Кои са трите най-важни за вас неща при един уебхостинг

Изберете трите най-важни за вас неща в един хостинг


  • Общо гласове
    47

coolice

Owner
Вчера сътворих един пост един доста дълъг пост какви са разликите между различните солюшъни при хостинга

пускам анкета може да изберете по три опции само понеже ясно че всеки ще иска всичко и ако може да е на ниска цена... ама няма как да стане

Например

доставчика да ви пази 10 бекъпа и да ползва cpanel + litespeed + cloudlinux + инсталатори (около $140 на сървър) да даде много пространство да ползва два 250 доларови съръра , а бекъпите кокло място заемат 25-30 гб сайтове като им пазих по 9 бекъпа заемаха 120 гб някъде... че накрая да даде и ниска цена

и да бие доставчик който има 3 такива съвъра (за същите пари) ако са с безплатен панел и nginx и малко ръчна магия...) и пази по един бекъп

Силното скеюрити ще иска нон стоп намеса от админите (не от съпорта - фирмите имат много съпорт - малко админи) защото ще блокира някой функции по цмсите като стой та гледай...
Антивирусното анти малуер сканирането и такова за шелове и други пропуски ще отнема часове на големи спейсове и ще е приемливо като време ако доставчика дава по умерено пространство (или ако само напише че го има и го пуска след като се оплачете че са ви хакнали - което НЕ е високо секюрити освен на думи )



Затова изберете само три характеристики а после хостингите ако гледат анкетите може да работят върху това... Ако някой се сеща за нещо което съм пропуснал да пише в темата






еми то колкото хостинг компании толкова и солюшъни за тестване и няма да има две еднакви освен ако не са инсталирали cpanel с три команди и никакви настройки не са правили

Никой не може да бие по скорост някой pure nginx хостър който предлага и дедикетед рам за tmpfs (може да и закачиш някоя папка от сайта да се намира в рама wp-content /cache например подхвърлих го на млазаров два-трипъти във постове във форума колко добре ще работи плъгина му така само че за впси или мого специфично уебхостъри - ама няма овърселинг tmpfs свършва накрая ) тук фактора е рераит рулз за сайтовете как ще се кофигурират а цените са различни, никой не може да предложи унлимит и да е за 2, 4, 8 лева

най са ми любими унлимит офертите или не реалните (600 гб спейс да ти дават а гледаш на сървъра 70 гб свободни), а ънлимит трафика 100 мегабита мрежова карта може да направи макс 30 терабайта трафик на месец

минутите са ми странни, клауд линукс заключва акаунта на проценти има хостинги който ти дават да си удряш лимита на процетите цпу и не мрънкат за минути
http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=43729&p=452006#post452006 (виж тази тема)
cpanel е най познат ама всичките му решения за скорост като nginx проксита са като външни апсове и са бъгави за ползване на сървър за клиенти... (поне от мой тестове) само платения лайт спиид дава подобна скорост ама вдига цената със 78 долара на месец (като сметнем) колко дава за софтуер един такъв доставчик излиза че към 140 долара на месец за софт за скорост на 200 -300 доларов съврвър и трябва да го наблъскат с клиенти за да е рентабилно... или на вместо трети сървър сървъра трябва да вземат два със софтуер... къде ще по бързо е относително

cloud linux ако му се ползват всички функции дава възможност уебмстъра да си добавя най различни неща към php то и дава изклщчителна стабилност но имаш тапа на ресурсите....



Та ползваш само толкова колкото са ти заделили за акунта не е като баш шеърд където ползваш където имаш таван ако съвръра е натоварен (завси от компанията) но може и повече да ползваш ако не е натоварен

ремоут репликация да имаш актуално копие дистанционно - база данни от един гигабайт и двеста мб в мастър/ мастър репликация държи 10 мегабита конекция отворена нон стоп и харчи 5+ гигабайта на час трафик (да и аз бях учуден докато не го видях с очите си) по качествна услуга от това няма от към сигурност на данните ама и цената ще е друга пак ще кажа понеже 100 мегабита мрежова карта може да направи макс 30 терабайта трафик на месец (да кажем 5 клиента макс на такъв сървър и то с бази данни до 1 гигабайт) и такава компания има двойно разходи за машини освен изключително повишените разходи за трафик

Секюрити (тук колкото повече толкова повече) ама не баш така :) мод секюрити или пдобните му първо че товарят второ че няма унифицрани правила на апликейшън фаируола които хем да са сигурни хем да са съвместими със всички цпмси или са слаби и нещо все някъде ще мине или са прекалено силни и все на някой цмс блокира някоя функция) като пак няма гаранция че някъде няма да мине...

