Конверсия и Оптимизация - Ще Помагам с Каквото Мога. :)

От: Конверсия и Оптимизация - Ще Помагам с Каквото Мога. :)

Блинки, имам лек проблем айде не е лек голям проблем е та: Имам сайт на 4 дни примерно думата за която се класирам на втората страница е Blinky обаче същата дума написана на кирилица Блинки направо не може да ме намериш у тоз гугъл сайта е изцяло на български статиите също.
Ще очаквам отговор за да мога да си сложа в подписа че съм СЕО бог.
Поздрави
 
Последно редактирано:
А тази дума защо е толкова важна за теб? Има ли смисъл да ранкваш за нея и какво реално ще ракваш? Ако ми кажеш целта, ще видя и как да помогна да излезеш и за двата варианта. Имай в предвид, че говорим за бранд тук. Така де име. :)
 
От: Конверсия и Оптимизация - Ще Помагам с Каквото Мога. :)

Опа оправило се е, вече съм и в двата вряната на втора страница.
Отивам да си сложа сео бог в подписа.
Поздрави !
 
Последно редактирано:
Re: От: Конверсия и Оптимизация - Ще Помагам с Каквото Мога. :)

Опа оправило се е, вече съм и в двата вряната на втора страница.
Отивам да си сложа сео бог в подписа.
Поздрави !

Аа, добре. Иначе само да отбележа, че на два различни езика се водят различни брандове. Както е примерно Блинки и Blinky. Но, ако силно засилиш бранда, има силна вероятност да си на първите места и за двата. Определено не трябва да има и конкуренция за тази дума. Успехи. Ако има нещо, казвай.

П.П: Очаквам включване от всички други, които имат нужда да обсъдим малко SEO и конверсия.:)
 
От: Конверсия и Оптимизация - Ще Помагам с Каквото Мога. :)

Аз направих малко промени по главната страница вече картинките на слайда не са със воден знак и стоят доста по добре поне според мен. За фейсбук бутона ако кажеш как да излиза картинка ще стане добре. За другия бутон с отзивите за момента мисля да остане надявам се след отзивите сайта да се покаже със звезди и да се отличава от другите. За описанията сложна работа наложи се спешно да се сложат тези риболовни принадлежности а не са малко и описанията естествено закъсаха. Ще се постарая и продуктите лиснати на началната страница да са с най добри описания.
 
Ще хелпна, само ще погледна защо така се получава. И ще пиша за този проблем. Знам един правителствен сайт, който го има като проблем, за това веднага те питам - коя версия е системата. :)

Ако се сетиш междувременно нещо, пиши. ;)
 
От: Конверсия и Оптимизация - Ще Помагам с Каквото Мога. :)

@pgplamen ако позволиш ще се намеся с няколко неща, а на теб оставям да помислиш дали да се съобразиш с казаното от мен.
Загледах се в магазина и ми направи впечатление следно:

1. Попаднах на категорията с макари байт рънър - в лява колона имаш картинка с воден знак, която би трябвало да играе банер. Проблема е, че на банер воден знак не ми се връзва, 2ро ако беше банер-банер поне да водеше някъде, а тя си е просто картинка и 3то, което лично аз никак не харесвам - прецаква ти изравняването. Заради нея ти "зависват" продуктите, защото са по-малко и остава бяло поле, което е празно и не ти се равнява централния контейнер с продуктите и сайдбара.
Имаш и обратната ситуация - в категория като влязох на куките са листнати толкова продукти, че пък сайдбар-а в ляво увисва още в средата.

2. Сигурен съм, че можеш да вдигнеш размера на снимките на продукт в категория. Направи го. Сега са малки.
Същото важи и за продуктовият thumb. В момента снимката ти е доста по-малка от рамката.

3. Ако имаш контрол над цвета на бутона "Купи" го смени с друго - зелен, червен(много внимавай с нюанса на червеното, ако ще ползваш. По-добре нещо убито, а не кърваво!), но не този черен. Увеличи и размера на шрифта. Помисли също над следното:

С какво асоциираш "Купи!"? - харчене на пари, разход, пари дадени на някой.
Попитай се същото, но за "Поръчай" или "Поръчай сега" - искам го, така ще го получа, вземам това нещо.

Надявам се разбираш разликата и как само със смяната на call-to-action избягваш асоциацията с разход/харчене на пари и инстинктивното замисляне: Мога ли да си го позволя? Трябва ли ми?

Табличката с SKU ако можеш да я разшириш ще е супер. Сега имаш още толкова място, което не ползваш, но шрифта там е ситен.

Гледах ти плувките - колкото по-рано започнеш да пишеш, толкова по-рано ще почне да се случва нещо. Повечето продукти са ти с по 3-5 думи описание, но ка плувките имаш дори без никакво описание.

