Кръгла Mаса на Предприемач.com - Aftermath of Penguin - 1 Year Later 27.04.13

Статус
Not open for further replies.
От: Кръгла Mаса на Предприемач.com - Aftermath of Penguin - 1 Year Later 27.04.13

Да, най-добре е всичко да се записва и да се качва в секция, достъпна само за премиум потребителите, за да могат да се възползват тези, които са нямали възможност да идват.
 
Последно редактирано:
От: Re: От: Кръгла Mаса на Предприемач.com - Aftermath of Penguin - 1 Year Later 27.0

явно формата е доста непознат за бг

Така е... в САЩ имат семинари за всичко - дори как да дишаме
толкова са напред, че и назад да тичат - няма да ги стигнеш поне още 1000 години

За Пингвина само аз мога да говоря 2 часа. Ако се съберем повече хора и денят отива... Само на седянката пред блока може да се говори по 50 теми.

да бе :D
на бас, че и там може
popcorm1.gif
 
От: Кръгла Mаса на Предприемач.com - Aftermath of Penguin - 1 Year Later 27.04.13

Да, най-добре е всичко да се записва и да се качва в секция, достъпна само за премиум потребителите, за да могат да се възползват тези, които са нямали възможност да идат.

Мда подкрепям твоята идея. Могат да се развиват теми на запис при събирания и дори "соло изпълнения".
Предлагам и първите записи и срещи да са безплатни за да се види за какво става въпрос.
Или от време на време да се пускат безплатни записи които по някакъв начин ще насърчат хората да си купят премимум за "още" и "на живо".
 
От: От: Кръгла Mаса на Предприемач.com - Aftermath of Penguin - 1 Year Later 27.04.13

Мда подкрепям твоята идея. Могат да се развиват теми на запис при събирания и дори "соло изпълнения".
Предлагам и първите записи и срещи да са безплатни за да се види за какво става въпрос.
Или от време на време да се пускат безплатни записи които по някакъв начин ще насърчат хората да си купят премимум за "още" и "на живо".

Такъв вариант ми допада и на мен. Ама ще трябва да се направят читаво нещата, защото иначе ще е тегаво за гледане.

Принципно идеята ми харесва, за това споделям малко опит от присъствието ми на такива кръгли маси в чужбина:

- Събитието започва около 9,30 - 10,00 с първа "премиум" част, която е срещу заплащане. Обсъждат се конкретни, предварително обявени проблематики и ако е кръгла маса, то задължително модераторът е човек с авторитет и доказани опит и познания. Поднася се строго професионална информация, така да се каже за "професионалисти" и напреднали.

- 13,00 часа - обедна пауза с бюфет;

- 14,00 часа - започване на втора сесия (безплатна), където се говори за по-общи неща. Атмосферата и дебатите са по-малко формални и предназначени за по-широк кръг от хора и за нови и по-малко напреднали в бранша;

- 17, 00 часа - коктейл, свободни разговори и почивка;

- 20,00 часа - пийване и хапване за всички :)

Обикновенно такива инициативи имат спонсори, които предоставят обяда (който задължително е бюфет на крак) и следобедния коктейл, но при липса на такива може да се иска отделно заплащане. Вечерята - всеки си я заплаща за себе си. На "премиум" участниците се прави пакетна цена.

Разделението на първа и втора част се прави с цел привличане и на хора, които тепърва започват да навлизат в съответната област и които не биха платили за да чуят презентации за Пингвина на високо ниво, където сигурно голяма част от поднесената информация ще им бъде неясна и по този начин се рискува те да започнат да задават елементарни върпроси, които биха попречили/забавили развитието на по-професионална дискусия.

Освен филмче от събитието, може да се помисли и за издаване на книжка, която да се разпространява/продава онлайн под марката Предприемач.ком, която даже може да се допълни с "избрани" постове от форума. Въобще в тази посока могат да се развият много неща. Гледам, някои "чужбински" форуми не само, че издават книжки, ръководства и т.н, ами са си сформирали и центрове за обучение, ползващи се с огромен престиж и клиенти съответно.