Ативирусното сканиране добре е като имаш малко сайтове или даваш малко спейс на клиентите.... ама сканирай някой с една камра сайтове цяла вечер ще се прави

ремоут бекъпа струва пари ... колкото повече толкова повече също важи... хостгейтър унлимитед хостинг ама ако се загледащ в ТОС-а им ще видиш че акаунти над 30 гб не ги бекъпват (който чел чел)

та хостинг с какво би предпочел :) няма един който да има всичко и да е евтин (или където няма нещо) може да го получиш при много къстъм услуга ама тогава цената е доста друга

немски nginx хостинг със всякакви глезотиики включително съпорта ти прави рерайт рулза (който са един ред за повечето цмси и има оналйн генератори) и къстъм конфигове за нгинкс и ти пази 10 дневни бекъпи назад и си залагам името че са по бързи и по шукар от която и да е хостинг компания ама цената е 19 евро за един домейн с 5 гб спейс + 2 евро на домейн без повече спейс и не е с цпанел .... (всичко може да се конфигурира при тях при купуване свлачене като при впс или клауд но тръгват от 19ка в евро ) ще кажеш скъпо ама ако си пуликуваш линка в две 450 к фейсбук групи и докараш 80 000 посетители за деня 90% процента от хостингите са ти спряли сайта на първите 10 000 ударни и само ще генерираш загуби...
 
От: Кой са трите най-важни за вас неща при един уебхостинг

Поздрави за добрата тема, за мен най-важното е :
Висока Скорост
Много Бекъпи
Високо ниво на секюрити (антивирус анти малуер апикейшън фаиъруол)
 
От: Кой са трите най-важни за вас неща при един уебхостинг

1. Бекъп
2. Скорост
3. Съпорт

като не съм ги подредил по важност, щото няма как да се подредят :)
 
Re: Кой са трите най-важни за вас неща при един уебхостинг

е ще я превеждам но по нататък :)

пп С бекъпа направо скрихте шапки :) защото повечето доставчици които знам се надпреварват да дават простстранство и пазят само един дейли бекъп (и тук там и уиикли) че ако един бекъп заема около 30+% от размера колкото заема сайта и като дават унлимитед се окаваз че за да пазят само три бекъпа едновременно им трябва два пъти унлимид пространство и става тегаво
 
От: Re: Кой са трите най-важни за вас неща при един уебхостинг

е ще я превеждам но по нататък :)

пп С бекъпа направо скрихте шапки :) защото повечето доставчици които знам се надпреварват да дават простстранство и пазят само един дейли бекъп (и тук там и уиикли) че ако един бекъп заема около 30+% от размера колкото заема сайта и като дават унлимитед се окаваз че за да пазят само три бекъпа едновременно им трябва два пъти унлимид пространство и става тегаво
Е и аз това с бек ъпите усках да ги пробвам кой от кога пази ама никой не се нави да тества с мен
 
Кой са трите най-важни за вас неща при един уебхостинг

Е и аз това с бек ъпите усках да ги пробвам кой от кога пази ама никой не се нави да тества с мен
Ще се намери някой. Няма начин.

@coolice, за темата, аз ще я транслейтна. ;) Това писах. ;)
 
От: Кой са трите най-важни за вас неща при един уебхостинг

1. Ъптайм - може би най-важния фактор, а липсва в анкетата
2. Цена
3. Читаво конфигуриране на сървара

Всичко друго си зависи от потребителя и подлежи на вариации в решенията. Рядко ми се е налагало да ползвам съпорта, но ако все пак се наложи, тогава също е важен фактор.
Админ панела е удобство, но може и без него. Скоростта зависи предимно от това как си си написал сайта. Ако хостинга е Linux/UNIX сигурността е решена в голяма степен дори при готовите продукти. Всъщност никога не бих избрал споделен Win хостинг, още по-малко VPN под Win. Инсталиране на някакви допълнителни неща въобще не са в приоритетите ми. Пространството също не е от особена важност, освен ако не правиш споделяне на видео.
Лично мнение!
 
Re: От: Re: Кой са трите най-важни за вас неща при един уебхостинг

Е и аз това с бек ъпите усках да ги пробвам кой от кога пази ама никой не се нави да тества с мен

ами аз мога да кажа дефултните настроики на cpanel значи перди няколко месеца смениха бекъп системата

старата с дефултни нсатроики пази един дневен, един седмичен и един месечен на хардовете а всеки доставчик си решава кога да тегли някой ремоут

новата система (не съм сигурен но мисля че не съм пипал настроиките на този впс пази така по дефулт през ден...

