Лимит на банкомата

не повече от 400 лв на ден от банкомат ОБАЧЕ ако отидеш в банка, на ПОС терминал можеш да изтеглиш до 3000 лв дневно. НАЙ-ДОБРЕ е банката да е същата банка от, която е издадена каратата иначе обикновено таксата е доста голяма
 
лимит на банкомат - ATM Limits

здравейте,
може ли да се изтеглят наведнъж 1000 лв. от банкомат ?
Зависи от кой банкомат, банка или вид карта - поставени лимити на нея. По мои спомени бяха 400 лева или 500, нещо такова ми се върти в главата. Ако не е спешно, давай направо на класа. Мои приятел ми се похвали, че от Mastercard е теглил 2000 лева на куп, но и неговите лимити не знам какви са също.

Едно време като си правех Visa имаше за отбелязване на лимити, като бяха нещо от рода на 500 лева на банкомат и до 1000 лева по електронен път (пазаруване) за един ден. Беше дебитна само да отбележа.

И на мен ми е чудно, че последно време не съм сигурен в някаква промяна, защото вече 400 лева не са много сериозна сума като едно време, с тази инфлация няма начин да не са го променили последните 3-4 години. На мен от тогава са ми последните по-сериозни данни.
 
От: Лимит на банкомата

Предната година теглих и имам спомен, че беше нещо от срота на 3 транзакции по 400 лева макса, после те блокват. Това е от банкомата на банката.
 
От: Лимит на банкомата

Благодаря!
Понеже картата не е моя и няма как да изтегля от банката, ще бъде чрез изипей...не ми се даваха 5 лв., но какво да се прави :mrgreen:

Предната година теглих и имам спомен, че беше нещо от срота на 3 транзакции по 400 лева макса, после те блокват. Това е от банкомата на банката.
може и да стане на два пъти(дори и от различен банкомат да е) но искам да съм сигурен, че ще стане ...
 
Лимит на банкомат - лимити за теглене на банкомат

Благодаря!
Понеже картата не е моя и няма как да изтегля от банката, ще бъде чрез изипей...не ми се даваха 5 лв., но какво да се прави :mrgreen:


може и да стане на два пъти(дори и от различен банкомат да е) но искам да съм сигурен, че ще стане ...
На 4-мата. :)

Не съм пробвал за повече от 1 път. Значи спомените ми са още актуални - 400 лева. Но това за няколко пъти не го знаех. Мислех, че по веднъж на ден. И аз научих нещо ново.
 
От: Лимит на банкомат - лимити за теглене на банкомат

На 4-мата. :)

Не съм пробвал за повече от 1 път. Значи спомените ми са още актуални - 400 лева. Но това за няколко пъти не го знаех. Мислех, че по веднъж на ден. И аз научих нещо ново.

най-вероятно си има си доста фактори от които зависи това:
- вида на карта - дали има лимит и какъв е той
- коя е банка - от какъв банкомат се тегли...

благодаря на четиримата (вече толкова :) )
 
При теб явно не е спешно, а по-скоро друго. Важното е, че и на мен чрез темата ми се изясниха някои неща. Само ги подозирах. :)

Успехи и ако някой има нещо за питане по темата - да поства. Забелязал съм, че не може да си провериш баланса на банкомат на друга банка. Но все се опитвах, защото мислех, че може да е само до определен банкомат, не до различни банки. :)
 
От: Лимит на банкомата

Ще ви кажа как стоят нещата в банката, от която съм доволен - ЦКБ. Сметката ми е в евро и седмичния лимит е 2000 евро. Добрата новина е, че и дневния лимит е толкова. Наведнъж от банкомат не може да изтеглиш повече от 400лв поради софтуерни (идиотски) ограничения, но с няколко вадения и пъхания (тук правя асоциация с едни неща дето им лепят 18+ :shock:) става номера.
 
От: Re: Лимит на банкомата

При теб явно не е спешно, а по-скоро друго. Важното е, че и на мен чрез темата ми се изясниха някои неща. Само ги подозирах. :)

Успехи и ако някой има нещо за питане по темата - да поства. Забелязал съм, че не може да си провериш баланса на банкомат на друга банка. Но все се опитвах, защото мислех, че може да е само до определен банкомат, не до различни банки. :)

Аз винаги като си тегля си пускам бележка и си ми изписва баланса, от абсолютно всеки банкомат - без значение дали е на ОББ или не. Мисля,даже, че това вече го вкараха като задължение да постват и баланса на сметката в бележката.
 