:|

При всички случай, ако се фиксира точна дата и е сигурно, че няма да се промени три дена по-рано, бих дошла с удоволствие. :)

Иначе за премиум секцията тука във форума... нещо не ми се вързва. Твърде малка разлика между двата типа акаунти.
 
От: Кръгла Mаса на Предприемач.com - Aftermath of Penguin - 1 Year Later 27.04.13

Може и да се съберат специалисти или по-напреднали от всяка една сфера на онлайн бизнеса и да се създаде една книжка от която всеки ще си има дял.
Или подбрани човечета от форума да си имат премиум секция в която да разкриват нови техники и похвати.
Така ще има секции от всеки един аспект на онлайн бизнеса и все повече хора ще искат да се присъединят.
Мен ме знаете в коя сфера мога да дам акъл.. :rolleyes:
 
От: Кръгла Mаса на Предприемач.com - Aftermath of Penguin - 1 Year Later 27.04.13

Да, най-добре е всичко да се записва и да се качва в секция, достъпна само за премиум потребителите, за да могат да се възползват тези, които са нямали възможност да идат.

Да, ще се погрижим, ако го позволи средата, да има видео материали, с които най-малкото ще привлечем вниманието на другата част от потребителите. А идеята, която да е само Премиум членове не мислим, че ще е добре. Самата идея от доста време не ни се е виждала апетитна. Просто този премиум ще даде повече от това да си обикновен потребител. И всякакви предложения са добре дошли тук.
 
От: Кръгла Mаса на Предприемач.com - Aftermath of Penguin - 1 Year Later 27.04.13

Нищо няма да стане :) Гаранция 93.7% :|
 
Re: От: От: Кръгла Mаса на Предприемач.com - Aftermath of Penguin - 1 Year Later 27.0

Такъв вариант ми допада и на мен. Ама ще трябва да се направят читаво нещата, защото иначе ще е тегаво за гледане.

Принципно идеята ми харесва, за това споделям малко опит от присъствието ми на такива кръгли маси в чужбина:

- Събитието започва около 9,30 - 10,00 с първа "премиум" част, която е срещу заплащане. Обсъждат се конкретни, предварително обявени проблематики и ако е кръгла маса, то задължително модераторът е човек с авторитет и доказани опит и познания. Поднася се строго професионална информация, така да се каже за "професионалисти" и напреднали.

- 13,00 часа - обедна пауза с бюфет;

- 14,00 часа - започване на втора сесия (безплатна), където се говори за по-общи неща. Атмосферата и дебатите са по-малко формални и предназначени за по-широк кръг от хора и за нови и по-малко напреднали в бранша;

- 17, 00 часа - коктейл, свободни разговори и почивка;

- 20,00 часа - пийване и хапване за всички :)

Обикновенно такива инициативи имат спонсори, които предоставят обяда (който задължително е бюфет на крак) и следобедния коктейл, но при липса на такива може да се иска отделно заплащане. Вечерята - всеки си я заплаща за себе си. На "премиум" участниците се прави пакетна цена.

Разделението на първа и втора част се прави с цел привличане и на хора, които тепърва започват да навлизат в съответната област и които не биха платили за да чуят презентации за Пингвина на високо ниво, където сигурно голяма част от поднесената информация ще им бъде неясна и по този начин се рискува те да започнат да задават елементарни върпроси, които биха попречили/забавили развитието на по-професионална дискусия.

Освен филмче от събитието, може да се помисли и за издаване на книжка, която да се разпространява/продава онлайн под марката Предприемач.ком, която даже може да се допълни с "избрани" постове от форума. Въобще в тази посока могат да се развият много неща. Гледам, някои "чужбински" форуми не само, че издават книжки, ръководства и т.н, ами са си сформирали и центрове за обучение, ползващи се с огромен престиж и клиенти съответно.

:|

При всички случай, ако се фиксира точна дата и е сигурно, че няма да се промени три дена по-рано, бих дошла с удоволствие. :)

Иначе за премиум секцията тука във форума... нещо не ми се вързва. Твърде малка разлика между двата типа акаунти.


