Кои са любимите ви акции в които бихте инвестирали в момента ?

Октомври 2022 г. беше напомняне, че да уцелиш момента с пазарите е "злато за глупаци".
- S&P завърши с повече от 8% нагоре.
- DOW е нагоре с 14% и обяви най-добрия си месец от 1976г. насам.

Screen-Shot-2022-11-01-at-0-53-26.png

То хубаво изглежда, ама поне дай да видим на другите дати предходните месеци.
Щот септември 2022 индексите загубиха по около 10%.
Да видим исторически тва ли е обръщалката или си е типичен баунс след тегав месец.
 
То хубаво изглежда, ама поне дай да видим на другите дати предходните месеци.
Щот септември 2022 индексите загубиха по около 10%.
Да видим исторически тва ли е обръщалката или си е типичен баунс след тегав месец.

А не, не си разбрал. Поста е за хората, които се правят на трейдъри и все се опитват да нацелят момента.

Обръщалката ще е през 2023 според мен. Очаквам днес FED да обяви още 75bp вдигане на лихвите (0.75%), а QT за намаляването на парите в обръщение дори не е започнато като хората. Това в САЩ. В ЕС изостават съвсем и тук ще стане лошо.

Ама педстави си JP днес каже: "Край на затягането!". А точно това се говори от 1-2 седмици насам (от там и зеления октомври). Всичко ще избухне с поне 20-30%. SPY му дават между 10% и 15% скок ако се случи. Ще успееш ли да го хванеш? Съмнявам се. ;)
 
Познах! Вдигнаха лихвите със 75 пункта, което съвпада с очакванията на почти всички от WS.

Имаше нотки за спиране на затягането и съответно това е реакцията. ;)

Аз лично залагам декември пак да е 75. Би трябвало вече да е в цената.

Screen Shot 2022-11-02 at 20.12.42.png
 
Мен ме интересуваше лихвата, а останалото е шум. Падна, защото малко по-напред в срещата каза някои други неща. ;)
 
Е не се знаеше. Те през ден сменят тона. От там и тезата, че човек няма как да нацели момента.
 
Виж файлът 26469
Добре, че бях купил МЕТА само за 1к, не е болка.

Те са в процес на големи промени свързани с Web3. Ако вярваш в компанията продължавай да купуваш и да сваляш средната си цена.

Вчера обявиха, че официално Instagram ще стане NFT маркетплейс. Избрали са Polygon за основа. https://blog.polygon.technology/meta-to-let-users-mint-and-sell-polygon-powered-nfts-on-instagram/
 
Еми... така е. Рисково е, но ако е с пари, които си ОК да заключиш за много време според мен няма проблем. Важното е да си в играта, а ако си вътре с мироглед 10-20-г. този спад е златна мина.

Не се притеснявай почти всички са надолу. Не просто growth и крипто. Така ще бъде докато JP не спре да си играе с лихвите и поне QT периода не приключи. QT е съвсем в началото.

Трябва да изсмучат излишния капитал от системата за да спадне инфлацията. Важи за ЕЦБ в Европа и останалите главни централни банки. Цял свят го има този проблем. Вдигането на лихвите + намаляване на балансите са основните методи.

Ако не реагират е по-лошо - виж в Турция какво става. Те вместо да вдигат лихвите ги намаляват. Инфлацията им е 85.5%.
 
Последно редактирано:
Аз ги купувам от 300 надолу всеки месец от една година, така че споко и по-зле има ахаха
Абе не е чак толкова зле, аз повече в крипто нашивам, ама и там съм към 5к надолу, но всеки месец по няколко стотин купувам и купувам, пък ще видим след година две.
 
Абе не е чак толкова зле, аз повече в крипто нашивам, ама и там съм към 5к надолу, но всеки месец по няколко стотин купувам и купувам, пък ще видим след година две.

Година-две според мен е много кратък период. По-скоро 3-5г.

Не че ще се разсърдя на нов бул маркет в крипто, защото имам 15,000,000 QBIT, но трябва да сме реалисти. :D
 
Година-две според мен е много кратък период. По-скоро 3-5г.

Не че ще се разсърдя на нов бул маркет в крипто, защото имам 15,000,000 QBIT, но трябва да сме реалисти. :D
Това се равнява на 750 долара на сегашна цена или се бъркам.
 
Това се равнява на 750 долара на сегашна цена или се бъркам.

Сега е толкова. :) Повечето ги взех доста над текущата цена, но не ми дреме, защото е YOLO и просто ме радва играта, която правят. Има и много готин стейкин механизъм. Ще видим до 3-5г. какво ще направят конкурент e на Apex Legends.
 
FYI Berkshire (фонда на Бъфет) и Blackrock отново намалиха дела си в BYD. Let that sink in.

FgtXh5CVIAEfNtC


Blackrock е вторият по големина акционер в TSLA след Vanguard и най-големия инвестиционен фонд в света с AUM $10t. Fun fact - GDP на България е $8b - 0.08% ако математиката ми е вярна. ;).

Screen Shot 2022-11-04 at 11.50.56.png


Blackrock и други институции продължават да увеличават дяловете си в TSLA като в последните няколко седмици има в пъти по-голяма активност в обемите на покупки.

Като все още процентът собственост от институции е много малък в сравнение с други мега компании.
  • TSLA 54%
  • AAPL 62%
  • XOM 63%
  • BRK/B 66%
  • JNJ 74%
  • JPM 74%
  • MSFT 75%
  • AMZN 80%
  • GOOGL 81%
  • UNH 93%
Всеки да прави каквото прецени с тази информация. ;)
 

Горе