От: От: Лимит на банкомата

Наведнъж от банкомат не може да изтеглиш повече от 400лв поради софтуерни (идиотски) ограничения, но с няколко вадения и пъхания (тук правя асоциация с едни неща дето им лепят 18+ :shock:) става номера.

Това май е с цел да се ограничи, краденето на пари от карти. Примерно още при първата транзакция от 400 на тях им светва, че се тегли макса и започват да наблюдават картата.
 
Лимит на банкомат - какви са лимитите на банкоматите?

За ограниченията на мен ми дадоха повече, че е security причина, отколкото нещо не доразработено по софтуера. Всеки може да изтегли лимити под които се е подписвал при вадене на карта и да види какви са. Но и аз знам, че по веднъж може да теглиш 400 лева и толкова. Поне от банкомат или казано ATM машина. ;)

То реално както казах вече 400 лева са нещо нормално да теглиш. Едно зареждане на хладилника ти е толкова. Или парно + телефона и си пак там. :)
 
От: Лимит на банкомата

Исках да изтегля кинти от едната ми карта, която е ЦКБ и ми казаха, че може и на банкомат на няколко пъти по 400 лв. ама картата е в гущери и може там да са различни лимитите.
 
Лимити на банкомат с дебитна карта

Реално ще ти го превалутира по курса на банката, който е за деня, курса на Visa, Mastercard или каквато е картата. Нещо средно се получава и така. Най-добрата схема в този случай е теглене на каса в долари и после на чейндж ги обръщаш. Така ще си максимално улеснен и не много ощавен. ;)
 
От: От: Лимит на банкомата

Исках да изтегля кинти от едната ми карта, която е ЦКБ и ми казаха, че може и на банкомат на няколко пъти по 400 лв. ама картата е в гущери и може там да са различни лимитите.

Внимавайте с чуждите сметки, че много обичат да слагат такси за превалутиране :( освен, че цакат с курса, минават и втори път с такса превалутиране обикновено е процент, но не по-малко от 2 лева
 
Имаш и други такси, които са над дадена сума. Нещо като комисионна. Беше май $7. Защото си използвал услугите им. Или нещо такова. Не запомних, беше преди време.

Лимитите са си $300 и на тази карти, и пак е май тясно специализирано за типа карта.

Иначе това е общото и най-често срещаното - дневният лимит за банкомат е 400 лв., седмичният - 2800 лв., а за ПОСТ-терминал 3000 лв.
 
От: От: Лимит на банкомата

Внимавайте с чуждите сметки, че много обичат да слагат такси за превалутиране :( освен, че цакат с курса, минават и втори път с такса превалутиране обикновено е процент, но не по-малко от 2 лева

Усетих ги гадовете и гледам ако не е спешно и са по-големи суми да си дърпам от гише. До нас наблизо има ЦКБ и обикновено няма много хора.

От банкомат на ДСК дръпнах наскоро и ми взеха $5-$6 явно е било от това превалитуране.

Реално ще ти го превалутира по курса на банката, който е за деня, курса на Visa, Mastercard или каквато е картата. Нещо средно се получава и така. Най-добрата схема в този случай е теглене на каса в долари и после на чейндж ги обръщаш. Така ще си максимално улеснен и не много ощавен. ;)

Ако е на ЦКБ е по-добре да си ги вземеш от там в левове 50 стинки е таксата и обикновено курс купува е 1 ст. под този на БНБ.
 
От: От: От: Лимит на банкомата

Усетих ги гадовете и гледам ако не е спешно и са по-големи суми да си дърпам от гише. До нас наблизо има ЦКБ и обикновено няма много хора.

От банкомат на ДСК дръпнах наскоро и ми взеха $5-$6 явно е било от това превалитуране.

Най-добрия вариант, верно има малко разкарване ама поне по-тънко излиза, е да си откриеш още една левова сметка и на определен период да ходиш до банката за да си прехвърляш от доларовата към левовата сметка.
 
Като го правех банката не беше ЦКБ, а курса им определено нереален, което малко или много на голяма сума си е минавка.

Мислех и за варианта през банкомат, но голям цикъл е за суми над 1500 лева. Над тази сума си е за каса, ако са ни нужни сега и веднага. А не в рамките на 3-4 дни. :)

Иначе банкомата си е най-доброто решение винаги. Няма никакви листи, чакания по гишета и най-важното - среща с някой ядосан служител. Лимитите са ясни вече. И като гледам работят, щом толкова време седят все същите. А разлика в цените и инфлацията си я има всяка година.
 

Горе