Конкурс за изработка на лого. Награден фонд - 150лв!

От: Конкурс за изработка на лого. Награден фонд - 150лв!

Ето и едно предложение от мен. Праща ме valkbtb. razbirach.png
 
От: Конкурс за изработка на лого. Награден фонд - 150лв!

logo.jpgsait.jpg Ново предложение.
 
От: Конкурс за изработка на лого. Награден фонд - 150лв!

logo.jpgsait.png Ново предложение
 
От: Конкурс за изработка на лого. Награден фонд - 150лв!

Здравейте!
Ето няколко мои идеи. Ако случайно някоя от тях ви допада, може да я разработя. В момента само съм нахвърляла идеи, за да добиете представа за основния елемент.
razbirach-logo.jpg
 
От: Конкурс за изработка на лого. Награден фонд - 150лв!

raz.jpgrazz.jpg Ето още 1 от мен :D
 
От: Конкурс за изработка на лого. Награден фонд - 150лв!

Здравейте!!!
Това е моето предложение - като първо такова гледах да е по-изчистено!!! Дано утре да мога да направя още едно - малко по-разчупено!!!:) Само да добавя, че има разлика в цветовете (стават малко по-тъмни), когато се качи лого във форума!!!
Лек ден на всички!!! Поздрави от мен!!!
my logo.pngmy logo web.jpg
 
От: Конкурс за изработка на лого. Награден фонд - 150лв!

Следях темата, и сега за последно разгледах предложенията за лого и какво мога да кажа? Според мен нито едно от предложенията не става за лого, голяма част от предложенията не са съобразени с изискванията и условията в първото мнение на Fozzy. Учудвам се, че освен с всичко друго, дизайнерите не са съобразили своите предложения и с едно от най-важните условия, цитирам:
"Трябва да има някакъв брандабъл откъслечен елемент. Тоест нещо малко от логото, което да поставя като Favicon и да ползвам като корица на Facebook и Google+ страниците. Идеята е тази част като се види самостоятелно и да се асоциира с моят сайт."
Според мен почти никое от предложенията не може да се ползва за Favicon.
Но както и да е, това си е мое мнение, Fozzy е този, който избира.
А споделих какво мисля, понеже като видях какво ниско качество има от предложения, реших и аз да се включа с мое предложение. Нека да уточня в началото - не съм дизайнер и не разбирам от работа с Фотошоп, Корел. Имайте това предвид, като разглеждате предложението ми. И въпреки това успях да сглобя идеята си. Заедно с идеята прилагам и тъмбнейл на страницата как би изглеждало то, както Fozzy иска. Освен това за разлика от останалите предложения в моето предложение съм включил и Favicon.
А накратко и идеята ми: Изискването, името на сайта: Razbirach.com е изписано около земното кълбо. Идеята се разбира: сайта и неговия автор се представя като разбирач по всичко. Тематиката на блога е широка: SEO оптимизация, Интернет маркетинг и онлайн реклама. Това е голям обем от информация и широкоспектърен сайт/блог. И лесно би могла да се направи асоциацията, че това е планета от знания и полезни съвети, представени от сайта Razbirach.com.
Представям два варианта на Favicon - единия е цялото лого, втория е само земното кълбо, без текста. И двата варианта си имат своите предимства, който се хареса, той ще се избере.
И накрая отново споменавам - когато Fozzy оценява предложението ми, нека има предвид, че не съм дизайнер, но ако го хареса, то ще го получи обработено от професионален дизайнер, и ще получи всички файлове които поставя като изисквания.
3.pnggotov-1.pnggotov-2.png
 
От: Конкурс за изработка на лого. Награден фонд - 150лв!

Да изкажа и аз своето скромно мнение (надявам се Fozzy да няма нищо против това).

Според мен най-доброто от всички предложения е на stanislawtonkow - той е и първият предложил нещо.

като прочетеш "разбирач" като че ли човечето в логото на @stanislawtonkow си отива най-много
хем има малко нотка на хумор (кактото е и това :"че човека писещ в блога разбира от всичко")
 
От: Конкурс за изработка на лого. Награден фонд - 150лв!

Странникът, като не си дизайнер и не разбираш от лога и дизайн не се изказвай и не давай определения, че логата не били качествени. Има доста добри и идейни предложения. Добре е да си кажеш лично твоето мнение, но не давай определния за работата на колегите, след като ти самият не знаеш и не разбираш от това.