Това ако е превллючнено на новата понеже старата си се ползва най масово и е налична за ползване в цпанел (сървъра инсталиран преди това си работи със старата ако не превключиш ръчно на новата)

backup.png


точно за новата система споменах като написах че като пазих 7 седмичи бекъпа от всеки ден и като сложиш отметки на месечния има да пази два на 1 и 15 число и стават 9 бекъпа (25-30 ГБ сайтове) се превръщат във 120 гигабайта бекъпи...
 
От: Кой са трите най-важни за вас неща при един уебхостинг

Съпортът винаги е бил водеща величина при избора на хостинг, както и бройката адони, които дава.
 
Re: От: Кой са трите най-важни за вас неща при един уебхостинг

1. Ъптайм - може би най-важния фактор, а липсва в анкетата
2. Цена
3. Читаво конфигуриране на сървара

Всичко друго си зависи от потребителя и подлежи на вариации в решенията. Рядко ми се е налагало да ползвам съпорта, но ако все пак се наложи, тогава също е важен фактор.
Админ панела е удобство, но може и без него. Скоростта зависи предимно от това как си си написал сайта. Ако хостинга е Linux/UNIX сигурността е решена в голяма степен дори при готовите продукти. Всъщност никога не бих избрал споделен Win хостинг, още по-малко VPN под Win. Инсталиране на някакви допълнителни неща въобще не са в приоритетите ми. Пространството също не е от особена важност, освен ако не правиш споделяне на видео.
Лично мнение!

ама то като ползваш ентерпраиз хардуер, професионален датацентър и имаш тапа на ресурсите така че един сайт да не може да събори съръра (лесно за инсталиране и конфигуриране) под цпанел срещу сътоветната сума, ъптайма почти при всички е железен само при хардуерен проблем или при атака срещу сървъра има проблеми... независимо кой е доставчика...



скороста не е баш така с умно кеширане с nginx или ако доставчикат ти ползва Lite Speed Webserver с включен Page Cache ( миниму 2 cpu лиценз ама за 8 ядра е 78 долара на месец) или варниш кеш може да достави 100 000 пълни импресии на хоум страница на урдпресс за 10 секунди ... без натоварването да мине 0,3 от едно под nginx поне... при пуликуване на няколко статии за деня във фейсбук страници в две 450+к групи без проблеми вкарват 80к посетители и да получиш удар от 10 000 бързи посетители в първите секунди

(класически апач доставчик особено под suphp ше се озъби от лоуд или ще си удариш зададения лимит на Cloud Linuxa и посетителите от фб ще гледат ерор 508 така че ще се съглася че конфигурацията е важна)

разбира се дори и тези който могат да го предложат няма да искат евтино (немците който споменах в първия постинг)



Съпортът винаги е бил водеща величина при избора на хостинг, както и бройката адони, които дава.

аз в другата която тръган от тази тема, вчера написах

ами незнам аз съм свикнал да се управям без съпорт за мен не е фактор за качеството на една хостинг фирмс например.... държа съпорта да е на админско ниво (да няма паднали сървъри и като има да ги вдигнат бързо) и да има опции за конфигурация да мога да се справям сам ако може

като съм ползвал за последно шеърд активно за периода 2007 -2011 съм писал веднъж на хостгейитър направих като теб унищожих си без да искам една база данни а личния ми бекъп беше на една седмица и ги питах дали имат по нов... е имаха ама беше платен 14.95 за риселър акаунтите

към дедикейтед сървъра съм имал безплатно левел 1 два часа на месец админски труд не ми се налагало никога да го ползвам въобще между 2006-2013 преди да мина отново на много впси (да няма едно място където да ми атакуват сайтовете и да са различни фирми да си правя кросс бекъпи между машинките (админското ниво съпорт веднъж началото на тази година а се намеси ми смени единя хард от райда понеже беше почнал да деградира) и веднъж за малко повече от 4 часа веднъж 12 + часа имахме проблем с връзката на датацентъра (такъв с 18 000 сървъра собтвеност на достчика ни) втория път влезе в сила SLA и ни компенсираха... ама беше нервен ден и това невлиза в левел едното а е дефултно....

