Конкурс за лого на компютърна фирма - цена 100 лв

Статус
Not open for further replies.
От: Конкурс за лого на компютърна фирма - цена 100 лв

В условието на конкурса никъде не е написано, че си запазвате правото на отказ от конкурса или промяна на правилата. Weld1 си имат правилник и общи условия, неангажиращи по никакъв начин поръчителя - http://weld1.bg/idea.php .
Не превръщайте 'предприемач.ком' във 'несериозният' за мен 'weld1'. Blinky е направил тема 'Евро Правила за Свършена Работа в Секцията Freelance Jobs & Projects' засягаща правилата във 'Freelance Jobs & Projects'. Верно е, че не касаят точно конкурси за лого-дизайн, но най-малкото подходете по-бизнесменски и си гарантирайте наградата. Преди конкурса сте се запознали с 'тукашните' дизайнери и сте знаели ориентировъчно възможностите им. Всеки е дал нещо от себе си и е търпял критики. Ако никое предложение не ви удовлетворява и след продължението просто си платете и продължете нататък в други сайтове или където си искате. Това е просто неангажиращ съвет и вие си преценете как ще процедирате от тук нататък.

xland,
благодаря за коментара. Прав сте за това, че изрично не сме записали, че си запазваме правото на отказ от конкурса или промяна на правилата. Отчитам това за грешка.
Преди конкурса не сме се запознали с "тукашните" дизайнери и не сме знаели какви са очакванията им. Това предполагам, че може да се отчете за друга наша неточност.
Така или иначе, стигнали сме до ситуацията в момента и за да не разваляме тона помежду си и да се караме (както е практиката във всеки един БГ форум за съжаление), ще помоля просто да кажете дали да прекратим конкурса или не. Това, което аз мога да гарантирам е, че при следващ конкурс от наша страна всички условия ще бъдат подробно описани, така че да не излизаме несериозни.
 
От: От: Конкурс за лого на компютърна фирма - цена 100 лв

Не, аз не участвах и причината за това е, че точно подобни "предприемачи" като вас организират конкурси в сайта и след това просто си подвиват опашката. В случай просто ме е яд затова, че колегите дизайнери в сайта просто бяха излъгани по най-наглия начин, тъй като вие не споменахте изрично, че е възможно да не бъде избран победител. Никой не говори за самата парична награда и дали ще е 10 или 100 лева, а това че ако се организира конкурс винаги трябва да има победител или ако искате да си запазите правото да не изберете нито едно от предложенията, тогава сте длъжни изрично да го споменете в условията, а това не беше направено.

Nikol89,
бих искал да ви дам един съвет, който вие сама преценете дали да последвате или не - не говорете от името на други хора и не давайте определения за хора, които не познавате.

Мисля, че колегите ви участвали в конкурса са достатъчно големи и могат сами да се защитят ако се се почувствали ощетени и "излъгани по най-наглия начин" от "такъв предприемач като нас".
 
От: От: Конкурс за лого на компютърна фирма - цена 100 лв

Nikol89,
бих искал да ви дам един съвет, който вие сама преценете дали да последвате или не - не говорете от името на други хора и не давайте определения за хора, които не познавате.

Мисля, че колегите ви участвали в конкурса са достатъчно големи и могат сами да се защитят ако се се почувствали ощетени и "излъгани по най-наглия начин" от "такъв предприемач като нас".

Добре. Един спортсменски въпрос, на който ми е интересно да чуя гледната ви точка. И така, вие сами казвате, че грешката е ваша, а именно че изрично не сте споменали това условие на конкурса. Тогава защо дизайнерите трябва да "плащат" за този ваш пропуск с личното си време и похарчени усилия за всяко едно от предложенията си? Мисля, че разбирате мисълта ми и какво искам да ви кажа. Ако още в началото бяхте казали това, уверявам ви, че никой уважаващ себе си потребител не би казал и една лоша дума във ваш адрес, но след като сте допуснали грешка е редно и вие да платите за нея, а не да се оправдавате, по какъв то и да било начин.
 