Ами да модела е такъв на по старите уебмастърски форуми http://www.pubcon.com/ е на webmasterworld

По принцип да такава може да е цялостната идея но сега ще е за първа година :) искаме да максимално KISS да не е за много хора и да се получи добре... като дори да можем да го проведем дори и само и аз и Блинки да говорим час и половина и час и половина дискусия... нека да е половин ден може и трета тема да обявим и някой друг познат за общността да я води ... ще се постараем да е максимално качествено а за по нататък ще видим... Освен това има идея в това да започнем от следобед и да е половин ден... освен че сме нощни птици който е от по далеч може да дойде като тръгне сутринта да е навреме а за след това може да си замислим някаква кръчма :)

датата ще я фиксираме малко по нататък но дръжим да е тази която обявяваме сега










освен това такива кръгли маси се пра
 
От: Кръгла Mаса на Предприемач.com - Aftermath of Penguin - 1 Year Later 27.04.13

Като видях цената 40 долара и ми се струва скъпо само за участие в кръгалата маса.

А останалите неща от примиъма както следва:
Писане в секцията Пазар (Веднага след регистрация) - аз и така си пиша
Изключени рекламки - не ме бъркат, аз обичам реклами, таргетирани са често и ги кликам
Опция “скриване на сайдбар”, Интро текст на профила, Пускане на PR - тези не ги разбирам какво са, значи не ми трябват
 
Re: От: Кръгла Mаса на Предприемач.com - Aftermath of Penguin - 1 Year Later 27.04.13

Колко ще струва тоз премиум акаунт? Нещо за сега куца презентацията на събитието, аз почти нищо не разбрах :mrgreen: Иначе звучи добре, като за среща на форума.

Значи първо отговорих на дамата :)


Ще го кажа максимално политически коректно тъй като цяла година сме медиини партньори на различни ИТ събития мога да кажа че не ми харесва част това което виждам. Някой от колегите са страхотни професионалисти ама да кажем че други не са чак толкова страхотни :) Искаме и ние да излезем на този пазар и да предложим като услуга нещо което е от Уебмастъри за Уебмастъри което ще прави събитието уникално и надявам се по-полезно от конкурентни евенти с по голямото отделено време за дискусии... освен това искаме да е силно обвързано с форума за това е така формулирано с такива виртуални бенефитс

А тази тема е пусната за да съберем мнения какво бихте искали да чуете на едно такова събитие :)
 
От: Кръгла Mаса на Предприемач.com - Aftermath of Penguin - 1 Year Later 27.04.13

Като видях цената 40 долара и ми се струва скъпо само за участие в кръгалата маса.

А останалите неща от примиъма както следва:
Писане в секцията Пазар (Веднага след регистрация) - аз и така си пиша
Изключени рекламки - не ме бъркат, аз обичам реклами, таргетирани са често и ги кликам
Опция “скриване на сайдбар”, Интро текст на профила, Пускане на PR - тези не ги разбирам какво са, значи не ми трябват

Прав си. За по-стари потребители е безсмислено. А и друго си представям...

В последния момент до кръглата маса, нов потребител с характера на Даласа си прави регистрация, плаща си премиума, идва и ви надува главата. :)
А ако някой нов акаунт на Кръчмаря си плати? И отиде на срещата?
 
От: Кръгла Mаса на Предприемач.com - Aftermath of Penguin - 1 Year Later 27.04.13

Даласа ми е интересен да се запозная с него и не може да ме откаже, та той е половината смисъл на форума, откакто го няма уважаемия г-н Апостолов :)
Прав си. За по-стари потребители е безсмислено. А и друго си представям...

В последния момент до кръглата маса, нов потребител с характера на Даласа си прави регистрация, плаща си премиума, идва и ви надува главата. :)
А ако някой нов акаунт на Кръчмаря си плати? И отиде на срещата?
 
От: Re: От: Кръгла Mаса на Предприемач.com - Aftermath of Penguin - 1 Year Later 27.0

А тази тема е пусната за да съберем мнения какво бихте искали да чуете на едно такова събитие :)

Не съм SEO специалист, но примерно: "значението на nofollow линковете в микса за даден сайт и примери с успешното им ползване" - "използването на микроформатите и тяхната полза" и т.н.....
 
