Кой е най-добрият смартфон?

Бавят ги друг път.... един път бяха пуснала бъгава версия на операционната си система и след два дни пуснаха ъпдейт и го оправиха.
https://techcrunch.com/2017/12/28/a...ut-slowing-down-iphones-with-older-batteries/ . Повярвай ми, за да се извинят от айфон и да намалят цената за смяна на батерия не е защото са пуснали бъгава версия за два дена
 
https://techcrunch.com/2017/12/28/a...ut-slowing-down-iphones-with-older-batteries/ . Повярвай ми, за да се извинят от айфон и да намалят цената за смяна на батерия не е защото са пуснали бъгава версия за два дена
На мен и с предния айфон ми издържаше по един ден батерията, и сега е така. Ако 6s не беше паднал от терасата още щях да съм си с него
 
Казах вече, че има много плюсове, някои са несравними с останалите, НО къде са иновациите? Иновациите движат света, а тази компания, както вече споменах, тя само гълта пари, а не предлага нищо ново, което да заслужи на продукта титлата ФЛАГМАН. Айфон спря да предлага нови неща, да махнеш 3.5 мм жак не е иновация, да махнеш 1-2 бутона не е иновация, да направиш половин или един инч по-голям дисплей не е иновация, това е претоплена манджа. Защо не обелите дума, как компанията не си прави всичко сама, а ползва услуги от конкуренцията, която се стремят да унищожат или поне да отстранят от играта с телефони, като им заемат пазарния дял. Опита е важен, ама да опитваш претоплена манджа, няма да ти донесе желаният вкус като току що сготвената нали? Кофти метафора, ама е точно на място! Извинявайте хора, след като от 5 изречения се изнервяте толкова много.. Извинявайте, че не съм от елита, чийто думи слушате. Явно не ви понася, когато някой харесван и ползван от вас продукт се окаже просто бранд лежащ на старите си лаври или просто зарибява хората, а дори не се вслушва в желанията им, точно стил М$ и техните загубени политики само, защото доминират на пазара. Айфон също доминира но в САЩ, Канада, Япония и още няколко страни. За Европа предлагат същият продукт, но по-скъп, а защо е този двоен стандарт?

2011: https://www.dnes.bg/technology/2011...a-proslediavashtata-funkciia-na-iphone.125635
Нарушават личното пространство.

2018: https://www.kaldata.com/телефони/370-000-корейци-съдят-apple-272058.html
Прикриват информация.

Мога още да ви поствам линкове, но няма да приемете нищо от написаното и за това спирам до тук. Извадките са от рандом сърч, да не пращам колко пъти са били осъждани за кражба на патенти и други неща, сумите не са малки. Ако искате да защитите тази компания просто изтъкнете плюсовете, а не нападайте хората, защото е жалко.
 
По принцип смятам че iOS е по-добра като ОС в сравнение с андройд, но като погледнеш какво ти предлага iPhone/други андройди винаги бих избрал андройд. Относно iPhone и целия си живот не е точно така, защото скоро ги "хванаха", че нарочно забавят с ъпдейти на iOS по-старите айфони. Това е с цел да се запази батерията, защото е с по-малък цикъл на живот. Отделно не се смята как влияе на потребителите и как ги "насочват" към нов телефон, защото стария почва да забива и да бози ;). Като извинение мисля че намалиха цената за смяна на батерия на 6-ците.

Да, това беше първоначално конспирация, която впоследствие беше потвърдена. Но, дори и с това забавяне пак са по-бързи ако сравним последните модели айфони от 2-3 години насам със самсунг (нали те се водят едни от най-добрите с андроид).

Първото зареждане на което и да е приложение от айфон е с до 80 процента по бързо от Самсунг например,докато самсунга го бие при второто отваряне с около 20 процента

Не съм гледал точни статиски, но айфон може да има по 20-30 и нагоре приложения пуснати без да засича докато Самсунг доста ще се замисли като речеш да пуснеш някое :)

Сега не ги знам как са, но бяха много чупливи, примерно преди 2-3 години изтървеш ли си айфона на паважа - довиждане :)

Протектор и гръб и си шест :)
 
По принцип смятам че iOS е по-добра като ОС в сравнение с андройд, но като погледнеш какво ти предлага iPhone/други андройди винаги бих избрал андройд. Относно iPhone и целия си живот не е точно така, защото скоро ги "хванаха", че нарочно забавят с ъпдейти на iOS по-старите айфони. Това е с цел да се запази батерията, защото е с по-малък цикъл на живот. Отделно не се смята как влияе на потребителите и как ги "насочват" към нов телефон, защото стария почва да забива и да бози ;). Като извинение мисля че намалиха цената за смяна на батерия на 6-ците.

SKY - не знам на какво е равно, но го казвам като човек тествал лично доста телефони, а не като ентусиаст които само чете за тях
И каква е разликата от това да четеш и да пипнеш за час два няква си джаджа?
Изобщо как се "тества" устройство със коренно различна логика на OS , начин на работа, интеграция с други устройства/услуги...
Това че си пипнал за малко нещо си не означава, че можеш да дадеш квото и да е мнение.
 
