Как да продаваме по няколко домейна месечно

От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Евентуалния купувач вижда имейл от сорта на [email protected] и когато пише на него мейла се препраща до твоя. Така че нямаш проблеми :)
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Здравейте
имам следната хипотетична ситуация - регистрирал съм нов домейн,на който има хуис протект и не се продава никъде.
Приемаме,че домейнът е уникално привлекателен и привлича внимание ,но евентуален купувач не вижда меилът ми,
а аз не махам хуис протекта.
Въпросът е има ли начин евентуален купувач да стигне до мен без да го махам ?
благодаря

Да, като го листнеш в Седо/Флипа, ще си спреш протекта за малко, за да ти потвърдят собствеността, после пак ще си го активираш и...воала. :)
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Благодаря за бързите отговори.
Това с препращането не се сетих.
Честно казано продължавам да се въздържам да пускам за продажба преди 60-я срок,
ама май няма смисъл щом мога да направя вътрешен трансфер.
:roll:
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Здравейте,
Когато се купува стар домейн, как се проверява дали има лоша история?
Има ли някакви специални инструменти за проверка дали домейнът е в черни списъци за СПАМ, или просто се търси какво пише за него в Google.
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

veni8 - разцъкай в web history на гоогле или го добави в webmaster тоолс за проверка на спама.
 
  • Like
Реакции: dnc
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Забелязах, че в Brand Bucket освен COM, има и много домейни завършващи на LY. Какво му е специалното на това LY?
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Забелязах, че в Brand Bucket освен COM, има и много домейни завършващи на LY. Какво му е специалното на това LY?

Brand Bucket приемат за сега само .com, .io, .ly, .me.
LY до колкото знам e домейн разширението за Либия , освен това обаче има и доста думи който завършват на него и от там става и по вървежен, примерно:
- silly - sil.ly
- deadly - dead.ly
Подобно е и положението с .io и .me ////like.me or f*ck.me :mrgreen:////
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Малко новости от последните 10-на дена свързани с покупката и продажбата на домейни.

На принципа проба/грешка започнах да пробвам как се случва нещата в някой от основните социални мрежи ( Фейсбук, Туитър и ЛинкедИн ) и ето какви са ми наблюденията за период от около 2 мецеца.

Във Фейса има много групи и страници свързани с продажба и покупка на домейни и е хубаво да сте там, не се случват много сделки, но определено може да попаднете на нещо много изгодно, фенове на страницата ми не направих много, но колкото толкова.

Туитър - тук е малко по-раздвижено, а именно имам малко над 300 последователи за по-малко от 2 месеца ( натурални и това са хора свързани по някакъв начин с домейните ), сделка нямам, но шанса е 50/50.

Линкедин - за 2 месеца имам 500 връзки - определено много активна мрежа от хора, като някой от тях са предприемачи със собствен бизнес, а други работят в големи фирми и са потенцялни клиенти - Линкедин предоставя възможност да се публикуват постове ( може да се слага снимка, линкове и тн. с 2 думи поста ви може да бъде много атрактивен ) и ако имате много връзки всеки от вашите постове достига до прилична група от хора.

И сега по същество - как купих и продадох домейн с над 15 пъти възвращаемост на инвестицията.

Постоянно се рова в различни форуми, маркетплейси и идори ибей в търсенето на нещо изгодно и една вечер ми попадна приличен брандъбъл домейн ( няма да казвам кой е, и за колко е купен и продаден ). Домейна беше 8 годишен .СОМ, както казах брандъбъл и цената беше в долния сегмент на $ХХ - позачудих се известно време и направих малко рисърч и в крайна сметка го купих.

Какво направих след това - качих домейна на сайта ми, качих го и във Флипа каталога, в седо, пуснах линк към портфолиото ми в няколко форума, и започнах да редувам постое в линкедин - един пост в който давам полезна информация с дължина между 300 и 700 думи ( всеки път различно ) с пост в който представям някой от домейните ми за продан с линк към сайта ми или към портфолиото ми във флипа.

Не след дълго ( около 1 месец след покупката на въпросния брандъбъл .сом ) получих запитване през ЛинкедИн за този домейн - човек с който сме свързани в Линкедин ми беше пратил ЛС, кратко и ясно ( здравей интересувам се от домейна хххххх.сом ), отговорих му също толкова кратко и стегнато ( здравей, благодаря за интереса, домейна се продава на цена - горната граница на $ххх ) след 2 дена имах ново ЛС с отговор - ОК, цената е малко висока за мен, но е приемлива, как ще процедираме с плащането и прехвърлянето.......

