Микро Нишови Сайтове - Extended How To

От: Голям зор да съм първи и к'во?

Fozzy също има какво да каже по въпроса и той се занимава с такива сайтове, споменавал е в предишните теми какво прави и винаги е на 1-ва страница. Сега пробвам няколко различни техники да видя с коя ще се ранкна най-бързо, може би след месец-два ще направя една тема какво съм направил.

Fozzy, видях че си писал, това са ми реалните резултати, но ctr-то е около 10% и нагоре, може просто нишата да е супер добре, де да го знам, скоро ще направя около 10-тина и ще видим дали ще е пак така, като цяло ти препоръчвам да направиш темата максимално безлична и рекламите максимално изпъкващи, моите сайтове бяха като с твоята тема и същия цвят реклами, но ги промених, пращал съм ти, черна тема и зелени и оранжеви реклами, само текстови.

Иначе не знам какви са ти думите, имам една с малко над 2000 екзакта, 5-7 евро на месец. До някъде се връзва, тази с 10к-то 4-5 пъти повече търсения средно 20-25 евро, има г/д закономерност.
 
Последно редактирано:
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Аз сега също съм решил да пробвам с няколко такива сайта.Но думите наистина са проблем.Аз седнах сам и за един ден намерих 7-8 думи със свободни домейни и лесни за класиране но са с 1000 екзакт търсения месечно и цена за клик 2-3лв.
Писах с няколко потребители от BHW за снабдяване с думи сега са ми педложили една дума с 4 400 търсения месечно свободен домейн и такава конкуренция
8f14f1ea7b.jpg
И в момента се чудя какво да правя да взема ли да купя 5-6 такива думи за 60-70 долара и да развия сайтовете за няколко месеца или да взема да пусна няколко с думите който аз сам си намирам.
Ако някой си набавя думи сам би ли споделил от къде му идват идеите за думите,че аз малко закъсах с тях.... :D
И dimitar_ak пак да ти благодаря за помощта :)
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

То кофтито на мен ми е, че с 8000 екзакт ми дава по 6-7 евра месечно. Само този месец ги мина, но и отскоро съм първи та ще видим. Иначе при 250 екзакт търсения дневно какво се получава:

8-ма позиция: около 60 дневно;
6-та позиция: около 80 дневно;
3-та позиция: 100-110 дневно;
1-ва позиция: към 120 дневно.

Абе като гледам 120 дневно за тази дума си е ок. Ама другата е с по 100 000 търсения дневно и за 11-та позиция ако 0.5% кликат, то това би означавало 500 дневно ама къде са. На мен личните ми наблюдения са, че позиция 9, 10 и 11 се кликат по-често от 6, 7 и 8. В средата напоследък никой не гледа. Преди 2 дни в някой от големите световни сео блогове (не помня къде точно), един пич беше експериментирал. Оказва се, че първо място в последно време обирало по-скоро 30-ина, а не 50% от посетителите.

Горе-долу така се движих. Може би проблема в приходите е от цтр-а. Не съм стигал до 2% или когато ги ударя е инцидентно. Средно за януари ми е 0.64%, а за този месец 1.04% кликаемоста. Чел съм, че цтр над 4-5% вече е проблемна и рискуваш бан. Не съм се сблъсквал лично с проблема, но ти препоръчвам или да се отървеш от някоя от рекламите или да си купиш посетители (адсенс сейф) от фиверр примерно, да ти смъкнат малко процентите, за да не стане грешка.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Ползват софтуери в BHW, Micro Niche Finer, Market Samurai и т.н не ми се занимава ама хич. Според мен няма смисъл да купуват 5-6 думи купи 1, направи сайт класирай го = месец може би. Виж как ще върви и си прецени после какво ще правиш.

