Как да си докарваме достатъчно пари от Интернет с афилиейт маркетинг

Дискусията в 'My Journey' стартирана от vitohol, Апр 11, 2007.

1. jorion

jorion New Member

Рег.:
    Февру 9, 2011
    Съобщения:
    3
    Харесвания:
    0
    Точки:
    0
    От: Как да си докарваме достатъчно пари от Интернет с афилиейт маркетинг

...

Последно редактирано: Ноем 15, 2011
  2. webstil

webstil Well-Known Member

Рег.:
    Март 21, 2009
    Съобщения:
    1,689
    Харесвания:
    90
    Точки:
    48

Четох,четох ясна ми е работата,но още не съм се занимавал с това,а може би е време,та да питам и аз...
    Купувам домейн,хост,всичко правя сайта с добър дизайн,слагам рекламите..и после трябва ли редовно да се пише в този сайт..да беше на български ОК,ама на EN не ме бива много в създаването на уникални статии.Дали скоро няма да има AFM от български фирми/сайтове.?

3. coolice

coolice Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    12,235
    Харесвания:
    648
    Точки:
    113
    не е задължително да пишеш много често ... новия контент обаче те блъска нагоре, обаче аз предпочитам стратегия с постване от време на време за поддръжка с наблягане на линк билдинга, а не идея блъскане нагоре с контент но някой го ползват... ще е тежко отначало като не си много ок с ЕН но ще се упражняваш

а като превъртиш с парите (вземеш първа комисионна) винаги съм препоръчвал поне 20% ги реинвестирай купи си статии и други услуги от пазара за тях има доста добри филансъри във форума ..

4. webstil

webstil Well-Known Member

Рег.:
    Март 21, 2009
    Съобщения:
    1,689
    Харесвания:
    90
    Точки:
    48

Аз и сега мога да инвестирам в статии,но предпочитам бг пазара...Студент съм и имам доста познати,също така много по-голям опит в агитацията на бг от този на ЕН..жалко,че няма някаква схема за България..Това малко ме се струва стрелба на тъмно,но при толкова успели..сигурно трябва да се пробва : )

5. renewable

renewable New Member

Рег.:
    Ноем 28, 2011
    Съобщения:
    4
    Харесвания:
    0
    Точки:
    0

нарави си сайт, рекламирай го постави банери и започни да печелиш :)

6. tahatyc

tahatyc New Member

Рег.:
    Дек 1, 2011
    Съобщения:
    2
    Харесвания:
    0
    Точки:
    0

Здравейте нов съм във форума, доста чета и не знам как толкова късно съм попаднал на този форум. Чудех се къде да пусна поста, но тъй като има вместен афилиейт в него реших да го постна тук. Въпросите ми са няколко. Скоро си направих блог с българска тематика. Вариантите за неговата комерсиализация са няколко да пусна Adsense реклами и да печели от реклами и импресии. Четох, че по-добрия вариант е от афилиейт програми, но не можах да разбера, дали е по-добре и за блогове с българска тематика. Друг мой въпрос е кой според вас е добър афилиейт, някой който сте изпробвали и сте доволни (за сайт с българска тематика). И на последно място въпроса ми е: какво мислите за афилиейта на сайтовете за намаления (групово пазарува). Дали биха били доходоностни? Благодаря много за отделеното време :)

7. BRAIN_PAIN

BRAIN_PAIN Well-Known Member

Рег.:
    Март 11, 2007
    Съобщения:
    1,161
    Харесвания:
    70
    Точки:
    48
    Професия:
    Office Manager
    Място:
    Бургас / Русе, България

А твоя сайт прави ли достатъчно посещения и трафик?

Колко посещения прави на ден?

