Коя Shopping Cart система използвате?

Коя Shopping Cart система използвате?

  • WP eCommerce

    Votes: 88 17.7%
  • SummerCart

    Votes: 32 6.4%
  • AAcart.com

    Votes: 1 0.2%
  • eCrater.com

    Votes: 1 0.2%
  • Etsy.com

    Votes: 6 1.2%
  • GoEmerchant.com

    Votes: 0 0.0%
  • Merchandizer.com

    Votes: 0 0.0%
  • NetworkSolutions.com

    Votes: 0 0.0%
  • SmallBusiness.Yahoo.com

    Votes: 1 0.2%
  • StoreFront.net

    Votes: 0 0.0%
  • Stores.eBay.com

    Votes: 2 0.4%
  • CubeCart

    Votes: 1 0.2%
  • Ecommerce Shopping Cart Software

    Votes: 1 0.2%
  • IdeaCart

    Votes: 1 0.2%
  • JadaSite

    Votes: 0 0.0%
  • Magento

    Votes: 38 7.6%
  • OpenCart

    Votes: 209 42.0%
  • osCommerce

    Votes: 12 2.4%
  • PrestaShop

    Votes: 76 15.3%
  • Quick.Cart.Lite

    Votes: 2 0.4%
  • Satchmo

    Votes: 1 0.2%
  • Ubercart

    Votes: 4 0.8%
  • VirtueMart

    Votes: 22 4.4%
  • Zen Cart

    Votes: 18 3.6%
  • 1ShoppingCart

    Votes: 0 0.0%
  • Actinic

    Votes: 0 0.0%
  • CS-Cart

    Votes: 7 1.4%
  • Interspire

    Votes: 3 0.6%
  • JShop Server

    Votes: 0 0.0%
  • JustAddCommerce

    Votes: 0 0.0%
  • Lite Commerce

    Votes: 1 0.2%
  • Miva Merchant

    Votes: 0 0.0%
  • ShopSite

    Votes: 2 0.4%
  • VP-ASP

    Votes: 1 0.2%
  • WebMasterCart

    Votes: 0 0.0%
  • X-Cart

    Votes: 4 0.8%
  • Друга - Моля уточнете в темата

    Votes: 37 7.4%
  • RexCart

    Votes: 19 3.8%

  • Общо гласове
    498
Т.е. стратегията на съмъркарта. Много хора се отказват от това безконечно плащане, но пък и клиенти си имат.
@hristonev има и хора, които искат да имат магазин който продава, без да ги интересува код, бази дани и т.н.
Сам ел. магазин ли ще е или ще могат и друг тип сайтове да се правят?

Как така им писва от безконечно плащане?!?! Всички плащаме за всичко безконечно. Иначе то не работи.

Всеки ден плащаш за хляб.
Всеки месец плащаш за ток.
Всеки месец плащаш за телефон.
Всяка седмица плащаш бензин.
Всеки месец плащаш за хостинг (макар и вариант един път годишно).
...
Ако не плащаш по някакъв начин "безконечно" за сайта си, той няма да се движи и да работи. Ако не плащаш директно на Съмър Карт, Шопико, Шопифай, Клаудкарт, някой фриленсър, някоя агенция, абе все на някой, то трябва ти лично да отделяш време и енергия да се занимаваш (а това е най-скъпото сякаш), та ако не плащаш по какъвто и да е начин, е въпрос на време сайта ти да спре да работи.

Е, въпрос е на лични предпочитания и сметки е на кой да плащаш. Без това не може.
 
И аз да се включа малко. Скоро и аз искам да отварям онлайн магазин, планувал съм всичко, доставчик, ала бала и стигам до момента за системата на магазина.
Имам за сега две елементарни изисквания:
- Да можеш да поръчаш само с попълване на три полета.
- Да е супер лесно за клиента - информация, разположение, плащане, без излишни усложнения. Бърза продажба - бързи пари!

