Марихуаната узаконена в щата Вашингтон..

От: Марихуаната узаконена в щата Вашингтон..

Не е нужно да стигнем хАмериканците, за да бъде законна природна билка. В момента най-голямата дрога са лекарствата, които са законни - хората са толкова зависими от тях, че не виждат живота си без обикновен аспирин...
 
От: Марихуаната узаконена в щата Вашингтон..

забранения плод е сладък.. мисля си че ако е узаконено.. няма да е чак такова изкушение за подрастващите..
не знам .. просто така си мисля, може и да греша.. ще ми е интересно да видя как ще се развие историята.
 
От: Марихуаната узаконена в щата Вашингтон..

Според мен трябва да бъдат узаконени всички субстанции и дроги, като марихуана, хероин, кокаин, амфетамини , екстази и тн
Но ..
да се употребяват само на регламентирани за това места, с медицински и полицейски надзор.
Така всички пари ще влизат в хазната, за мафията ще остане един среден пръст.
Броя на жертвите от свръхдоза ще намалее значително, брой на заразените със спин и хепатит Ц също .

Парите събирани от този род дейност да се вкарват в програми за образоване на потребяващите, за вредите и тн, и за създаване на центрове за отказване от зависимостта.

Гарантирам ви че това ако бъде узаконено и регламентирано , брой на наркоманите ще намалее, щетите причинени от зависими ще намалеят значително (кокошкарски кражби) . Като цяла за добруването на обществото това е правилният подход.

Всяка забрана създава повече проблеми, отколкото решава.
 
От: Марихуаната узаконена в щата Вашингтон..

За "узаконяването" писах в тази тема. Оказа се, че е законно "използването на марихуана за немедицински цели", но не и производството и търговията. Ситуацията е абсурдна - можеш да пушиш, но не можеш да си купиш или да си отгледаш.

Защо трябва да се декриминализират наркотиците писах в тази тема.

Вместо да се хабят пари за "правосъдие" (вкарване на наркоманите в затвора, преследване на дребните риби, които се опитват да правят конкуренция на големите картели и т.н.), значителна част от тези пари могат да се спестят и само малка част да се дадат за лечение на тези наркомани, които желаят това.

Ако се премахнат забраните за производство, търговия и потребление, няма да има повече убити от войната срещу наркотиците. Тази война убива много хора, които не потребяват наркотици. Официално обявиха, че тази война сме я загубили и колкото повече я водим, толкова повече хора умират. Абсурдното в случая е, че само едната страна дава жертви - хората. Другата страна - наркотиците - не може да даде жертви, защото наркотиците са просто едни химични съединения, те не могат да бъдат убити...
 
От: Марихуаната узаконена в щата Вашингтон..

Според мен трябва да бъдат узаконени всички субстанции и дроги, като марихуана, хероин, кокаин, амфетамини , екстази и тн
Но ..
да се употребяват само на регламентирани за това места, с медицински и полицейски надзор.
Така всички пари ще влизат в хазната, за мафията ще остане един среден пръст.
Броя на жертвите от свръхдоза ще намалее значително, брой на заразените със спин и хепатит Ц също .

Парите събирани от този род дейност да се вкарват в програми за образоване на потребяващите, за вредите и тн, и за създаване на центрове за отказване от зависимостта.

Гарантирам ви че това ако бъде узаконено и регламентирано , брой на наркоманите ще намалее, щетите причинени от зависими ще намалеят значително (кокошкарски кражби) . Като цяла за добруването на обществото това е правилният подход.

Всяка забрана създава повече проблеми, отколкото решава.

Означава ли това, че производството на наркотици ще стане бизнес и кой би се захванал да разработва този бизнес. Мафията по този начин ще стане не само легални бизнесмени и убийци, а ще станат още по-богати, защото няма как някой да им каже нещо :)
 
От: Марихуаната узаконена в щата Вашингтон..

Според мен трябва да бъдат узаконени всички субстанции и дроги, като марихуана, хероин, кокаин, амфетамини , екстази и тн
Но ..
да се употребяват само на регламентирани за това места, с медицински и полицейски надзор.
Така всички пари ще влизат в хазната, за мафията ще остане един среден пръст.
Броя на жертвите от свръхдоза ще намалее значително, брой на заразените със спин и хепатит Ц също .

Парите събирани от този род дейност да се вкарват в програми за образоване на потребяващите, за вредите и тн, и за създаване на центрове за отказване от зависимостта.

Гарантирам ви че това ако бъде узаконено и регламентирано , брой на наркоманите ще намалее, щетите причинени от зависими ще намалеят значително (кокошкарски кражби) . Като цяла за добруването на обществото това е правилният подход.

Всяка забрана създава повече проблеми, отколкото решава.

Абсолютно си прав!
Имаш зелено.