Явно е от ctr-a значи по-ниските печалби, ами 6 месеца си с тоя цтр няма проблеми с адсенс, докато трафика е органичен и рекламодателите са доволни не мисля че ще има проблем, идеята за адсенс сейф посетители да смъкнат е добре, ще видя.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

danko6, класирането за тази дума е детска игра, която си постнал. Един събмит в социалки и ще си на първа страница гарантирано, ако си се справил добре с онпейдж сео-то. Щом можеш сам да си намираш хубави думи, плати на някой, около 30-40 долара вървят да ти направи микро нишов сайт. После виж кои плъгини ползва, как го е настроил и т.н. и твоите ги прави по сходен начин.

Аз думите по принцип ги купувам, но напоследък започвам сам да търся. Оглеждаш се в стаята за някакъв предмет, набелязваш си и започваш да търсиш. После от предложенията намираш няколко думи и продължаваш с тях. Така виждаш накъде духа вятъра. Гледай да има възможно най-много екзакт търсения, възможно най-голяма цена на клик (2-3лв е повече от добре) и свободен екзат ком/нет/орг домейн. Също добре е да видиш трендс-а дали е постоянен и да не е сезонен.

Маркет Самурая е много моще инструмент. Изгледай 2-3 пъти видеата внимателно и вникни в това, което ти казват. Научиш ли се да го ползваш добре, резултатите ще са супер. Това, че има много червени квадрати в резултатите не винаги значи, че е толкова трудно.

Ааа и не пренебрегвай годинките на домейна, гледам, че си ги скрил.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Така като гледам конкуренцията на тази дума, но която споделих снимка няма да ми е хич трудно да я класирам на първо място за по малко от месец дори.
И най-вероятно така и ще направя.
Ти за колко време ги класираш на първа страница.И тези думи с над 8000 търсения дилъра този който ми прати ли е :).Аз му писах ,но май не ми беше отговорил и попитах няколко други,но повечето ми искат 40 долара за една такава дума.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Така като гледам конкуренцията на тази дума, но която споделих снимка няма да ми е хич трудно да я класирам на първо място за по малко от месец дори.
И най-вероятно така и ще направя.
Ти за колко време ги класираш на първа страница.И тези думи с над 8000 търсения дилъра този който ми прати ли е :).Аз му писах ,но май не ми беше отговорил и попитах няколко други,но повечето ми искат 40 долара за една такава дума.

За седмица са на първа страница. С тази си играх 3 месеца, за да стана на първо място. Май не питаш мен, де ама айде, на всяко гърне мерудия.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

А 40 долара, аз за 27 си взех сайт с 18100 екзакта и висока конкуренция на рекламодатели. Ще ти пратя едно линкче на лично, пиши му на пича и го питай колко екстра ще иска за да ти даде дума за 10к екзакта гарантирано. Аз се направих на разбирач в темата му писах, как ще напиша в ревюто колко е екзакт мача, конкуренцията на рекламодатели и той реши че ми даде наистина дума дето само тя струва 27$, само дето е бранд, ама се се разбрали за рефунд ако има проблеми, ама загубеното време си остава. Смятам скоро да поръчам 5 или 10 сайта и ще му пиша да му дам някой долар екстра, че да ми гарантира 10к. Сега ще постна снимка от самурая за думата дето пробвам интелигентен блек хат, ако има такова нещо :D

Ето я думата за експеримента, 12100 екзакта.
duma.png

По-малко от седмица вече съм 12-ти, ама тепърва почвам с линк билдинга:D пък и това 12-то определено няма да се задръжи, денс е сигурно, ако спра с линковете гаранция е паднал, за това продължавам, за това е експеримента, да видим става ли и така.
Линковете вклюват: форумни профили, социалки, wiki сайтове, article директории, social сайтове, привейт блогове и на 2-ро ниво яко Scrapebox, 12-тото място е само с форумните профили заради Scrapebox-a се индексираха доста бързо.
 
Последно редактирано:
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Благодаря и на двамата.
От полза е всяко мнение :)
 
Последно редактирано:
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Евала за темата и писанията в нея. За жалост такива теми са изключителна рядкост.
По една ряпа от мен на повечето писали.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Маркет Самурая е много моще инструмент. Изгледай 2-3 пъти видеата внимателно и вникни в това, което ти казват. Научиш ли се да го ползваш добре, резултатите ще са супер. Това, че има много червени квадрати в резултатите не винаги значи, че е толкова трудно.