Оправи си Общи Условия - по закон трябва да е посочено:
1. Име на фирмата
2. ЕИК
3. Адрес
4. МОЛ
5. Начин за контакт - телефон, мейл, адрес

В защита на лични данни, долу ми излиза някакъв надпис нам-кви си такъми и тн - имаш правописна грешка. Щом аз я видях без да търся, ще я видят и други. И докато съм на това само да ти кажа, като човек с баща болен на тая тема: Никой не пожелава успешен риболов, а просто "На слука!" :)

Интересно ми е таз картинка за https и колко е секюр магазина за какво е там?! Ти нямаш SSL?! Повечето не разбират кво е тва, а тези дето разбират ще се питат същото, което те питам и аз сега.

Мини квадратчетата на Еконт и Лео малко седят като кръпки тъй бели на този черен фон. Ако не са ти спешни можеш да ги махнеш.

И накрая: Моля те, разкарай тоя абв мейл! Хипер-мега-ултра НЕпрофесионално е! Имаш домейн, направи си поща от типа офис@ домейна. ком. Само като видя подобно нещо и губя доверие в магазина.

Това е на бързо, което видях. Надявам се да ти е помогнало.
 
От: Конверсия и Оптимизация - Ще Помагам с Каквото Мога. :)

Приемам критиката с удоволствие и започвам работа по отстраняването им. Дори има неща които са оправени. Когато обаче тръгна за риба и ми пожелаят На слука никога не хващам риба това не се нрави сред почитателите практикуващи риболов на шаран.:beer:
 
От: Конверсия и Оптимизация - Ще Помагам с Каквото Мога. :)

Здравей, Пламен. Една критика от мен. Оправете си логото, когато минеш през него, готино подскача, но половината на S-то се скрива в ляво.
 
От: Конверсия и Оптимизация - Ще Помагам с Каквото Мога. :)

Какво е оправено до момента.
1 бутоните са в зелен цвят + купи е заменено с поръчай
2 Еконт и Лео за момента са премахнати
3 мейла е сменен
4 банера е вече без надпис
5 правописната грешка е премахната
6 за логото е вярно че излиза имам поръчано ново но все още не е готово
7 магазина има ssl сертификат и си излиза когато потребител реши да се регистрира или да направи плащане контрол панела на клиентите е защитен със сертификат
За момента е това продължавам с работата явно скоро няма да има риболов.
 
Re: От: Конверсия и Оптимизация - Ще Помагам с Каквото Мога. :)

Логото е намалено за момента таблицата малко е увеличена работата продължава.
Абе и на мен логото не ми се вижда много добре, но реших, че това е решението ти. Като цяло, няма голяма тежест за конверсията, но все пак и то влиза в полезрението на потребителя. Имай го в предвид.
 
От: Конверсия и Оптимизация - Ще Помагам с Каквото Мога. :)

Не казахте има ли подобрения от промените до момента. Иначе работата продължава с пълна пара. Няма време за риболов макар че времето е доста приятно. Няма време и за бира. :beer:
 
От: Конверсия и Оптимизация - Ще Помагам с Каквото Мога. :)

Не казахте има ли подобрения от промените до момента. Иначе работата продължава с пълна пара. Няма време за риболов макар че времето е доста приятно. Няма време и за бира. :beer:

Стига се оплаква с бирата и рибата :) ако знаеш колко много те чака. За дълго, при това постоянно... :p
 
От: Re: Конверсия и Оптимизация - Ще Помагам с Каквото Мога. :)

Стига се оплаква с бирата и рибата :) ако знаеш колко много те чака. За дълго, при това постоянно... :p
Характерна черта на българите е да се оплакваме затова. Време за риболов все пак ще намеря. За бира довечера ще ударя една студена. Горе долу знам колко дълго ме чака но какво да се прави това е положението.

А успоредно с това прибавяш ли нови продукти или в момента си се съсредоточил само в подобряване на конверсията и всичко около сайта. ;)

Успередно с това пиша описания подобрявам конверсията качих още няколко нови продукта + още други неща по сайта.
 
Re: От: Re: Конверсия и Оптимизация - Ще Помагам с Каквото Мога. :)

Успоредно с това пиша описания подобрявам конверсията качих още няколко нови продукта + още други неща по сайта.
Добре правиш. ;) Нещо друго, за което може да се хелпне. Пак ще го погледна. ;) За да дам още съвети. ;)
 
От: Конверсия и Оптимизация - Ще Помагам с Каквото Мога. :)

Мислех си - това опенкарт ли е?
Бутни в сайдбара на категорията да излиза нещо - свързани продукти/най-нови/най-продавани - нещо, за да допълва сайдбара ако държиш да листваш толкова много продукти. Макар да мисля, че ще е по-лесно да ги равниш като видиш, в коя категория са ти най-малкото, да изравниш там сайдбара, а броят продукти от тази категория да е макс лимита на показваните. Така ще избегнеш Категория А да има 20 продукта, а категория Б 40 и там да "зависва" сайдбара и да трябва да се скролва до полуда.
За това нека и други кажат мнение, защото това е лично мое предпочитание като визия - стегнато и подредено.
 

Горе