От: От: От: Конкурс за лого на компютърна фирма - цена 100 лв

Добре. Един спортсменски въпрос, на който ми е интересно да чуя гледната ви точка. И така, вие сами казвате, че грешката е ваша, а именно че изрично не сте споменали това условие на конкурса. Тогава защо дизайнерите трябва да "плащат" за този ваш пропуск с личното си време и похарчени усилия за всяко едно от предложенията си? Мисля, че разбирате мисълта ми и какво искам да ви кажа. Ако още в началото бяхте казали това, уверявам ви, че никой уважаващ себе си потребител не би казал и една лоша дума във ваш адрес, но след като сте допуснали грешка е редно и вие да платите за нея, а не да се оправдавате, по какъв то и да било начин.

Да така е, не сме упоменали - аз пък ще ви попитам - има ли правило в този форум, който да сме нарушили и заради който да "платим" за нашата грешка?
Тръгнем ли да търсим кой е виновен и кой не, всеки може да даде различни доводи в своя полза.
Очевидно по този конкурс нещата няма да се развиват повече, така че според нас (а и според няколко участника) най-логичното е да бъде прекратен.
Това, което от сега мога да кажа е, че видяхме всички пропуски по отношение на правила, бюджет и т.н. и ако преценим, че искаме отново да пуснем конкурс, то бюджета ще бъде такъв, че да се надяваме и тези топ 10 дизайнера да имат интерес да се включат, като изрично ще бъдат записани правилата за да не се получава тази дискусия отново.
Моля никой от участниците до момента да не се обижда или да реши, че смятаме нивото им за по-ниско.
 
От: Конкурс за лого на компютърна фирма - цена 100 лв

Простете, колега MR.JB, моето включване като страничен, и респективно непряко засегнат от ситуацията наблюдател, но определено реакцията ви е некоректна! След като сте допуснали грешката да НЕ предупредите желащите да се включат, че запазвате правото си да не изберете нито едно решение на поставеното от вас задание, то сега дължите НАЙ-МАЛКОТО едно извинение и прекратяване на какъвто и да е спор с тези хора, които са жертва на вашата грешка! :) Поздрави!
 
От: Конкурс за лого на компютърна фирма - цена 100 лв

Простете, колега MR.JB, моето включване като страничен, и респективно непряко засегнат от ситуацията наблюдател, но определено реакцията ви е некоректна! След като сте допуснали грешката да НЕ предупредите желащите да се включат, че запазвате правото си да не изберете нито едно решение на поставеното от вас задание, то сега дължите НАЙ-МАЛКОТО едно извинение и прекратяване на какъвто и да е спор с тези хора, които са жертва на вашата грешка! :) Поздрави!

То това е най-лесното... Добре че не съм се бъхтил за този конкурс. А тея дето са правили логото доста време и са дали 1 2 дни от живота си? Знаеш ли ако съм на тяхно място едно извинявай как ще ме трогне :)...
Както и да е, няма да пиша повече че.
 
От: Конкурс за лого на компютърна фирма - цена 100 лв

Простете, колега MR.JB, моето включване като страничен, и респективно непряко засегнат от ситуацията наблюдател, но определено реакцията ви е некоректна! След като сте допуснали грешката да НЕ предупредите желащите да се включат, че запазвате правото си да не изберете нито едно решение на поставеното от вас задание, то сега дължите НАЙ-МАЛКОТО едно извинение и прекратяване на какъвто и да е спор с тези хора, които са жертва на вашата грешка! :) Поздрави!

Здравейте,
благодаря за коментара. Прав сте, че сме допуснали нередност в началото, но искам да кажа, че не е била породена с някакъв умисъл.
Също така сте прав, че тази нередност е довела до спора в момента и трябва да се извиним на всички участници.

Моля, приемете нашите най-искрени извинения свързани с възникналите нередности в този конкурс.
 