Само че. Това скоро няма да стане.
Съвременното общество е псевдоморално! И няма да допусне "лоши неща" да "развращават добрите деца"!
Както в момента ни атакуват за доживотен затвор без право на промяна.
Точно това е най-тежкото и възпиращо наказание. Смъртното наказание не е наказание. Наказание е да си жив, но да не можеш нищо да правиш. Ей това е наказание.

То виж, как някои колеги във форума свръхегоистично и себеАз-ово реагират на евентуалната частична отмяна на забраната за пушене.
Дискриминация и псевдоморал! - това е мотото на "развитите хора и нации" в началото на XXI век...
 
От: Марихуаната узаконена в щата Вашингтон..

Ултра либералните ви разсъждения = у кофата. Първо тука не става въпрос за медицинска мариуана, второ това е правен прецедент, щото според щатския закон е позволена, ама според федералния не е и пак можеш да ядеш дървото. Колкото до това кога щели сме да ги стигнем - кат' си изберем сиганин за президент, тогава.

Смъртното наказание не е наказание. Наказание е да си жив, но да не можеш нищо да правиш. Ей това е наказание.
Май хората се страхуват най-много от смъртта, не мислиш ли?
 
От: Марихуаната узаконена в щата Вашингтон..

Споко, наркокартелите няма да разрешат забранените наркотици да станат легални. Те също не ги обичат либерално мислещите. Друго си е закона да те пази от конкуренция.
 
От: Марихуаната узаконена в щата Вашингтон..

Така е, питай малайзийците :)
 
От: Марихуаната узаконена в щата Вашингтон..

Те в Малайзия са религиозни фанатици, там дори и да няма наркомафия религиозните фанатици няма да разрешат.
 
От: Марихуаната узаконена в щата Вашингтон..

Ейй напреде са хората :).Тука ще те окошарят за бърз разпит в районното за 1 трева :).И ще те пуснат много ясно...ама да се заядат просто ей така.

И аз съм ЗА узаконяването на тревата.Другите боклуци синтетични наистина са много вредни и не е добре да се приемат изобщо.Обаче какво лошо има да опънеш един треволяк веднъж или 2 пъти в седмицата?По-добре е отколкото да се напиваш или да пушиш по 1 кутия цигари на ден.
 
От: Марихуаната узаконена в щата Вашингтон..

Да се твърди, че марихуаната не е вредна е несериозно.

Това, че наркотиците са вредни не е достатъчен аргумент за да бъдат забранени. Войната с наркотиците нанася ужасни щети, по-страшна е от самите наркотици...
 
От: Марихуаната узаконена в щата Вашингтон..

Защото е псевдовойна, което не значи, че не трябва да се води истинска война срещу наркотиците (включително алкохол и цигари) :)
 
От: Марихуаната узаконена в щата Вашингтон..

Аз съм против.

Ако се легализира всичко твърдо, цените може и паднат драстично, но тотално ще ни се сбърка демогравския проблем и не само при нас, а на всякъде.
С това шега не бива, проблема е че крачката от 1вата доза до свръх доза е малка, а с легализиране хептен да не говорим.

А по линия мед. марихуана си е пълна глупост, прекалено много филми съм гледал за марихуаната и "мед, марихианата" пациентите основно са с некви очни заболявания гуакоми и т.н не е проблема в диагнозата, медицината може да им отговори, истината е се намерят вратичките. И адски ми са смешни пациентите, те братче с изпилен мозък, онзи го гледам дърпа си и след малко на 7 небе, гледам му движенията пълен олигофрен се направил ама ......

Ако ще сакат го легализират в спец. места и то само леките, да си мрат скришом като им е кеф.

Пак казвам против съм, прекалено много стимули се дават с тази легализация към сериозно злоупотреби
 
От: Марихуаната узаконена в щата Вашингтон..

Да се твърди, че марихуаната не е вредна е несериозно.

Това, че наркотиците са вредни не е достатъчен аргумент за да бъдат забранени. Войната с наркотиците нанася ужасни щети, по-страшна е от самите наркотици...

Не е вредна,ако се употребява в границите на нормалното,ако не с епрекалява.Аз съм дал пример за 1 или 2 пъти в седмицата.Повечето неща,с които се прекалява вредят.За мен много по-вредно е да се наливаш всеки ден с алкохол по много и да пушиш цигари.Ако пушиш по 1 или 2 цигари дали ще ти се отразят по някакъв начин на здравето?Или ако пиеш 1 или 2 бири?С тревата е същото,поне за мене е така.
 
От: Марихуаната узаконена в щата Вашингтон..

Абе какво значи не е вредна? Знаеш ли какво ти прави THC с мозъка? Знаеш ли какви биохимични реакции/отделянето на какви хормони стимулира, за да се смееш като идиот? Алкохолът, колкото и да е вреден, не действа по такъв начин.
 

Горе