Микро Нишови Сайтове - Extended How To

От: Re: Голям зор да съм първи и к'во?

Какво ще кажете за тази:

Виж файлът 3460


global search / local search(USA) 14800/3600 approximate cpc $0.10


Имам .com домейна. Net, org са свободни. Има търсене по нея, но cpc е много нисък. Дори и да прави посещения не знам доколко ще бъде доходоносно това начинание.
Вие всичките ли микронишови сайтове ги правите по еднакъв темплейт? Изграждате един и го прилагате навсякъде или се стараете да има разнообразие?

Търси думи поне с $1 на клик, тази е много слаба. За темплейт си изпробваш различни за да видиш с кой ще постигнеш най-добър резултат. Добре е да има разнообразие иначе си бие много на очи, че са правени на конвейр :)
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Брей, голяма сила сме станали :) Гледам темата важна са я направили :)
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Някои някакви статистики ще показва ли ?
Аз след малко пак ще извадя за вчера. Дайте малко и вие да видим кои на къде върви :) Даже някви корейци се свързаха с мен да ми продават там някви листчета за цигари :)
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Аз почвам с едни проектчета, ама имам една дума, която ако ви я пусна, се притеснявам да не ме дебнете ми я вземете :D щото си е една от уникатите :D
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Скрий там урл-тата и я дай да я видим :)

Аз за вчера имам 95 посещения и само 1 клик за 0,25 евро :(

Половината ми посещения са от снимките, 1 и 2-ра снимки са мой. Явно търсят повече снимки и съответно малко кликове имам, поне за сега де
Няма ли начин да монетизирам снимките?
 
Re: От: Голям зор да съм първи и к'во?

Скрий там урл-тата и я дай да я видим :)

Аз за вчера имам 95 посещения и само 1 клик за 0,25 евро :(

Половината ми посещения са от снимките, 1 и 2-ра снимки са мой. Явно търсят повече снимки и съответно малко кликове имам, поне за сега де
Няма ли начин да монетизирам снимките?

Използвай wordpress plugin "Google Images Redirect", с него някой като цъкне на снимка, не му я отваря, а директно го праща в сайта.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Ок щом искате да няма после ритуални съмоубийства :D

kw.jpg

local searches: SEOT 1.3к
CPC: 21 лв(мързеше ме да го променя на $)
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

То хубаво 21, въпроса е конкуренцията каква е на рекламодатели ? Като цяло повече от евро трудно ще вземеш, това 21 сигурно е рядко и е само за хора от определен регион даже град ако цъкнат.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Уцелих едно review copy в една тема в BHW и го използвах върху сайта с думата с 18100 екзакт мача, бях 14-ти два дена след като получих репорта днеска гледам 3-ти. Дано да се задържи там, днеска ще видя как е трафика при "по-големите" думи, ама щом на 2-ра взимаше по 10-15 посещения трябва да е добре. Мога само още една позиция нагоре, защото първия сайт е фирмен.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

То хубаво 21, въпроса е конкуренцията каква е на рекламодатели ? Като цяло повече от евро трудно ще вземеш, това 21 сигурно е рядко и е само за хора от определен регион даже град ако цъкнат.

Чичо ви Гошо - пише висока конкуренция :)

А пък аз съм задал на присета да отсява всичко под 1 долар на маркета, не виждам проблем - а като гледам и конкурнеция си плаче просто а и 21 лв и 1/3 от тях се вземе на клик пак добре
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

То и 1/4 е добре :) Като гледам как вървят нещата ще почна всичко да аутсорсвам, печели се ценно време, само направата на сайта и он пейдж сео-то ще го правя аз. Само трябва да видя начин да си намирам думи и то такива с повече търсения.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

dimitar би ли обяснил малко по точно какво ревю си взел.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

На една услуга за линкбилдинг, която е достъпна и бих я използвал пак, не е 50-100$ + Ще изчакам седмица да видя как се нещата и ще пусна линк в темата, ако искаш пиши лс.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Какво ще кажете за някой думи като - "ipad 3 release date" глобал 163к, локал 90к CPC $1 тренда за последните 3 месеца е висок.
Има ли смисал да влагаме в такива думи с ясната представа, че те са временни и ги ползваме за да "вземем до като има" :)

Които иска да взима думата - домейните са свободни :)
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Какво ще кажете за някой думи като - "ipad 3 release date" глобал 163к, локал 90к CPC $1 тренда за последните 3 месеца е висок.
Има ли смисал да влагаме в такива думи с ясната представа, че те са временни и ги ползваме за да "вземем до като има" :)

Които иска да взима думата - домейните са свободни :)

Имам опит в тая сфера и ще кажа, че е по-изгодно да се прави аффилейт сайт, а не толкова да се разчита на адсенс.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

То вече излезна ще спаднат, ако 3 месеца преди тва се усетиш и изкараш 10 пъти повече от това което си вложил, после го зарязваш сайта защо не.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Не каза и търсенията на 3-те.
Опа те са в скрийна:oops:
Давай с 3-тата щом ти харесва, ама няма да се ранкеш от веднъж в топ 3 както с първия сайт.
 

Горе