Кои са номинираните в BGSite 2012?

От: Кои са номинираните в BGSite 2012?

Единственият вариант е да има ДРУГ конкурс :) Полека да засенчи този с истински безпристрастни резултати. Иии естествено оценки по КАЧЕСТВЕНИ критерии, а не бабини трънкини като тези. Само тогава ще има възмездие и наистина ще боли :) Иначе колкото и да си дзяеме, вервайте ми файдата от ползата ще е никаква
 
Ееее кофти работа. Загубиха се 2 страници с мнения. Исках само да ви съобщя, че сме започнали провеждане на диалог с Жюстин Томс около нередностите в конкурса. Така като гледам ще отнеме 10-ина дни да го проведем, но ще можете да го прочетете след това. Основните моменти няма да споделям засега. Ако имате някакви идеи за въпроси, драснете, макар че съм покрил всичко според мен.

Моля идеите, които давате да са на лично. Наложително е да не са публично достояние! Плиийз.
 
От: Re: От: Кои са номинираните в BGSite 2012?

Не ми е за парите. ПРАВЯ АПЕЛ да разпространим това, за да спестим догодина на балъците като мен да спонсорират междуприятелствено раздаване на статуетки.

Да питам преди да постна всички публикували статии по темата и т.н.. Може ли да променя статията и да я разпространя в моята мрежа от сайтове/блогове ? Статията ще бъде променена и ще преминава copyscape и още няколко проверки за дублиран контент и ще има линк към първоизточника. Всички съгласни да ми пишат за да започна.

То бива наглост от тия ама това вече е прекалено. Не стига, че си плащаш за да участваш ами накрая и пробутват хора от журито. Просто останах без думи.
 
Re: От: Re: От: Кои са номинираните в BGSite 2012?

Да питам преди да постна всички публикували статии по темата и т.н.. Може ли да променя статията и да я разпространя в моята мрежа от сайтове/блогове ? Статията ще бъде променена и ще преминава copyscape и още няколко проверки за дублиран контент и ще има линк към първоизточника. Всички съгласни да ми пишат за да започна.

То бива наглост от тия ама това вече е прекалено. Не стига, че си плащаш за да участваш ами накрая и пробутват хора от журито. Просто останах без думи.

Да, аз и в блога ти писах. Ако статията минава за уникална и има линк към първоизточника съм съгласен. Нека повече хора видят това.
 
От: Кои са номинираните в BGSite 2012?

Аз съм ок за статиите от gsmspot.net ако представляват интерес за теб и прецениш, че ще са от полза на бъдещите оптимисти за участие.
 
От: Кои са номинираните в BGSite 2012?

Както знаете, дискусията се води и в другия форум, въобще не мислех да си копирам мнението, но попаднах на интересни неща, които показах и на Fozzy и които написах в коментар. Оказва се, че има критерии за оценяване на сайтовете, но тези критерии не били валидни, защото били само "пожелателни" и журито можело да си измисля нови такива ако иска и му хрумне това. И това е казано от член на журито. Всъщност да не преразказвам, ето мнението ми - прочетете и на следващата страница, понеже там вече почнаха да оценяват негативно фактите които съм изнесъл.
 
  • Like
Реакции: Test
От: Кои са номинираните в BGSite 2012?

И разбира се, по стар навик, този, който ми даде негативна репутация отново се скри, не си написа името,
Никога досега не съм вземал отношение към "закачките" тук относно сърченджинес форума, защото не членувам в него.
Но такова нещо, като да оценяваш съфорумник анонимно, според мен е крайно ненормално и неморално. Доколкото знам, собственици и управители (администратори и модератори) там са млади хора, непокварени от БКП и ДКМС анонимните практики от миналия век. Практики, които си мислех, че отдавна са останали в миналото. Явно съм бъркал, и БКП и ДКМС още са живи.
Започвам да си мисля, че някой ден ще се окаже, че и Шесто управление още е живо и си играе с хорските съдби...

А това, че можеш да си имаш свои критерии при оценка на сайт и според тях да правиш оценката и класацията :-o, дори и да е залегнало в регламента, ни води нейде в XV век. :twisted:

Конкурса за български сайт ме отвращава все повече!
 
От: От: Кои са номинираните в BGSite 2012?

Никога досега не съм вземал отношение към "закачките" тук относно сърченджинес форума, защото не членувам в него.
Но такова нещо, като да оценяваш съфорумник анонимно, според мен е крайно ненормално и неморално. Доколкото знам, собственици и управители (администратори и модератори) там са млади хора, непокварени от БКП и ДКМС анонимните практики от миналия век. Практики, които си мислех, че отдавна са останали в миналото. Явно съм бъркал, и БКП и ДКМС още са живи.
Започвам да си мисля, че някой ден ще се окаже, че и Шесто управление още е живо и си играе с хорските съдби...

А това, че можеш да си имаш свои критерии при оценка на сайт и според тях да правиш оценката и класацията :-o, дори и да е залегнало в регламента, ни води нейде в XV век. :twisted:

Конкурса за български сайт ме отвращава все повече!
Вискяре, бива ли толкоз детска наивност да има у тебе? :)
 
От: Кои са номинираните в BGSite 2012?

Ако видите онази хейт фейсбук група за уебмастъри и не знам си какво (дрън, дрън), там периодично се сипва пумия. Но защо ли се изненадвам. То там хейт му е майката, а появили се и нещо такова като този измислен конкурс, то става страна работа. Даже се чудя как реално този конкурс успява да спечели спонсори. А убавците, които обичат да си изцвъчкват върху парите си са: NetInfo; Superhosting (които последно време къде ли не успяха да набутат пари, само не успяха да разберат къде им е пазара, и така вече 5 години :); Microsoft. Да са живи и здрави и до година пак да си налеят там парите. Ако им носи това възвращаемост, нека продължават. Ако не, още малко ще ги има.

Ако забележите нито един сайт в IT сектора не им е медиен партньор, това е може би защото им е толкова и IT конкурса. Продължаваме със смеха....хахахаха

И искам да питам как са подбрали журито. Мен това ме интересува най-вече. Нека теля един анализ на нещата, защото явно доста хора станаха експерти буквално за 2-3 години, което означава, че имаме много надарени в тази държава. Хахахаха...............

Така, момичето Ива Фъзлова ще оценява в категория SEO/SMM. За второто ОК, но ако бях участник, някак си няма да ми е приятно да ме оценява някой, който не знае как се бори Уикипедия, абаут кома и други подобни за трудни ниши. Или може би въпросната дама се е катерила по резултатите да уговаря линкове за ревю сайтове на казина с много съдържание, които да преборят големите играчи. Или пък може би някога е минавал ръчно 4К директории за 3 дни и след това е сядала да прави артикъли (няколко различни) за малко микс. Не мисля. Но нека продължим нататък.

Иво Илиев за категорията програмисти. От лекциите на това така приятно момче разбирам за социалния маркетинг, не съм го виждал никъде да се е изказвал за програмиране в истинския смисъл на думата. Не да нагласяш некви ботунчета за Like или да пипнеш сайтбара на някой WP. Тук под програмира мисля, че не са били наясно сами със себе си какво са имали в предвид.

А при блогърите. Ама ти казвам брат никой нищо не ми говори. Явно са много известни само за себе си и родните си. :)

Пародията ще я видим в четвъртък. :)
 

Горе