Конкурс за: Конкурс за изработка на лого

е пиши направо "с каква цел ме цитираШ?"
Заеби, като пиша от телефона половината неща ги пропускам, почвам да си мисля че съм нещо сбъркан :confused:
 
Заеби, като пиша от телефона половината неща ги пропускам, почвам да си мисля че съм нещо сбъркан :confused:

Иво, мислех, че вече ти е минал пубертета... Какво те води пак насам? Гледай си програмирането и, не се бъркай в теми, които те мързи да четеш.
 
Стойнев това, че съм го цитирал го е довяло насам, а аз не можех да въздържа да не го цитирам с коменари от друг конкурс.

Аз само съм иронизирал, който има усет към иронията ще се досети за какво иде реч.

Всички цитати са от завършил без излъчен победител конкурс, просто реших да ги имплантирам;) и да направя малка импровизация.
 
Последно редактирано:
Аз няма да отегля нищо, но ако и тук не бъде излъчен победител, смятам да се оттегля от конкурсите във форума като цяло докато не се реши проблема, а той по всяка вероятност няма как да бъде решен, много колеги отдавна го направиха и мисля, че са оползотворили усилията и времето си по-добре.


"Само ревете брей, а се избивате за 50- тачка"
 
За напред да знаете - домейна ако е от типа shitbg.com бягайте надалече. Особенно ако домейна shit.bg е свободен.
Т
 
Оттеглям предложението си, поради неспазване на сроковете на конкурса.
Аз също оттеглям моите предложения.
 
За да съм солидарен с колегите и аз ще ги оттегля в крайна сметка, а и освен това като цяло се оттеглям от конкурсите както казах докато не се вземе някакво решение, не, че ще е голяма загуба, но ако още няколко колеги направят същото мисля, че ще стане кофти.
 
За да съм солидарен с колегите и аз ще ги оттегля в крайна сметка, а и освен това като цяло се оттеглям от конкурсите както казах докато не се вземе някакво решение, не, че ще е голяма загуба, но ако още няколко колеги направят същото мисля, че ще стане кофти.

Аз не участвам за парите в конкурсите, но това оставя грешно впечатление както у колеги, така и у поръчителите. Моето предложение е да направим VIP конкурси, или PREMIUM. Членове дизайнери на клуба ще плащат членски внос например 100- 200 - 300 лв- годишно, както го измислим, но пък всеки, който иска да публикува том конкурс ще трябва да има също VIP статут, което съответно ще означава да заплати някаква такса.

Така хем форума ще има полза от нас (като дизайнери), хем от потребители, които търсят лого, хем ще знаем, че срещу нас стоят хора, които търсят наистина дизайн. Естествено може да се наложи да плащаме една две години, докато развием раздела, но пък смятам, че всеки ще се напъне като си плати, или поне ще направи усилие. Така мисля че хем ще има силен дизайнерски раздел, хем добри и качествени предложения, хем и някаква гаранция, за тези които я търсят.
 
Аз не участвам за парите в конкурсите, но това оставя грешно впечатление както у колеги, така и у поръчителите. Моето предложение е да направим VIP конкурси, или PREMIUM. Членове дизайнери на клуба ще плащат членски внос например 100- 200 - 300 лв- годишно, както го измислим, но пък всеки, който иска да публикува том конкурс ще трябва да има също VIP статут, което съответно ще означава да заплати някаква такса.

Така хем форума ще има полза от нас (като дизайнери), хем от потребители, които търсят лого, хем ще знаем, че срещу нас стоят хора, които търсят наистина дизайн. Естествено може да се наложи да плащаме една две години, докато развием раздела, но пък смятам, че всеки ще се напъне като си плати, или поне ще направи усилие. Така мисля че хем ще има силен дизайнерски раздел, хем добри и качествени предложения, хем и някаква гаранция, за тези които я търсят.
Нека админите си кажат мнението по въпроса все пак. @Blinky , @coolice
 
Виж аз не мога да си кривя душата и да твърдя, че участвам за спорта, И за спорта И за реклама И за наградата, така да.

Идеята е интересна, но е прекалено сложна за форума според мен, аз писах, писах и вече ми писна честно да ти кажа, защото не виждам никакъв резултат, пиша на вятъра, нарочно набивам неспазените правила, ама те скоро ще чукнат 10, резултат Зеро, писна ми, баста.

То елеменрарни неща не могат да се случат та камо ли вип мип и да накараш някой да си плаща.

Единственото решение за мен е просто да не си губя времето, защото така не си правим реклама, а излизаме балъци и мрънкачи.

Който иска ми пише директно, казвам му цени и той си пеценява, конкурси за спорта и за влизане в крак само на запад, тук е байганьовска работа с тези конкурси.Мислех, че може да се промени нещо, но съм грешал.
 
Последно редактирано:
Нека админите си кажат мнението по въпроса все пак. @Blinky , @coolice
Предлагаш да има вип, чрез който да се отсеят някой "коректни" хора, и да е платен ли? Просто на бързо анализирам. Искаше ми се да е фри за всичко, но се двама се издъниха с тия конкурси. :)
 
Тук е станала драмата на X Factor, но с доста по-ниска награда а?
Всъщност ми се иска да попитам организатора, как не му е неудобно, да дойде тук, да се направи на големият шеф и да сложи изисквания, все едно ще правят ново лого на Apple и в краят на всичко това да изплющи сумата - 100 лева.
Ок, приемам, че колегите са се включили, заради тръпката на играта. Но цигането, което прибира количките от посетителите в Кауфланд днес е изкарало повече.
Това за мен е подигравка.
 