Ааа и не пренебрегвай годинките на домейна, гледам, че си ги скрил.

Това го бях пропуснал, при мене тази която постнах и новата са продукти или марки, и реално виждаш на 1-ва страница сайтове на по 4-5 години с по 1241241241 линка, ама те са към домейна, а към самото урл като цяло няма, това са онлайн магазини най-вече и те реално не целят тази дума, не точно де, ама гугъл показва тях защото просто няма какво друго и не е трудно да се аутранкнат.

Евала за темата и писанията в нея. За жалост такива теми са изключителна рядкост.
По една ряпа от мен на повечето писали.

На мен ми е приятно да пиша, ще е хубаво да има повече такива теми, а дали не пиша глупости кой знае:lol: Надявам се да не е де :D
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Fozzy аз исках да ми прати пълен преглед за думата, като исках и годините,но той е сметнал, че това е важното и не ми е предоставил повече информация.
Аз в warrior четох една доста добра статия за микро нишови сайтове от един потребител.
Статията беше добра и потребителя е обяснил точно по какъв начин да си подбираме думите.
Беше дал и метода който ползва той с думи от semrush,но платената версия и какво трябва да се гледа като домейн,години,пр,линкове,и накрая на урока от 3 думи вече беше намерил 1 по която може да се изгради сайт.
Статията ми хареса много,ако някой я иска да ми пиши,а ако не е проблем може да я пусна и тук. :)
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Fozzy аз исках да ми прати пълен преглед за думата, като исках и годините,но той е сметнал, че това е важното и не ми е предоставил повече информация.
Аз в warrior четох една доста добра статия за микро нишови сайтове от един потребител.
Статията беше добра и потребителя е обяснил точно по какъв начин да си подбираме думите.
Беше дал и метода който ползва той с думи от semrush,но платената версия и какво трябва да се гледа като домейн,години,пр,линкове,и накрая на урока от 3 думи вече беше намерил 1 по която може да се изгради сайт.
Статията ми хареса много,ако някой я иска да ми пиши,а ако не е проблем може да я пусна и тук. :)

Браво за статията, не съм я чел, но със сигурност ще има какво да се намери в нея. Колкото за Маркет Самурай, това наистина е задължителен туул. Има фрии траял, така че го дръпни, разучи го (като гледаш видеата) и когато можеш го купи, не е скъп - към $150 еднократно.



Това го бях пропуснал, при мене тази която постнах и новата са продукти или марки, и реално виждаш на 1-ва страница сайтове на по 4-5 години с по 1241241241 линка, ама те са към домейна, а към самото урл като цяло няма, това са онлайн магазини най-вече и те реално не целят тази дума, не точно де, ама гугъл показва тях защото просто няма какво друго и не е трудно да се аутранкнат.

По принцип и да и не. Наистина важното е колко линка има към самата страница, но към самия домейн линковете също са важни защото придават авторитет на сайта.



На мен ми е приятно да пиша, ще е хубаво да има повече такива теми, а дали не пиша глупости кой знае:lol: Надявам се да не е де :D

Във всяко едно мнение е така, ако пишеш глупости, то се поучават от грешките ти. Ако пишеш верни неща или учиш на нещо ново, или затвърждаваш съществуващите знания на потребителя. И аз не разбирам от сео, пълен лаик съм, но чета, пиша, питам, експериментирам и се уча. В този ред на мисли, всичко писано от мен в темата се базира на личен опит и нищо повече. Освен това за приходите, тези работи съм ги чел от други места.

Сигурен съм, че ви е интересно коя точно е думата и каква е конкуренцията. Ще ви помогне и при избора на собствените ви ключови думи.

Тук съм първи:

1.jpg

Тук съм номер 11:

2.jpg
 
От: От: Голям зор да съм първи и к'во?

