Конкурс за: Конкурс за изработка на лого

Ще си позволя да цитирам един обикновен потребител:

А за платените акаунти - колко от вас имат платен акаунт изобщо някъде? А колко имат във форум? А колко в български форум?

Много добре си го написал, ама дизайнерите искат да са жертви. Като не ви изнася не участвайте в конкурсите голяма сложност ей. Работиш ли нещо винаги може да те прецакат. Затуй ви препоръчвам лягате, броите мухите и така никой не може да ви прецака труда.
 
А за платените акаунти - колко от вас имат платен акаунт изобщо някъде? А колко имат във форум? А колко в български форум?
Въпросът ти не е правилен. Трябва да се зададе колко от вас имат платени акаунти, с които продават услугите си. Да, имат - imoti.bg, olx, mobile.bg. Не че сме от този ранг, но сме пак вид пазар за услуги, малък но от сърце. И честно казано там с вип обявите не мисля, че си правят гаври авторите им. Все пак е грубо да излетиш с едни пари, да не говорим, че може да не получиш втори шанс да се регистрираш, поне не и със същите данни. :)
 
Здравейте!
Хайде и аз да се намеся. Първо това с вип акаунтите няма да стане, то в бг предприемачите едвам им се плаща за моментната поръчка или конкурс на дизайн, пък какво става да си плати акаунт от 200 300 за някакви бъдещи дизайни.

Към дизайнерите:
Сега ще ви кажа няколко неща и се надявам да ме разберете...
Следя темите макар да не се включвам. Искате уважение, искате да ви се плаща повече и да не ви лъжат. Вие първо самите трябва да се научите да се уважавате, после останалите ще започнат да ви уважават. Докато участвате в конкурси под 200 лв няма да получите такова уважение.
За какви реклами говорите като участвате в конкурси с нисък бюджет? Мислите ли че аз като предприемач, след като съм видял че се включвате в конкурс за 50 100 лв ще дойда при вас и ще си поръчам дизайн за 50 лв? Не аз ще пусна конкурс и ще получа Х10 предложения. Не искам да обвинявам "предприемачите" които пускат конкурси, те не са виновни. И аз да намеря магазин дето ще ми дава хляб за 0.10 ст вместо 1 лв от там ще ходя да си го купувам :).

Та, мисълта ми е, в конкурсите които сте участвали за под 200 лв сте загубили по Х2 пъти повече клиенти от колкото сте спечелили от тази "реклама". Ъпдейтвайте си редовно темите, качвайте нови дизайни. Състезавайте се кой ще качи по-як дизайн в темата си, ъпвайте я всеки ден ако трябва. Така ще имате много повече клиенти.

Започнете да си уважавате труда, ако очаквате Българския тарикат предприемач да започне и сам да поиска да ви плаща 200 вместо 50 за конкурс, ще почакате доста.
Поздрави и лек ден! :p

Пак да го публикувам да не пропусне да го прочете някой дизайнер :).
 
Последно редактирано:
Нали правим дизайнерски картел, сега скоро няма да се правим на жертви :), а на ловци.

Конкурсите ще съществуват винаги независимо кой ще участва в тях.

Затова е по - добре да има платено членство в някои раздели. Не е задължително всеки да може да организира конкурс, а не е задължително и всеки да може да вземе участие в такъв. :)
 
Момци, колко човека очаквате да се регистрират и да платят членство за да организират конкурс ?
Сумата заплатена за членство, ще се приспадне ли след това от конкурса ?
Членството кой ще го събира?
Не-членовете ще имат ли достъп до раздела ?
 
Момци, колко човека очаквате да се регистрират и да платят членство за да организират конкурс ?
Сумата заплатена за членство, ще се приспадне ли след това от конкурса ?
Членството кой ще го събира?
Не-членовете ще имат ли достъп до раздела ?
Сега трябва да имат поста и едвам едвам ги правят а ако трябва да се плаща не ми се мисли.
В случая нищо не трябва да се променя, какво са виновни останалите, че някви си там абдали са се вързали на тия евтини номера.
 
Конкурсите са хубави от гледна точка на това, че можеш да получиш многобройни предложения от различни дизайнери в този случай за не много пари, защото ако на всеки зададеш по 1-2-3 концепции ще ти излезе златно. Отделно това се прави, за да се види кой каква визия има за проекта, което каквото и да си говорим е хоу хаул.