8. tahatyc

tahatyc New Member

Рег.:
    Дек 1, 2011
    Съобщения:
    2
    Харесвания:
    0
    Точки:
    0

Той е доста нов така, че не прави много, просто питам какви са възможностите за изкарване на пари от блог с българска тематика и за това зададох тези въпроси

9. BRAIN_PAIN

BRAIN_PAIN Well-Known Member

Рег.:
    Март 11, 2007
    Съобщения:
    1,161
    Харесвания:
    70
    Точки:
    48
    Професия:
    Office Manager
    Място:
    Бургас / Русе, България

Ами преди да мислиш за монетизацията на сайта си, първо трябва да помислиш как да го популяризираш, да му докарваш приличен трафик и тогава вече да търсиш начини да обърнеш трафика в пари.

Също така никой не може да ти каже кое ще е по доходоносно за теб. За едни може да е афилейт, за други адсенс, за трети нещо друго.

Нещата са строго индивидуални и според нишата на сайта ти.

Трябва сам да използваш метода проба-грешка и да разбереш кое работи най-добре за твоят сайт.

Също така има различни афилейт програми за различни ниши. Това, че сайта ти е български, не означава, че можеш да предлагаш всякакви български афилейт продукти. Трябва да се спреш на ниша и да питаш конкретно за нея и тя да отговаря или да е близка на нишата, в която е твоят сайт.

Но ти първо си докарвай достатъчно трафик, а после мисли вече за парите.

Иначе слагаш тигана без да си хванал рибата ;)

10. dimitardrv

dimitardrv New Member

Рег.:
    Март 18, 2012
    Съобщения:
    6
    Харесвания:
    0
    Точки:
    1

съгласен сам

11. Affilliate

Affilliate Member

Рег.:
    Март 4, 2012
    Съобщения:
    92
    Харесвания:
    4
    Точки:
    8
    Професия:
    Afiliate
    Място:
    Варна

Един съвет към тези,които ще рекламират продукти например медикаменти - Рекламирайте само 1 продукт и наблегнете към него.

12. CnapKu

CnapKu New Member

Рег.:
    Март 21, 2012
    Съобщения:
    39
    Харесвания:
    0
    Точки:
    0

Не трябва ли и да се внимава какви точно медикаменти рекламираме ? :)

13. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    22,896
    Харесвания:
    1,641
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia
    Re: От: Как да си докарваме достатъчно пари от Интернет с афилиейт маркетинг

Естествено, че трябва, даже го правят хората. Пък и даже да не внимават самите хостинги, домейни, агенции и т.н. няма да позволят сайта ти да седи дълго онлайн. Всичко си е колкото свободно, толкова и ограничено. ;) Може да си сигурен. Тук говорим предимно за билкови продукти и такива. Там пък хептен няма какво да се притесняват хората. Всичко си е ОК. Хората знаят още преди да се захванат за какво иде реч.

П.П: Бате, защо не пишеш в общите теми или поне да задаваш по-точни (с темата) въпроси? Знам, че гониш постове, но помагай и за обогатяването на съдържанието тук. Ще ти се върне много добре. Сега светиш леко червен, заради начина ти на включване. НЕ се заяждам, опитвам се да ти помогна.

14. bgtifo

bgtifo Well-Known Member

Рег.:
    Ноем 17, 2007
    Съобщения:
    1,126
    Харесвания:
    127
    Точки:
    63
    Място:
    София

Здравейте за да не отварям нова тема искам да питам тук ... Имате ли опит с Pills money вече 5-ти ден имам по 40 клика върху продуктовия банер но sales 0 знам, че пише коверсия 50:1 но нещо ме съмнява да е точно така. Вероятно трябва кликовете да са поне 100 или нещо от сорта ...

15. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    22,896
    Харесвания:
    1,641
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia
    От: От: Как да си докарваме достатъчно пари от Интернет с афилиейт маркетинг

Имаме опит. Да, сигурно ще са нужни поне по 100 клика и да са таргетирани. Защо не ги препращаш към твоя къстам лендинг пейдж? Знам, че и те биха конвертирали добре, но аз лично бих разчитал на това сам да докараш купивач, а не там да му мисли. В тези времена 50:1 е вече оптимистично за програма с такива продукти, които не са от първа необходимост. А и цените са като на всички конкурентни подобни продукти.

