Кои са любимите ви акции в които бихте инвестирали в момента ?

Гледайте утре и в сряда как ще се развият нещата с FED. Ако вдигнат лихвите с 0.5% краткосрочно ще има поне още 10% надолу. Ако Powel изперка и вдигнат с 0.75% всичко (не само Тесла) ще каже "пуф".

0.25% ще е ОК, даже ще бъде зелено след това. Толкова очакват.

С ЕС е по-лошо положението, но там не ги следя.

Мен лично ме е яд, че не продадох всичко, когато руснаците нападнаха Украйна. Сега само гледам минуси

Наблюдавайте и спреда между 10 годишните и 2 годишните облигации: https://fred.stlouisfed.org/series/T10Y2Y Ако наближи 0 до 1-2г. влизаме в лоша рецесия. Последно беше 2019, а преди това кога? 2006-2007 малко преди глобалната финансова криза. :)

Аз в момента събирам пари от където мога за да DCA надолу. Ако трябва няма да ходя на почивки тази година, хич не ми дреме. :D Това са редки възможности.
 
Гледайте утре и в сряда как ще се развият нещата с FED. Ако вдигнат лихвите с 0.5% краткосрочно ще има поне още 10% надолу. Ако Powel изперка и вдигнат с 0.75% всичко (не само Тесла) ще каже "пуф".

0.25% ще е ОК, даже ще бъде зелено след това. Толкова очакват.

С ЕС е по-лошо положението, но там не ги следя.



Наблюдавайте и спреда между 10 годишните и 2 годишните облигации: https://fred.stlouisfed.org/series/T10Y2Y Ако наближи 0 до 1-2г. влизаме в лоша рецесия. Последно беше 2019, а преди това кога? 2006-2007 малко преди глобалната финансова криза. :)

Аз в момента събирам пари от където мога за да DCA надолу. Ако трябва няма да ходя на почивки тази година, хич не ми дреме. :D Това са редки възможности.
И аз ще купя мялко, но не съм сигурен, кога. Даже не съм сигурен и кои ще оцелеят след тази война.
 
Не. Но се набих с Робин худ :)
На Влад ли си фен, защото е българин? :D

80% от приходите им са от payment for order flow. Само по себе си е достатъчно за да бягаш далеч с 300. Има много голяма вероятност PFOF да стане забранена практика в САЩ. В UK е забранено, а ЕС скоро ще последва.

Ако намалят процента от PFOF не са лоша компания, защото си имат всичко в услугата.
 
@metaverse Мнения за ETF QDVE.DE? https://www.boerse-frankfurt.de/en/...formation-technology-sector-ucits-etf-usd-acc
Като за човек с цел за дългострочна инвестиция (10г+) и който няма интерес да следи постоянно финансови анализи, цени на акции итн.

Защо не директно SPY чрез опции? QDVE.DE няма и дивидент до колкото виждам.

Иначе всеки европейски ETF, който следи SPY според мен е ОК ако нямаш против по-слабата ликвидност, малко по-високите такси и липсата на дивидент.

Мен лично повече ме притеснява експозицията към USD пък ETF-а да е евро.
 
На Влад ли си фен, защото е българин? :D

80% от приходите им са от payment for order flow. Само по себе си е достатъчно за да бягаш далеч с 300. Има много голяма вероятност PFOF да стане забранена практика в САЩ. В UK е забранено, а ЕС скоро ще последва.

Ако намалят процента от PFOF не са лоша компания, защото си имат всичко в услугата.
Купих, като започнаха да падат след шумотевицата по ИПО -то. А и заради нашия шмекер също. Но се наиграх над 40 % съм вътре, а както казваш и още вероятно ще падат. Но ще ги държа пък каквото стане такова.
 
И там зле.
Само CIG, NIO и Google са ми на + в момента всичко друго в портфолиото ми е на загуба. Общо - над 18 %. Ама здраве да има ослушвам се да купя нещо, но са доста рисоковани тези, които аз купувам. Почти всички имат отношения с Русия, значи ще падат още.
 
Ехее, ти си купувал Nio под 15 и не си продал ли?
Аз тях ги изчистих на 46, Xpev също на 43.

То в момента има много варианти за влизане, ама някак усещането е, че скоро няма да тръгне нищо нагоре.
 
Интересно, много ме беше яд, че пропуснах март 2020 г., обаче сега голяма част от компаниите изтриха целия растеж на акциите си и се търгуват на сходни нива от март 2020. Така че ще си купувам малко по-малко.

Намалих малко минусите на Мета и Пейпал, че бях взел почти на върха явно - ноември месец, сега съм хвърлил око на Шопифай и Спотифай, но ще изчакам още малко може би да паднат.

На + са ми металите, нефта, златото, дилемата е да се продава ли като свърши войната или да се държи още. Според мен цените на суровините ще продължават да катерят, така че може би ще ги държа, даже ще вкарам още като приключи войната, че тогава ще има спад и ще държа още.
 
Радост за очите всичко свети в червено :D и да не ми се сърдите еййййй ;) , че говоря така, просто искам да почна да купувам и е хубаво за мен, че падат и печеля без да съм купил и ще мога да вляза на по късен етап доста евтинко :)
 
Радост за очите всичко свети в червено :D и да не ми се сърдите еййййй ;) , че говоря така, просто искам да почна да купувам и е хубаво за мен, че падат и печеля без да съм купил и ще мога да вляза на по късен етап доста евтинко :)
Що бе, идеален е моментът да шортиш :oops: ТЕСЛА :oops: докато се лъзга по нанадолнището :eek:

ПП: да не се зема насериозно.
 
@Esen, бива ли така ... да не следваш "най-добрата стратегия" да купуваш винаги и по всяко време? :D

Това го оставям на професионалистите :) , аз още съм неопитен и ще изчакам да одарят дъното дори и да изпусна дъното за мен не е проблем не губя нищо, даже пак ще съм на плюс защото не съм купил на върха.

Това е лично мнение и не е съвет, може да няма дъно, може океаните да изчезнат, всеки си преценява сам, аз мисля, че ще има свободно падане скоро но аз не разбирам много много и не се съобразявайте с моето мнение :D:D:D
 
Ехее, ти си купувал Nio под 15 и не си продал ли?
Аз тях ги изчистих на 46, Xpev също на 43.

То в момента има много варианти за влизане, ама някак усещането е, че скоро няма да тръгне нищо нагоре.
Ами пропуснах да ги продам и миналата година (и не само тях) вървят почти нон стпа надолу. А очаквах, че 2022 ще избухнат. Явно ще ги държа още доста.
 

Горе