Конкурс за SEO на MAXCAR.bg

brester

New Member
Здравейте,

Притежавам електронен магазин: maxcar.bg (престашоп)

До този момент привличам клиентите си основно с Adwords и Facebook реклама.

Време е да помисля за оптимизация. Писнало ми е да говоря с фирми и искам да работя с човек директно.

Имам изискването да бутаме без платени абонаменти. Има много неща, които могат да се направят преди тях.

Очаквам хората, които се интересуват да разгледат сайта и да ми пишат на: office at maxcar.bg
Искам всеки един мейл да съдържа план за действие и конкретна цена за извършване на оптимизацията.

Благодаря за вниманието! Надявам се, че съм публикувал темата на правилното място.

Ще се радвам да получа съвети и мнения в темата.

Поздрави,
Любомир Брестнички
 
От: Конкурс за SEO на MAXCAR.bg

Искам всеки един мейл да съдържа план за действие и конкретна цена за извършване на оптимизацията.

Нещо не си ли много нагъл? Ми, че той като ти напише план за действие, ти автоматично ще го разкараш, с оправданието, че е предложил висока цена а имаш оферта с по-ниска цена, и сам почваш работа по същия този план?
 
Последно редактирано:
От: Конкурс за SEO на MAXCAR.bg

Нещо не си ли много нагъл? Ми, че той като ти напише план за действие, ти автоматично ще го отсфириш, с оправданието, че е предложил висока цена а имаш оферта с по-ниска цена, и сам почваш работа по същия този план?

Еми той човека го е измислил вече
 
От: Конкурс за SEO на MAXCAR.bg

Един съвет, като на колега ще ти дам. Виждам че има хубав маркетинг и реклама, така че за СЕО си приготви x2 от бюджета ти за реклама. :)
 
От: Конкурс за SEO на MAXCAR.bg

Искам само да кажа, че не очаквам да беклинкове, а да седнем с човека рамо до рамо и да оправим структората на сайта и да действаме с безплатни постоянни линкове. Да видим от какво се дразни Гугъл и да оптимизитаме съдържанието. Очачвам по-добри: PageRank, Page Authority, Domain Authority. Ще поработим с Search Console и такава неща. В общи линии ми е писнало от оферти: Ти си оправи сайта, ние ще оптимизираме тези 3-4 думи с платени линкове по едиколкоси на месец. Това не е реална работа.
 
От: Конкурс за SEO на MAXCAR.bg

Един съвет, като на колега ще ти дам. Виждам че има хубав маркетинг и реклама, така че за СЕО си приготви x2 от бюджета ти за реклама. :)

Бюджета ми за реклама на месец е 10 000 лева. Как Ви се струва? Опитвам се да го намаля, не да го надувам. Много лесно си купувам 50 000 качествени и заинтересовани потребители на месец. :) ...... Нали за това е оптимизацията, да вкарвам хора без пари, макар и след голям първоначален разход.
 
От: От: Конкурс за SEO на MAXCAR.bg

Малко извън темата - забавно клипче сте направи ли , магазина има голямо бъдеще

Още не мога да пиша ЛС, за това тук.

Едно по-добро :)
youtube дот com/watch?v=Ke2lLmtFzc8
 
От: От: Конкурс за SEO на MAXCAR.bg

Странникът, с този тон е ясно, че няма да участвате в конкурса. Мисля, че не разбрахте идеята ми.
 
  • Like
Реакции: Sky
От: Конкурс за SEO на MAXCAR.bg

@brester, мисля, че ще харесате услугите на http://netpeak.bg/ . Спокойно може да изпратите запитване.
Начинът по който търсите специалисти (особено за такава сложна задача) не е правилен.
 
От: Конкурс за SEO на MAXCAR.bg

да седнем с човека рамо до рамо

Какво означава това? Мислиш ли, че някой SEO специалист ще желае да му висиш на главата или постоянно да му се месиш в работата чрез скайпове, мейли, телефони, или да му даваш напътствия кое, как и защо трябва да направи???
 
От: Конкурс за SEO на MAXCAR.bg

Какво означава това? Мислиш ли, че някой SEO специалист ще желае да му висиш на главата или постоянно да му се месиш в работата чрез скайпове, мейли, телефони, или да му даваш напътствия кое, как и защо трябва да направи???


Така като гледам коментарите, мисля да оставя милия тон. Явно не искате пари, тогава няма да Ви ги дам!
 