Пробвай с някой трик или направи по-действащ банер.

16. bgtifo

bgtifo Well-Known Member

Рег.:
    Ноем 17, 2007
    Съобщения:
    1,126
    Харесвания:
    127
    Точки:
    63
    Място:
    София

Проблемът е, че сайта е информативен (списание) и няма ревюта на продукти. Статията обаче, която прави трафик около 200-300 човека дневно е пряко свързана с продукта като тематика. Аз имам идея да направя собствен лендинг пейдж макар, че ми липсват знания. Например нямам никаква представа как да пращам потребитела направо на ордър страницата (от скоро се занимавам с аффилиейт програми).

17. seopalbg

seopalbg New Member

Рег.:
    Авг 14, 2012
    Съобщения:
    44
    Харесвания:
    19
    Точки:
    0
    Място:
    Пловдив

Здравейте,

Искам да попитам какъв е опита ви с системи като shareasale.com, clickbank.com, comission junction и др. подобни? И ако да имате ли някакъв по специализиран съвет, относно промотиране на линковете?

Аз имам около 20 сайта на английски език, всички са блогове използващи Worpdress (почти всеки един има поне 30+ абсолютно уникални пост-а). Поинтересувах се и попаднах на доста плъгини, които доста улесняват задачата. Това, което ме притеснява в случая е, че при почти всички качеството е на доста заден план, не искам съдържанието ми да отиде на вятъра. Ако имате препоръки за плъгин/и които да променят структурата на афилиейт линковете, да поддържа някакъв начин за автоматично инсъртване на линкове и да генерира подобни статии от блога, ще съм много благодарен ако сподели.

Дано не изглеждат глупави въпросите ми, но съвсем наскоро реших да се опитам с афилиейт маркетинг-а.

18. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    22,896
    Харесвания:
    1,641
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia

Здравей, интересно. Ако носят трафик, защо не сложиш съответните продукти, които ще се купуват ня всеки един от сайтовете? Това би било добре, като определено гледаш кой най-добре ще се продава, ставайки реалност на база проба-грешка.

Доста хора, и аз, бих ти препоръчал и както атеибута nofollow за линковете, така и редиректа, който си води към програмата, но чрез линк от твоя сайт. Само не знам дали няма да се скара с този cms. Разгледай за плъгини, а ако някой ползва, определено ще ти шерне подобен. Но добре си се ориентирал, защото все пак да не си личи много, че е аф. сайт/блог. На Г по му се нравят информационните сайтове.

19. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    22,896
    Харесвания:
    1,641
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia

Нека си остане такъв. Не е нужно да разваляш и реда на нещата. Чудя се, ако имаш друг домейн, който може да използваш или да създадеш една страница, която да си е от блога, а реално да е само за тази цел и само от ревюто да линкваш. За лендинг пейджа, мога да хелпна. Няма проблем, а как да ги препращаш - пробвай по начина, по който описах. Мисля, че ще се получи така.

20. bgtifo

bgtifo Well-Known Member

Рег.:
    Ноем 17, 2007
    Съобщения:
    1,126
    Харесвания:
    127
    Точки:
    63
    Място:
    София

Мерси Blinky аз купих нов и по-хубав домейн. Тоя стария се прецака от некви пингвини, панди и чудеса и сигурно ще го ползвам за сателит ако не се оправят нещата. Сега работя по линк билдинга на новия като се уча от грешките при предишния и се надяваме, че ще има някакви по-добри резултати. Тука вече стратегията е на значително по-високо ниво със съответния плани и някои инвестиции но вероятно ще трябва да мине време. Нищо важното е един ден да избие вложенията, ако не пък здраве да е.

Сподели страницата

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies.
    Dismiss Notice