Конкурс за: Лого на сайт за Козметика

o8o6JCl.png



oHYHnwC.png
 
Какво става с този конкурс ? Победител ще има ли ?
 
Да , поредния .. :) Още един подобен случай и ще вкараме нови правила, а именно конкурсите са без съдействието на форума. Вече 3 такива увиснаха. Кви хора са тия, не знам.
Не зная, защо все още вярвам, че хората, които пускат конкурси се нуждаят от лого. Напоследък се навъдиха доста некоректни... Живи и здрави, но така не се гради бизнес...
 
Това прави и много лоша услуга на форума, като директно накърнява имиджа му, така, че време е нещо да се промени кардинално, явно с два реда "ЗАПОЗНАТ СЪМ С ПРАВИЛАТА" проблема не се решава.
 
Това прави и много лоша услуга на форума, като директно накърнява имиджа му, така, че време е нещо да се промени кардинално, явно с два реда "ЗАПОЗНАТ СЪМ С ПРАВИЛАТА" проблема не се решава.
Да, дори се чудя тия дни да не оправим тия правила. Че много готини гора ги пускат тия конкурси. Като искаш лого, плащаш си и получаваш. кви са тия глупости...не знам. Целия му бизнес ли ще мине с конкурс? :)
 
Получава се така, че си точен, пускаш конкурс и понеже има некоректни потребители пуснали конкурси преди теб ти не получаваш достатъчно и качествени предложения и колелото се завърта...
Не знам според мен трябва да измислите нещо или изобщо ги спрете тези конкурси, поне да няма в БГ Уеб пространството нито един сайт/форум организиращ редовно конкурси, явно за всяко нещо си има причина...
 
Имам една идея - върнете червената репутация за да светят в червено , защото итрейда е за конкретна сделка и той е като черен печат, веднъж дамгосан печата си остава:) и в случая 5 човека не могат да го дадат, а конкретен човек е неуместно, докато репутацията светваш в червено когато имаш издънка и съответно си връщаш зеленото когато си изкупиш греховете:), е друг е въпроса, че рИпутации се даваха за щяло и нещяло, ноо...е някакво решение на проблема.

Или пък при такива случай отрицателен итрейд да се дава от админите за некоректна сделка в случая конкурс, което ще е с особена тежест и на практика ще е бан от пазара.
Оставите ли така нещата няма да е хич добре за форума според мен, по някога трябва да се действа по-твърдо за да не страдат коректни потребители заради 2-ма 3-ма некоректни.
 
Последно редактирано:
По-скоро е отрицателен. Но всички, които са си просрочили конкурсите, без да обявят каквито и да е победители (от тук или от извън форума) пак нямат, което ние като админи и вие като потребители няма как да разберем автора що за птица е. За това, малко и хората, участващи в тези конкурси и постъпили с тях некоректно могат да вземат нещата (отчасти, но доволно) в свои ръце. Не апелирам да се червим тук безразборно, но определено гнилите ябълки трябва да се разпознават от пръв поглед. Това е решение, защото махането на конкурсите на практика ще рефлектира и върху другите - читавите. Както съм споменавал не веднъж, ние нещата няма да ги оставим, но някак е редно потребителите да вземат активно участие в "наказването" на тези хора. А вече ако решат да пускат подобни теми или други, потребителите сами решават, на база колко му е читав профила, дали да си партнират с него. :)
 
Толкова ли е трудно - Обявява се конкурс, сумата се превежда и след потвърждение от посредника за постъпила сума, дизайнерите започват работа.
След обявяване на победител в конкурса - имаме срок в, който да се преведе сумата на победителя.
При липса на обявен победител - логото с най-много лайкове от потребителите на форума получава сумата. В случай, че лайковете са от потребители на 1 час - анулиране на техните лайкове. При равен брой лайкове на две/няколко броя лого - томбола (за невярващите може и стрийминг в платформа на живо, как от шапка се разбърква и тегли билетче).
Няма кой да играе ролята на посредник - обявяваме 10% комисионна за посредника + таксите за превода и смятам, че няма да има проблем с намиране на посредник с добра репутация във форума.

