Коя Shopping Cart система използвате?

Коя Shopping Cart система използвате?

  • WP eCommerce

    Votes: 88 17.7%
  • SummerCart

    Votes: 32 6.4%
  • AAcart.com

    Votes: 1 0.2%
  • eCrater.com

    Votes: 1 0.2%
  • Etsy.com

    Votes: 6 1.2%
  • GoEmerchant.com

    Votes: 0 0.0%
  • Merchandizer.com

    Votes: 0 0.0%
  • NetworkSolutions.com

    Votes: 0 0.0%
  • SmallBusiness.Yahoo.com

    Votes: 1 0.2%
  • StoreFront.net

    Votes: 0 0.0%
  • Stores.eBay.com

    Votes: 2 0.4%
  • CubeCart

    Votes: 1 0.2%
  • Ecommerce Shopping Cart Software

    Votes: 1 0.2%
  • IdeaCart

    Votes: 1 0.2%
  • JadaSite

    Votes: 0 0.0%
  • Magento

    Votes: 38 7.6%
  • OpenCart

    Votes: 209 42.0%
  • osCommerce

    Votes: 12 2.4%
  • PrestaShop

    Votes: 76 15.3%
  • Quick.Cart.Lite

    Votes: 2 0.4%
  • Satchmo

    Votes: 1 0.2%
  • Ubercart

    Votes: 4 0.8%
  • VirtueMart

    Votes: 22 4.4%
  • Zen Cart

    Votes: 18 3.6%
  • 1ShoppingCart

    Votes: 0 0.0%
  • Actinic

    Votes: 0 0.0%
  • CS-Cart

    Votes: 7 1.4%
  • Interspire

    Votes: 3 0.6%
  • JShop Server

    Votes: 0 0.0%
  • JustAddCommerce

    Votes: 0 0.0%
  • Lite Commerce

    Votes: 1 0.2%
  • Miva Merchant

    Votes: 0 0.0%
  • ShopSite

    Votes: 2 0.4%
  • VP-ASP

    Votes: 1 0.2%
  • WebMasterCart

    Votes: 0 0.0%
  • X-Cart

    Votes: 4 0.8%
  • Друга - Моля уточнете в темата

    Votes: 37 7.4%
  • RexCart

    Votes: 19 3.8%

  • Общо гласове
    498
От: Коя Shopping Cart система използвате?

От магазините, които съм правил, само 1 остана на OpenCart и скоро ще се отърва от това чудо - ще го мигрирам или към Presta, или към Drupal.

Не сте първия човек, който изказва лошо мнение за ОС и че минават на друга система. Защо е това - може ли повече инфо за сравнение между ОС и Престашоп да речем? Може и на лично да ми пишете!

Аз лично съм ползвал само ОС.
 
От: Коя Shopping Cart система използвате?

Не сте първия човек, който изказва лошо мнение за ОС и че минават на друга система. Защо е това - може ли повече инфо за сравнение между ОС и Престашоп да речем? Може и на лично да ми пишете!

Аз лично съм ползвал само ОС.

Без да отричам това, че пускането на магазин с OpenCart е лесно, впоследствие прекалено бързо изникват изумяващи недостатъци. Ето само някои от оставилите ме безмълвен:

(Уточнение: наблюденията ми са в/у версия 1.5.6.х; ако в 2.х.х.х някои от тези неща са оправени, ще се радвам някой да ги спомене)

  • Липсващи основни неща, като читава поддръжка на Clean URLs, Export/Import. Разбира се има модули и за двата проблема, но:
  • - в 2016-а поне Clean URLs трябва да не ги мисля;
  • - export/import е тясно свързана със структурата на данните функционалност и трябва да е компонент на системата и да се знае, че работи.
  • Като цяло SEO-то е недоразвито, напр. на много страници няма meta description.
  • OC няма изградена модулна система. Има добавяне на файлове и чудото на техниката наречено vqmod, което търси и презаписва в движение код от "ядрото". В резултат на това се появяват конфликти в кода, които най-често се решават с "ми не може да се ползват тия два модула заедно".
  • Има и шепа модули, които се оправят без vqmod, записвайки файлове в множество директории, защото някой не си е направил труда да изгради системата за добавки. Следите на това кой модул къде е записвал файл се губят моментално.
  • Дизайн: има право само на 4 региона: горе, ляво, дясно, долу и липсва гъвкавост.
  • В администрацията липсва сортиране при отчетите; преподреждането на всичко в Product -> tab Links липсва също.