Работил съм само по няколко магазина на клиенти и то изобщо не задълбочено. Продукти мисля, че качвах. Започнах с OpenCart защото ми се видя популярна.
- Толкова малко безплатни плъгини има, че се замислих - дали аз не бъркам някъде. Ок, платените си трябват повечето, ама ако в крайна сметка си купя 5 плъгина, не ми хареса ни системата, ни плъгините, какво правим?
- Безплатни теми - намерих точно 2.............. смотани, смотани, ма поне да се види за какво става дума. Ни представа да придобиеш ни нищо.
- Супер странен начин на активиране на плъгини - качване, исталация, не знам си какво...........
Изобщо не ме впечатли, още повече с две смешни теми. Предвидил съм някаква сума за плъгини и тема, ама не веднага да я хвърля и да се откажа след седмица труд.

Днес пробвах и Prestashop (това с някакъв папагал ли е каква е таз гарга :D )
- Докато влязох и се загубих! Видя ми се много наблъскано, много сложно, не правя сайтове от вчера, ма не съм фен на подменюта.
- Мисля, че две теми намерих и до там. Всичко друго над 50$! Ми няма да стане. Искам малко безплатни продукти, малко тест, малко анализ.
- Какви са тези "демо" поръчки? Не можах да ги изтрия по никакъв начин. Седят си там и това е.
- Като казах поръчки - егати подробната информация като отвориш това за поръчка...................... статистика, село на клиента, колко овце има и прочие. Ма нещо простичко няма ли?
Системата вися 2 часа и това беше!

Изчетох темата до 7 страница (много пишете бе :D ) и както и аз бях намерил информация в интернет - Wordpress + Wocommerce = не е най-добрата опция от гледна точка на защита. Обаче, ко да правиш...... друго по-малко не искам да се захващам, поради липсата на плъгини, теми и добавки. Разбирам малко от програмиране, колкото да си сменя някое поле, снимка, банер, цвят, разместване. Забрави да пиша нещо.
Сложих го тоя Wordpress + Wocommerce = докато го включа и ма шашна:
- Веднага ма пита на къв език магазина, за къде, валута, други дребни описания.
- Няма нищо излишно, 1000 полета за не се знае какво, само това от което се нуждаеш.
- 200+ безплатни теми. Не са кой знае какво творение на изкуството, ама за начало, за първо виждане са отлични.
- Плъгини да искаш.
Значи, докато не събера пари за собствена система за магазина - едва ли ще мръдна от сегашната инсталация. Знам, че има заплахи срещу атаки, знам че може да не издържи на голям наплив от хора, ама е направено простичко, елементарно, да не се губиш. Можеш да си добавяш в странични ленти, банери, не знам си какво. За момента се оказва точно инсталацията, която ще ми свърши работа.
 
Здравейте, отдавна не е писано, но се надявам някой да ми помогне.
Предстои ми старт на малък он-лайн магазин с не повече от 50 артикула, на 3 езика, съответно ще маркетирам към 3 държави.
Бях се засилила към WP, но като изчетох темата се разколебах. Бихте ли ме посъветвали коя система да избера като имате предвид, че не разбирам от програмиране, а ми се иска сама да си направя по-голяма част от нещата. Бюджета ми е ограничен :/
 
И аз да се включа малко. Скоро и аз искам да отварям онлайн магазин, планувал съм всичко, доставчик, ала бала и стигам до момента за системата на магазина.
Имам за сега две елементарни изисквания:
- Да можеш да поръчаш само с попълване на три полета.
- Да е супер лесно за клиента - информация, разположение, плащане, без излишни усложнения. Бърза продажба - бързи пари!

Работил съм само по няколко магазина на клиенти и то изобщо не задълбочено. Продукти мисля, че качвах. Започнах с OpenCart защото ми се видя популярна.
- Толкова малко безплатни плъгини има, че се замислих - дали аз не бъркам някъде. Ок, платените си трябват повечето, ама ако в крайна сметка си купя 5 плъгина, не ми хареса ни системата, ни плъгините, какво правим?
- Безплатни теми - намерих точно 2.............. смотани, смотани, ма поне да се види за какво става дума. Ни представа да придобиеш ни нищо.
- Супер странен начин на активиране на плъгини - качване, исталация, не знам си какво...........
Изобщо не ме впечатли, още повече с две смешни теми. Предвидил съм някаква сума за плъгини и тема, ама не веднага да я хвърля и да се откажа след седмица труд.

