Микро Нишови Сайтове - Extended How To

От: Голям зор да съм първи и к'во?

dimitar_ak като пуснеш линка в темата и ще го видя :).
На мен ще ми е много интересно, да видя какво ще стане, с някой сайт,ако пробваш да го класираш с няколко думи.
Ако не се лъжа в bhw имаше, как да класираме сайт по дума която не е от домейна, на първа страница за 30-40 дни.
 
Re: Голям зор да съм първи и к'во?

По тези думи като ipad има смисъл честно казано. Аз онзи ден си правих един експеримент:

Дума / Екзакт търсения месечно / Свободен .com, .net или .org домейн

iphone / 3 350 000 / не
iphone 1 / 74 000 / не
iphone 2 / 60 500 / не
iphone 3 / 246 000 / не
iphone 4 / 2 740 000 / не
iphone 5 / 11 100 000 / не
iphone 6 / 74 000 / не
iphone 7 / 14 800 / не
iphone 8 / 5400 / не
iphone 9 / 3600 / не
iphone 10 / 4400 / не
iphone 11 / 48 / не

Като с моите скромни познания са излезли до четвърти на пазара.

Ако набараш хубав домейн и направиш добре ранкнат сайт, тези потребители можеш да ги монетизираш с АБСОЛЮТНО ВСИЧКО! Взимаш им мейлите при вход в сайта с някакво съобщение "Спечели новия iphone x" или "Виж кога ще излезе Iphone x" и започваш на сайта с адсенс или cpa, а по мейл каквито ти хрумнат оферти.

Даже мисля да направя подобен сайт и да пробвам, но ще изчакам да ми се освободят към $200.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Ехе някой мисли за 10 години напреде, то така се прави де.
danko6 Чакам сега да ранкна първо домейна че сайта е на 10 дена и още той не е и после ще пробвам вътрешна страница, цял месец е много. Пък и не знам в хелт нишата дали цъкат по адсенса, в фешън нишите съм забелязал че има кликаемост.
 
От: Re: Голям зор да съм първи и к'во?

Ако набараш хубав домейн и направиш добре ранкнат сайт, тези потребители можеш да ги монетизираш с АБСОЛЮТНО ВСИЧКО! Взимаш им мейлите при вход в сайта с някакво съобщение "Спечели новия iphone x" или "Виж кога ще излезе Iphone x" и започваш на сайта с адсенс или cpa, а по мейл каквито ти хрумнат оферти.

Такива домейни се намират и то доста.Поне онзи ден като правих по обстойното търсене, мога да кажа,че за такива продукти имаше доста думи с по 12-15000 търсения със свободни домейни, но просто на тренда се забелязва как търсенето е било само в рамките на няколко месеца,но ако смяташ,че можеш да спечелиш повече отколко да вложиш си заслужава дори и за няколко месеца.Също и цените за клик бяха към 3-4лв и рекламодатели има винаги.
 
Re: Голям зор да съм първи и к'во?

Малко опит да ви споделя. Идеята на микро нишовите сайтове е следната - "По-добре 100 сайта, които вадят по 1лв на ден, отколкото 1, който да прави 100." С тази идея стартирах аз. Ето, обаче, че много скоро лакомията започна да надделява. Класирах сайт по една дума доста добре. Започна да ми вади по 1 евро на ден. Класирах го по втора, по-трудна. Сайтът започна да прави по около 3 евра дневно. Лакомията продължи и го класирах за трета, от която стигна между 5 и 7 евра дневно. Започнах същата тактика и с останалите сайтове. Реших, защо да правя 100 сайта, като мога да направя 10 или 20. Днес се получи следното:

Picture2.png

Довчера по тези думи бях на следните позиции: 1 / 3 / 6 / 9 / 3

И какъв е изводът - ЗАГУБИХ! Приходите за днес и вчера са нищожни в сравнение с това, което беше допреди няколко дни. Аз сайтовете ще ги върна на тези позиции, но ще загубя:

- време;
- нерви;
- пари за инвестиране в линкове;
- пари, които щях да спечеля ако не бяха паднали сайтовете.

Докато ги класирах аз пак загубих време и пари. Ако не беше лакомията и за всяка една дума бях направил по един нов сайт, то:

1. Щях да похарча по-малко.
2. Времето щеше да остане същото.

Само, че сега вместо да имам 3-4 сайта, доста отпаднали в позициите, щях да имам 3-4 сайта изпаднали и още десетина, които да си държат позициите и да продължават да ми вадят пари.