За около месец получих над 15 пъти в повече от това което бях платил за въпросния домейн, та съвета ми е пробвайте на различни места с различна тактика, домейните все пак не са вафла "Боровец" и се продават малко по-трудно.

Със същата тактика, а именно ровене тук и там преди 2 дена купих ЛЛЛ.са на цена която е направо смешна.... та сега ще чакаме и ще видим какъв заек ще излезе от този храст.....

Надявам се инфото да е било полезно

Успех :)
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Много полезна информация. Благодаря, за което :)
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Определено полезно инфо, мерси.

Аз да попитам някой да е разменял домейни, и има ли нещо като ескроу за подобна услуга?
В смисъл двама непознати да бартеросат два ценни домейна чрез трета страна за да е сигурно че и двамата ще си получат домейните?
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Изключително полезна информация. Ако не е тайна, как стана плащането и прехвърлянето, през Ескроу или нещо друго.
 
От: От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Изключително полезна информация. Ако не е тайна, как стана плащането и прехвърлянето, през Ескроу или нещо друго.

За суми до $1000 обикновенно ползвам ПейПал, така беше и в този случай, а прехвърлянето беше лесно - човека си отвори акаунт в ГоДади и пушнах домейна, всичко стана за има няма 10 минути.

Обикновенно за малки суми хората не си рискуват репутацията, а и в случая бях проверил купувача ( в мейла който ми изпрати имаше две имена, фирмата, адрес и телефон ), така че вероятността да има сакатлък беше малка :)
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Инвестиция за 2 долара миналия ноември се превърна в $1250 долара тази сутрин.

Съвет: гледайте в бъдещето. Четете за бъдещи технологии и всичко свързано с тях. Това може да става четейки специализираните сайтове за джаджи или през google news.

Домейнът е h o v e r b o a r d r e v i e w s в разширение com.
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

sedo.

Имаше доста преговори - и ако не ми трябваха сума ти долари за подновяване на стотиците домейни, които имам - може би нямаше да го дам толкова евтино. Но този уцели времето.

Още един съвет: Винаги предлагайте на купувачите си и другите домейни от портфолиото си след като направите сделката. В момента със същият съм в преговори за още 5 домейна.
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Нямам си на идея защо, но аз през Седо все още нямам продажба, за другото съм съгласен с теб - винаги предлагам да погледнат и другите ми домейни, грубо казано около 40% от клиентите ми са стари и съм има сделки с тях и преди
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Чудесни съвети, за което съм благодарен на колегите @ dnc и колегата @ SmartBusiness
По повод погледа в бъдеще, интересни имена генерират и филмите, за това е хубаво да се гледат и някой трейлъри, когато излиза и да се слуша внимателно какво казват героите, че това е страхотна безплатна реклама за бъдещи продажби на домейн имена, както и разбира се всякакви ревюта на технологии.

Аз малко в друга посока поех, и с колега ще направим (до някъде е готово де) приложение, което генерира числа, букви...думи за bulk търсене, само не знам и още не съм проверил, когато някой домейн бива изтрит и пуснат на ново за регистрация, веднага ли се появява при регистраторите (примерно в namebright- там може да се търси много бързо до 5000- пет хиляди домейна едновременно) че се чудя, като пускам по 5000 имена, дали инфото им е старо или е в реално време го проверяват в ICANN?

п/п
Внезапно числовите домейни умряха, в момента се появиха на пазара 6N (с кофти число 4 някъде в него) домейни на много достъпни цени, от порядъка на 20-30$ и няма голямо търсене.
Китайците в някаква отпуска ли излязоха декември месец или някъде нещо се счупи 8)
 
От: От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

п/п
Внезапно числовите домейни умряха, в момента се появиха на пазара 6N (с кофти число 4 някъде в него) домейни на много достъпни цени, от порядъка на 20-30$ и няма голямо търсене.
Китайците в някаква отпуска ли излязоха декември месец или някъде нещо се счупи 8)

Мое мнение е че в един момен пазара се пренасища и тренда поема в друга посока - например преди около 7 седмици изведнъж на мода станаха брандъбъл домейни листнати в бранд букет - имаше и по $100, след това видяхме бума на 4-буквените и тези с числата 4н,5н, 6н, та дори и 7н. сега кой знае какво предстои...

Има домейни, като този, който колегата SmartBusiness е продал, те просто са изпреварили времето си и за тях си трябва чакане, може да е година, две или пет, но определено и на мен ми е интересно какъв ще е следващия бай аут.
 

Горе