Купена тема - счупена тема (УП)

eLast

Active Member
Изключително интересната емоция от ситуацията, в която, когато искам всичко да ми е изрядно и да действам като бял човек и да платя за това, което ще ползвам, а насреща получавам говно ме сполетя... отново...

Купих си УП тема от themeforest-a. Свалих си я, разархивирах, качих я, отворих админа, цъкнах да я активирам и ме зарадва чудесното съобщение "фатал ерър еди къде си, еди кой си ред, бла, бла"... И понеже не съм програмист, а дори и да бях след като плащам за код, то следва той да работи, а не да се довършва от мен... реших да потърся дръпнатите, подли жълтури, които са писали темплейта... Естествено отговор - к§рец. И нямаше толкова да се тюхкам, ако не трябваше за петък да съм готов... Писах на съпорта на еванто-меванто, чакам да видим какво ще стане.

ТА...

питанката ми е:
- мога ли да получа refund? Ако да - в themeforesta ли да се обяснявам или през пейпала?
- какво да я правя тая счупената тема, ако никой никъде не ми обърне внимание (освен да си я завра в едното място)
 
От: Купена тема - счупена тема (УП)

А сигурен ли си че не е от WP-то ?
А иначе ако не пратят отговор пускаш си диспут-а в PayPal
 
От: Купена тема - счупена тема (УП)

Ами според мен веднага пиши на Фореста и ги заплаши с диспут.
Пък да видим дали ще предприемат нещо.
 
Темите там минават такива проверки, че 99% проблема е в твоя телевизор. Сам казваш, че не разбираш, поне съпорт файловете, дето са по 10000 страници отвори ли да прочетеш? За какво ги пишат хората?
 
От: Купена тема - счупена тема (УП)

Уърдпреса го пробвах с други теми, които имам - те си хвърчат без проблем.
Новата тема изобщо не се зарежда само ми праска 1 - Fatal error: Call to undefined function th_render_header() от header.php Ако някой има идея какво трябва да се пипне...?
 
От: Купена тема - счупена тема (УП)

Аз до сега с нито една тема от там не съм имал проблеми. А съм свалил доста. Всичките имат документация, която покрива често срещани грешки. След като е Wordpress, най-добре спри всички добавки и разгледай логовете. Там ще пише къде е проблема.

Също така е добре да проверяваш дали темата се е изтеглила нормално, обикновено имат md5 hash някъде. Вече ако не се оправиш, имат съпорт, те ще ти помогнат. В повечето случай са много отзивчиви. Ако пък не ти се чака и знаеш английски език, Wordpress имат канал в мрежата на Freenode в IRC: irc.freenode.org /join #wordpress Там има доста developer-и , те също могат да ти помогнат.
 
От: Купена тема - счупена тема (УП)

Пиши ма авторът, но там се минава през доста силен мониторинг преди да се предложи. Виж в документацията също. Аз също съм оперирал с много темо от този сайт и реално ме съм имал проблем. Единственото, което може да се обърка в твоя случай е грешка при качването. Виж и в колентарите, дали някой е имал твоя проблем. Диспутът, както съветват тук да ти краен вариант. Не почвай с лошо така, от началото. Даже и да е в тях грешката, ще се постараят да останеш доволен. В това спор няма. ;)
 
От: Купена тема - счупена тема (УП)

Най-вероятно нещо ти липсва на сървъра. Преди няколко дена щях да се гръмна от подобен проблем с тема, а всичко се оказа до липсващо gd на сървъра.
 
От: Купена тема - счупена тема (УП)

Ще потърся и там помощ.
 
От: Купена тема - счупена тема (УП)

Ще потърся и там помощ.
Добре си дефинирай проблема. Веднъж ми се наложи и това, което ми каза, беше само в две думи - "ъпдейтни темата" или казано на друг език - свали новата версия, която върви под новите ъпдейти на WP платформата.
 
От: Купена тема - счупена тема (УП)

Стана ми интересно като се заговори за themeforest. Къде мога да им се оплача от автор? Това го търся и не мога да се ориентирам. Леко се изнервих да чакам всеки път по 7-14 дни за отговор, при условие че е изрично посочено "отговор според часовата зона, но в повечето случай до 24ч". И проблема не е часовата зона, защото господина е от София....
 