Затова моя съвет е да се придържате към основната стратегия - много сайтове, правещи по малко пари.
 
От: Re: Голям зор да съм първи и к'во?

Затова моя съвет е да се придържате към основната стратегия - много сайтове, правещи по малко пари.

С други думи само Onpage SEO и малко Offpage колкото да се изкара в това, после се минава на следващият сайт :)
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Взех си днеска паричките от Адсенса, 2 минутки има няма в чейндж бюрото. Та вече щом съм видял пари от Адсенс, Април ще почна сериозно, едно 400лв ще инвестирам сигурно, тези които взех де. Вчера думата с повечето търсения не е зле 11 клика, ама слаба цена към 2 евро едвам за 11те, днеска има само един пък е 80 цента, явно има и скъпи реклами нямал съм късмет сигурно. Може да махна рекламите в сайдбара да може да се показват само по-скъпите като е само 1 елемент, сега сайдбара са 18% от кликовете.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Валчо, ако не ти е проблем би ли споделял и ти как се развиват сайтовете ти, какви приходи и посещения имат.
Понеже ти развиваш 2 сайта вече, с думи които нямат рекламодатели, но имат търсения.
Аз също имам такива думи и то доста добри,но с ниски рекламодатели,но ти пък реализираш приходи, дори и с такива думи.
Затова ако не ти е проблем бих те помолил да споделяш в темата :)
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

На мене най-печелившия ми сайт е с конкуренция на рекламодатели "нисък" така че не е гаранция.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

А можеш ли да дадеш някои примерни статистики за сайта.Аз сега като погледнах файла с думите имам думи с по 10 000 търсения и минимална конкуренция.Просто много лесни за класиране.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Нещо такова е към 10к с ниска конкуренция че даже е бранд и февруари и март е над 30 евро, ама и ctr-то е около 15%.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Някой ако му се намира свободна дума , с която няма да се занимава може да ми я дава на лично да се пробвам и аз :)
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Някой ако му се намира свободна дума , с която няма да се занимава може да ми я дава на лично да се пробвам и аз :)

Виж имаш ЛС :)
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Здравейте момчета! Следя от известно време темата и да си призная, успяхте да ме запалите :twisted:
В момента проучвам подходящи думички, за да хвана първият сайт да го направя. Успоредно с това, разработвам и шаблон, подходящ за рекламите. Тук също може да ми дадете съвет как би било по-добре откъм CTR - Между TOP MENU и статията да се 2 блока и третия да е вдясно или 1 над статията, един вдясно, един под статията? Какви са вашите наблюдения?
Имам няколко питания, които са свързани най-вече със стъпките, които ще предприема и да ме посъветвате дали съм се ориентирал правилно.

1. Проучвам и харесвам думи, които са в границата 2к - 30к локални US търсения и са с ниска конкуренция
2. Проверявам какви са средните плащания за реклами в тази сфера (търся да са над 1$)
3. Проверявам кои домейни са свободни - ще ги изредя по реда на тежест - EMD .com, .net, .org, info , EMD с тирета, в същия ред като първите.
4. В Самурая гледам какво е дереджето за думата, която ме интересува. Тук вече ми е малко тъмна индия :( Кои от показателите е допустимо да са червени? DA и ИЦ имат ли голяма тежест? Само те са ми в червено, BLD, DMZ са жълтенички. Също така не виждам как да изкарам данните за CPC, които давате на скрийншотовете? Те от Адуърда ли са или?
5 - Ако горните са нормални .... Регистрирам домейна, купувам една статия първоначално, защото ми е зле Инглиша за съжаление.
6. Чакам да поподскача малко, докато се намести в СЕРП, ако се качи нагоре - добре, ако е по-назад >
7. Тук се двоумя вече - още една статия ли да поръчам или малък линкбилдинг да направя/поръчам?
8. Ако отиде на първи места, (което пожелавам на всички ви за всички сайтове, които правите) според вас добре ли ще е всяка седмица по една статия да се поръчва, за да си запазва позицията или по-добре събмит някъде с нещо?

На прима виста това ми е в главата.

Направо качвам и примерен шот с данните.

MS.png
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Думата ти е добра, ако има търсения и рекламодатели направо си прави сайт :)
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Думата е перфектна ако е с емд .ком, .нет или орг без тире. Най вече гледай дали я има в тайтъла, урл-то, дескръпшина тези, после беклинкове към конкретната страница не към домейна. И купи 2 статии не една по 4$ са.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

И аз не мога, не ми се получава, плащам си :)
 

Горе