От: Конкурс за лого на компютърна фирма - цена 100 лв

Стига си писал на "Вие" бе мизерник. Е*ем ти компанията, не можете да изкарате 500 лв. да платите на някой читав дизайнер (не че колегите тук не са читави, но определено не взимат колкото фирми), 5-6 страници с предложния във форума и накрая изскачате с някаква глупост, че можело да не изберете лого. Ами много ясно, нали някой от Вас може да е откраднал вече идеята на някой колега, кой дава гаранция, че някакво подобно лого няма да се пръкне на бъдещия Ви сайт? Направо се е*авате сериозно с хората тука. Ако съм на админите ще Ви сложа бан.

Поне се извини на хората, както трябва и закривай темата.
 
Re: От: Конкурс за лого на компютърна фирма - цена 100 лв

Поне се извини на хората, както трябва и закривай темата.

Ако е така, послушай колегите си. ;)

Не съм следил темата от близо, но от последните коментари забелязвам, че доста некоректно постъпваш с колегите си тук. За това, моля, нека бъде решено това недоразумение. Ако не, ще вземем мерки по въпроса. Вземете си решението, а ние като админи, ще вземем нашето. Такова неуважение към труда и търпението на другите не се толерира тук. Успехи.
 
От: Re: От: Конкурс за лого на компютърна фирма - цена 100 лв

Ако е така, послушай колегите си. ;)

Не съм следил темата от близо, но от последните коментари забелязвам, че доста некоректно постъпваш с колегите си тук. За това, моля, нека бъде решено това недоразумение. Ако не, ще вземем мерки по въпроса. Вземете си решението, а ние като админи, ще вземем нашето. Такова неуважение към труда и търпението на другите не се толерира тук. Успехи.

Евала, Blinky. Едно бързо писмо и веднага се взема реакция. :) Винаги съм била на мнение, че именно администраторите и хората, които следят сайта са 90% от успеха му и бъдещото развитие. Продължавайте все така! :wink:
 
От: Re: От: Конкурс за лого на компютърна фирма - цена 100 лв

Ако е така, послушай колегите си. ;)

Не съм следил темата от близо, но от последните коментари забелязвам, че доста некоректно постъпваш с колегите си тук. За това, моля, нека бъде решено това недоразумение. Ако не, ще вземем мерки по въпроса. Вземете си решението, а ние като админи, ще вземем нашето. Такова неуважение към труда и търпението на другите не се толерира тук. Успехи.

Извиних се на колегите, ако смятат, че не е достатъчно, то още веднъж го правя и се извинявам ако поради незнание от моя страна съм ги накарал да се почувстват ощетени. Моля да приемат искрените ми извинения за възникналото недоразумение.
За да не излизаме крадци, гарантирам, че всички предложения които са публикувани в тази тема няма да се използват като цяло или като елементи при изготвянето на логото на компанията. Няма да взаимстваме идеи от тях.




P.S. Бих искал да обърна внимание на админите за нещо - не мисля че поста на redrum (с всички епитети в него) отговаря на нивото на сайта.
 
От: Re: От: Конкурс за лого на компютърна фирма - цена 100 лв

P.S. Бих искал да обърна внимание на админите за нещо - не мисля че поста на redrum (с всички епитети в него) отговаря на нивото на сайта.

Първо вижте ранга му като потребител и после вижте вашия, че чак тогава се замислете....
 
Re: От: Re: От: Конкурс за лого на компютърна фирма - цена 100 лв

Първо вижте ранга му като потребител и после вижте вашия, че чак тогава се замислете....

абсолютно. Не може да мрънкаш, при положение, че не си прав и второто което е - залсужено си си го отнесъл. Пак го направи същоя номер, тарикат. Баси и фирмата ще сте там. :) Чак не искам и да ви знам. И като натрупаш рейтинг като redrum тогава ще си говорим. Но едвали ще стане като гледам как се държиш с хроата тук.
 
Статус
Not open for further replies.

Горе