Конкурс за лого на компютърна фирма - цена 100 лв

Статус
Not open for further replies.
От: Конкурс за лого на компютърна фирма - цена 150 лв

Има ли вероятност, ако пак не си харесате предложение дизайнерите да останат с пръст в устата. Или наградата е гарантирана, това трябва да стане ясно.

Задължително ни трябва лого, така че наградата е гарантирана, стига да намерим предложение, което да ни хареса.
Именно затова този конкурс е пуснат и на друго място за да има повече предложения (не искаме да засегнем никой от участниците тук, но така вероятността да намерим това, което търсим е по-голяма).
Ако въпроса е дали печелившето предложение ще се избере само от конкурса тук, няма да ви подвеждам и отговора е, че ще гледаме всичко тук и във weld1.
 
От: Конкурс за лого на компютърна фирма - цена 100 лв

Оттеглям предложението си докато не се разреши спора.
Колегите са напълно прави.
 
Последно редактирано:
От: Конкурс за лого на компютърна фирма - цена 150 лв

Задължително ни трябва лого, така че наградата е гарантирана, стига да намерим предложение, което да ни хареса.
Именно затова този конкурс е пуснат и на друго място за да има повече предложения (не искаме да засегнем никой от участниците тук, но така вероятността да намерим това, което търсим е по-голяма).
Ако въпроса е дали печелившето предложение ще се избере само от конкурса тук, няма да ви подвеждам и отговора е, че ще гледаме всичко тук и във weld1.

Чакайте, чакайте... Значи ако си харесате някъде си другаде лого, тука никой нищо няма да види от този конкурс като награда? Не стига, че сума ти време го влачите този конкурс, не стига, че една камара преработки поискахте на половината предложения, ами накрая можело и да не изберете нито едно. Не се прави така.
 
От: Конкурс за лого на компютърна фирма - цена 100 лв

firefly е прав! Гарантирайте някаква сума в конкурсите, които пускате, за да е всичко честно. Искате много и различни предложения за малко пари ... ок, но в 'западен' сайт ви 'дърпат' първо парите и после се разботи. Под 'малко пари' разбирайте, че само един ще ги спечели а се трудят десетки. Не е като да отидете в 10-ки фирми и навсякъде да ви вземат по 100-300 лв в опита си да ви допаднат проектите Аз приключих с този конкурс. Успех на участниците.
 
От: Конкурс за лого на компютърна фирма - цена 100 лв

Българска работа, дано и с вашият труд си играят някой ден.
 
От: Конкурс за лого на компютърна фирма - цена 150 лв

Задължително ни трябва лого, така че наградата е гарантирана, стига да намерим предложение, което да ни хареса.
Именно затова този конкурс е пуснат и на друго място за да има повече предложения (не искаме да засегнем никой от участниците тук, но така вероятността да намерим това, което търсим е по-голяма).
Ако въпроса е дали печелившето предложение ще се избере само от конкурса тук, няма да ви подвеждам и отговора е, че ще гледаме всичко тук и във weld1.

Така, аз имам един въпрос към организатора на конкурса. Защо не обявихте още в началото, че сте пуснали конкурса и в друг сайт, както и че е възможно да не бъде избран победител от участниците в Predpriemach?

Веднага мога да допълня, че това е било умишлено, защото ви е било ясно, че ако разкриете картите, тогава едва ли щяхте да получите, каквито и да било предложения в темата!
 
От: Конкурс за лого на компютърна фирма - цена 150 лв

Чакайте, чакайте... Значи ако си харесате някъде си другаде лого, тука никой нищо няма да види от този конкурс като награда? Не стига, че сума ти време го влачите този конкурс, не стига, че една камара преработки поискахте на половината предложения, ами накрая можело и да не изберете нито едно. Не се прави така.


Здравейте,
без да изпадам в полемика бих искал да кажа следното - от написаното от вас излиза, че когато се пуска един конкурс, той трябва да е кратък, без преработки, задължително да се гарантира избор на предложение и без право на конкуренция в друг сайт?
Когато отидете където и да било и искате да си изберете каквото и да било, къде точно ви дават зор да бързате с избора, къде ви предлагат само определен брой продукти без право на избор и без право да ги откажете ако не ви харесат или да отидете и на друго място за да видите?
Много добре разбирам, че всеки един се е трудил за да даде своето предложение, но не мисля, че ако вие сте клиента ще приемете за правилно да ви накарат да изберете нещо, което не е това, което искате, особено когато става въпрос за символ с който да ви разпознават на пазара!
По тази логика ние всеки ден когато пускаме оферти трябва да искаме пари от клиентите си за положеният труд и да ги караме да купуват от нас.
За да бъда коректен, не прекратих конкурса (което е право на всеки клиент ако трябва да сме честни), а увеличихме срока и бюджета.
Искате да се гарантира сума - ами да, гарантираме, че сумата ще я дадем на предложението, което изберем. В момента искате от нас да изберем нещо, което няма да използваме - това правилно ли ви се струва?
От тук на сетне всеки един от участниците може да прецени за себе си дали иска да участва или не.
 