Най-сериозен е обаче проблема, че отстраняването на основните недостатъци, за които трябва модул, не може да се изпълни по правилен и стабилен начин, а трябва да се разчита на vqmod. Това е може би най-сериозната причина да изоставя OC скоро и да си осигуря по-спокоен сън.

Странностите в кода ги оставям настрана, защото са някви технически неща и (като пример) щом на някой му се е занимавало да пише 300 реда код, който може да се събере в 10 - негова си работа. :)
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: От: Коя Shopping Cart система използвате?

Без да отричам това, че пускането на магазин с OpenCart е лесно, впоследствие прекалено бързо изникват изумяващи недостатъци. Ето само някои от оставилите ме безмълвен:

(Уточнение: наблюденията ми са в/у версия 1.5.6.х; ако в 2.х.х.х някои от тези неща са оправени, ще се радвам някой да ги спомене)

  • Липсващи основни неща, като читава поддръжка на Clean URLs, Export/Import. Разбира се има модули и за двата проблема, но:
  • - в 2016-а поне Clean URLs трябва да не ги мисля;
  • - export/import е тясно свързана със структурата на данните функционалност и трябва да е компонент на системата и да се знае, че работи.
  • Като цяло SEO-то е недоразвито, напр. на много страници няма meta description.
  • OC няма изградена модулна система. Има добавяне на файлове и чудото на техниката наречено vqmod, което търси и презаписва в движение код от "ядрото". В резултат на това се появяват конфликти в кода, които най-често се решават с "ми не може да се ползват тия два модула заедно".
  • Има и шепа модули, които се оправят без vqmod, записвайки файлове в множество директории, защото някой не си е направил труда да изгради системата за добавки. Следите на това кой модул къде е записвал файл се губят моментално.
  • Дизайн: има право само на 4 региона: горе, ляво, дясно, долу и липсва гъвкавост.
  • В администрацията липсва сортиране при отчетите; преподреждането на всичко в Product -> tab Links липсва също.

Най-сериозен е обаче проблема, че отстраняването на основните недостатъци, за които трябва модул, не може да се изпълни по правилен и стабилен начин, а трябва да се разчита на vqmod. Това е може би най-сериозната причина да изоставя OC скоро и да си осигуря по-спокоен сън.

Странностите в кода ги оставям настрана, защото са някви технически неща и (като пример) щом на някой му се е занимавало да пише 300 реда код, който може да се събере в 10 - негова си работа. :)

Много хора който сега започват се чудят коя да изберат... но има хора който казват вземи си опънкарта- защо защото била сигурна т.н. и аз се чудя към коя да мигрирам че имах доста проблеми с този опънкарт... казват че с woo било трудно но не знам до колко е вярно
 
От: От: Коя Shopping Cart система използвате?

Не мигрирай от система за магазин на система за блог с плъгин за магазин.
Избери си друг CMS писан за магазин.

Много хора който сега започват се чудят коя да изберат... но има хора който казват вземи си опънкарта- защо защото била сигурна т.н. и аз се чудя към коя да мигрирам че имах доста проблеми с този опънкарт... казват че с woo било трудно но не знам до колко е вярно
 
От: От: Коя Shopping Cart система използвате?

