Как се правят пари от Pinterest!

geri.petrova

New Member
Попаднах на една много интересна статия по темата и реших да извадя най-същественото и да го споделя с вас! Надявам се да ви бъде от полза.

Ето 7 ефективни начина да направите пари от Pinterest според addicted2success.com

1. Популяризиране на вашите продукти

Pinterest ви позволява да закачате всякакви снимки към профила си. Най-очевидният начин за печелене на пари е чрез качване на снимки на продуктите, които предлагате във вашия сайт или блог. Хората се привличат от красиви снимки. Така че, пинването на висококачествени снимки на вашите продукти веднага ще ви даде възможност да увеличите продажбите си и броя на своите лоялни клиенти.

2. Affiliate Marketing

Pinterest ви дава възможност да пинвате продукти от различни сайтове (напр. Amazon или друга мрежа), които вече рекламирате на вашия сайт/блог чрез афилиейт. За да печелите пари, очевидно ще трябва да използвате вашия афилиейт линк при всяко пинване. Сайтове като ClickBank.com ще ви снабдят с афилиейт линкове, когато се регистрирате.Така, когато хората следват ваша връзка от Pinterest на конкретен уебсайт (напр.Amazon), вие ще се виждате като референт и ще бъдете възнаграден с извършването на всяка генерирана покупка. Веднъж събрали последователи в Pinterest, се увеличават шансовете да спечелите клиенти за продуктите, които промотирате.

3. Ре-пинвайте съдържанието на други хора

За да се правят пари от Pinterest, ще трябва да наберете последователи. Вашето съобщение трябва да достигне до голям брой хора, за да бъде ефективно. Пинвайте и репинвайте съдържанието на другите хора. В знак на уважение, много вероятно е тези хора да пинват ваши снимки и да станат ваши последователи. Колкото по-голяма аудитория имате, толкова по-високи са шансовете ви за успех.

4. Насочете се към правилната аудитория

Според официалната статистика на Pinterest, социалната мрежа привлича главно женска аудитория. Трябва да познавате таргетната си група много добре, за да подберете най-подходящата категория и снимки за вашата аудитория, тъй като всяка категория се гледа от точно определена аудитория.

5. SEO

Търсачката за оптимизация е важна част от онлайн маркетинга. Ако искате да бъдете успешни в Pinterest, ще трябва да използвате SEO техники.
Вашият профил и вашите снимки трябва да съдържат точните описания, които ще позволяват на хората да открият информацията, която ги интересува, както в социалната мрежа, така и чрез търсачките. Не забравяйте да използвате # маркер в предната част на ключовите думи, за да помогнете на хората да намерят вашия пин, напр. #Beauty, #Motivation Picture etc. Също така не забравяйте да оставите линк към вашия сайт или продукт в описанието на всеки пин, така че е по-видим за посетителите.

6. Дай, за да получиш

Както знаете всеки обича да получава подаръци. Стартирайте конкурс Pin to Win, на който да дадете някаква малка награда. Това ще стимулира потребителите да пинват вашите снимки и да разпространяват конкурса в техните мрежи. Това ще увеличи вашата партньорска мрежа, което ще покачи шансовете ви за успех.

7. Интеграция на социалните медии

Информацията ви в Пинтерест може да бъде споделяна във Facebook и Twitter. Това ще увеличи вашата аудитория многократно!

Ще се радвам да споделите своите впечатления и опит от Pinterest!
 
Ей така се започва присъствие във форум, не като останалите... Евала! Честно казано не съм чел темата, но само труда заслужава едно зелено.
 
От: Как се правят пари от Pinterest!

Поздравления за чудесната тема! Действително е полезна и е поднесена по един прекрасен начин!
 
От: Как се правят пари от Pinterest!

Гери ти кой начин ползваш?
Имаш ли лични впечатления от начините?
 
От: Как се правят пари от Pinterest!

Гери ти кой начин ползваш?
Имаш ли лични впечатления от начините?

MiGG, все още само селектирам и складирам информация. Надявам се скоро да я използвам и да споделям впечатления от личен опит :)
 
От: Как се правят пари от Pinterest!

Аз използвам пинтерест. Харесва ми и мисля, че има доста хляб там за таргетиран трафик. За съжаление не ми остава много време за него, като за сега съм развил няколко бизнес акаунта, най-големият от които е със стабилна бройка последователи. Трафикът, който ми носи е задоволителен. Аз лично развивам пинтерест акаунтите през фейсбук, като мога да кажа, че схемата работи перфектно :)

Иначе браво, това е начинът да се присъединиш към форума! Положителна репутация от мен и се надявам да се задържиш :)
 
От: Как се правят пари от Pinterest!

Супер старт, така е. Браво Гери!

Ще тествам методите и начините които са описани в статията и ще изкажа лично впечатление и постигнати резултати, очаквайте скоро ;)
 
От: Как се правят пари от Pinterest!

Принтересът е супер, лошото е че за момента може да се продава точно определени неща там. Но това ще се промени в бъдещето, са да набере скорост де. Аз в момента правя няколко експеримента, но за сега колкото да напипам почвата. Ще го пробвам с два типа продукта и да видя кой ще върви...в различни области. Но ще се съобразя с това, че е предимно женска соц. мрежа. :)
 
От: Как се правят пари от Pinterest!

То хубаво, ама като ши***ия сайт не позволява да се постват почти никакви линкове какво да правим?
 
От: Как се правят пари от Pinterest!

Привет Гери, едно браво и от мен :)

а имаш ли представа колко се ползва в БГ тази социална мрежа? Ясно ми е, че няма да е много и тепърва ще се увеличава, но някакъв ориентир към момента ще е полезен.
 
От: Как се правят пари от Pinterest!

За България позвай на колега от форума сайта, подобен е и мисля че ще е успешен -> Post.bg

Иначе моите впечатления са че в България много (малко) хора го ползват.
 
От: Как се правят пари от Pinterest!

За България позвай на колега от форума сайта, подобен е и мисля че ще е успешен -> Post.bg

Иначе моите впечатления са че в България много (малко) хора го ползват.
Да, има и още една подобна.... focus.bg - направо си е 1:1, само цветовата гама е малко разменена и е преведен. ;) Може би, ако има трафик, тези съвети горе могат да се отнесат и за него без никакъв проблем. ;)
 
От: Как се правят пари от Pinterest!

Привет Гери, едно браво и от мен :)

а имаш ли представа колко се ползва в БГ тази социална мрежа? Ясно ми е, че няма да е много и тепърва ще се увеличава, но някакъв ориентир към момента ще е полезен.

Здравей, ops5! Търсих статистически данни относно трафика на Pinterest по държави, но не можах да открия. Според мен в България все още не е добила такава популярност, но е много бързо развиваща се имайки предвид следните данни:

Извадката е за март 2013г. месечен трафик на някои от най-известните социални мрежи от expandedramblings.com :
Ebay: 100 млн. активни юзъри
Facebook: 1.06 млрд.
Flickr: 87 млн.
Freelancer.com: 6.6 млн.
Gmail: 425 млн.
Google+: 343 млн.
Instagram: 100 млн.
MySpace: 25 млн.
Paypal: 117 млн.
Pinterest: 48.7 млн.
Skype: 280 млн.
Tumblr: 170 млн.
Twitter: 500 млн.
Yahoo! Mail: 281 млн.
YouTube’s 1 млрд.

Имайки предвид, че Pinterest започва да се развива в края на 2009г., мисля, че популярността й нараства с бързи темпове и скоро ще има бум и в България.
 

Горе