Днес пробвах и Prestashop (това с някакъв папагал ли е каква е таз гарга :D )
- Докато влязох и се загубих! Видя ми се много наблъскано, много сложно, не правя сайтове от вчера, ма не съм фен на подменюта.
- Мисля, че две теми намерих и до там. Всичко друго над 50$! Ми няма да стане. Искам малко безплатни продукти, малко тест, малко анализ.
- Какви са тези "демо" поръчки? Не можах да ги изтрия по никакъв начин. Седят си там и това е.
- Като казах поръчки - егати подробната информация като отвориш това за поръчка...................... статистика, село на клиента, колко овце има и прочие. Ма нещо простичко няма ли?
Системата вися 2 часа и това беше!

Изчетох темата до 7 страница (много пишете бе :D ) и както и аз бях намерил информация в интернет - Wordpress + Wocommerce = не е най-добрата опция от гледна точка на защита. Обаче, ко да правиш...... друго по-малко не искам да се захващам, поради липсата на плъгини, теми и добавки. Разбирам малко от програмиране, колкото да си сменя някое поле, снимка, банер, цвят, разместване. Забрави да пиша нещо.
Сложих го тоя Wordpress + Wocommerce = докато го включа и ма шашна:
- Веднага ма пита на къв език магазина, за къде, валута, други дребни описания.
- Няма нищо излишно, 1000 полета за не се знае какво, само това от което се нуждаеш.
- 200+ безплатни теми. Не са кой знае какво творение на изкуството, ама за начало, за първо виждане са отлични.
- Плъгини да искаш.
Значи, докато не събера пари за собствена система за магазина - едва ли ще мръдна от сегашната инсталация. Знам, че има заплахи срещу атаки, знам че може да не издържи на голям наплив от хора, ама е направено простичко, елементарно, да не се губиш. Можеш да си добавяш в странични ленти, банери, не знам си какво. За момента се оказва точно инсталацията, която ще ми свърши работа.
Изброил си все пак трите най ''евтини'' варианта. До сега с WP и Woo не съм имал проблеми със сигурността, но има проблеми при повече от 400 артикула ( за да имаш повече артикули, ти трябва VPS за Woo, иначе цикъла е голям и inodes аут ).
И все пак си е възможно най-состъпен за допълнения и други джаджи за бюджетен онлайн магазин.
Оупънкарт до сега е най-елкия CMS за е-комерс който съм позлвал, но да липсата на плъгини и теми ( безплатни говорим ) е кофти, докато платените му неща са доста добри и с тях може да се направи доста приличен онлайн магазин. Все още го харесвам повече от останалите ЦМС-и за тази работа.
Престашоп според мен е най-жалкото подобие на Опънкарт. Имаше и още едно където прилича на него има и то кано оупънкарт безброй мултисайт версии включително и бг версия клоуд ( което сие пълен дизастър между другото )

За онлайн платформи
Shopify лесен за позлване, като за баламуди, отвртатително скъп..... а отвратително скъп, а най-евтиния пакет ти скапва мамината ако трябва да го оптимизираш. И т.н. :D
 
Magento, но не бях доволен.
Аз съм качвал за проба Magento CE но нещо не и отделих достатъчно време и се отказах. На теб какво не ти допадна ? Твърди се, че eBay е базиран на Magento, което предполага че държи на натоварване. Какви впечетления имаш ?
 
@Bambum ако имаш пари на вятъра Shopify, ако не - WP, бие по параметри голяма част от конкурентите си при положение, че няма да се качват над 500 продукта.
 
Аз съм качвал за проба Magento CE но нещо не и отделих достатъчно време и се отказах. На теб какво не ти допадна ? Твърди се, че eBay е базиран на Magento, което предполага че държи на натоварване. Какви впечетления имаш ?
Вярно ли ? :О Нещо ново да науча ...
@Bambum ако имаш пари на вятъра Shopify, ако не - WP, бие по параметри голяма част от конкурентите си при положение, че няма да се качват над 500 продукта.
Той WP Може и над 500, но на VPS, на обикновен хост невъзможно :Х
 
Аз използвам Magento и Woocommerce. За мен това са CSM, които са със много добри възможности за SEO оптимизация и качване на голямо количество продукти. Избор на функционалности.
 
