Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

#нетегля ще е актуално още месеци наред за клиентите на КТБ.:mad:
 
От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

Банкер на годината!
Вече не се връчва, а се издирва.

Как се измениха времената - преди хората обираха банки, а сега банките обират хората.:wink:
 
От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

Това може да се случи на всека една българска банка ако институциите решат да я затрият - без значение малка или голема, в добро състояние или в лошо. Немаме държава, това се потвърди и затвърди. Но пък си имаме стадо овце (поне във форумите и фейсбук), което лесно се манипулира и повтаря лозунгите на БНБ, прокуратура и управляващи - "не теглете", "успокойте топката"..., целящи да се замаже положението (за да не им се търси отговорност след това), вместо да потърси отговорност от същите веднага и да скочи на протести като след назначаването на Пеевски за шеф на ДАНС. Толкова нагло и арогантно не са се подигравали с българския народ.
 
От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

не мога да преценя доколко фрогнюз са жълти, но това е доста интересно четиво

Как Иван Искров „оздравява” КТБ АД?
http://frognews.bg/news_72980/Kak_Ivan_Iskrov_ozdraviava_KTB_AD/

от 13-ти е, но го видях днес
 
От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

Как се измениха времената - преди хората обираха банки, а сега банките обират хората.:wink:

Поддаваш се на манипулация много лесно. Това, което в същност става е кражба на банка (не кражба извършена от банка, не кражба от банка).

По повод опитите за внушение, че липсват 3,5 милиарда лева от капитала на банката писах в тази тема.

Накратко: липсват някакви бумаги, не пари.

Най-вероятно тези бумаги са ги конфискували други държавни паразити и не са казали на одиторите за това.
 
От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

Лошо няма така е като се говори на слапо. Всеки в темата лумка и говори като гадателка от сайта ми за обяви, а реално никой си няма и на идея какво се случва. :lol:
 
От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

Това е потресаващо:

Прекратяването на договорите за охрана на офисите на банката с технически средства поставя в пряка опасност от кражба на активите на банката и документацията й. Това действие е в пряко противоречие с Наредба I – 171 на МВР и БНБ за сигурността на банките. Фирма за физическа охрана с опитни служители, специално обучавани за банкови охранители, беше подменена с охранители, чиято професионална квалификация за охрана на финансови институции е, меко казано, съмнителна.

Източник

И не само това. Прочетете статията - създавани са затруднения на кредитополучателите да си плащат вноските по кредити, новите охранители получавали двойно повече пари, КТБ ще плаща 1 милион 260 хиляди лева за одиторски хонорар (при положение, че и е забранено да плаща?), данните са оценени в абсурдно кратки срокове.

Данните от статията подкрепят хипотезата, че става въпрос за кражба на банката от организирана престъпна група, чиито членове са държавни служители (прокуратурата, БНБ, може би и депутати - ще видим как ще гласуват). В България мафията си има държава.

Вероятно след като успешно откраднат банката ще стане ясно, че липсващите документи всъщност не липсват, а просто са преместени от държавни служители, нахлули предполагаемо законно в банката и съвсем случайно забравили да уведомят за това одиторите.

До момента няма никакви доказателства за това, че банката има лоши кредити и че проблемите са различни от липса на ликвидност (заради масовото теглене от държавни и частни лица) и разбира се атаката от страна на престъпната група, в която участват държавни служители.

"Липсващите" документи не са доказателство за лоши кредити. Кредитите отпускани на свързани лица също не са доказано "лоши". Няма доказателства за това, че кредитополучателите не са си плащали кредитите и е абсурдно да се търсят доказателства за бъдещи събития (няма как да се докаже сега, че в бъдеще някои кредитополучатели ще спрат да си плащат вноските по кредитите, ако не им се пречи нарочно).

Тоест правят се опити да се внуши на хората, че банката е фалирала или е на път да фалира, въпреки че няма доказателства за това - има само проблем с ликвидността (напомням, че всички банки работят с частичен резерв, като този на българските банки е необичайно висок в сравнение с други европейски банки).