Може да си прав за изискванията, че не се покриват изцяло. Но какво да ти кажа, не може да имаш домейн или бранд "Разбирач" и да очакваш някакво прекалено сериозно и строго лого. Самия бранд предразполага за някаква закачка с думата "Разбирач", а не за строго корпоративно лого :)
 
От: Конкурс за изработка на лого. Награден фонд - 150лв!

Да изкажа и аз своето скромно мнение (надявам се Fozzy да няма нищо против това).

Според мен най-доброто от всички предложения е на stanislawtonkow - той е и първият предложил нещо.

като прочетеш "разбирач" като че ли човечето в логото на @stanislawtonkow си отива най-много
хем има малко нотка на хумор (кактото е и това :"че човека писещ в блога разбира от всичко")
Благодаря за оценката. Успех на всички участници. Поздрави!
 
От: Конкурс за изработка на лого. Награден фонд - 150лв!

Странникът, като не си дизайнер и не разбираш от лога и дизайн не се изказвай и не давай определения, че логата не били качествени. Има доста добри и идейни предложения. Добре е да си кажеш лично твоето мнение, но не давай определния за работата на колегите, след като ти самият не знаеш и не разбираш от това.

Може да си прав за изискванията, че не се покриват изцяло. Но какво да ти кажа, не може да имаш домейн или бранд "Разбирач" и да очакваш някакво прекалено сериозно и строго лого. Самия бранд предразполага за някаква закачка с думата "Разбирач", а не за строго корпоративно лого :)

А. почнахте ли да се засягате? Интересно, хем ви боли хем ви сърби. "...Можело да съм прав за ..." Смешки... Няма такова нещо като сериозно и несериозно лого. Има лого, което покрива изискванията на даден сайт, организация, име и такова, което за нищо не става. Който не разбира и не може - всичко му е несериозно.

А и като четеш чети правилно! Къде казах, че не разбирам от дизайн? Никога не съм казвал такова нещо. Просто казах, че не мога да работя с Фотошоп, Корел и подобни програми, и за това не мога да си направя логото както си искам. А това са две различни неща, нали така? ;)
 
От: Конкурс за изработка на лого. Награден фонд - 150лв!

Вече е 10-ти юни 2012 , до колкото знам срока беше до 9 ти юни 2012. Кога ще се разбере кой е спечелил?
 
От: Конкурс за изработка на лого. Награден фонд - 150лв!

Вече е 10-ти юни 2012 , до колкото знам срока беше до 9 ти юни 2012. Кога ще се разбере кой е спечелил?

Не знам, предполагам когато Fozzy влезе и прегледа предложенията. Нека най-добрия победи!
 
От: Конкурс за изработка на лого. Награден фонд - 150лв!

Странникът, наистина се изказваш доста неподготвен, така че по-добре спри до тук.. В моето предложение лично присъства favicon.. А как реши, че разбираш от дизайн като не можеш да го практикуваш и не знаеш как се работи с графични редактори ?

А и хайде да видим векторният формат на твоето лого, както се изисква в заданието на конкурса.
Също така ми трябва вариант на логото във векторен формат.
 
Затруднен съм. Изборът е сведен до 4 лога. Ще гледам до ден-два всичко да е решено.
 
От: Конкурс за изработка на лого. Награден фонд - 150лв!

Сигурен съм, че ще избереш най-доброто :) На мен по-скоро ми е интересно дали самите автори биха оценили логото си на тази сума 150лв ако сами имаха тази възможножт, както е в една друга тема.
 
Нещо много важно, ще ползвам само лого, КОЕТО МИ ХАРЕСА! Няма да платя за нещо, за да отбия номера. Ако не харесам нищо, то ще обявя явно гласуване сред останалите потребители на форума и човекът събрал най-много гласове ще получи утешителна награда в размер на 30лв. Като знам, обаче колко сте талантливи, едва ли ще стигнем до там.

За съжаление стигнахме до там. Имаше някои хубави предложения, но нито едно не отговаряше на условията ми и не ми хареса достатъчно. В крайна сметка избрах кучето на tomhafner, но предвид компромисите, които щях да направя ако го бях закупил, то определено нямаше да си заслужи наградата от 150лв.

Сега ще пусна конкурс и победителят ще вземе 30лв, както обещах.
 

Горе