Без да отричам това, че пускането на магазин с OpenCart е лесно, впоследствие прекалено бързо изникват изумяващи недостатъци. Ето само някои от оставилите ме безмълвен:

(Уточнение: наблюденията ми са в/у версия 1.5.6.х; ако в 2.х.х.х някои от тези неща са оправени, ще се радвам някой да ги спомене)

  • Липсващи основни неща, като читава поддръжка на Clean URLs, Export/Import. Разбира се има модули и за двата проблема, но:
  • - в 2016-а поне Clean URLs трябва да не ги мисля;
  • - export/import е тясно свързана със структурата на данните функционалност и трябва да е компонент на системата и да се знае, че работи.
  • Като цяло SEO-то е недоразвито, напр. на много страници няма meta description.
  • OC няма изградена модулна система. Има добавяне на файлове и чудото на техниката наречено vqmod, което търси и презаписва в движение код от "ядрото". В резултат на това се появяват конфликти в кода, които най-често се решават с "ми не може да се ползват тия два модула заедно".
  • Има и шепа модули, които се оправят без vqmod, записвайки файлове в множество директории, защото някой не си е направил труда да изгради системата за добавки. Следите на това кой модул къде е записвал файл се губят моментално.
  • Дизайн: има право само на 4 региона: горе, ляво, дясно, долу и липсва гъвкавост.
  • В администрацията липсва сортиране при отчетите; преподреждането на всичко в Product -> tab Links липсва също.

Най-сериозен е обаче проблема, че отстраняването на основните недостатъци, за които трябва модул, не може да се изпълни по правилен и стабилен начин, а трябва да се разчита на vqmod. Това е може би най-сериозната причина да изоставя OC скоро и да си осигуря по-спокоен сън.

Странностите в кода ги оставям настрана, защото са някви технически неща и (като пример) щом на някой му се е занимавало да пише 300 реда код, който може да се събере в 10 - негова си работа. :)
коя е системата към която ще мигрираш и ги няма изброените недостатъци?
 
От: От: Коя Shopping Cart система използвате?

коя е системата към която ще мигрираш и ги няма изброените недостатъци?

В момента оценявам как ще ми се отрази PrestaShop, най-вече защото клоня към система, правена специално за онлайн магазини. Иначе, най-голямото ми изкушение е да си направя магазина на Drupal, който поне познавам изоснови.
 
От: От: Коя Shopping Cart система използвате?

В момента оценявам как ще ми се отрази PrestaShop, най-вече защото клоня към система, правена специално за онлайн магазини. Иначе, най-голямото ми изкушение е да си направя магазина на Drupal, който поне познавам изоснови.

По същия начин в началото е супер, после се появяват доста недостатъци ... не случайно ОС е най-разпространена а и сигурна .... попринцип ако ти се чака, изчакай да подобрят екомерса на уърдпрес и датай с него ...
П.С. Полувината от проблемите ги няма във версия 2.1.0.2 между другото, а и като навсякаде от значение е темата, която си избрал и дали е платена (а това е при всяка система) ....
 
От: Коя Shopping Cart система използвате?

Да, дори и да е изтъркано, хубаво е пак да си го кажем - най-важно е да е удобно за потребителя/клиента.
От друга страна, дизайна може да се напасва към системата, особено в моя случай, затова ще си избера системата да ми е по мярка на мен :) Избора не включва Wordpress и OC.
А ако някой наблюдава някоя новопоявила се и обещаваща с-ма за магазини - ще се радвам да сподели.
 
От: Коя Shopping Cart система използвате?

Ползвам Prestashop. Преди това бях на Самъркарта и имах два лиценза към тях, но откакто започнаха да искат годишна такса - избягах с гръм и трясък.
 
От: Коя Shopping Cart система използвате?

По темата - ползвам Уукомерс и Престашоп.

Престашоп - предимства:
Престашоп има много вградени е-комерс функции, които в Уукомерс липсват и трябва да се купуват под формата на плъгини. А "официалните" плъгини са на абонаментен принцип и ъпдейтите им се плащат всяка година. Админ панелът на Престашоп е по-удобен за работа с много стоки и/или много поръчки. Вградена поддръжка на допълнителни езици. Базата данни е проектирана с мисъл за магазин, докато при Уукомерс например продуктови полета и атрибутите (цени, sku, ...) на продуктите са набутани в базови Вордпрес таблици, което води до не особено елегантното им раздуване при много продукти.