Твърденията, че от банката липсвали милиони също са недоказани. И много трудно ще се докаже (ако има изобщо липсващи банкноти за милиони), че тези милиони са изнесени преди банката да премине под контрола на държавните паразити. Абсурдно ми изглежда предположението, че служители на банката (касиери, счетоводители и управител) са изнасяли пари оставяйки следи (документи и записи на охранителните камери).

Прочетете и писмата от Цветан Василев тук и тук.
 
Последно редактирано:
От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

Е това направо ме хвърли в шок!!!!
ПРОСЛОВУТИТЕ 205 МИЛИОНА НЕ СА БИЛИ ИЗНЕСЕНИ, А ВНЕСЕНИ
Мажоритарният акционер Цветан Василев е направил опит да прехвърли милионите, получени като дивиденти, от сметката на една своя частна фирма към сметка на КТБ в опит за подпомагане на нейната ликвидност след паниката на вложителите. За да стане по-бързо, трансферът е бил оформен с износни и вносни бележки на каса. Но след влизането на квесторите и стопирането на всякакви преводи,парите са били върнати на частната му фирма.
Аз нямам съмнения, че това е така. Прокуратурата и БНБ толкова много лъжи ни поднесоха, че вече почти не се изненадвам, но тази новина все пак ме хвана неподготвен :). Трагедия!
 
От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

Е това направо ме хвърли в шок!!!!
ПРОСЛОВУТИТЕ 205 МИЛИОНА НЕ СА БИЛИ ИЗНЕСЕНИ, А ВНЕСЕНИ

Аз нямам съмнения, че това е така. Прокуратурата и БНБ толкова много лъжи ни поднесоха, че вече почти не се изненадвам, но тази новина все пак ме хвана неподготвен :). Трагедия!
Честно казано съм повече склонен да вярвам на Ц.В.,отколкото на безкрайно лъжливите ни прокуратура,служби и телевизии.
 
От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

Честно казано съм повече склонен да вярвам на Ц.В.,отколкото на безкрайно лъжливите ни прокуратура,служби и телевизии.

И аз определено имам по-малко доверие на държавни служители (прокуратура, БНБ, депутати), особено след като се запознах с доказателствата за престъпната им дейност. Повечето медии просто преписват каквото кажат държавните паразити.

Стана малко като онзи виц с компютрите - не били изнесени, а са ни ги върнали и не били компютри, а компоти...

Цветан Василев не бил изнесъл пари, а опитал да ги внесе, обаче му ги върнали...
 
От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

Честно казано,си мисля,че ни подготвят или украински,или кипърски сценарий...
 
От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

Пак взе да става мнооооого горещо:
ОМАНСКИЯТ ДЪРЖАВЕН ФОНД Е НАЕЛ ЕДНА ОТ ТРИТЕ НАЙ-МОЩНИ АДВОКАТСКИ КАНТОРИ В ЛОНДОН, ЗА ДА СЪДИ ПРАВИТЕЛСТВОТО И БНБ
Избрани цитати от източника:
Два пъти представители на Държавния резервен фонд на Оман са идвали в София за срещи с управителя на БНБ Иван Искров и министри. И двата пъти са били буквално натирени от тях.
...
първите думи на вицепремиерът Даниела Бобева са били брутални: да ви е ясно,че ще фалираме банката и ще си загубите всичките пари.
Правителството на Пламен Орешарски и БНБ отказаха правото за оздравяване на банката със собствени средства на "Бромак",на Оманския фонд и на руската Внешторгбанк.
...
След срещата при президента Плевнелиев на 14 юли,на която Бойко Борисов е отказал ГЕРБ да стане съучастник в законодателни промени, паникьосаният Пламен Орешарски е тръгнал да търси контакт с Оманския държавен фонд. Но от Фонда са били категорични,че повече няма да преговарят с никого от това брутално и престъпно правителство.