От: Кръгла Mаса на Предприемач.com - Aftermath of Penguin - 1 Year Later 27.04.13

Според мен, за всички въпроси, които някой може да има, същестува обилна информация с детайли в интернет. Просто трябва някой да се разрови. Предимството на семинара е, че ако не си се замислял за нещо достатъчно, може да те подсетят и да получиш различна перспектива върху нещата и също така да си задаваш въпросите директно. Дали ще получиш отговор, който те задоволява с детайли е друг въпрос.

Не е лошо като цяло да се правят такива събития, събирания и други, но главната цел по-скоро се превръща просто изграждането на бизнес контакти, опознаването и размяна на визитни картички :) Това е по-големия плюс на семинарите :)

Ако смятате да развивате IT бизнес в България, си струва да се ходи по такива събития и места от тази гледна точка. Но трудно ще получите някакви големи нови знания ако сте напреднал в тази област. По-скоро са полезни за хора от други сфери, които навлизат в SEO-то и за новобранци ;)
 
От: Кръгла Mаса на Предприемач.com - Aftermath of Penguin - 1 Year Later 27.04.13

Хубава идея. Сигурен съм, че ще го разцъкате добре.
 
От: Кръгла Mаса на Предприемач.com - Aftermath of Penguin - 1 Year Later 27.04.13

Опция “скриване на сайдбар”, Интро текст на профила, Пускане на PR - тези не ги разбирам какво са, значи не ми трябват

Верно, дайте някво по-подробно обяснение относно Интро текста и ПР-а...

Колкото до семинара - не обичам да пътувам, но ако го има качен тук на видео ще е още един стимул да си купя премиум акаунта...
 
От: Кръгла Mаса на Предприемач.com - Aftermath of Penguin - 1 Year Later 27.04.13

Харесвам идеята ви, но нека да кажа, че трябва да предложите нещо различно. Бил съм на 2 семинара ( СЕО , СЕМ и като цяло IM ), но ако следите трендовете в мрежата и четете редовно, то ще разберете, че едва ли ще срещнете/научите нещо ново на въпросните семинари. Ето защо се надявам идеята ви да е по-различна и лично смятам, че засягането само на една тема би било грешка. Добре е на такива срещи да се споделят наитина идеи и стратегии за развиването на успешен е-бизнес от А до Я. Аз ви препоръчвам, когато правите Premium секцията тук, то тя да бъде наистина PREMIUM и в нея да се публикуват неща (идеи, методи и др.), от които се правят пари... такива, които са тествани и доказани, и малцина могат да имат/използват. Трябва да има ясни правила за въпросната секция и всеки да допринася за другите, без shit-ни! Надявам се, че ще ме разберете. 40$ не са проблем, дори биха били малко, ако във въпросния премиум раздел има споделяния, с които човек може да си избие този "членски внос" за 1-2 дни, че и много повече... :)

Поздави!
 
Последно редактирано:
От: Кръгла Mаса на Предприемач.com - Aftermath of Penguin - 1 Year Later 27.04.13

Нещо не хващам идеята на премиум акаунта напълно, подкрепям @gunshot и @mihluzin
 
От: Кръгла Mаса на Предприемач.com - Aftermath of Penguin - 1 Year Later 27.04.13

Хм, и аз прочетох какво включва премиум акаунта и ползата от него е единствено тази конференция/кръгла маса, макар че ме съмнява някой да може да ме научи на нещо, от нещата които ме интересуват. Поне такъв до сега не съм видял във форума. Реклами така или иначе не виждам, щото ползвам адблок, другите неща...са ми безинтересни :) Явно не попадам в премиум таргет групата :lol:

Според мен премиум членството трябва да включва и други неща, най-малкото скрит раздел, задължителна идентификация на човека на живо, взаимопомощ от общността и прочее. Един вид нещо като братство, бизнес организация, предприемачески масонски клуб :-o. Ето например подобна мрежа от хора - http://www.nashite.com/
 
От: Кръгла Mаса на Предприемач.com - Aftermath of Penguin - 1 Year Later 27.04.13

Струва ми се тук целта е да се изкарат по едни $40 от човек и организаторите за съберат малко точки. Дано да греша, ама се съмнявам
 
Статус
Not open for further replies.

Горе