Колко пари мислиш, че РЕАЛНО можеш да изкарваш с Affiliate Marketing?

Колко пари мислиш, че РЕАЛНО можеш да изкарваш с Affiliate Marketing?

  • Николко, пари с АМ не се изкарва

    Votes: 13 7.0%
  • Джобни, колко за кафето

    Votes: 39 21.0%
  • Допълнителен доход, да си плащам сметките

    Votes: 37 19.9%
  • Достатъчно за да се издържам

    Votes: 37 19.9%
  • Толкова, че да си живея много добре

    Votes: 33 17.7%
  • Повече от Бербатов

    Votes: 27 14.5%

  • Общо гласове
    186
От: Колко пари мислиш, че РЕАЛНО можеш да изкарваш с Affiliate Marketing?

В началото мислех, че си просто troll. По всичко личи обаче, че просто не знаеш за какво говориш, което е жалко в предвид от колко време си тук.

За неразбиращите не знам, но на теб с най-голямо удоволствие ще обясня и разкрия тайните на тази голяма cookie мистерия която те е обсебила.

Решението на "проблема":

Намираш качествен трафик, намираш подходяща оферта, даваш му това което иска и се научаваш как да го накараш да конвертира СЕГА. Не преди да си е затворил browser-а, не утре, не другата седмица, не след 29 дни. Караш го да ИСКА и да конвертира СЕГА ВЕДНАГА.

Вместо да помагам на други, ме караш да се занимавам с теб и да губя цени за мен минути. На теб чашата ти е пълна и нито съм искал, нито ще се опитвам, нито пък може да ти се налее полезна информация.

В крайна сметка, ти не си виновен. Жертва на лоша информация и негативен начин на мислене. Моля те само да не ги разпространяваш.

Ако искаш се извини на другите, че ги объркваш и заблуждаваш с некомпетентните си съвети, ако искаш недей. Ако искаш продължавай да си търсиш "sucks/scum/fraud/" извинения, ако искаш недей. Ако искаш промени си начина на мислене и започни да изкараш сериозни пари, ако искаш недей.

Каквото и да решиш правиш, желая ти успех.
 
От: Колко пари мислиш, че РЕАЛНО можеш да изкарваш с Affiliate Marketing?

днес видях една мигаща реклама
подарък електронна цигара при покупка над 100 лева :)
и при това ... в железария :)
 
От: Колко пари мислиш, че РЕАЛНО можеш да изкарваш с Affiliate Marketing?

Много малко от клиентите ще си купят нещото сега. Значителна част от тях купуват друг път - напр. следващия ден (независимо колко качествено си написал статията).

В действителност точно от Кликбанк имам няколко комисионни (и разбира се "върнати" продукти - някои просто искат да си ги ползват безплатно). Обаче ако не беше "бисквитената" им система, комисионните щяха да са повече.
 
От: Колко пари мислиш, че РЕАЛНО можеш да изкарваш с Affiliate Marketing?

днес видях една мигаща реклама
подарък електронна цигара при покупка над 100 лева :)
и при това ... в железария :)

а значи почнали и да ги подаряват ..
какво си се хванал тогава с електронните цигари :)
 
От: Колко пари мислиш, че РЕАЛНО можеш да изкарваш с Affiliate Marketing?

Можеш ли да обясниш какво значи тази страница?

[url]http://www.spynomore.com/tracking-cookie-clickbank.htm[/URL]

А тази?

[url]http://www.clickbankfortuneblog.com/clickbank/how-your-clickbank-commission-gets-stolen[/URL]

Обобщение: непознаването на това как нещата могат да се объркат води до финансови загуби.

Какви са тия линкове бре, че ми извади червен прозорец антивирусната?:evil:
 
От: От: Колко пари мислиш, че РЕАЛНО можеш да изкарваш с Affiliate Marketing?

Какви са тия линкове бре, че ми извади червен прозорец антивирусната?:evil:
Линовете са по въпроса за кукитата, голям проблем. :)

Сега си говорех по тази тема с един пич от една програма, и ме увери, че всичко е ок. Така, че ако сте читави и добре продаващи афилиейти и си натиската за своето - няма да има такива глупости. Само не знам защо се усра така хубават тема. :)
 
От: Колко пари мислиш, че РЕАЛНО можеш да изкарваш с Affiliate Marketing?

Мда, темичката е интересна, тъй като показва какво не достига на типажа "Cogito ergo doleo" да премине до етап "Cogito ergo sum".
 
От: Колко пари мислиш, че РЕАЛНО можеш да изкарваш с Affiliate Marketing?