@iliqnktz това си го знаем, че не предлага нищо ново и че всеки модел е почти същия като предишния с малки разлики и че целта е просто печалба. Не си мисли, че всички потребители на айфон са кифли и "играчи", които трябва да имат последния модел за да се изфукат. Някои купуват айфон, защото го виждат като най-надежден избор на пазара. Лично аз, не бих си купил айфон 8 или 10 поради необосново високата цената и не толкова поради липсата на иновативност, но с си ползвам с радост все още 5S-ката :)
 
За мен най-добрите телефони са Сони, отпреди 2-3 години, няма чупене това нещо. Ква файда ако телефона ти е супер бърз, ама като го изтървеш и нямаш вече телефон. Меизу М1 ноуте също съм имал. те Мейзу си правят реплики на Айфон постоянно, ама ако го изтървеш?
Нека да ви разкажа една забавна случка, ама не е забавна за покуптелят. Купува си Айфон 6, излиза от магазина и го изтърва и става на сол. Не си измислям.
 
Sky - моето мнение мога да си го дам както и когато пожелая, дори и да не съм "пипнал" iPhone/android у-во. Разликата между да тестваш и да четеш е че реално виждаш как работи даденото у-во. Едно е да гледаш клип колко по-бърз е iphone, друго е да видиш че при всекидневно използване няма да усетиш тази огромна бързина (сравнявам да кажем s8 - iphone 8). Да не говорим че при отварянето на 15 приложения (което едва ли нормалния потребител прави всекидневно) iPhone затваря първите, докато android-a макар и по-бавен не затваря нищо. Отново доста субективен тест, които в реално ползване няма да прави впечатление
 
Sky - моето мнение мога да си го дам както и когато пожелая, дори и да не съм "пипнал" iPhone/android у-во. Разликата между да тестваш и да четеш е че реално виждаш как работи даденото у-во. Едно е да гледаш клип колко по-бърз е iphone, друго е да видиш че при всекидневно използване няма да усетиш тази огромна бързина (сравнявам да кажем s8 - iphone 8). Да не говорим че при отварянето на 15 приложения (което едва ли нормалния потребител прави всекидневно) iPhone затваря първите, докато android-a макар и по-бавен не затваря нищо. Отново доста субективен тест, които в реално ползване няма да прави впечатление
Бързината е доста хм, разтегливо понятие, ако си избирате телефон само по данни на Унтуту и подобни, това е доста тъпичко.
 
Тук идва вече и другата тема, колко андройд у-ва се вадят на година и колко iOS-а. И как едното е най-скъпия флагмен, а масово хората говорят за андройди за по 300-500лв. И точно като най-скъпия флагмен се очаква у-вата да са по-издръжливи от предвидения 2г цикъл, а те правят точно обратното като целенасочено ги забавят ;) А имай предвид, че iPhone SE излиза 2016 - още няма две години, а превантивно си го забавят
Може ли да кажеш към коя компания работиш и да не е случайно Phonearena.com?

Не знам какви тестове и чудесии правиш, но това е тотално невярно твърдение как 2 годишните телефони са с аут от към батерията.

P.S. Не знам какъв досег си имал с топ флагманите на големите компании, но разликите са в user experience-a след 1 седмица стават доста видими ... за жалост.
 
Последно редактирано:
За Европа предлагат същият продукт, но по-скъп
Не си информиран. Те нищо не предлагат - АйСтайл е reseler, не бранд на Apple. Аз от Америка мога да си поръчам фабрично отключен айфон без никакви проблеми, само дето с гаранцията малко по-тегаво ще ми е изпращането до US...имай предвид, че трябва да се плати и мито.

Айфон 8 на сайта на Apple е 1100лв, а в istyle 1600. Разликата е напълно нормална имайки предвид транспортни разходи, мито, разходи за магазини на най-вървежните места в София, персонал, сервизи и агресивна реклама.
 
Може ли да кажеш към коя компания работиш и да не е случайно Phonearena.com?

Не знам какви тестове и чудесии правиш, но това е тотално невярно твърдение как 2 годишните телефони са с аут от към батерията.

P.S. Не знам какъв досег си имал с топ флагманите на големите компании, но разликите са в user experience-a след 1 седмица стават доста видими ... за жалост.

1. Работя по лични проекти и определено нямам нищо общо с phonearena
2. Батериите имат определен брой цикли за пълни зареждания, след което батерията трябва да се смени, щото не става за нищо. Съвпадение е че след 2г г/д потребителите са си зареждали 300 пъти изцяло телефоните..
3. Не те разбрах много много за user experience-а, разликите стават усезаеми в два различни модела или за един телефон?
 
Не си информиран. Те нищо не предлагат - АйСтайл е reseler, не бранд на Apple. Аз от Америка мога да си поръчам фабрично отключен айфон без никакви проблеми, само дето с гаранцията малко по-тегаво ще ми е изпращането до US...имай предвид, че трябва да се плати и мито.