По принцип и да и не. Наистина важното е колко линка има към самата страница, но към самия домейн линковете също са важни защото придават авторитет на сайта.
Факт. Но все пак не е толкова трудно като ако всичките тези линкове са са към това урл, като цяло си личи дали сайта цели точно тази дума, или просто защото е авторитетен и някоя от вътрешните се ранква просто защото я има в тайтъла.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Здравейте, доста термини от разговора не разбрах, и ще съм ви много благодарен ако ми отговорите на няколко въпроса:
1. Какво ще рече : "пиши му на пича и го питай колко екстра ще иска за да ти даде дума за 10к екзакта гарантирано" - какво е екстра и екзакта ?
2. Можете ли да ми обясните как гугъл определя цената на клик ? До колкото си навъзвам информацията която съм прочел, гугъл минава през сайта ти, определя те в някоя категория, и зависи от категорията ти дава пари на клик ? И как да вида какви пари дава на клик ?
3. какво е онпейдж сео ?

Благодаря предварително.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Здравейте, доста термини от разговора не разбрах, и ще съм ви много благодарен ако ми отговорите на няколко въпроса:
1. Какво ще рече : "пиши му на пича и го питай колко екстра ще иска за да ти даде дума за 10к екзакта гарантирано" - какво е екстра и екзакта ?
2. Можете ли да ми обясните как гугъл определя цената на клик ? До колкото си навъзвам информацията която съм прочел, гугъл минава през сайта ти, определя те в някоя категория, и зависи от категорията ти дава пари на клик ? И как да вида какви пари дава на клик ?
3. какво е онпейдж сео ?

Благодаря предварително.
Ти сериозно ли? И не си от вчера във форума а какви въпроси задаваш?
1 exact - точен. Колко търсения има за даденатото търсене. Extra - повече. Колко повече да му платиш.
2. Няма как да знаеш. Има някакви граници според нишата, думата, конкуренцията
3. Сериозно ли?

Имаш червена репа от мен за този въпрос.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Здравейте, доста термини от разговора не разбрах, и ще съм ви много благодарен ако ми отговорите на няколко въпроса:
1. Какво ще рече : "пиши му на пича и го питай колко екстра ще иска за да ти даде дума за 10к екзакта гарантирано" - какво е екстра и екзакта ?
2. Можете ли да ми обясните как гугъл определя цената на клик ? До колкото си навъзвам информацията която съм прочел, гугъл минава през сайта ти, определя те в някоя категория, и зависи от категорията ти дава пари на клик ? И как да вида какви пари дава на клик ?
3. какво е онпейдж сео ?

Благодаря предварително.


1. Екстра = допълнително; екзакт = точния брой търсения на дума или фраза за определен период от време.
2. Цената на клик се определя на търг. В зависимост от това колко рекламодатели има, те наддават, за да се вижда тяхната реклама по-често и над другите. Вече според това, което плащат ти печелиш даден процент.
3. Онпейдж сео и оптимизацията на самата страница - мета тагове, използване на Н1, Н2 и т.н. тагове, сайтмап и подобни фактори. Потърси в Гугъл, четене по темата за цял живот има.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Здравейте, доста термини от разговора не разбрах, и ще съм ви много благодарен ако ми отговорите на няколко въпроса:
1. Какво ще рече : "пиши му на пича и го питай колко екстра ще иска за да ти даде дума за 10к екзакта гарантирано" - какво е екстра и екзакта ?
2. Можете ли да ми обясните как гугъл определя цената на клик ? До колкото си навъзвам информацията която съм прочел, гугъл минава през сайта ти, определя те в някоя категория, и зависи от категорията ти дава пари на клик ? И как да вида какви пари дава на клик ?
3. какво е онпейдж сео ?

Благодаря предварително.

1. Екстра = повече в този случай, колко пари ще иска повече че да му даде дума с 10к екзакта = exact match в adwords keyword tool като влезнете, значи толкова хора търсят точно тази дума/фраза, без думи отпреде/отзаде.
2. Колкото дават рекламодателите, а за сайта според съдържанието преценят рекламите.
3. Ох, не става с 1 изречение, или поне аз не мога, като цяло вътрешната оптимизация на сайта, а там има доста подробности.

П.С Закъснях, много закъснях ...:D
 

Горе