Уукомерс - предимства:
По-добър (и по-лек) дефолтен фронтенд, юзър експириънс, и СЕО. Несравнимо по-мазен чекаут процес (това 5-стъпково мъчение в Преста е неописуемо зле). Много по-къстамайзабъл - може лесно да се променя откъм функционалност, било с готови плъгини или с допълнителен код. По-добре поддържаната платформа с по-стабилната компания зад гърба си. Бъговете се чистят своевременно. Пълна документация и огромно къмюнити. Лесно можеш да намериш решение на проблем или някой да ти помогне.

В Престашоп, за сравнение, бъговете се влачат с месеци и години, къмюнитито е ограничено - общо взето само няколко по-опитни юзъра, дето предпочитат да си продават плъгините, вместо да споделят знание. Я си се оплакал от проблем/бъг, я са ти се изрепчили да не мрънкаш много. Пък и тя самата система не е правена с мисъл да се променя много-много. Документация - ограничена. Малко зор ще видиш, ако си програмист и искаш да си направиш нещо сам. Или пък да намериш някой компетентен да ти го направи. Плъгини - скъпи и често недодялани, но пък поне плащаш само веднъж.

Ако се налага да правя нов магазин, първо бих се замислил дали базова Престашоп + 2-3 плъгина ще са достатъчни за конкретния проект. И дали ще е на повече от един език. Ако да - Престашоп ще е първият ми избор. За всичко останало - Уукомерс.
 
От: Коя Shopping Cart система използвате?

Виждам, че в анкетата е застъпена почети цялата гама от картове
За мен избора на платформа за уеб търговия е свързана със строга индивидуалност, която се изисква от съответния бизнес:
- възможност за приложим адекватен маркетинг;
- възможност за масови действия в администрацията за групи продукти //за магазини с по-голям брой продукти и по интензивен маркетинг;
- възможност за адекватни методи на плащане и доставка, съобразени със съответното ГЕО позициониране;
- и още много други критерии, които са важни за съответния бизнес...

Понеже всички тук работим с любимите си софтуери, е все едно да се попитаме каква кола караме и какво ще изберем за нашия приятел :)
 
От: Коя Shopping Cart система използвате?

кажете за тези ентусиасти - cloudcart ?

идея по-добре от това недодялано нещо, гомбашопец-а. За него не ми се говори, понеже е яко куц :) Но най-вече опенкарта е куц, еми само като видях как има пхп в хтмл-а направо затворих :) за смарти или нещо подобно не са ли чули?

Накрая ще седнем да направим едно решение, че ми писна и на мене вече. Просто не стават тия дето ги има..
 
От: Коя Shopping Cart система използвате?

кажете за тези ентусиасти - cloudcart ?

идея по-добре от това недодялано нещо, гомбашопец-а. За него не ми се говори, понеже е яко куц :) Но най-вече опенкарта е куц, еми само като видях как има пхп в хтмл-а направо затворих :) за смарти или нещо подобно не са ли чули?

Накрая ще седнем да направим едно решение, че ми писна и на мене вече. Просто не стават тия дето ги има..


Съгласен съм с теб на 100%.
 
От: Коя Shopping Cart система използвате?

Open cart- изключително удобна и за непрофесионалисти. Много лесно се ползва, преведена е на български,гъвкава. За малък бизнес -супер.
 
От: Коя Shopping Cart система използвате?

Аз ползвам OpenCart и съм доволен. Първоначално се опитах да пусна магазина на Perstashop (като аз не съм IT), но не успях, постоянно ми даваше грешки и непреведени изрази. Борих се борих се и преминах на OpenCart. Платих си тема + няколко полезни допълнителни инструмента и готово. Сайта работи и продава.
 
Здравейте. Имам въпрос .. от скоро ми се върти някаква идея за сайт .. който да предлага не реални продукти и по скоро услуги. Първоначално си мислех да е често и просто информативно ..но ми изскочи модела който използват за уроците .. примерно имаш урок който трябва да платиш и за него ти се отварят уроците след като си заплатил. Иска ми се нещо подобно но за услуги като визитки, дизайни, сайтове и други. Там нещата са по различни ..
Т.е. иска ми се нещо вместо една таблица с цени за услуги за визитки /.. да бъде нещо като поръчкова форма ..
Някой занимавал ли се е с подобно нещо .. и коя точно онлайн система се използва за това?