Аз тормозя salles съпорта обаче преди да взема нещо ако го няма по сайта им или не ми е ясно получават една камара въпроси за различни хипотетични ситуации

а всеки адон качва потенциалния цпу разход ти добре ще имаш ънлимит да кажем ама цпуто е като за 10 домейна и ще дават нон стоп грешки като претовариш според локването или ще мрънкат като хостгеитър (те са ми люмия ънлимитд който ти орязва всичко като минеш даден параметър)
 
Последно редактирано от модератор:
От: Кой са трите най-важни за вас неща при един уебхостинг

Как така само три неща ? На мен ми трябва 100% ъп тайм, цдн, неограничен трафик, неограничен брой бази данни, бърз и Адекватен съпорт, пощенски кутии без лимит, ц-панел, ад-он домейни куп, да е на разумна цена, защита също така ... горко им на тези, които търсят само три неща, а останалите как дойде ... :)
 
Re: Кой са трите най-важни за вас неща при един уебхостинг

Ама, Данчо, трите най-важни. Иначе всички искаме максимума от машината. :) Всичко е важно, кое кои реално определят решението ти. И цена бих включил, но като си избера добри параметри - моите лидери: съпорт, бързина и бек ъпи, после гледам, че цената е друга. За някоя умряла услуга, ниска цена, ама я ги има тези три, я не. Най-доброто е оптимално от всичките. Няма спор. :)

Никой няма да даде всички на минимална цена. Поне в практиката съм си не го виждам.
 
Re: Кой са трите най-важни за вас неща при един уебхостинг

и не само от машината :) съпорта да са мацки и на рождения ден на фирмата да се канят клиентите и да има бой в басеин със кал :D
 
От: Кой са трите най-важни за вас неща при един уебхостинг

Общо взето, тенденцията в България е - взима се хостинг, който приятелите го хвалят, изгаряш в един момент и питаш за следващия хостинг, гориш и там и търсиш следващия. Накрая установяваш, че ако сам си правиш бекъпите, ако си разпределяш правилно ресурсите, ако си правиш сам антивирусен/спам мониторинг, ти остава единствено ъп-тайм-а. През изминалите 7-8 месеца съм се свързал с хостинг-а си само веднъж, и се оказа, че проблемът е в ддос атаки. А цените вече са почти изравнени при всички (според това, което предлагат).

П.П. Разбира се, че съпорта трябва да са близначките на Скарлет Йохансон .. :)
 
Re: Кой са трите най-важни за вас неща при един уебхостинг

Темата вече я има и на ЕН: 3 most important things when you are choosing web hosting?

Всички искаме от другата стана на тикета да седи някоя мацка. Но има такива фирми, не са само пошли реклами, като на GoDaddy. :)

Сега по темата...цените са изравнени, но не и голяма част от параметрите. Или услугите са на различни нива. Някой могат да предложат много, включително и менажиране, други просто си предлагат хостинг. Услугата както може да се надгражда, така и си седи на едно ниво. ;)
 
От: Кой са трите най-важни за вас неща при един уебхостинг

Разчитам на скорост, пространство и съпорт. Естествено, че всеки параграф от анкетата е важен, най-вече бекъпите, но в моя случай не ползвам готови системи - актуализациите си ги правя офлайн и качвам на хоста.
 
От: Кой са трите най-важни за вас неща при един уебхостинг

1) Качествена бекъп услуга
2) Скорост
3) Екстри

Нарочно изключвам съпорта, защото ако фирмата е качествена никога няма да си говоря с тях :D.
 
От: Re: От: Кой са трите най-важни за вас неща при един уебхостинг

скороста не е баш така с умно кеширане с nginx или ако доставчикат ти ползва Lite Speed Webserver с включен Page Cache ( миниму 2 cpu лиценз ама за 8 ядра е 78 долара на месец) или варниш кеш може да достави 100 000 пълни импресии на хоум страница на урдпресс за 10 секунди ...
Съгласен съм с това, което казваш. Но, ако гониш скорост едва ли би планирал сайта на WordPress. WP по отношение на скоростта и натоварването е може би най-лошото решение. В такива случаи се прави избор с таргет към леките фреймоуъркс, като CodeIgniter. Оптимизирането и ръчното групиране на SQL-заявките също е важно. Оптимизиране на CSS-а с SASS/Lass и дефлате или zip-ване на излъчването. HTML5 също драстично намаля шлаката в кода и увеличава скоростта на зареждане. Sprite на картинките от дизайна добавя още скорост и напоследък, от както стана популярен Compass, sprit-ването на png-тата става стандарт. Това би било напълно достатъчно, ако програмиста на сайта ти знае какво прави. А кеширането определено си е плюс.

В случая с тази анкета е релевантно да се посочи от коя страна седи гледната точка. От страна на програмистите са важни едни неща, от страна на юзърите на готовите решения, катоCMS-ите са важни съвсем други неща.
 

Горе