От: От: Конкурс за лого на компютърна фирма - цена 150 лв

Така, аз имам един въпрос към организатора на конкурса. Защо не обявихте още в началото, че сте пуснали конкурса и в друг сайт, както и че е възможно да не бъде избран победител от участниците в Predpriemach?

Веднага мога да допълня, че това е било умишлено, защото ви е било ясно, че ако разкриете картите, тогава едва ли щяхте да получите, каквито и да било предложения в темата!

Здравейте,
преди да правите каквито и да било предположения, моля вижте кога е пуснат конкурса в другия сайт.
 
От: Конкурс за лого на компютърна фирма - цена 150 лв

Здравейте,
без да изпадам в полемика бих искал да кажа следното - от написаното от вас излиза, че когато се пуска един конкурс, той трябва да е кратък, без преработки, задължително да се гарантира избор на предложение и без право на конкуренция в друг сайт?
Когато отидете където и да било и искате да си изберете каквото и да било, къде точно ви дават зор да бързате с избора, къде ви предлагат само определен брой продукти без право на избор и без право да ги откажете ако не ви харесат или да отидете и на друго място за да видите?
Много добре разбирам, че всеки един се е трудил за да даде своето предложение, но не мисля, че ако вие сте клиента ще приемете за правилно да ви накарат да изберете нещо, което не е това, което искате, особено когато става въпрос за символ с който да ви разпознават на пазара!
По тази логика ние всеки ден когато пускаме оферти трябва да искаме пари от клиентите си за положеният труд и да ги караме да купуват от нас.
За да бъда коректен, не прекратих конкурса (което е право на всеки клиент ако трябва да сме честни), а увеличихме срока и бюджета.
Искате да се гарантира сума - ами да, гарантираме, че сумата ще я дадем на предложението, което изберем. В момента искате от нас да изберем нещо, което няма да използваме - това правилно ли ви се струва?
От тук на сетне всеки един от участниците може да прецени за себе си дали иска да участва или не.

Колега, момент... Сравнявате дизайнерската работа с магазин? Е тук ви е грешката :). Трябва да разберете първо какво е дизайна.
Поздрави! :)
 
От: Конкурс за лого на компютърна фирма - цена 100 лв

MR.JB,
тези неща ги изброих като на всичкто отгоре. Какъв е този конкурс, в който може и да няма победител? В случая никой тук не го интересува дали сте го пуснали в още 1 или 1000 форума и там можело да има победител, това си е ваша работа. Важното е тук да се излъчи победител, ако специфично в условията на конкурса от самото начало не са посочени тези подробности, за да са наясно всички за какво се записват. Идеята на конкурса в този случай отива по дяволите тогава.

Един дизайнер или фирма ще ви направи 2 или 3 версии на логото, ще ви вземе парите и ще ви остави, независимо дали някое от предложенията ви отговаря на представите или не.
 
От: Конкурс за лого на компютърна фирма - цена 150 лв

Колега, момент... Сравнявате дизайнерската работа с магазин? Е тук ви е грешката :). Трябва да разберете първо какво е дизайна.
Поздрави! :)

Не споря, че дизайнерската работа не е като магазин. Дори напротив - там се изискват доста неща за да може да се получи добър краен продукт.
Опитвам се да кажа, че независимо в каква област се прави даденият избор от клиент, той винаги има право на прецени дали да "закупи" вашето предложение (респективно продукт, дизайн и т.н.) или не и няма как да му наложите своето мнение или оферта насила.
Именно разликата, че тук става въпрос не за продукт от магазина (с който може да направите доста компромиси или дори да не използвате ако не ви е харесал), а за символ, който да ни представлява нас и нашата компания пред света и клиентите, ни кара да не бързаме с избора, да бъдем по-взискателни и да преценим дали сме намерили именно това, с което ще бъдем разпознаваеми и с което ще ни характеризират. Поставете се за момент от страната на клиента и си задайте въпроса - бих ли направил компромис с това?
Не мисля, че някой би отговорил положително.
От тук идва и "проблема" - "продавачите" смятат, че трябва да им се заплати за труда, клиента смята, че не може да заплати за нещо, което няма да използва.
За нас най-лесно беше да прекратим конкурса и да кажем, че няма избрано предложение. С оглед на положеният труд от участниците до момента, смятаме че даването на допълнителна възможност е по-добре за всички.
Оставям всеки един да си прецени дали иска да участва или не.
 
