Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Опенкарт 1.5.6.4 още си е най-добрата версия на opencart
А Windows 3.1 си остава най-добрата версия на Windows :eek::eek::eek:
Стига си заблуждавал хората.
 
XP си беше най-добре, откъдето и да го погледнеш. След 98 си беше като революция :)
 
Опенкарт 1.5.6.4 още си е най-добрата версия на opencart

До някъде да и не, 2.3 е по-добре. Новите 3.. само проблеми.

Поздрави.
 
Явно не ви се налага да пишете модули. То за Станчо е ясно де. 1.5 е най-добър защото е събрал една торба модули, които налива без да разбира как работят.
Новите 3.. само проблеми.
Никакви проблеми нямам.

Дори само спестяването на хиляди такива редове е повод за ъпгрейд до 3-ка.
PHP:
$data['xxx'] = $this->language->get('xxx');

Да не говорим, че най-накрая въпреки всичките кусури на това лайно, поне има нормален темплейт енджин.
 
Явно не ви се налага да пишете модули. То за Станчо е ясно де. 1.5 е най-добър защото е събрал една торба модули, които налива без да разбира как работят.

Никакви проблеми нямам.

Дори само спестяването на хиляди такива редове е повод за ъпгрейд до 3-ка.
PHP:
$data['xxx'] = $this->language->get('xxx');

Да не говорим, че най-накрая въпреки всичките кусури на това лайно, поне има нормален темплейт енджин.
Но все още няма АПИ за импорт на продукти :D :D
 
Аз съм много далече от това ставам апологет на ОС. Но по-добре едно относително модерно лайно, отколкото друго, което е морално остаряло преди повече от 5 години.


Но все още няма АПИ за импорт на продукти :D :D
И най-вероятно никога няма да има. Нали се сещаш, че Даниелчо прибира процент от всички продадени модули. Дали му е интеесно да го вгражда в ядрото безплатно?
 
Последно редактирано:
Да не говорим, че най-накрая въпреки всичките кусури на това лайно, поне има нормален темплейт енджин.

@Torbalan Trolski Защо го наричаш лайно, толкова ли е зле като система за Магазин?
Питам защото съм спрял на него ако някога реша да отварям магазин.
 
@Torbalan Trolski Защо го наричаш лайно, толкова ли е зле като система за Магазин?
Питам защото съм спрял на него ако някога реша да отварям магазин.

Ако слушаш хората, коя е най-добрата система.... имам над 135 проекта под Opencart, под Magento имам 87 проекта.
Всичко за 5 години, гарантирам ти че двете системи могат да държат едно добро копие на Aliexpress или Amazon.
Всичко зависи какво търсиш, ако някой ти каже че WooCommerce(модул) е по-добър от Opencart, Magento значи си губиш времето да го слушаш.

Вземи си един AWS или Google Cloud, вкарай Opencart/Magento и си намери човек със сериозен опит с портфолио от реални работещи магазини, гарантирам ти че няма да имаш никакви проблеми.

Поздрави,
Станимир
 
@Torbalan Trolski Защо го наричаш лайно, толкова ли е зле като система за Магазин?
Питам защото съм спрял на него ако някога реша да отварям магазин.
1. Отвратителен дизайн на базата
2. Пълно с копи-пейст код без никаква мисъл за reusability
3. Безумно редактиране на поръчка в админа през апи-то на фронта
4. Отвратен чекаут
.....
99. Мързи ме да пиша

Ако ще започваш от нулата thirty bees (форк на престата) е много по-разумно решение.
ОС е популярен в България, защото местните наливачи от друго не разбират.

имам над 135 проекта под Opencart, под Magento имам 87 проекта.
А имаш ли собствен с поне 20-30 поръчки на ден?

гарантирам ти че двете системи могат да държат едно добро копие на Aliexpress или Amazon.
Bottleneck-a на един магазин не е колко милиона артикула можеш да листнеш, а колко поръчки можеш да обработиш.
 
Аз пък препоръчвам opencart-a :)

Да, като код наистина е пълно ла*но, но пък в зависимост от това кой го ползва си има предимствата.

Например ние имаме разработени доста модули за него и най-различни модификации. Сравнително интуитивен е за употреба, лесен за редизайн и модване.

Да, базата е с малоумна архитектура. Да, всичките му модели и контролери са с отвратително тъпа логика. Разни други бози например както по-горе казаха, едитването на поръчки през фронт апи също не знам с какъв акъл са мислени. Или пък да ти брои редовете на _product по няколко пъти в заявка...

Но в крайна сметка целта на тази система е една - да запише в базата 2 имена, телефон и т.н. на този, който поръчва.

Имаме магазини на OC с 50к+ продукта и 1к+ поръчки дневно и с леки модификации се държат стабилно.

Чуплив е само ако теглиш наред неверифицирани добавки от индийците, но в един сценарий, където ти си го моднал и всичко, което искаш си писал къстъм, за мен си остава добра система.

Много по-добре от гнусната престашоп, където не можете да ме убедите, че кодът е по-културен. Или пък Магенто... имаш някакъв треторазряден магазин с 5к продукта и 10-20 поръчки на ден, за какво ти е изобщо да се занимаваш с Магенто в този случай?

В заключение - най-добре си е къстъм решението, но ако ползваш готово няма да намериш такова без бъгове и мизерии в него. Всичко опира до това на какво си свикнал да работиш и ти коства по-малко време до постигането на задоволителен краен резултат.
 
  • Like
Реакции: CTAH
Това как можа да го кажеш :eek::eek::eek:

Ами не е трудно, особено ако познаваш системата. За модовете зависи от функционалността, но къстъм дизайн PSD към OC с рязане и код + CSS за всичките му таблети, телефони, изправени екрани, легнали екрани и т.н. сме правили за 2 работни дни :) И то на 2, с twig-a е по-културно. На престашоп примерно не го виждам за по-малко от 10-ина дни.

Но аз пак си говоря от моята камбанария, защото го знам наизуст. Някой престашоп манияк може да каже обратното.
 
  • Like
Реакции: CTAH
Познаването на системата разбира се е важно, но куците инструменти (ocmod/vqmod) така или иначе го правят отвратително. Напъна да се достигне гъвкавостта на WP (където за всяко чудо си има хукове), чрез новата event система са честно казано трагични.
 
Здравейте, искам да променя това инфо от продуктовата секция.

ohiUkLH.png


"В наличност" да бъде в различен цвят и с по-големи букви.

Ако някой може да ми бъде полезен ще му бъда доста благодарен !
 
Напиши ми сайта на лично



Здравейте, искам да променя това инфо от продуктовата секция.

ohiUkLH.png


"В наличност" да бъде в различен цвят и с по-големи букви.

Ако някой може да ми бъде полезен ще му бъда доста благодарен !
 

Горе