газови извращения).

Наемам те - плащам ти тея 20 лв за 8 пъти - Слатина / Мола. А и ти плащам билета, в киното за благодарност. Остави ми на ЛС мобилен завръзка.

За Неделя ще ходим май на Дракула.

Запомнете едно от мен - ако имате по-добра оферта от най-добрата ви - ПРИЕМЕТЕ я. А ти си по-добра оферта, дано не си поредният отворко в интернет.
 
От: Re: Как в София да наема на далавера жилище?

Хората във форума изпростяват с всеки изминал ден,сериозно.Голямо предприемачество,големи бизнесмени тука...

30% от Бизнеса в Интернет е тук. Ако се правя на прост - то ми е за релакс. Обичам диалекта и говора като общуване.

Повечето хора като кажат София и провинцията все едно казват СЕЛО и ГРАД.
 
От: Как в София да наема на далавера жилище?

Я ми обясни далаверата как да се справя с поддръжката на къща в натовареното ми ежедневие, също така ми разясни като си хвана къща в някое село и започвам работа в 8:30 в колко сутринта трябва да стана ... и евентуално ако бях студент, как щеше с другите 5 студента "мои съквартиранти" да ни съвпадат лекциите .... Обясни ми далаверата ? Или да чакаме да построят метро до селото, само че със строенето на метро се вдига и цената на имота разбира се

Я ми обясни защо аз нямам РАБОТНО ВРЕМЕ................. дадени са ми възможности да нямам ограничаване на приходите за мен и жена ми. Мога да работя докато умра на стола. Ставал съм в 5 лягал съм в 2 часа. Неделя доработвам - взимам Таксито и отивам да взема Надя да ходим в Мола.

Хайде обясни ми. Ако на теб ти кажат:

- Заплата нямаш - имаш толкова колкото си заработиш............... какво ще направиш :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) за 2013 г през коледните празници - заработих сам 5 000 лв :) не се фукам...............

Нямам време да пусна прахосмукачка - ами мисля вече да си наема фирма за чистене или некоя жена на часове. Имали сме месеци без да ядем готвено у нас :) поръчваш и печелиш време - купуваш си от яки механи - печелиш време.

Какви ми е далаверата да викам майка ми да ми е детегледачка на децата ми и да не мога да и се развикам - ами не искам майка ми да ми гледа децата - взиам си истинска детегледачка. Дето ще ги гледа така както искам - ще им готви - ще ги води в Мола и т н....

И любовта не е пари. Ти си като майка ми иска да работи до 17 часа от 8-9 и то за 600 лв в София ама е на доста години и без връзки никой не иска да я вземе.

Ако прочетеш за МЕТРАТА по света и как улесняват градският живот. Ще разбереш, че в София МЕТРОТО никой Софиянец не го ебе за нищо. Возят се само БЕДНИТЕ. И 5% средна класа и 3% богати екстравагантни хора.

Кво ти пречи да си паркираш колата до метрото и да се качиш на него до работното си място и пеша до 15 мин. Е нямало хубави места за паркиране е това е онова............ е комшията на село имал крава дето сере и мирише. Еми вадиш 1 000 000 евро и си купуваш селото и махаш кравата.
 
От: Как в София да наема на далавера жилище?

Наемам те - плащам ти тея 20 лв за 8 пъти - Слатина / Мола. А и ти плащам билета, в киното за благодарност. Остави ми на ЛС мобилен завръзка.

За Неделя ще ходим май на Дракула.

Запомнете едно от мен - ако имате по-добра оферта от най-добрата ви - ПРИЕМЕТЕ я. А ти си по-добра оферта, дано не си поредният отворко в интернет.

Живея на другия край на България, няма как да стане да те возя па и не съм и таксиджия.:)

Не го казах за да се правя на отворко просто една сметка 20лв.-> 8л. бензин -> 100км градско. От Слатина до мола и обратно според това дето ти е взел бакшиша са към 10-12км. Тука може да бъркам груба сметка. Така, че 7-8 пъти може да се отиде, но дори да съм объркал сметката на км понеже не съм от София 5 пъти да се отиде пак си на кяр - с тези 20лв щеше да отидеш да гледаш и Дракула пък така ще дадеш още 20. :mrgreen:

Возил съм се бая на таксита и с кола и по мои виждания не си на далавера с таксито привидно така изглежда. Отделно дето колата има 100 предимства пред таксито. Като си те кефи вози се по таксита няма лошо просто няма голяма далавера в цялата работа. :)
 
От: Как в София да наема на далавера жилище?

Таксито било по-евтино от личния автомобил пълни глупости.
 
От: Как в София да наема на далавера жилище?

Ще пиша по-късно на тая тема. Нарича се управление на "Финансови рискове". Накратко - всичко което ви е само разход - ако не сте достатъчно богати да си го позволите и да не ви пречи на приходите е Финансов риск за вас.

Готина стратегия е :) като намеря време ще пусна отделна тема за нея. Вие не го забелязвате в живота - но доста богати хора по света и у нас само в него гледат и чрез него правят преценката за възможни загуби и т н., готини термини.
 
От: Как в София да наема на далавера жилище?

Нарича се управление на "Финансови рискове". Накратко - всичко което ви е само разход - ако не сте достатъчно богати да си го позволите и да не ви пречи на приходите е Финансов риск за вас.

Чай ся аз да попитам в тая връзка, ако човечец даде примерно 10хил лева да си направи зъбките вместо едно чене от петстин леа тва финансов риск ли е или не?? И примерно колко пари тряя да имаш, за да караш кола за 50хил примерно без да е финансов риск...те така те.
 
От: Как в София да наема на далавера жилище?

Ще напиша статия по въпроса - нова Тема ще пусна. Само нека намеря време да си събера мислите, че по тая тематика - не знам дали вярвате или знаете има десетки книги написани. Всичко за парите е математика и логика. Бъдете търпеливи - парите не искат бързане.
 
От: Как в София да наема на далавера жилище?

Такси = кола
Личен автомобил = кола

И двете горят бензин, нафта или газ.

Е как едната кола ще излезе по-евтина от другата? Тук разбира се не включваме и работата на таксиджията, щото той не работи само за горивото. Нещо си се обръкАл.
 

Горе