Бившият мажоритарен акционер на КТБ Цветан Василев е изпратил писма до Европейската централна банка, Европейската комисия и комисар Оли Рен с обяснения за причините и целта на фалита на Корпоративна търговска банка.
...
фалшифицирани са износни бележки с подправени подписи на Цветан Василев и неговия сътрудник Иван Стойков,за да се удостовери "тегленето" на 19 юни на 206 милиона лева,само че по това време банкерът вече е бил във Виена.
...
целта на войната срещу КТБ е заличаване на необслужвани кредити и придобиване на безценица на активите й.
Какво показва проучването ми за т.н.кредитна дупка в КТБ от 3,5 милиард лева (по внушението на гангстерите от правителството и БНБ). Всички тези кредити имат плащания по лихви и главници към края на юни. Всички. Тоест,няма нито един лош кредит; всички са обслужвани.
---------------

Истината започна да се появява. Интрересно защо никоя от популярните медии не казва това, което пишат BulgariaNews.
Лично аз започвам с интерес да следя сайта. Дано сем. Пеевски не го превземе, както направиха с Frog, Монитор и няколко други малки, независими новинарски сайта.
 
Мамчето се върна да види какво прави малкото и прасенце. Да са живи и здрави все така да прецакват всичко. Няма такива пумии. Правителството не може да се справи със скапаните си проблеми, пък банковия сектор ще спасява. Боже, боже, прибери си ги.

Аз като данъкоплатец няма да им плащам неграмотните грешки. Хората масово ще минат към сивия сектор. Вече за какво да плащаш? Някой като не си върши работа, го уволняват, тия освен, че седят, пък им плащаме. Като човек работещ в частния сектор, това е нелогично и няма да го приема. Който иска да си плаща данъците. ;) Аз реално смисъл невиждам. Сега вместо да има фондове за развитие на бизнеса и икономиката, ние ще плащаме някакви съдебни ла*на. Супер. ;) Лоша инвестиция се превърнаха и плащането на данъци. :)
 
Re: От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

Договориха се:
Гарантират и едрите депозити в КТБ, но след данъчна ревизия
Май ще им плащаме бакиите. Отврат!

Като всеки път. Но сега ние ще си помислим дали ще платим. Много засиране последно време. Все едно да си платиш за това, че те таковат. Как не. :D
 
От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

Вниманието в медиите се отклонява от важните неща, а като гледам и в тази тема е същата работа. От изключително значение е основата на целия случай. Няма никакво съмнение, че КТБ е била в добро състояние и е имала отлична ликвидност почти до последния момент. Банката все още щеше да си работи ако определени лица не бяха предизвикали паника с лъжливи слухове през интернет, телефони и други средства за комуникация. На мястото на КТБ можеше да е всяка друга банка.

Станалото е станало, няма как да се върне назад. Да видим как може да се оправят нещата. Никоя банка няма 100% ликвидност, но поддържа положителен баланс чрез парите, които й дължат разни хора и фирми, взимали заеми. Тези заеми трябва да са напълно обезпечени, така че на теория дори всички вложители да тръгнат да си теглят парите, БНБ пак може да спаси нещата като удари ключ на банката и тръгне да събира взиманията, за да оправи баланса.

Обаче БНБ, прокуратурата и не знам още кой пускат разни странни съобщения за милиарди необезпечени заеми, камиони с пари и други подобни. Тук вече нещата стават толкова шантави, че няма накъде повече. Аз не виждам как тези странни новини може да са истина, поне не и в мащабите, за които са говори. Още по-странно е, че все още не се знае какво е положението с взиманията на КТБ и какъв е текущият баланс на дружеството, а вече се говори за закони, чрез които да се гарантират влогове над 200 000 лв. WTF?! Законът не случайно защитава влогове до 200 000 лв., защото се приема, че хора с такива суми не са професионалисти в оперирането с пари и не се считат за богати. Законът защитава мнозинството граждани, които са от средна и по-ниска класа, като се приема, че богатите трябва сами да носят риска от своите капиталовложенията. Нямам нищо против Веждичката и другите милионери, но като са вложили парите си в банката, предлагаща най-висока лихва са поели риск и не е работа на бедните да компенсират тази загуба. 200 000 лв. са достатъчно много пари, за да може всеки да си преживее старините луксозно. Затова съм против да се гарантират парите на милионерите от държавата.

