Малко помощ за Webmoney

Moliqna_E

New Member
От: Малко помощ за Webmoney

До сега не съм използвала тази система за разплащане. Бихте ли ми казали дали смятате, че е удобна и сигурна?

Butzev

New Member

Как мога да си преведа парите които са в Портфейла ми в WebMoney в моята дебитна карта ? Какво трябва да направя, защото не мога да разбера как да го направя.

gce

New Member

Някой опит с Яндекс money? Оказва се, че от БГ единствения възможен евтин вариант е да се превеждат пари чрез Cashterminal.

gce

New Member

Трябваше ми за разплащане с руски фрийлансъри.
Оказва се че можеш да оперираш с портфейла си, едва след като верифицираш с международен паспорт.
Колегите, които не са подновявали този документ за самоличност ( като мен :) ) да имат едно наум.

В този ред на мисли WebMoney по-надеждни ли са и по-лесно ли се оперира със системата им?

Здравейте,
Мога ли да разбера какво е 3D защита на картата и как може да се направи това също така на кое портмоне да регистрирам мастер карт защото не ме допуска

preparatos

New Member
Привет. С нов windows и нов смартфон логването и пазаруването е невъзможно. Някакви идеи как да се оправи?

bob69

New Member
чиста набутвация си е захранване на пари през cashterminal към webmoney.

За тези които не са пробвали, обяснявам от личен опит:

Тъжната статистика, че cashterminal чрез техен контрагент "Mplat.kz" ви вземат 17,22% от всеки внесен лев във вашия Портфейл в Webmoney!
Който не вярва, моля сам да пробва.
Интересно е че никъде във сайта на cashterminal няма информация за реалните такси които се вземат при захранването към Webmoney . Защо?

След като въведете номера на Портфейла на cashterminal-а ви излиза съобщение че обменния курс през "Mplat.kz" към webmoney e "2BGN=1$" и "2BGN=0,89EUR"!

Което даже не е вярно. Реалния курс в 2BGN=0,846EUR! виж долу.

Лично захраних два пъти през cashterminal към моят WME -EUR Портфейл в WEbmoney и резултата е следния:

захранени на терминала 10лв получени 4,23EUR в WEbmoney
захранени на терминала 70лв получени 29,63EUR в WEbmoney

Сами можете да сметните курс "купува" :) е 2,364лева за 1Евро!
Което прави комисионна 17,22%

Хубава работа, ама българска.
Може да се ползва за захранване на малки суми през cashterminal, ама за големи няма смисъл.

Blinky

Owner
Хахах, това звучи като все едно докато зареждаш там, някой е насочил пистолет в гърба и те ограбва. :) Шегата на страна. Редно е да сложат ценоразпис, защото при такива такси или комисионни, ако така го видят, е редно да са разписани някъде. Както са направили банките с техните неизгодни в сравнение с чейндж бюрата курсове на валутите. ;)

bob69

New Member
е отдавна вече ползвам именно този вариант през сайта на webmoney.ru на "Пополнить" :) много... много по малка е комисионната.

Горе