Много сложен казус реших току що - ще отида да легна за 30 минути ... :)
 
Тема във фрийленсър подфорума със списък на дизайнерите е достатъчна. Който иска лого, ще се свърже със съответния изпълнител.
 
Толкова ли е трудно - Обявява се конкурс, сумата се превежда и след потвърждение от посредника за постъпила сума, дизайнерите започват работа.
След обявяване на победител в конкурса - имаме срок в, който да се преведе сумата на победителя.
При липса на обявен победител - логото с най-много лайкове от потребителите на форума получава сумата. В случай, че лайковете са от потребители на 1 час - анулиране на техните лайкове. При равен брой лайкове на две/няколко броя лого - томбола (за невярващите може и стрийминг в платформа на живо, как от шапка се разбърква и тегли билетче).
Няма кой да играе ролята на посредник - обявяваме 10% комисионна за посредника + таксите за превода и смятам, че няма да има проблем с намиране на посредник с добра репутация във форума.

Много сложен казус реших току що - ще отида да легна за 30 минути ... :)
Аз си мислех за същият вариант, като парите се държат в администратора и след обявяване победителя се превеждат, като се предвидят и за транзакцията от админ към спечелилия.
 
Толкова ли е трудно - Обявява се конкурс, сумата се превежда и след потвърждение от посредника за постъпила сума, дизайнерите започват работа.
След обявяване на победител в конкурса - имаме срок в, който да се преведе сумата на победителя.
При липса на обявен победител - логото с най-много лайкове от потребителите на форума получава сумата. В случай, че лайковете са от потребители на 1 час - анулиране на техните лайкове. При равен брой лайкове на две/няколко броя лого - томбола (за невярващите може и стрийминг в платформа на живо, как от шапка се разбърква и тегли билетче).
Няма кой да играе ролята на посредник - обявяваме 10% комисионна за посредника + таксите за превода и смятам, че няма да има проблем с намиране на посредник с добра репутация във форума.

Много сложен казус реших току що - ще отида да легна за 30 минути ... :)

Ок, дайте да вземем нещата в свои ръце.
Да се добави точка в правилата за предварително преведена сума и да изберем, човек на който ще се превеждат парите, предложете няколко и ще се гласува една анкета и готово, който не е съгласен да си поръчва дизайнер директно.
Ако Блинки няма нищо против да добави точката и да пусне анкета, а ако иска и той да е гарант, но ако иска да се дистанцира да изберем някой друг.
 
@Blinky на момента се сещам за поне две решения:
1-то е нещата да се случват с мидълман (посредник). Едва ли човекът, който ще се съгласи на подобна услуга ще го прави безплатно, но 1,5% примерно са приемливи, като се има в предвид че сумите са малки. Как се случват нещата? Авторът на конкурса изпраща бюджета за конкурса на посредника и след това обявява началото на конкурса. Конкурсът свършва с победител и посредникът изпраща парите.
2-то Без посредници и други работи. Който не обяви победител или не плати в конкурса- бан по ип примерно или нещо такова.

Това са просто предложения, които ми хрумнаха за 30 секунди. Като цяло със сигурност има и по-добри решения от тези, но пак е нещо :D
 
@Blinky на момента се сещам за поне две решения:
1-то е нещата да се случват с мидълман (посредник). Едва ли човекът, който ще се съгласи на подобна услуга ще го прави безплатно, но 1,5% примерно са приемливи, като се има в предвид че сумите са малки. Как се случват нещата? Авторът на конкурса изпраща бюджета за конкурса на посредника и след това обявява началото на конкурса. Конкурсът свършва с победител и посредникът изпраща парите.
2-то Без посредници и други работи. Който не обяви победител или не плати в конкурса- бан по ип примерно или нещо такова.

Това са просто предложения, които ми хрумнаха за 30 секунди. Като цяло със сигурност има и по-добри решения от тези, но пак е нещо :D
За 75 стотинки вярвам ще има много мераклии за това :D
 

Горе