Много малко от клиентите ще си купят нещото сега.

Разговорът е безсмислен, щом за теб конверсия означава само продажба.

Мисля, че strana обобщи темата по един чудесен начин.
 
От: Колко пари мислиш, че РЕАЛНО можеш да изкарваш с Affiliate Marketing?

Аз пиша за бисквитената технология за отчитане на комисионни и споменах за продажбите в контекста на примерите с ClickBank. Явно пишем за съвсем различни неща.

Единствентото важно нещо е какво искаш и какво вярваш, че можеш да постигнеш.

Само с вяра не става. Звучиш като рекламен агент. Афилиейт маркетинга не е подходящ за всички - за някои хора е по-изгодно да ходят на работа за едната средна заплата. Който няма желание да се учи да пише текстове грамотно, колкото и да вярва нищо няма да излезе. Клиентът като види неграмотен текст няма да извърши действието, за което се плаща комисионна (покупка на продукт/услуга, отговор на анкета или нещо друго - няма да изреждам всички възможности). Разбира се може да се плати на някой, който да пише текстовете грамотно, обаче клиентът как ще оцени тези текстове, ако самият той е неграмотен? Ще плати на някой грамотен да ги оценява ли?

Тук леко си противоречиш:
Да, 95% няма да успеят, но още не съм срещъл някой, който работи много и не изкарва пари.

Не е нормално 1 година човек да се блъска напразно, което явно се случва доста често.

Според мен, повечето хора за да бъдат мотивирани и за да не се откажат, трябва да видят някакъв резултат до 1-2 месеца, а след 3-4 да усетят и приходите.

И според мен липсата на резултати в началото отказва доста хора.

Но усещаш ли как повечето начинаещи започват да мислят, че
Affiliate Marketing = Trusted Affiliate Programs = herbal products/ weight loss/health products etc.

Има безброй начини за изкарване на пари с АМ и може би трябва да се говори повече за тях.

Можеш ли да посочиш такива, които не ползват бисквитената технология за отчитане на комисионните? Прегледал съм доста и не намерих такива. Решението е договор със собственика на някоя "бисквитена" афилийет програма да се смени технологията за отчитане на комисионните така, че да се отчитат всичките. Някой може ли да се похвали с такъв договор?

@Blinky; @happyslacker

Да ви попитам, знаете ли какъв ефект имат постове от сорта на:

"Тия програми са не приложими, ето тия ползвайте (хоп афф. линк)"

"За тях линка в средата..."

Говорих вече с няколко човека от форума, който ме помолиха за помощ с АМ. Някой са тук повече от година и преставата им за АМ е изцяло погрешна.

Помислете дали тласкането на нови потребители към вашите афф. програми не прави на повечето мечешка услуга и обрича 99.99% от хората на провал?

В същност аз не съм казвал, че препоръчвам точно тези афилиейт програми. Просто дадох няколко примера за афилиейт програми като посочих при кои може да се работи без бисквитената технология.

Човек като иска да се научи да кара кола, трябва да му се обясни какво е газ, спирачка, скорости, правилник за движение, а той да си прецени как и какво да кара.

Аз точно затова обясних как работи отчитането на комисионните - всеки да си прецени дали си заслужава да работи с афилиейт програми при 30% загубени комисионни или не. Както казах по-горе, решението е договор със собственика за смяна на технологията за отчитане.

И за да не ме обвинят в прекалено негативо мислене ще кажа, че 30-те процента не са чак толкова много - напр. при удвояване на конверсиите тези загуби се компенсират :)

Разбира се човек трябва да е реалист - не бива да прекалява с оптимизма (само с вяра нищо не се получава - трябва и критично мислене). Не е нормално да виждаш гладен лъв пред себе си и да мислиш позитивно "Този лъв няма да ме изяде, защото мисля позитивно". Ако нямаш правилната технология (напр. пушка) няма да се предпазиш от лъва (не става да го почерпиш с бисквитки и да очакваш, че това ще реши проблема с изяждането ти).
 
Последно редактирано:
Човек, не знам от къде такъв песимизъм, ама поне не го пръскай насам натам. Сега щем на теб ти се случва, не значи, че на всеки друг ще се случи. Като попаднеш на чорава жена, не означава, че и другите ще попаднат на такава. ;) И вие реално сключвате подобно споразумение, да не е договор, с което всеки си знае задълженията. То по тази логика и адсенса може да не отчита, ааа банерите на нетинфо също. Всечко може да се е е***о, въпрос на виждания.