Нека върнат парите до 200 000 лв. на хората, да ликвидират банката и да опитат да съберат всички вземания, за да компенсират фонда, който гарантира влоговете. Най-важното обаче е да се разбере кой е виновен за слуховете, защото ако това се повтори може да стане много по-лошо. Социалните мрежи са голяма сила, която не подлежи на никакъв контрол от страна на българската държава, каквото и да твърдят плешо и неговата киберкомпания. Марк Зукърбърг си седи на другия край на света, брои си милиардите и си чеше топките, и изобщо не го ебе за банковата криза у нас, завихрена през неговата социална мрежа.
 
От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

БСП някога управлявали ли са без да фалират банка ? Жалко че този път беше просто една поръчка за разчистване на сметки между олигарските. Нашите служби са поръчкови. Сега най-вероятно ще ни съдят за цялата схема и народа ще плати. Станишев ви освободи от страха и отиде и в Европа да ги освобождава и там. Браво на такива патриоти.
 
От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

Burni,главна роля за фалита на КТБ изиграха Герб,медиите им и приятелчетата им,а за фалита на държавата са виновни всички рожби на БКП и ДПС,и в предишното и в сегашното НС всички бяха и са техни рожби.Дали ще е лайно от синя,кафява или червена крава,все си смърди!И не ми изкарвай от сто реки вода,че лайното Герб е хванало коричка,докато лайното БСП/ДПС е настъпано,все тая,мястото на всички е на бунището,а не в НС!
 
От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

Изобщо защо трябва да се фалира банката, това е целия абсурд в ситуацията. Изведнъж Василев им стана неудобен и го размазаха като муха с всички възможни държавни инструменти в това число подправяне на документи, фалшификации, изопачаване на фактите и т.н. Това е големия абсурд. Това е нещото, което ме плаши. До каква степен мафията в се е срастнала с властта че може да ограби банка от такъв мащаб. А собственика на банката, която убеден съм няма абсолютно никакви финансови проблеми да е принуден да се крие в друга държава ? Но не смятам че са изпипали толкова добре схемата че да я фалират, смятам че европейския съюз няма да го допусне и всичкия фарс ще е бил напразно. Най важното е фирмичките на тоя да продължат да си плащат кредитите. Вие обърнали ли сте внимание в неговите медии какви са новините ? 17 годишна тинейджърка се напила, пениса на Азис бил най големия в България и нито дума за КТБ. И тия медии били най четени ... дрън дрън, аз това не го вярвам. Важното е да се разбере в цялата ситуация от 100% независим източник дали наистина в банката е имало нередности. Да не се отнема лиценза и с лека ръка, не може, абсурдно е просто в европейския съюз сме. Ако това го направят по този елементарен начин, да натресат няколко милиарда кредити изтеглени от мафията да ги плаща народа е тогава вече не знам, трябва да сме там цялата държава и да влизаме просто и да ги вадим с ритници навънка.
 
Последно редактирано:
Re: От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

Burni,главна роля за фалита на КТБ изиграха Герб,медиите им и приятелчетата им,а за фалита на държавата са виновни всички рожби на БКП и ДПС,и в предишното и в сегашното НС всички бяха и са техни рожби.Дали ще е лайно от синя,кафява или червена крава,все си смърди!И не ми изкарвай от сто реки вода,че лайното Герб е хванало коричка,докато лайното БСП/ДПС е настъпано,все тая,мястото на всички е на бунището,а не в НС!

ГЕРБ, МЕРБ, всички са за въжето. Всички го изиграха така. И не БСП, а ДПС, това е точно антинационално-талибанско, точно в техен стил ;) Зад това стоят алчни хора и недояли се прасета, за това няма партия има една свинка паплач в човешки кожи.
 

Горе