Как най-безопасно да протече сделка за купуване на сайт.

От: Re: Как най-безопасно да протече сделка за купуване на сайт.

ИЗМАМНИКА Е С НИК
bgobqva.com

както и измисления договор който ми донесе и още по измисления и нескопосан опит за фактура от фирма която била фиктиван и на хората в нея "не им е било работа да знаят той какви фактури ще издава"

Ти поне имаш ресурс, да им е за пример на тия които в бъдеще мислят да те мамят, да знаят кво ги чака после, няма кво да го мислиш пусни една жалба и гледай кво става, това дето го четох само привиквали малко остана в миналото, сега толкова гледат да се натягат пред шефовете че ще му разкажат играта, най-вече ако е някой кошкар заминава в тоалетната от воле
 
От: От: Re: Как най-безопасно да протече сделка за купуване на сайт.

Ти поне имаш ресурс, да им е за пример на тия които в бъдеще мислят да те мамят, да знаят кво ги чака после, няма кво да го мислиш пусни една жалба и гледай кво става, това дето го четох само привиквали малко остана в миналото, сега толкова гледат да се натягат пред шефовете че ще му разкажат играта, най-вече ако е някой кошкар заминава в тоалетната от воле

Оказа се че реално не е измамник, просто е неопитен и в желанието си да се представи добре и да не бъде измамен, малко е поопетлал конците, но човека явно не е измамник просто е... различен :)
 
От: От: Re: Как най-безопасно да протече сделка за купуване на сайт.

Оказа се че реално не е измамник, просто е неопитен и в желанието си да се представи добре и да не бъде измамен, малко е поопетлал конците, но човека явно не е измамник просто е... различен :)


щом казваш, че е така, значи е така все пак ти комуникираш с него ;)
 
От: Как най-безопасно да протече сделка за купуване на сайт.

Някой ще карат джетове images.jpeg


а други гледат кълки 20130713172057-imgres.jpg

успех на седалката:) уф на сделката:-o
 
От: От: Re: Как най-безопасно да протече сделка за купуване на сайт.

Оказа се че реално не е измамник, просто е неопитен и в желанието си да се представи добре и да не бъде измамен, малко е поопетлал конците, но човека явно не е измамник просто е... различен :)
Аз пък си мисля,че ден преди да дойде ще каже,че го е продал на друг ;)
 
От: Как най-безопасно да протече сделка за купуване на сайт.

Муньо, не ми се чете цялата тема, но отговора е - доверителна сметка при нотариус. В договора се описва какво трябва да получиш с подробности. Когато продавачът ти прехвърли всичко, показва доказателствата на нотариуса (или двамата свидетелствате, че всичко е ок) и нотариусът му освобождава парите (превежда му ги по негова сметка). Даеба, човек ще каже, че един апартамент не си си купувал :p
 
От: Как най-безопасно да протече сделка за купуване на сайт.

Дано има сериозна сделка,,, ама друг пат ко имати проблеми ми звънети шот съм точно за тъз работа гарацията за сделката от мени, от вас ядинто и пийнето
 
От: Как най-безопасно да протече сделка за купуване на сайт.

Наемете си адвокат :) не се стискайте за 200 - 2 000 лв - спете спокойно.
 
От: Как най-безопасно да протече сделка за купуване на сайт.

това е полезна информация, не съм предполагам че има такава услуга.
 
От: Как най-безопасно да протече сделка за купуване на сайт.

Е как @bgobqva.com не е драснал и един ред в темата???
 
От: Как най-безопасно да протече сделка за купуване на сайт.

А каква е процедурата по закупуването за изработка на сайт от чужденец.? Как става прехвърлянето, без да имат притеснения и двете страни?
 
От: Как най-безопасно да протече сделка за купуване на сайт.

А каква е процедурата по закупуването за изработка на сайт от чужденец.? Как става прехвърлянето, без да имат притеснения и двете страни?

Даречем че цената на сайта е 1К и не искаш да се занимаваш с escrow(понеже нямат paypal/ и банковите преводи чакаш няколко дена)
1. даваш му 500
2. той ти прехвърля домейна на твое име
3. даваш му другите 500
4. той ти праща файловете на сайта + database
 
От: Как най-безопасно да протече сделка за купуване на сайт.

Даречем че цената на сайта е 1К и не искаш да се занимаваш с escrow(понеже нямат paypal/ и банковите преводи чакаш няколко дена)
1. даваш му 500
2. той ти прехвърля домейна на твое име
3. даваш му другите 500
4. той ти праща файловете на сайта + database

Много правилно изказване, и може би най добрият вариант.
 
От: Как най-безопасно да протече сделка за купуване на сайт.

Благодаря Ви, за съветите.
 
От: Как най-безопасно да протече сделка за купуване на сайт.

И тази схема ми се вижда ялова. Каква е гаранцията, че ако продавача е посредник или недобросъвестен собственик, ще иска да прехвърли останалата част от парите. Особено ако е от първия тип, гушнал е някакви пари и върви го търси после.

А с нотариуса каква е гаранцията, че след получаването на данните, купувача ще го потвърди, може да излезе с постановка че нищо не е получавал и си иска парите обратно?! Не е имот или друга собственост за да провериш тези факти.

Според мен или сделка на живо или чао!
 
От: Как най-безопасно да протече сделка за купуване на сайт.

То и на живо дае пак може дама потърсите за свидетел, не знам дали шиви помогна, ама поне шиима свидетел, които шиси осребри ядиенето и пиинито, пък туй сие вид застраховка,,,
 

Горе