Кои са любимите ви акции в които бихте инвестирали в момента ?

Някой реши да exercise call позицията си по-рано и ми асайнаха 300 броя. Малко преди ex-date ми беше асайнало други 300. Имам още една put позиция за допълнителни 600 бройки на $7.5, която ще изтече на 28-ми април. Та ще станат общо 1200.

В момента дивидента им е 15.68%.

Рисково, но пък ми направи впечатление че е имало инсайдър покупки.

Screenshot 2023-03-23 at 16.33.28.png

До тук от продажбата на опциите съм взел $827.51 Т.е. ако ми асайне тези на $7.50 средната ми цена ще е $8.94 и се надявам да изляза лесно, защото не съм сигурен какво ще става с MPW.

Screenshot 2023-03-23 at 16.39.30.png

@Ivo_ ти как мислиш? Чудя се дали да купя за дивидеитното портфолио още. Там имам 29.
 
Много добро документално видео по темата със SVB. Neel Kashkari от Minneapolis FED бива леко изнасилен. ;)

 
@Ivo_ как са low cap позициите с нисък P/E, които ще бият growth компаниите като AAPL, TSLA и NVDA?

Hyzon вече е под $1. Надявам се да си продал, защото по всичко личи, че ще ги делистнат.

Другите са горе-долу добре ама смятай за какъв opportunity cost говорум тук...

Screenshot 2023-05-31 at 11.22.03.png
 
@Ivo_ в IKBR къде се гледа доходността от акции, които си заел на IKBR? Имам 486 заети MPW в една трейдърска позиция и нещо не загрявам как да изчисля какво ще получа?

Умножено по net fee rate %? 4374*0.17%



Screenshot 2023-06-05 at 13.59.04.png
 
@Ivo_ а какво ти е мнението за Тесла днес? Още ли смяташ, че не е подходящо да се купува. Леко изпусна де. :)

Предполагам знаеш какво означава приемането на NACS от Ford и GM що се отнася приходи? Като най-вероятно ще бъде приет от всички в САЩ. ;)

Това е от един доклад на GS преди 4 месеца.

IMG_8090.jpg

Edit: А относно водорода. ;)

A total of 37 independent studies have now concluded there will be no significant role for hydrogen in heating homes​

 
Да вдигна малко тази тема. Какво ще кажете за Intel? Защо е на такива дъна? Заради намаляващата печалба?
 
Мениджмънта е много зле и даже излъгаха за дивидента. Като цяло се излагат през последните 5-10г. Сега има нов мениджмънт, та ще видим.

Ако ти се занимава да рискуваш може би след още 5-10г. ще има полза, защото много падна, а това намалява рисковете. За толкова време им е стратегията, която ще ги превърне във foundry бизнес (уж) - т.е. да правят чипове за други компании както са TSMC.

Плюсове са, че макро е на тяхна страна (CHIPS act), инсайдерите купуват, ARC видео картите и суича към foundry.

Аз лично май предпочитам fabless компании като AVGO. Същия upside с по-малко риск, защото се изисква по-малка инвестиция за да се развиват. Aka - имат по-малко разходи. Или някоя компания, която произвежда машините, които правят чипове.

Все пак ще купувам от време на време с DCA де.

П.С. - Бъфет наскоро разкара TSMC заради политически риск. Както много пъти съм съветвал - стоите настрана от Китай.
 
@Ivo_ що става? Да не изпусна рАлито от изминалите месеци? Никакъв те няма, а се вижда, че си онлайн. :)
 
Ъпдейта е, че продадох диви портфолиото, щот ми се наложи да похарча едни пари, с остатъка реших да заложа за много или нищо :D
Демек все шанс да занули положението или след някоя друга година да се израдвам. Взех gdnp.v, hyzn и stem. За момента движението е лъжливо, щот всичко се юрна нагоре, ама живеем и видим.
Пауза, по някое време пак ще почна да отделям за диви.
 

Горе