От: Конкурс за лого на компютърна фирма - цена 100 лв

MR.JB,
тези неща ги изброих като на всичкто отгоре. Какъв е този конкурс, в който може и да няма победител? В случая никой тук не го интересува дали сте го пуснали в още 1 или 1000 форума и там можело да има победител, това си е ваша работа. Важното е тук да се излъчи победител, ако специфично в условията на конкурса от самото начало не са посочени тези подробности, за да са наясно всички за какво се записват. Идеята на конкурса в този случай отива по дяволите тогава.

Един дизайнер или фирма ще ви направи 2 или 3 версии на логото, ще ви вземе парите и ще ви остави, независимо дали някое от предложенията ви отговаря на представите или не.
Здравейте,
Вие бихте ли излъчили победител за нещо, което няма да използвате?

Колкото до фирмите, които ще ми дадат 1-2 предложения, ще ми вземе парите и независимо дали ми харесва или не ще ме изостави - опита ми показва, че такива фирми не съществуват дълго време на пазара. Оставям на страна факта, че това няма как да се случи когато съм дал пари за да се изпълни дадена работа.
Благодарение на този тип работа с клиенти, цялата ни икономика е в това състояние (но това е друга тема и не мисля, че има връзка с дискусията в момента).

Ако трябва да сме буквояди, то и аз мога да попитам - а къде сме записали, че ще се излъчи победител? Няма правило по което да искате един конкурс да има победител или не - независимо в коя област става въпрос. Дайте да не изпадаме в полемика за това. Мисля, че достатъчно разводнихме темата. Всеки един от своята гледна точка смята, че е прав. Опитахме се да постигнем компромис, като променим условията и увеличим бюджета, вместо да прекратим конкурса. Ако това не е достатъчно, не знам какво да ви кажа повече.
 
От: Конкурс за лого на компютърна фирма - цена 100 лв

Прекратявайте конкурса, защото вече никой няма да се захване да ви прави концепции.

При Дизайните се плаща и квот получиш вече - за преценка дали да работите с някой си има портфолио!
А при конкурсите дойде ли датата за излъчване на победител -> се излъчва победител за най - доброто от тук и се заплаща, а дали ще го ползвате си е ваша работа.

Всичко в България е така -> А да ви кажа тук във форума са едни от най-добрите дизайнери на българския пазар. Мога да ви изброя поне 10 на топ ниво от форума.

Относно наградата -> Крайно недостатъчна да ни вдъхнови да се пъним за поредната концепция...
Влезте в 99designs и вижте на кви цени вървят логата и колко предложения има и на колко етапа минава....

Друг е въпроса, че някои колеги осраха малко темата, като публикуваха всяко предложение, като нов отговор, а не си редактираха първия пост. Човек не може да си намери неговото..
 
От: Конкурс за лого на компютърна фирма - цена 100 лв

Здравейте,
Вие бихте ли излъчили победител за нещо, което няма да използвате?

Колкото до фирмите, които ще ми дадат 1-2 предложения, ще ми вземе парите и независимо дали ми харесва или не ще ме изостави - опита ми показва, че такива фирми не съществуват дълго време на пазара. Оставям на страна факта, че това няма как да се случи когато съм дал пари за да се изпълни дадена работа.
Благодарение на този тип работа с клиенти, цялата ни икономика е в това състояние (но това е друга тема и не мисля, че има връзка с дискусията в момента).

Бих заплатил незвисимо дали ще го ползвам или не, след като съм обещал. Относно фирмтие дето не съществували дълго, това не е така - това е световна практика от дизайнерите и е приет начин на работа.

В случая сте некоректни и няма смисъл от спорове. Умишлено или не, подведохте много хора. Достатъчно конкурси са пускани във форума, за са ясни нещата как трябва и не трябва да се случват.

Щом сте предвиждали, че може и да не изберете победител, това следва да е написано точно и ясно в условията на конкурса. Обикновено практиката е в добавка към това да се поставя и утрешителна награда за най-доброто лого от предложените, независимо че няма да го ползвате.
 
От: Конкурс за лого на компютърна фирма - цена 100 лв

Тогава защо не отидохте в 99designs например и там да им разтягате тези локуми!? Когато се организира конкурс вие се задължавате да изберете победител или поне да има утешителна награда за най-доброто според вас предложение, а не да се правите на ощипана мома! Никой не ви е казал, че нямате право на корекция, а че след като и вие не знаете, какво искате, тогава или се обръщате към фирма, занимаваща се с дизайн, или се държите най-малкото като мъж на място. Относно конкурса в другия сайт. Вие ли го казахте или потребител от сайта спомена за тази "малка" подробност?

От изказването ви " Когато отидете където и да било" това малко ми звучи все едно правите сравнение с пазар, където сте отишли да си купите домати. С една дума, поредният конкурс, където организатора просто се подигра (и то меко казано!) с всички дизайнери, които се включиха и работата им! И ще добавя едно последно нещо, че ако бяхте сериозен сайт, който държи на доброто си име и репутация, тогава щяхте да знаете, че труда на хората се уважава!
 
