Как да вляза в компютъра през лаптопа

djidja83

Active Member
Здравейте! Имам файлове на компютъра, които искам да си ги прехвърля на лаптопа. Лаптопа е с win 7, а компютъра е с XP. Някой ако знае да помага - как да вляза в компа през лаптопа.
Благодаря предварително!
 
От: Как да вляза в компютъра през лаптопа

Най-бързо и лесно ще прехвърлиш файловете с флашка, ако имаш нет и на двата компютъра опитай с програмата TeamViewer. Може и през google Drive, опции много, но зависи от големината и броя на файловете.
 
От: Как да вляза в компютъра през лаптопа

team viewer-a не помага ли?
 
От: Как да вляза в компютъра през лаптопа

Не съм пробвала -опитвах само да създам домашна мрежа, ама нещо не ми се получи. Файловете са доста - снимки, документи и други. И аз си мислих за флашка, ама реших да питам дали няма друг начин. Много благодаря, ще пробвам с тези програми.
 
От: Как да вляза в компютъра през лаптопа

Запиши си ги на 1 двд, хем да си имаш архив :)
 
От: Как да вляза в компютъра през лаптопа

Win7 няма проблем да "Види" ХР по мрежата. Трябва само и двата да са в една и съща уоркгрупа. Споделяш си файловете на ХР и от лаптопа по мрежата си ги изтегляш...
 
От: Как да вляза в компютъра през лаптопа

Флашка..., локанлна мрежа - само трябва да сложиш password на компа от който, ще теглиш файловете.
 
От: Как да вляза в компютъра през лаптопа

team viewer-a не помага ли?

С Team Viewer-а само може да ровиш от единия в другия.
 
От: Как да вляза в компютъра през лаптопа

Има си и файлов трансфер ;)

Thanks for adding reputation to this user. May you be lucky enough to receive the same Reputation back in turn.
 
От: Как да вляза в компютъра през лаптопа

Най простия начин е ако имаш 2 скайпа, да си направиш трансфера през него.
Другия начин е да си шернеш папката в мрежата и да я досъпиш от другия комп, аз съм го правил с уин7 и xp
 
От: Как да вляза в компютъра през лаптопа

Windows-а си има за тази цел споделяне на папки.

Ако държиш на сигурността - може да се пробваш да инсталираш SSH клиент и сървър. Аз ползвам Линукс и тези екстри са вградени. Прехвърлянето на файлове чрез SSH е много лесно и удобно. Обикновено когато трябва да прехвърлям файлове между компютри с Windows пускам жива Линукс дистрибуция и на двата и прехвърлям през SSH (sshfs - за по-удобно) каквото ми трябва.
 
От: От: Как да вляза в компютъра през лаптопа

вие луди ли сте бе хора?
Windows-а си има за тази цел споделяне на папки.

Ако държиш на сигурността - може да се пробваш да инсталираш SSH клиент и сървър. Аз ползвам Линукс и тези екстри са вградени. Прехвърлянето на файлове чрез SSH е много лесно и удобно. Обикновено когато трябва да прехвърлям файлове между компютри с Windows пускам жива Линукс дистрибуция и на двата и прехвърлям през SSH (sshfs - за по-удобно) каквото ми трябва.
 
Re: От: Как да вляза в компютъра през лаптопа

Най простия начин е ако имаш 2 скайпа, да си направиш трансфера през него.
Другия начин е да си шернеш папката в мрежата и да я досъпиш от другия комп, аз съм го правил с уин7 и xp

да нее толкова сложно пускането на мрежа вържи двата към рутъра задаи че това е хоум нетоурк рутъра и след това с десния бутон шерни папките които искаш да изтеглиш
 
От: Как да вляза в компютъра през лаптопа

Забравих да уточня - това упражнение с пускане на жив Линукс и на двата компютъра (ако те нямат инсталиран такъв) го правя когато трябва да прехвърля голямо количество файлове. За по-малко количество си има лесни за ползване приложения като Dropbox или даже вграденото в Windows споделяне на папки (ако са в една локална мрежа).
 
От: Как да вляза в компютъра през лаптопа

С TeamViewer стана чудесно. Много благодаря. Използвала съм тая програма преди време, но бях забравила за нея. Още веднъж много благодаря на всички отзовали се!
 
От: Как да вляза в компютъра през лаптопа

С TeamViewer стана чудесно. Много благодаря. Използвала съм тая програма преди време, но бях забравила за нея. Още веднъж много благодаря на всички отзовали се!

Да, подкрепям с две ръце. Това бих препоръчал и аз. Наистина е много добър за управление на компютъра ти чрез лаптоп. Аз го ползвам него. Единственият минус (но сигурно го имат и други, даже 100%) е, че му изтича сесията и тогавя се увисвя. При мен товя беше дразнещото. Става за по софт неща, но ако искаш да смениш ОС, това не е решение. За всичко друуго, него използвям.
 

Горе