От: Купена тема - счупена тема (УП)

Изключително интересната емоция от ситуацията, в която, когато искам всичко да ми е изрядно и да действам като бял човек и да платя за това, което ще ползвам, а насреща получавам говно ме сполетя... отново...

Купих си УП тема от themeforest-a. Свалих си я, разархивирах, качих я, отворих админа, цъкнах да я активирам и ме зарадва чудесното съобщение "фатал ерър еди къде си, еди кой си ред, бла, бла"... И понеже не съм програмист, а дори и да бях след като плащам за код, то следва той да работи, а не да се довършва от мен... реших да потърся дръпнатите, подли жълтури, които са писали темплейта... Естествено отговор - к§рец. И нямаше толкова да се тюхкам, ако не трябваше за петък да съм готов... Писах на съпорта на еванто-меванто, чакам да видим какво ще стане.

ТА...

питанката ми е:
- мога ли да получа refund? Ако да - в themeforesta ли да се обяснявам или през пейпала?
- какво да я правя тая счупената тема, ако никой никъде не ми обърне внимание (освен да си я завра в едното място)




Защо няма линк към темата??????
 
От: Купена тема - счупена тема (УП)

На първо четене проблемът е именно в темата. th_render_header() със сигурност е къстъм функция и със сигурност е част от темата.

Дръпни я пак и преинсталирай - звучи като липсващ файл.

Не отваряй диспути в ПейПал - само ще си навредиш.
Съпортът на Енвато в тия случаи не помага особено - просто ще те препратят към автора. А ако той не отговаря, пробвай да бъдеш убедителен и помоли да тестват въпросната тема - възможно е някой ъпдейт да е потрошил нещо.
 
От: Купена тема - счупена тема (УП)

Noke, благодаря, че си прочел какво съм писал. :)
Защо е по-добре да не се повдига диспут в пейпала?
 
От: Купена тема - счупена тема (УП)

Да нямаш някой плъгин инсталиран, който да пише в хедъра и да се "бият" с тая тема?
 
От: Купена тема - счупена тема (УП)

Най-честият проблем, който съм забелязал при вп темите е липсата на викача на хедъра :) Обикновено го пропускат при конфликт на джаба сриптове, особено при бг-разработки :wink:
Виж в header.php дали случайно са пропуснали <?php wp_head(); ?> Ако се окаже това, просто го добави непосредствено преди затварянето на хедъра - </head>
После е въжможно вече да видиш скрипт конфликтите. Тогава ръчно местиш един по един в footer.php (примерно) до като се наместят ниедняците :rolleyes:
 
От: Купена тема - счупена тема (УП)

Плъгините ги разкарах всичките. Ще хвърля око и на това, което файтъра предложи.

Благодаря на всички за отзивчивостта и помощта!
 
От: Купена тема - счупена тема (УП)

Най-честият проблем, който съм забелязал при вп темите е липсата на викача на хедъра :) Обикновено го пропускат при конфликт на джаба сриптове, особено при бг-разработки :wink:
Виж в header.php дали случайно са пропуснали <?php wp_head(); ?> Ако се окаже това, просто го добави непосредствено преди затварянето на хедъра - </head>
После е въжможно вече да видиш скрипт конфликтите. Тогава ръчно местиш един по един в footer.php (примерно) до като се наместят ниедняците :rolleyes:

На тия "купешките" теми в повечето случаи са им предефинирани всички функции с цел да не се бара. И има голяма вероятност като отвори header.php да види нещо от рода на:
DO NOT EDIT THIS FILE!

do_action( 'супер_дупер_скрита_функция' );
 
От: Купена тема - счупена тема (УП)

Може... Така си е гадаене. Ако пусне темата, разбира се ще и видиме сметката :twisted:
 
От: Купена тема - счупена тема (УП)

При мен вече няколко дена станаха нито китаеца се обажда нито еванто-то. Пък иначе дръпнатия отговарял на предните коментари в рамките на 1 ден...

В крайна сметка според мен съпорта е 60% от това, което купуваш. Мога да препоръчам:

Templatic - great wordpress themes with excellent support

Първоначално бях леко предубеден, от това че идват дирекшън от Индия-та, но се оказа, че са доста отзивчиви и отговарят любезно докато не се изчистят нещата. Просто трябва да се съобразява часовата разлика с тях. Освен това до края на месеца имат -50% от цената на всички теми по случай 5 г.
 

Горе