От: Конкурс за SEO на MAXCAR.bg

nortrant, благодаря, че казваш мнението си без излишни комплекси!

Искам да припомня на останалите господа, че който плаща, поръчва хорото. Като не Ви харесва, защо пишете. Трайте си там и си живейте в своя собствен свят. Аз съм прав да търся това което искам и съм прав да го направя по начина, по който ми харесва. Това, че на вас не Ви харесва си е ваша работа. Или сте вътре или не спамите темата ми. Не случайно повечето оптимизатори, които познавам едвам заслужават да платя сметката за кафето им. Има и готини, който вършат работа.... но тук явно няма от тях.
 
От: Конкурс за SEO на MAXCAR.bg

nortrant, благодаря, че казваш мнението си без излишни комплекси!

Искам да припомня на останалите господа, че който плаща, поръчва хорото. Като не Ви харесва, защо пишете. Трайте си там и си живейте в своя собствен свят. Аз съм прав да търся това което искам и съм прав да го направя по начина, по който ми харесва. Това, че на вас не Ви харесва си е ваша работа. Или сте вътре или не спамите темата ми. Не случайно повечето оптимизатори, които познавам едвам заслужават да платя сметката за кафето им. Има и готини, който вършат работа.... но тук явно няма от тях.
Надали ще ги намериш по форумите.
По-скоро може да поискаш препоръка.
 
От: Конкурс за SEO на MAXCAR.bg

Искам само да кажа, че не очаквам да беклинкове, а да седнем с човека рамо до рамо и да оправим структората на сайта и да действаме с безплатни постоянни линкове. Да видим от какво се дразни Гугъл и да оптимизитаме съдържанието. Очачвам по-добри: PageRank, Page Authority, Domain Authority. Ще поработим с Search Console и такава неща. В общи линии ми е писнало от оферти: Ти си оправи сайта, ние ще оптимизираме тези 3-4 думи с платени линкове по едиколкоси на месец. Това не е реална работа.

Бих ти препоръчала да се преориентираш към OpenCart. Отговори вероятно ще получиш от следното видео: https://www.cloxy.com/blog/opencart-seo/

Успех с оптимизацията!
 
От: Конкурс за SEO на MAXCAR.bg

Колега, без да претендирам да съм СЕО, бих ти препоръчал като за начало да направиш следните неща:

1. Преведи си сайта (всички важни неща са на английски)
2. Напиши уникални описания на продуктите
3. Намери хора да ти напишат ревюта под всеки продукт

Иначе за човек/фирма и аз мога да ти препоръчам netpeak.bg и по специално Генади
 
Давам едно плюсче за Фозката. И на мен ми направи впечатление, че сайта не е преведен в някои основни елементи. Мисля, че това няма да е проблем, тъй като е доста лесна за управление система. Вярвам, че структурата и е логична и превода няма да отнеме много време.
 
От: Конкурс за SEO на MAXCAR.bg

Като потребител, а не като специалист:
Това ме посрещна при влизане на сайта и след като не намерих Х да изключа всички тези прозорци... ударих хикса на целия сайт. Изобщо не си направих труда да го погледна. Предполагам и други потребители биха изключили сайта вместо 10 минути да се борят с изкачащи прозорци. Особено за хора, които нямат познания - това е супер объркващо.

8421537y.jpg
 
От: Конкурс за SEO на MAXCAR.bg

Един клик - където и да е, е достатъчен за затвярянето на банера. Всичко е X :) Не сме имали оплаквания от потребители! А те не са хич малко на ден и също като поръчки.

Предполагам всички сте попаднали на англиската версия на сайта, където въобще не е работено. Така са настроени явно браузерите ви. 99% от трафика в момента е платен и каца на българската версия, където не би трябвало да има грешки - липса на описание, тагове ... дублирани неща. Обмислям да забраня английската версия за индексиране и да сложа някакъв редирект.

Благодаря на всияки, които пишат конструктивно в темата ми!
 
От: Конкурс за SEO на MAXCAR.bg

Това са онези с клипа на Китодар, ще я пусна тук, ако някой случайно не я е гледал, ето на това му се казва успешна маркетингова стратегия. Аз се зачудих дори дали да не си купя масло, въпреки че нямам автомобил.

https://www.youtube.com/watch?v=Ke2lLmtFzc8
 

Горе