А за членството, първо няма да е някаква мега звездна цифра, и реално под аватарната снимка ще пише, че потребителя е премимиум, както и ще може да пуска и отговаря в този раздел, докато неплатените само ще могат да гледат без да участват. Ако някой се включи на лично на задалия оферта, вече той си преценява, но не би трябвало да имат такива хора участие в такива мероприятия. Но честно казано плащането за такъв тип услуга не е много тачено по нашите ширини.
 
Членството ще се събира от форума и ще си остава за форума, който ще бъде посредник на тези конкурси. Просто качеството ще се вдигне, както на конкурсите, така и на работата на дизайнерите. Когато някой плати нещо се ангажира по - сериозно с него.
 
Форумът не може да е арбитър, защото ще е нужно тогава да се регистрира като посредник за такива услуги. А и е свързано с много следене, рипорти, взимане на решения в полза на някоя страна. Това не е много опция.
 
Форумът не може да е арбитър, защото ще е нужно тогава да се регистрира като посредник за такива услуги. А и е свързано с много следене, рипорти, взимане на решения в полза на някоя страна. Това не е много опция.

Посредник имах предвид като място на което се срещат хората. Тези които предлагат услуга и тези, които я търсят - като за това получава комисионна и от едните и от другите. Това няма общо с обявяването на награди и получаването им.
Просто гарант (събирайки членски внос), че хората са ангажирани към това, което правят. Така го виждам аз, като не натрапвам мнението си, просто го споделям.

На въпроса, колко дизайнери ще си плащат аз съм първия, който ще си плаща, като съм сигурен, че ще има и предприемачи, които също биха си платили, за да получат добри предложения и да подложат концепциите си на обсъждане, което реално е ценно в конкурсите.
 
А защо не дадете право на избор?
1. Ще направите ВИП (платена) зона, където ще важат определени правила и хората ще имат по-голяма сигурност.
2. Все пак във форума ще може да се пускат обяви и да се правят конкурси свободно. Но всеки сам ще носи отговорност за загубите си.
 
А защо не дадете право на избор?
1. Ще направите ВИП (платена) зона, където ще важат определени правила и хората ще имат по-голяма сигурност.
2. Все пак във форума ще може да се пускат обяви и да се правят конкурси свободно. Но всеки сам ще носи отговорност за загубите си.
Защото ако има само ВИП зона за конкурси @Blinky ще ми затрие темата ако я пусна в нормалната зона ли? При положение, че самите дизайнери не знаят какво искат и господ да слезе не може да им помогне. Това с вип-а е чиста простотия ще вкарате едни пари, никой няма и да си помисли да си пусне обявата там, защото Вие, аджеба каква гаранция ще му дадете, че логото ще му хареса?

ПП Айде дайте програмистите да се съберем бе, ще организираме и картелна войничка. След това СЕО-джийте ще влязат на нож и ще остане само един картел. Литературите само ще кладат огъня :)
 
Тези глупости вече ги изприказвахме в другата тема с анкетата. В момента се повтарят абсолютно същите неща и просто няма смисъл :)

А т'ва дизайнерите да си плащат, за да участват някъде е смешно. Клиентът гарантирано получава 20 предложения, 19 дизайнера гарантирано не получават нищо. Още повече, че клиентите често не са на ти с материята и качеството на логото в повечето случаи няма значение, избира се според това коя шарения ще им хареса повече. Т.е. всичко става една голяма томбола. По-добре да търкаме билетчета, поне не губим часове + таксата.

Минимална сума 150-200лв, да се превеждат предварително на някой админ, задължително се избира победител и така. Да спрат конкурсите, все тая. 150лв. били много. Като гледам, дали са 50, 100 или 200, все остават неплатени.

Отделеното време никой не го смята. Както ние не можем да си върнем 3-те часа от живота, отделени за участие, така и клиента не трябва да се изнизва без да си плати и да се прави на ударен.
 
да се превеждат предварително на някой админ, задължително се избира победител
ако има минимум 5 сериозни предложения.
Тия дето ще попитат кои са сериозни и се водят дизайнери да сменят професията.
 
ако има минимум 5 сериозни предложения.
Тия дето ще попитат кои са сериозни и се водят дизайнери да сменят професията.

Скоро не съм виждал ситуация, в която да няма. Ако пък толкова няма, ще му се върнат парите. Админът може да прецени. Проблемът е, че на клиента и сериозните може да не му харесат и да каже, че не са :)
 

Горе