От: От: Конкурс за лого на компютърна фирма - цена 100 лв

Прекратявайте конкурса, защото вече никой няма да се захване да ви прави концепции.

При Дизайните се плаща и квот получиш вече - за преценка дали да работите с някой си има портфолио!
А при конкурсите дойде ли датата за излъчване на победител -> се излъчва победител за най - доброто от тук и се заплаща, а дали ще го ползвате си е ваша работа.

Всичко в България е така -> А да ви кажа тук във форума са едни от най-добрите дизайнери на българския пазар. Мога да ви изброя поне 10 на топ ниво от форума.

Относно наградата -> Крайно недостатъчна да ни вдъхнови да се пъним за поредната концепция...
Влезте в 99designs и вижте на кви цени вървят логата и колко предложения има и на колко етапа минава....

Друг е въпроса, че някои колеги осраха малко темата, като публикуваха всяко предложение, като нов отговор, а не си редактираха първия пост. Човек не може да си намери неговото..

Ако има достатъчно хора, които са на мнение, че трябва да го прекратим - ОК, не виждам проблем.
 
От: От: Конкурс за лого на компютърна фирма - цена 100 лв

Ако има достатъчно хора, които са на мнение, че трябва да го прекратим - ОК, не виждам проблем.

Дали ще го прекратите или не е все едно - никой няма да пусне тук повече предложения, бъдете сигурни. Призовавам адиминистраторите да се въведат ясни правила за пускането на конкурсите и да се следят условията им дали са коректни.
 
От: Конкурс за лого на компютърна фирма - цена 100 лв

В условието на конкурса никъде не е написано, че си запазвате правото на отказ от конкурса или промяна на правилата. Weld1 си имат правилник и общи условия, неангажиращи по никакъв начин поръчителя - http://weld1.bg/idea.php .
Не превръщайте 'предприемач.ком' във 'несериозният' за мен 'weld1'. Blinky е направил тема 'Евро Правила за Свършена Работа в Секцията Freelance Jobs & Projects' засягаща правилата във 'Freelance Jobs & Projects'. Верно е, че не касаят точно конкурси за лого-дизайн, но най-малкото подходете по-бизнесменски и си гарантирайте наградата. Преди конкурса сте се запознали с 'тукашните' дизайнери и сте знаели ориентировъчно възможностите им. Всеки е дал нещо от себе си и е търпял критики. Ако никое предложение не ви удовлетворява и след продължението просто си платете и продължете нататък в други сайтове или където си искате. Това е просто неангажиращ съвет и вие си преценете как ще процедирате от тук нататък.
 
От: Конкурс за лого на компютърна фирма - цена 100 лв

Тогава защо не отидохте в 99designs например и там да им разтягате тези локуми!? Когато се организира конкурс вие се задължавате да изберете победител или поне да има утешителна награда за най-доброто според вас предложение, а не да се правите на ощипана мома! Никой не ви е казал, че нямате право на корекция, а че след като и вие не знаете, какво искате, тогава или се обръщате към фирма, занимаваща се с дизайн, или се държите най-малкото като мъж на място. Относно конкурса в другия сайт. Вие ли го казахте или потребител от сайта спомена за тази "малка" подробност?

От изказването ви " Когато отидете където и да било" това малко ми звучи все едно правите сравнение с пазар, където сте отишли да си купите домати. С една дума, поредният конкурс, където организатора просто се подигра (и то меко казано!) с всички дизайнери, които се включиха и работата им! И ще добавя едно последно нещо, че ако бяхте сериозен сайт, който държи на доброто си име и репутация, тогава щяхте да знаете, че труда на хората се уважава!

Здравейте Nikol89,
вие участвахте ли в конкурса и чувствате ли, че не сме ви уважили труда или сме ви ощетили по някакъв начин?
 
От: Конкурс за лого на компютърна фирма - цена 100 лв

Здравейте Nikol89,
вие участвахте ли в конкурса и чувствате ли, че не сме ви уважили труда или сме ви ощетили по някакъв начин?

Не, аз не участвах и причината за това е, че точно подобни "предприемачи" като вас организират конкурси в сайта и след това просто си подвиват опашката. В случай просто ме е яд затова, че колегите дизайнери в сайта просто бяха излъгани по най-наглия начин, тъй като вие не споменахте изрично, че е възможно да не бъде избран победител. Никой не говори за самата парична награда и дали ще е 10 или 100 лева, а това че ако се организира конкурс винаги трябва да има победител или ако искате да си запазите правото да не изберете нито едно от предложенията, тогава сте длъжни изрично да го споменете в условията, а това не беше направено.
 
Статус
Not open for further replies.

Горе