Аз използвам Magento и Woocommerce. За мен това са CSM, които са със много добри възможности за SEO оптимизация и качване на голямо количество продукти. Избор на функционалности.
Магнето.... ако имаш пари да си го позволиш де се вика :D :D :D :D :D
 
Аз имам онлайн магазин за детски дървени играчки и сайта си го направих през платформата WIX, но самия магазин вътре е Ecwid.
Има си плюсове, но и доста минуси.
Може би трябваше да ползвам само чист Ecwid, защото магазина го слагат в iframe и това налага доста ограничения , но и по-бавно зареждане на самия магазин. Тоест header and footerа зареждат бързо, но има забавяне в зареждането на самия магазин.
Не могат да се ползват приложения за Ecwid, но пък тези за WIX си работят.
Ползвам Еконт, но няма интеграция за Ecwid.

Има си и плюсове, като мобилно приложение, има си доста възможности, наличноста на продуктите си я има и при поръчка намалява автоматично.
Като цяло съм със смесени чувства, но ми е първи опит и съм платил за година и няма мърдане.
Ще го мислим след година, но дотогава има какво да се прави по сайта.

Има ли други луди като мен? С Ecwid или още по-Зле с WIX + Ecwid?
 
Аз имам онлайн магазин за детски дървени играчки и сайта си го направих през платформата WIX, но самия магазин вътре е Ecwid.
Има си плюсове, но и доста минуси.
Може би трябваше да ползвам само чист Ecwid, защото магазина го слагат в iframe и това налага доста ограничения , но и по-бавно зареждане на самия магазин. Тоест header and footerа зареждат бързо, но има забавяне в зареждането на самия магазин.
Не могат да се ползват приложения за Ecwid, но пък тези за WIX си работят.
Ползвам Еконт, но няма интеграция за Ecwid.

Има си и плюсове, като мобилно приложение, има си доста възможности, наличноста на продуктите си я има и при поръчка намалява автоматично.
Като цяло съм със смесени чувства, но ми е първи опит и съм платил за година и няма мърдане.
Ще го мислим след година, но дотогава има какво да се прави по сайта.

Има ли други луди като мен? С Ecwid или още по-Зле с WIX + Ecwid?

Много трябва да си мразиш сайта, че да го настаниш на WIX (не искам да разпалвам война с WIX зомбитата).
 
Аз ползвам prestashop и съм доволен пробен сайт china.epizy.com
 
Много трябва да си мразиш сайта, че да го настаниш на WIX (не искам да разпалвам война с WIX зомбитата).
Този съм направил на този скрипт https://store15967110.ecwid.com/ но незнам как нап ще ми поиска бази данни от тук ;)
 
От: Коя Shopping Cart система използвате?

Може да добавите и амазон колкото да го има.

А и на базата на мнението преди мен освен други може и да има къстъм :)

Иначе в етзи.ком съм засичал доста българки които продават успешно, но ще се учудя ако тук получи глас.
Някъде бях чел ,че Etsy е на Магенто. Ама така ли е само те си знаят.
 
Някъде бях чел ,че Etsy е на Магенто. Ама така ли е само те си знаят.
Няма да се учудя. Ще проверя и аз. Реално всеки голям, ако не е на нещо къстам, определено избира мадженто. Я пък други чат чат ВП, но с доста къстам изпълнение. ;)
 
Някъде бях чел ,че Etsy е на Магенто. Ама така ли е само те си знаят.
http://whatcms.org/
Това не разпознае ли системата или "рамката" почти е сигурно, че е собствена или нещо дотолкова неузнаваемо променено, че едва ли ще е грешка да се нарече "custom".
Добре е направен инструмента, разпознава коректно дори, ако има няколко събрани неща на един адрес. Например, основния сайт е OC, блога е WP, а да речем тикет системата е ZenDesk.
 
Последно редактирано:

Горе