Искам мнение от някой с придобит опит .. защото информацията в интернет не винаги ти казва всичко .. т.е. .. има ли достатъчно платени модули .. как е с поддръжката и т.. ..
Благодаря предварително!
 
Работя със CS-cart 3 години и не смята да я сменям за нищо на света. Уникални функционалности, удобен админ панел и никога не ми се налагало да уча имам някакви PHP познания или каквито и да са други. Изключителна руска машина на добра цена. Развива се стабилно и набира скорост,
 
Аз използвам Shopify.

Изключително удобна система за ползване от хора като мен, които не са на 'ти' с програмирането и просто искат да продават неща без да се занимават с глупости.

Удоволствието струва 29 долара на месец. Плюс още един-два пъти по толкова за разни App-ове, които ти спестяват време или ти правят рекламата по-ефективна.

Други системи не съм пробвал. Факта е, че успях да си направя сайта почти от А до Я сам, като дизайн е добре, като функционалност е уникално добре и даже си го интегрирах във Facebook страницата, така че хората могат и от там да поръчват. Отне ми 5 минута и целият ми каталог от продукти е качен. Има интеграции и за Pinterest и Instagram. Не съм ги пробвал още, тъй като не купувам трафик от там.

Един приятел помогна с няколко подробности, които изискваха малко по-пипкава работа, но като изключим това - система подходяща за начинаещи в програмирането, но върли в маркетирането. :)

Единственото, което не ми харесва в цялата работа е, че системата им за приемане на плащания не поддържа България. Но пък за сметка на това поддържат всички third-party подобни системи и аз си ползвам PayPal и 2CheckOut, за да приемам плащания в онлайн магазина ми.

ЕДИТ: Честно казано не съм сигурен колко тежест може да отдадете на мнението ми, тъй като по професия съм специалист по платена онлайн рекламата, а не по правене на сайтове.

От клиентите ми за Facebook/Google AdWords реклама в България повечето ползват къстем направени дизайни и си плащат за удоволствието. Някои са базирани на Presta Shop/SummerCart мисля, но са повече къстем, отколкото PrestaShop/SummerCart.

Но интересното е, че сайтовете от чужбина, с които работя, до един са на Shopify - вече при някои са толкова пипнати, че си е направо къстъм дизайна, но в основата си е Shopify системата.

Та за това и аз натам се насочих без да проучвам - щом клиентите ми го ползват, значи е нещо смислено. :)
 
Последно редактирано:
Колкото и нескромно да звучи, скоро (по дивелъпърски мерки) ще има революция в е-комерс системите, защото правим нещо нечувано и невиждано за тия дървета и съкави бози, които просто не стават. Тях ще можете да ги пратите в коша буквално :D

Провокиран бях от това, че исках да направя един сайт от нещо готово и ми се е*а майката, страшни лайна са. А и купихме половината от един много голям и много известен магазин, който е на магенто, еми тва е пълен шит батенца. Изобщо не знам как някой решава да си прави магазин на тия неща..

Да, шопифай става като за деца, ама има толкова недомислици, че ми стана смешно като тествах всичко - еми то, почти нищо не става и от него, освен, че има безумен ап стор с 90% ненужни и безсмислени апове. Все пак мисля, че след 6 г. и поне 10 наши онлайн магазина, които работят не само в бг, а и 500+ магазина, които сме направили за клиенти все ще знаем как аджеба трябва да бъде направено това, което трябва да се направи..

След 10 месеца ще видите за какво абсолютно цялостно решение говоря от нов тип, е или ще прочетете де ;) За бетатест ще пиша тук да подбера няколко човека, които ще да тестват и да бъдат първите извън фирмата, които ще могат да кажат мнение ако искат :D

Едит: интересно ми е някой виждал ли е кво става с 1000 поръчки на ден в престашоп или 2-3 пъти повече на ден в магенто? Е, за тва не стават.
 
Последно редактирано:

Горе