Айфон 8 на сайта на Apple е 1100лв, а в istyle 1600. Разликата е напълно нормална имайки предвид транспортни разходи, мито, разходи за магазини на най-вървежните места в София, персонал, сервизи и агресивна реклама.

А ти информиран ли си? Освен байганяСтайл, iPhone, защото говорим за него, а не за всичките продукти на #ябука, се предлага в Теленор и Мтел, отварям сайта на Мтел и виждам, че с 640 лева по евтин е Х-а 256 ГБ, отварям сайта на Теленор и виждам, че разликата в сравнение с АйСтайл става 680 лева за същият продукт. И като сложим и цената на месец за сим картата включена към договора, който трябва да подпишеш излиза, че може да сложиш за общо 2 години едно 300 лева отгоре и да си ползваш карта от някой от операторите. Или просто да си преподпишеш договора си и айфона ти да върви заедно със сметката от телефона, която така или иначе ти е едно 30-40 лева, така че имаш ли 2К кеш си ти, ама повечето юсери са баш кифли и играчи и няма как да им се вържат нещата така и не им излиза айфонеца 1000 евро, ами поне 1300. И фактически тези пари, които си можел да спестиш , ако се заробиш още 2 години на оператора ти, така или иначе ще ти трябва карта, интернет и минути като на всеки друг човек, отиват за цитирам "транспортни разходи, мито, разходи за магазини на най-вървежните места в София, персонал, сервизи и агресивна реклама". С 1300 евро подписваш или си преподписваш договор в някои от 2-та оператора, взимаш си Айфон Х 256 ГБ кеш и си плащаш сметката поне година, година и нещо, вместо да дадеш 600 - 700 лева подарък на някакъв реселър, който ти предлага само устройството, без план, без нищо. Това е обобщението в едно изречение, ако някой не е успял да проследи нишката в писанията ми.

Питам аз, може ли да се дават по 1 - 1.3К евро на компания съдена за следене, изтичане на информация, кражби и прочие, но телефона бил определян като най-надежден, това е някакъв извратен парадокс.. Сами не си вярвате вече на писанията, ама то си е за вас. Радвам се, че мнението ми от преди 2 дни отпуши темата.

Peace! :)
 
Последно редактирано:
От теленор и Мтел НЯМА нищичко да взема!
По същия повод се махнах от Мтел тази година. Клиент от почти 10 години и една квава в офиса ми отказа ъпгрейд към по-висок план, за да си взема телефон веднага в кеш ш с отстъпка. Но не ставало, трябвало да платя цена без отттъпта за айфон 8, която беше нещо от сорта на 2100лв. Вдигнах един скандал, платих си наказателните такси за прекратяване на договор и Марш към теленор

Там пък апарата щял да остане заключен към тях две години и накрая ди го взех от Айстайл
 
От теленор и Мтел НЯМА нищичко да взема!
По същия повод се махнах от Мтел тази година. Клиент от почти 10 години и една квава в офиса ми отказа ъпгрейд към по-висок план, за да си взема телефон веднага в кеш ш с отстъпка. Но не ставало, трябвало да платя цена без отттъпта за айфон 8, която беше нещо от сорта на 2100лв. Вдигнах един скандал, платих си наказателните такси за прекратяване на договор и Марш към теленор

Там пък апарата щял да остане заключен към тях две години и накрая ди го взех от Айстайл
качи една снимка на котката да видим как снима айфона,

ако не си по чужбината де
 
За 20 години работа с хора съм научил едно - с фен на БМВ и потребител на въйфоне, не се спори, ще ти загубят времето :)
20 години опит не ти стига, за да не разбираш, че генерализирането е присъщо на много ниски интелектуални заложби?
 
Също съм разбрал, че всяко правило си има изключения. В случая генерализирането си е тъкмо на място. 90% От собствениците на посочените табели са дебили и олигофрени, с това си изказване само потвърждаваш тая моя теза :)


20 години опит не ти стига, за да не разбираш, че генерализирането е присъщо на много ниски интелектуални заложби?
 
Също съм разбрал, че всяко правило си има изключения. В случая генерализирането си е тъкмо на място. 90% От собствениците на посочените табели са дебили и олигофрени, с това си изказване само потвърждаваш тая моя теза :)
По тази логика да си купя Самсунг и да се издигна в твоите очи?
 
Също съм разбрал, че всяко правило си има изключения. В случая генерализирането си е тъкмо на място. 90% От собствениците на посочените табели са дебили и олигофрени, с това си изказване само потвърждаваш тая моя теза :)

Малко силно се изказваш - Ябълката работи в премиум сегмента, все едно да се дразниш на Мерцедеси с минимален прайс таг - 100к, след като има Дачии, за по 20к, които спрямо масата правят същото :D
Виж break down-a на разхода на всички флагмани(Ябълката по презумпция има само такива, като изключим осирането с Х) и след това виж горе долу на какви цени вървят retail и ще видиш, че ако си говорим, че този който дава пари за Ябълката е ..., то това е валиден аргумент и за всички топ премиум продукти по света и у нас, след като има в пъти по-евтини алтернативи :)
 

Горе