Аз лично видях такъв проблем преди време в една афилиейт програма, за кукитата (винаги пробваш, а не мрънкаш), и им описах толкова "хубав" мейл, че не само получих своето - всичко си работеше, но и ми се извиниха и ме компенсираха - дадоха ми ресурси за кампаниите ми.

Така се прави, другата опция е горе - мрънкане и хранене. Не че нещо, но най-малкото другите като четат си правят много лоши изводи и сами се ограничават поне да пробват. И идеята е да подхождате така и в живота, да си гоните целите и да успявате да си ги извоювате на всяка цена, нали това ви прави и предприемачи също. :) Така е и форума - предприемач, а не дърт пръдльо. :)

Повече от съгласен съм с happyslacker, че трябва да си реалист и да имаш едно наум, че не на всяка програма може да и работят всики елеленти, скриптове, кокита, панели, кодове и т.н. Но е важно вие да сте активни и да знаете, че може да не са изправни част от тях и да дейсъвате. А дали е нарочно или не - никой не може да каже, даже и те.

Има и друг момент. Като онлайн макетер ние трябва да сме сигурно, че посетителя ще купи от нашия сайт веднага, това ни е и идеята. А не да смапнем тук там, после да се върне и да разчитамев на куклита и други такива. Няма основателна причина афилиейт програмите да губят афилиейтите си, като сдухват кукитата, но не трябва да разчита, че някога някъде посетителя ще попадне на този продукт и ще се тракне продажбата при Вас. случва се - Да, но не е нормално да се разчита на това. ;)

happyslacker каза:
И за да не ме обвинят в прекалено негативо мислене ще кажа, че 30-те процента не са чак толкова много - напр. при удвояване на конверсиите тези загуби се компенсират :)

Еми не са и малко 30% и опредлено се работи над конверсията - винаги. Не се мисли за евтини спам трикове и номера за лазена на сдухан трафик от някъде си.

Ако ще говориме за минусите на афилиейт програмите, може да се направи такава тема и да се развие адски много. Има какво да се напише и какво да се каже по въпроса. И в този ред на мисли може да се дадат решения на проблемите свързани с тях. Защото това, което ме е учила практиката е да се оправяш в всичко, което изкочи като проблем. И въпросът ми е следния - какво се печели с пробивен мантаитет и какво с пасивен такъв?

В заключение искам да кажа, че това е много добра опция за тези, които искат да правят пари онлайн. Мрежата познава мног случаи на маркетъри правещи добри пари от този метод. И като казвам добри имам предвид много добри. ;)
 
От: Колко пари мислиш, че РЕАЛНО можеш да изкарваш с Affiliate Marketing?

И аз съм съгласен с всички оптимисти и песимисти. Не е възпитано да черпиш лъва само с бисквитки. Трябва да му предложиш и чаша чай.
 
От: Колко пари мислиш, че РЕАЛНО можеш да изкарваш с Affiliate Marketing?

Според мен човека на чийто сайт са рекламите печели най-малко от Affiliate Marketing. Веднъж си спомням, че имаше един американски сайт за запознанства, който при регистрация даваше по 1$ от него спечелих към 20$ и след това не ми потръгнаха нещата. Припечелвам повече като директно се договарям със рекламодателя, но и тук съществува момента да не получиш нищо.

 
От: Колко пари мислиш, че РЕАЛНО можеш да изкарваш с Affiliate Marketing?

да си добър и постоянен и имаш желание..
а гледам някои тука изкарват повече от Бербатов..16 човека..а сигурно знаят че Бербатов прави по 120к паунда или близо 500 к на месец..брех..я покажете се тия дето сте гласували и разкажете повечко.
ама като разказвате не само на приказки ами да докажете че ги взимате тия пари.
 
От: Колко пари мислиш, че РЕАЛНО можеш да изкарваш с Affiliate Marketing?

да си добър и постоянен и имаш желание..
а гледам някои тука изкарват повече от Бербатов..16 човека..а сигурно знаят че Бербатов прави по 120к паунда или близо 500 к на месец..брех..я покажете се тия дето сте гласували и разкажете повечко.
ама като разказвате не само на приказки ами да докажете че ги взимате тия пари.


Мани бербатов бре чарли шиин по 2 милиона на епизод земвал ....
и ние си мислим че шари изкарваме... :)
 
От: Колко пари мислиш, че РЕАЛНО можеш да изкарваш с Affiliate Marketing?

дори и така да е..да ги изкаращ тия 500 к паунда..ще дойдеш ли тук да постнеш че изкарваш колкото Бербатов?
Темата е "Колко мислиш че може", а не "Колко изкарваш".
 

Горе