Според мен, всеки да си обяви услуга и да си работи, а според качеството ще дойдат и поръчките. Така клиентите сами ще си изберат с кой дизайнер да работят.
А ако продължат да съществъват конкурсите, трябва да се измисли нещо за гарантиране на конкурса.
 
А ако продължат да съществъват конкурсите, трябва да се измисли нещо за гарантиране на конкурса.
То има, но на практика все се появяват и хора, които са малко по-тарикати от другите и прецакват цялата идея. Което ме огорчава, защото идеята е да го има, а не да е някаква поредна вратичка за злонамерени потребители. Да, някой се е отнесъл и не е обявил победител еди колко си време, защото е пуснал на 100 места конкурси, включително и тук, но колко да си отнесен при положение, че ти е важно и трябва да следиш всичко около продукта, която си очакваш? Не го разбирам и не искам да съм скептичен, но може ли например да си разгиграеш корпоративното лого в конкурс? :) Просто е - виждаш работата на хората, избираш един според това, което е правил и смяташ, че ще успее и с твоя проект и му задаваш да направи 2-3 концепции, от които си избираш. Другото ми е много странна работа.
 
Предлагаш да има вип, чрез който да се отсеят някой "коректни" хора, и да е платен ли? Просто на бързо анализирам. Искаше ми се да е фри за всичко, но се двама се издъниха с тия конкурси. :)
Да. В общи линии. Идеята беше ние дизайнерите да внасяме някаква сума като годишен абонамент, и всеки, който иска да обяви конкурс също да е с платено членство. Това ще гарантира и двете страни, а и за форума ще има.
 
Добре, това не е лоша идея имайки предвид, че така рискуваш платения си акаунт. Ще ми се да проуча какво мислят другите твои колеги по въпроса тук. Ние за форума си го взимаме, не е идеята да се печели от това, по-скоро да се сложи нещо като гарант за тези конкурси. Дори си мисля, да минат и още някои неща към този абонамент, защото каквото и да съм гледал, друго си е като дадеш някъде пари - после искаш не искаш, не се правиш на луд, а банна не плаши никой. :)
 
Ще си позволя да цитирам един обикновен потребител:

Толкова ли е трудно - Обявява се конкурс, сумата се превежда и след потвърждение от посредника за постъпила сума, дизайнерите започват работа.
След обявяване на победител в конкурса - имаме срок в, който да се преведе сумата на победителя.
При липса на обявен победител - логото с най-много лайкове от потребителите на форума получава сумата. В случай, че лайковете са от потребители на 1 час - анулиране на техните лайкове. При равен брой лайкове на две/няколко броя лого - томбола (за невярващите може и стрийминг в платформа на живо, как от шапка се разбърква и тегли билетче).
Няма кой да играе ролята на посредник - обявяваме 10% комисионна за посредника + таксите за превода и смятам, че няма да има проблем с намиране на посредник с добра репутация във форума.

Много сложен казус реших току що - ще отида да легна за 30 минути ... :)

А за платените акаунти - колко от вас имат платен акаунт изобщо някъде? А колко имат във форум? А колко в български форум?
 
Здравейте!
Хайде и аз да се намеся. Първо това с вип акаунтите няма да стане, то в бг предприемачите едвам им се плаща за моментната поръчка или конкурс на дизайн, пък какво става да си плати акаунт от 200 300 за някакви бъдещи дизайни.

Към дизайнерите:
Сега ще ви кажа няколко неща и се надявам да ме разберете...
Следя темите макар да не се включвам. Искате уважение, искате да ви се плаща повече и да не ви лъжат. Вие първо самите трябва да се научите да се уважавате, после останалите ще започнат да ви уважават. Докато участвате в конкурси под 200 лв няма да получите такова уважение.
За какви реклами говорите като участвате в конкурси с нисък бюджет? Мислите ли че аз като предприемач, след като съм видял че се включвате в конкурс за 50 100 лв ще дойда при вас и ще си поръчам дизайн за 50 лв? Не аз ще пусна конкурс и ще получа Х10 предложения. Не искам да обвинявам "предприемачите" които пускат конкурси, те не са виновни. И аз да намеря магазин дето ще ми дава хляб за 0.10 ст вместо 1 лв от там ще ходя да си го купувам :).

Та, мисълта ми е, в конкурсите които сте участвали за под 200 лв сте загубили по Х2 пъти повече клиенти от колкото сте спечелили от тази "реклама". Ъпдейтвайте си редовно темите, качвайте нови дизайни. Състезавайте се кой ще качи по-як дизайн в темата си, ъпвайте я всеки ден ако трябва. Така ще имате много повече клиенти.

Започнете да си уважавате труда, ако очаквате Българския тарикат предприемач да започне и сам да поиска да ви плаща 200 вместо 50 за конкурс, ще почакате доста.
Поздрави и лек ден! :p
 
Последно редактирано:

Горе