Как да планираме уебсайта си?

Какво предпочитате при дизайна на уебсайт?


  • Общо гласове
    330
От: Как да планираме уебсайта си?

аз не разбирам грам от php и ползвам само готови ЛПРЕС теми с малко плугинчета и готово, засега съм доволен и разчитам само на адсенса за приходи...:oops:
 
Re: От: Как да планираме уебсайта си?

аз не разбирам грам от php и ползвам само готови ЛПРЕС теми с малко плугинчета и готово, засега съм доволен и разчитам само на адсенса за приходи...:oops:

Вече CMSите са толкова добре направени, че е кощунство да правиш всичко сам от до. Ако имаш време и занията, да, може да си го направиш както си искаш, до тук добре, но това е в случай, че имаш много специфични нужди, които не могат да се намерят в някой CMS или си ограничен с някой. :)

Има специалисти по всичко. Едните са добри в Java, други в PHP, я някои в .net. Аз избрах да не съм, предпочитам да съм просто маркетър. А сайтовете, еее, вече знания за сглабяне на някой все ще има. :) Говоря за готов. Пред това мъчехме статичните html-и. :)

Виждал съм и къстам, виждал съм и с готови системи. И моето заключение е, че потребителя трудно намира разлика, защо тогава да се вталявам и аз. :) Разлика има, но на сайтове с бюджети над няколко десетки хиляди. Над една сума си струва. Виждал съм и такива къстам системи, че ми се е ревало. :)
 
От: Как да планираме уебсайта си?

Примерно този съм го правил сам без да съм голям разбирач, за да уплатня времето...:?
 
От: Как да планираме уебсайта си?

Интересно четиво, предпочитам CMC системите и преди всичко Wordpress
 
От: Как да планираме уебсайта си?

Няма ли да кажеш какво ще продаваш вече?
Интересно четиво, предпочитам CMC системите и преди всичко Wordpress
 
От: Как да планираме уебсайта си?

Е, много ясно за сега не той нали кула дигна лимита за продажба на фб. страници :D
Колега, не продавам поне за сега нищо.
 
От: Как да планираме уебсайта си?

Незнам с какво предизвиквам мнението ти, че ще продавам ... и то фейсбук страници. По скоро ще търся,
 
От: Как да планираме уебсайта си?

С това, че поведението ти от сутринта в форума е лудница. Дигна сумати и стари теми, а това го правят само такива потребители които искат да натрупат бързо мнения за да прескочат границата за продажба, или границата за продажба на факенбук страници. Ето за това.
Незнам с какво предизвиквам мнението ти, че ще продавам ... и то фейсбук страници. По скоро ще търся,
 
От: Как да планираме уебсайта си?

Следя форума повече от две години и не веднъж съм попадал на подобно топло "посрещане". Времето ще покаже...
 
От: Как да планираме уебсайта си?

Лошо няма, какво му е на посрещането? Аз, пък от как съм тук съм се нагледал на такова поведение, и няма как да не ми направи впечатление.
Следя форума повече от две години и не веднъж съм попадал на подобно топло "посрещане". Времето ще покаже...
 
От: Как да планираме уебсайта си?

Wordpress a.k.a Лорд пресс,същото като Windows a.k.a Линдос
Нямам нищо против, но хората трябва да се ограмотят.
W не е Л.
Англичаните са измислили буква, аналогова на нашето Л - L! Дааа...
 
От: Как да планираме уебсайта си?

Нямам нищо против, но хората трябва да се ограмотят.
W не е Л.
Англичаните са измислили буква, аналогова на нашето Л - L! Дааа...

Едиз раздава уроци по грамотност. Браво :) Нищо лошо, не разбирай погрешно, колега. Винаги съм четял с интерес твоите мнения и съвети!

С уважение,
Дженк Юсеин
 
От: Как да планираме уебсайта си?

Приятелю, аз никога не правя така с цел заяждане или обида. Става ми кофти, когато някой, който говори моя език прави такива елементарни грешки и мисли, че това е вярно. На времето доста кавги ставаха по други форуми заради "линдолс хрр".
Извинявам се за офтопика.
 
От: Как да планираме уебсайта си?

Планирането на един уеб-сайт се прави, както се планира всяко друго нещо. Но винаги трябва да сме в крак с тенденциите. Последните тенденции са, че сайтовете трябва освен всичко друго, да са оптимизирани. С минимален ресурс - максимален ефект. Това означава оптимизиране на съдържанието така, че да е нормално четимо на всякакви модерни устройства. Оптимизиране на времето на зареждане, което означава - оптимизиране на базата данни и заявките към нея, оптимизиране на полетата и HTML-кода, оптимизиране на PHP-кода.
А иначе - прави се проект, какво е необходимо да може да прави сайта, слагат се deadlines за важните етапи и се следи за спазването на основната идея и времето за реализация. Важно е на всяка стъпка да се тества за бъгове.
CMS-ите са добро решение за старт на малки проекти, но ако проекта набъбне и иска повече ресурси, тогава оптимизацията отива на майната си. Трябва да има много добра обосновка, защо ще се ползва CMS и нает сървар, вместо къстам решение на споделен хостинг. Естествено зависи и от потенциала на екипа, който ще планира и развие сайта.
 
От: Как да планираме уебсайта си?

Аз съм на точка 0
0. Проучване на методите за печалба от Интернет, компании предлагащи партньорски програми, бизнес в чужбина или българия
 
Всички сме почнали от някъде. И няма начин да е бил някога в началото. ;)

Айде успехи и да се похвалиш с някой друг осъществен проект.
 

Горе